Poznaj 15 najlepszych piosenek dziecięcych z lat 80 i 90.

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

Poznaj 15 najlepszych piosenek dziecięcych z lat 80 i 90.

Postautor: sharmlover » wt mar 24, 2009 8:11 am

Kazdego dnia przegladam wiadomosci w internecie, dzis udalo mi sie znalezc art. ktory dla odmiany od informacji o kryzysie i strajkach wywolal usmiech na mojej twarzy :15 najlepszych piosenek dziecięcych z lat 80 i 90.

Tak z ciekawosci: czego sluchaja Wasze pociechy?

Jesli checie przeczytac caly art. i posluchac: http://www.infomuzyka.pl/Muzyka/1,83570 ... _i_90.html

15 najlepszych piosenek dziecięcych z lat 80 i 90

(...) Choć może nie zawsze były to piosenki najwyższych lotów, nawet w tej chwili nie chcemy o tym pamiętać, bo kojarzą nam się z naprawdę słodkimi latami. Usiądźcie i pamiętajcie: fantazja jest od tego, aby bawić się na całego!

15. Akademia Pana Kleksa - Witajcie w naszej bajce
Właściwie każda piosenka z filmu "Akademia Pana Kleksa" i jego kolejnych części mogłaby się znaleźć w tym zestawieniu. Kto z nas nie zna bowiem "Kaczki dziwaczki", "Biegać skakać", czy "Meluzyny"? Jest tylko jeden wyjątek: "Marsz wilków" w wykonaniu TSA - ta piosenka niejedno dziecko przyprawiła o koszmary!

14. Natalia Kukulska - Co powie tata?
Tata zawsze był tą osobą, która musiała wszystko wiedzieć. I nieraz musiał ćwiczyć swą cierpliwość, bo pytania wcale do łatwych nie należały, a jakoś odpowiedzieć trzeba. Przyszli tatusiowie, już dzisiaj przygotujcie się na niewygodne pytania od swoich pociech. Posłuchajcie, jakie informacje mała Natalia chciała wyciągnąć od Jarosława Kukulskiego .

13. Majka Jeżowska - A ja wolę moją mamę
Mamy na tak trudne pytania, jak Tatusiowie odpowiadać już nie musiały. No chyba, że Tatusiowie potrzebowali pomocy. Kinga spotyka wikinga, Dorota znajduje kota, a każdy i tak swoją Mamę woli. Majka Jeżowska wiedziała, co śpiewa.

12. Fasolki - Mydło lubi zabawę
Uszy, szyja, ręce, nogi. Nic się przed mydłem nie mogło uchronić. Mydło wynajduje wszelki brud i w dodatku pachnie jak kwiatki - a tych na naszych łąkach z racji wiosny, która nadeszła, będzie coraz więcej. Dzięki Fasolkom wiemy, że piosenki maja nie tylko bawić, ale i wychowywać!

11. Fasolki - Pan Tik Tak
Utwór, którego długość nie wskazuje na to, że może być przebojem. Ale nie uwierzymy, że znajdzie się ktoś, kto nie kojarzy tego tikania. Panowie i Panie, przed Wami Pan Tik Tak, czyli Krzysztof Marzec, człowiek z charakterystycznymi wąsami i okularami.

10. Kulfon i Monika - Kulfon, co z Ciebie wyrośnie?
Ladaco z tego Kulfona było ogromne. Bił kolegów, nie mył zębów, a stryjek stracił przez niego wszystkie guziki! Biedna żaba Monika nie wiedziała, co począć, a kiedy straciła już cierpliwość, to zaśpiewała tę szyderczą piosenkę. Było to pewnie ponad 15 lat temu. Niestety nie mamy informacji o tym, co wyrosło z Kulfona.

9. Krzysztof Antkowiak - Zakazany owoc
To było straszne przeżycie, kiedy na ekranach telewizora pojawiała się plansza "Tylko dla dorosłych". Nie było bata, trzeba było zmykać do łóżka. Teraz planszy już nie ma, a młodsze pokolenia maja tylko kolorowe oznakowania, które są mniej rzucające się w oczy. Doskonale rozumiemy przeżycia Krzysztofa Antkowiaka.

8. Zbigniew Wodecki - Pszczółka Maja
Ten żółto-czarny owad sprawił, że pokolenia lat 80. i 90. rzadko kiedy pamiętają inne przeboje Zbigniewa Wodeckiego. Pokoleniom urodzonym jeszcze później przypominamy; ten pan, który ocenia teraz tańczące gwiazdy, śpiewał dawniej o owadach. Polecamy zwrócić szczególną uwagę na sekcję dętą i perkusyjną.

7. Magda Fronczewska - Myszka widziała ostatnia
Gumka Myszka zawsze się przydawała, co dobrze zauważyła Magda Fronczewska. Całe szczęście, że Magda ją miała w kieszeni w czasie dyktanda.. Kiedy napisała wyraz "kłótnia" przez u otwarte, myszka pomogła! Gdyby nie było myszki, tata Piotr zadowolony na pewno by nie był!

6. Fasolki - Moja fantazja
To chyba najbardziej kontrowersyjna piosenka w naszym zestawieniu. Niby niewinna, ale niektórzy odnajdują w niej drugie dno: szkiełko, co wszystko potrafi i jest w dobrym humorze, ziarnko fantazji, co się go dosypuje i po chwili pojawia się Pan Kleks. Stwierdzamy jednoznacznie: piosenka jest o fantazji, nie o wspomagaczach!

5. Banda i Wanda - Siedem życzeń
Tytułowa piosenka do serialu dla dzieci z 1985 roku, którego bohaterami są gadający kot Rademenes (mówiący dziwnie podobnie do Macieja Zembatego) oraz Darek Tarkowski. Niektórzy w Redakcji zazdrościli Darkowi kota i tego, że spełniał on życzenia.

4. Majka Jeżowska - Wszystkie dzieci nasze są
świat miał "We Are the World" Michaela Jacksona i projektu USA For Africa, a my Majkę Jeżowską. Naszym zdaniem Majka lepiej wyszła na śpiewaniu o dzieciach i dla dzieci, nikt jej przynajmniej o nic nie oskarżał.

3. Kaczki z Nowej Paczki - A kto widział Dziub-Dziuba
Od razu wyjaśniamy: piosenka powstała kilkanaście lat temu i nie ma w sobie nic z satyry politycznej. Jakiekolwiek podobieństwo jest przypadkowe i niezamierzone. Niestety nikt nie potrafi powiedzieć w stu procentach, co autor miał na myśli, czym lub kim jest Dziub Dziub, ani jak wygląda.

2. Majka Jeżowska i inni - Dłonie
Na raz, na dwa świat za uszy dziś złap, a na końcu wybiegnij w świat ramion bramą. Twórczość Majki Jeżowskiej to po prostu prawdziwa kopalnia metafor. Ale dzięki temu jej piosenki każdy zanucić potrafi i każdy pamięta.

1. Natalia Kukulska - Puszek Okruszek
Nasze subiektywne zestawienie kończymy bodaj największym dziecinnym przebojem. Po tym, jak Natalia zaśpiewała piosenkę o tym piesku, na wszystkich osiedlach w całej Polsce pojawiła się plaga Puszków i Okruszków. Z sentymentem patrzymy na telefony, które widać w teledysku, ubrania także są niczego sobie. Natalia może nie jest do końca zadowolona ze swego dziecięcego image'u, ale my dziękujemy jej za naprawdę niesamowite dzieciństwo, a dzięki jej piosenkom mamy co wspominać!
Awatar użytkownika
sharmlover
 
Posty: 636
Rejestracja: sob kwie 21, 2007 5:40 am
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Postautor: kolciag » pt kwie 24, 2009 12:13 pm

mojej 10-miesięcznej córeczce do gustu przypadły pioseneczki Ilony i Zielonego stwora :)

http://www.youtube.com/watch?v=U-1mATHk ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=hXt8UIlS ... re=related

kiedy lecą w TV tańczy do nich jak szalona i sobie śpiewa la-la-la :lol:

boskie to jest :lol:

natomiast z polskich piosenek dla dzieci nic jej się nie podoba :roll: ale ja też za nimi nie przepadałam, jedynie majka jeżowska mi się podobała, ale nie mogę nigdzie znaleźć tych piosenek :(
Pozdrawiam wszystkich :)
Awatar użytkownika
kolciag
 
Posty: 41
Rejestracja: śr lut 20, 2008 6:04 pm
Lokalizacja: Piaseczno


Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron