Droga krajowa nr 79 Piaseczno Energetyczna do Góra Kalwaria

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Puławską dwoma pasami. Krok ku lepszej komunikacji z Warszaw

Postautor: iza » pn maja 06, 2019 11:28 am

Obrazek

Puławską dwoma pasami. Krok ku lepszej komunikacji z Warszawą, w oczekiwaniu na przełom. Rozbiórka wiaduktu nad ulicą Puławską idzie zgodnie planem. Weekendowe zawężenie ruchu do jednego pasa dla jadących w stronę Warszawy zostało zlikwidowane. W poniedziałkowy poranek kierowcy pojadą dwoma pasami.

Część wiaduktu po stronie dla jadących do Warszawy została już rozebrana. Przywrócono dwa pasy ruchu – co prawda zawężone do trzech metrów, ale ruch ulicą Puławską powinien odbywać się bez większych utrudnień.

Kolejne niedogodności czekają nas w przyszły weekend – tym razem Puławska zostanie zawężona do jednego pasa dla jadących w stronę Piaseczna. Do poniedziałku zostanie rozebrana rozebrana zachodnia część wiaduktu i wraz z początkiem kolejnego tygodnia ruch powinien odbywać się płynnie.

– Roboty zasadnicze związane z wymianą wiaduktu będą realizowane do końca lipca – informuje Mariusz Orzełowski, rzecznik prasowy PGNiG Termika, do której należy wiadukt. – Po ich zakończeniu nastąpi faza robót wykończeniowych, które maksymalnie mogą potrwać do grudnia.

Do końca wakacji Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad zapowiada poszerzenie ulicy Puławskiej. Dzięki trwającej modernizacji będziemy mogli korzystać z trzech pasów ruchu, co ma nieco usprawnić wyjazd z Piaseczna w kierunku stolicy. Piszemy „nieco”, bo wszystko wskazuje na to, że prawdziwy przełom w komunikacji z Warszawą będzie mógł się dokonać dopiero po wybudowaniu Puławskiej „Bis”. Termin zakończenia tej inwestycji wyznaczono dopiero na na marzec 2021. Czy uda się go dotrzymać? Trzymamy za to kciuki. https://piasecznonews.pl/pulawska-dwoma ... a-przelom/
iza
 
Posty: 735
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 3:22 pm
Lokalizacja: Piaseczno

W weekend utrudnienia na ul. Puławskiej

Postautor: lucja » śr maja 08, 2019 8:28 am

Obrazek

Trwa rozbiórka wiaduktu kolejowego nad Puławską. Do sierpnia ma powstać nowy wiadukt, który pozwoli na poszerzenie trasy. Na to jednak jeszcze poczekamy.

Wiadukt kolejowy nad Puławską to linia kolejowa nr 937, prowadząca do Elektrociepłowni Siekierki. Jej właścicielem, a co za tym idzie, również właścicielem wiaduktu jest PGNiG Termika. Filar wiaduktu, który wciąż jeszcze stoi na pasie pomiędzy jezdniami Puławskiej, jest zbyt szeroki aby poszerzyć Puławską do trzech pasów w obydwu kierunkach.

Filar nowego wiaduktu zostanie zwężony do 120 cm.

– Prace mają się rozpocząć w maju. Nowy wiadukt o wyższym prześwicie ma być budowany do sierpnia, ale do grudnia br. potrwają prace wykończeniowe. Zdemontowany zostanie także wiadukt po ciepłociągu – pisaliśmy w marcu.

Połowa wiaduktu, nad wschodnią jezdnią w kierunku Warszawy, została wyburzona w zeszły weekend. Pozostała część, nad jezdnią zachodnią w kierunku Piaseczna, będzie wyburzana w ten weekend. To oznacza ogromne utrudnienia dla kierowców, w związku z tym w przyszły weekend lepiej omijać Puławską.

Poszerzenie Puławskiej na odcinku od ulicy Energetycznej do Syrenki (mniej więcej tam, gdzie zaczyna się lewoskręt w kierunku Konstancina) odbędzie się dzięki współpracy gminy Piaseczno z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Gmina w 2016 roku miała już gotową koncepcję, w marcu zaś wiceburmistrz Robert Widz przekazał dyrektorowi GDDKiA dokumentację projektową. Teraz GDDKiA musi rozpisać przetarg, jednak data jego ogłoszenia na razie nie jest znana. Później nastąpi wybór wykonawcy. Dopiero po jego wyłonieniu Generalna Dyrekcja przystąpi do prac. W związku z tym najwcześniejszym realnym terminem poszerzenia Puławskiej wydaje się 2020 rok. Ten termin jest zresztą podawany od maja ubiegłego roku, kiedy minister infrastruktury zatwierdził do realizacji program przebudowy Puławskiej. https://www.przegladpiaseczynski.pl/akt ... rudnienia/
Pozdrawiam serdecznie
Łucja
Awatar użytkownika
lucja
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz kwie 08, 2007 3:50 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Poprzednia

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron