SĄD REJONOWY PIASECZNO

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w gminie Piaseczno, oraz o tym co wydarzyć się może.

Moderator: GTW

SĄD REJONOWY PIASECZNO

Postautor: Jakub » czw kwie 10, 2008 9:36 pm

Korzystaliście już z piaseczyńskiego sądu?
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: sharmlover » pt kwie 11, 2008 6:01 am

Ja jeszcze nie mialam okazji.
Awatar użytkownika
sharmlover
 
Posty: 636
Rejestracja: sob kwie 21, 2007 5:40 am
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

SĄD REJONOWY PIASECZNO

Postautor: teresa » czw maja 29, 2008 10:41 am

W ciągu ostatnich dni załatwiałam kilka spraw w piaseczyńskim sądzie i muszę przyznać, że obsługa jest bardzo miła i kontaktowa. Teraz, zdecydowanie lepiej i łatwiej - załatwia się wszelkie wypisy, niż kiedyś w warszawskim sądzie.
Teresa
teresa
 
Posty: 1076
Rejestracja: wt lis 06, 2007 11:32 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: kornelia » pt maja 30, 2008 10:11 am

Ja juz pol roku czekam na wpis do ksiegi wieczystej :roll:
Awatar użytkownika
kornelia
 
Posty: 222
Rejestracja: pn sty 28, 2008 12:09 pm
Lokalizacja: piaseczno

SĄD REJONOWY PIASECZNO

Postautor: Jankes » pt maja 30, 2008 11:20 am

kornelia pisze:Ja juz pol roku czekam na wpis do ksiegi wieczystej

Tak już niestety wyglądają procedury sądowe, które są niezależne od lokalizacji sądu. A najgorsze, że w tym czasie trzeba płacić ubezpieczenie, jeżeli bierze się mieszkanie na kredyt...
Awatar użytkownika
Jankes
 
Posty: 1647
Rejestracja: czw mar 22, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: kornelia » pt maja 30, 2008 11:32 am

Dokladnie, to wlasnie o to ubezpieczenie chodzi, gdyby nie to, dlugosc oczekiwania na wpis bylby mi obojetny.
Awatar użytkownika
kornelia
 
Posty: 222
Rejestracja: pn sty 28, 2008 12:09 pm
Lokalizacja: piaseczno

SĄD REJONOWY PIASECZNO

Postautor: teresa » pt maja 30, 2008 11:41 am

kornelia pisze:Ja juz pol roku czekam na wpis do ksiegi wieczystej

Podobno przy elektronicznej księdze wieczystej, czeka się o wiele krócej... Jednak musiałabyś to potwierdzić w sądzie, bo ja to tylko słyszałam. A po sam wypis czeka się bardzo krótko i obsługa jest bardzo miła, w przeciwieństwie do niektórych Pań, które obsługiwały kiedyś Piaseczno w Sądzie w Warszawie.
Teresa
teresa
 
Posty: 1076
Rejestracja: wt lis 06, 2007 11:32 am
Lokalizacja: Piaseczno

SĄD REJONOWY PIASECZNO

Postautor: justynka » pt maja 30, 2008 1:11 pm

kornelia pisze:Ja juz pol roku czekam na wpis do ksiegi wieczystej

Kornelia, ja odczekałam kilka miesięcy i przypomniałam się kolejną wizytą w sądzie (to było jeszcze w warszawskim sądzie). Sprawa wpisu do księgi wieczystej, od razu nabrała tempa. Czasami niestety trzeba brać sprawę w swoje ręce i przypominać się w sądzie. Teraz sąd masz na miejscu i nie trzeba jeździć do Warszawy, więc możesz pójść do nich i grzecznie podpytać o termin wpisu.
Justyna
justynka
 
Posty: 1096
Rejestracja: pt sty 18, 2008 11:04 am
Lokalizacja: Piaseczno

SĄD REJONOWY PIASECZNO

Postautor: ewakn » śr cze 18, 2008 1:35 pm

Mam dość pozytywną opinię o obsłudze w piaseczyńskim sądzie.

Fajnie, że możne wejść do budynku pól godziny przed otwarciem - można zasięgnąć części informacji, wypełnić dokumenty na podstawie wzorów w gablotach, itp.

Bardzo sympatyczna jest pani na "recepcji", czyli siedząca obok wejścia i udzielająca informacji o procedurach, niezbędnych dokumentach, drukach itp.

zdarzają im się też wpadki - zawieszanie systemu informatycznego, albo półgodzinie spóźnienia pani w kasie, czy też zagubienie dokumentów, ale w sumie to drobiazgi :)

żartuję sobie, ale uważam, że fantastycznie, że mamy ten sąd, bo to co się wyprawia w W-wie to jest koszmar.
Moje pasje to:
ludzie - ich różnorodność i bogactwo talentów,
muzyka - śpiewam, gram na pianinie i tańczę, również na stołach,
żeglarstwo - umysł kontra żywioł,
narty - kruchość człowieka w obliczu prędkości,
odtwarzanie historii - podróżowanie w czasie.
Awatar użytkownika
ewakn
 
Posty: 8
Rejestracja: śr cze 18, 2008 9:17 am

SĄD REJONOWY PIASECZNO

Postautor: teresa » śr cze 18, 2008 1:45 pm

ewakn pisze:uważam, że fantastycznie, że mamy ten sąd, bo to co się wyprawia w W-wie to jest koszmar

W warszawskim sądzie przy Solidarności było/jest tragicznie a teraz w Piasecznie jest bardzo fajnie.
Na miejscu i pracownicy bardziej otwarci i chętni do rozmowy.
Teresa
teresa
 
Posty: 1076
Rejestracja: wt lis 06, 2007 11:32 am
Lokalizacja: Piaseczno

SĄD REJONOWY PIASECZNO

Postautor: maciek » czw lip 03, 2008 8:42 am

Właśnie wróciłem z Sądu Rejonowego w Piasecznie i muszę powiedzieć, że jestem bardzo miło zaskoczony tym, że jest całkiem inaczej niż kiedyś na Solidarności w Warszawie. Wszedłem, załatwiłem i wyszedłem. Coś pięknego. Nie wiem czy mi się tak udało, ale tak sprawnie spraw już dawno nie załatwiałem. Pozdrawiam osoby pracujące w piaseczyńskim sądzie, bo to raczej oni tworzą taką przyjazną tam atmosferę!
Pozdrawiam
Maciek
Awatar użytkownika
maciek
 
Posty: 137
Rejestracja: śr lut 28, 2007 6:17 pm
Lokalizacja: Piaseczno

SĄD REJONOWY PIASECZNO

Postautor: iza » sob lip 05, 2008 2:41 pm

Może mieszkańcy powiatu piaseczyńskiego sa mniej awanturujący się, a w Warszawie nie raz byłam świadkiem kłótni mieszkańców Warszawy z obsługą sądu. Widocznie w Piasecznie nie ma takich sytuacji i praca jak i korzystanie z usług piaseczyńskiego sądu jest przyjemniejsze.
iza
 
Posty: 735
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 3:22 pm
Lokalizacja: Piaseczno

SĄD REJONOWY PIASECZNO

Postautor: lukasz » sob lip 26, 2008 7:45 pm

Zapomniałem napisać, że w piątek tak zostałem miło obsłużony w piaseczyńskim sądzie, że aż chce się tam chodzić. Przemiła pani w kasie, następna w przy wydawaniu odpisów z hipoteki. To jedyna chyba budżetówka, gdzie pracują tak miłe osoby!

:good:
£ukasz £abuda
Awatar użytkownika
lukasz
 
Posty: 310
Rejestracja: pt maja 16, 2008 5:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

SĄD REJONOWY PIASECZNO

Postautor: Jakub » pn gru 08, 2008 10:16 pm

Odświeżam wątek - jakieś nowe opinie na temat piaseczyńskiego sadu i jego pracy?
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

SĄD REJONOWY PIASECZNO

Postautor: Artur N. » ndz mar 01, 2009 12:17 am

Jak dla mnie nic się nie zmieniło odkąd sąd jest w Piasecznie. Jedyny plus jest taki, że chcąc coś z Wydziału Ksiąg Wieczystych nie muszę jechać na Solidarności w Warszawie a mogę załatwić to w Piasecznie. Jednak nie zmienił się czas oczekiwania na jakikolwiek wpis w hipotekę itp... Jak czekało się miesiącami, tak dalej tyle się czeka. Czym to jest spowodowane?
Artur Najdeker
Awatar użytkownika
Artur N.
 
Posty: 852
Rejestracja: sob lut 28, 2009 11:43 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PoprzedniaNastępna

Wróć do Piaseczno: wydarzenia, informacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

cron