Paweł Płoski kandydat na radnego powiatowego z Piaseczna

Wybory samorządowe na terenie powiatu piaseczyńskiego! W tej części proszę umieszczać informacje na temat wyborów samorządowych na terenie powiatu piaseczyńskiego, oraz tylko tutaj dopuszczalna jest reklama sztabów wyborczych i poszczególnych kandydatów.

Moderator: GTW

Paweł Płoski kandydat na radnego powiatowego z Piaseczna

Postautor: Paweł Płoski » pn paź 01, 2018 3:16 pm

Obrazek

Szanowni Państwo,
nazywam się Paweł Płoski i jestem kandydatem na radnego powiatu piaseczyńskiego z miasta Piaseczno. Od urodzenia mieszkam w Zalesiu Dolnym. Zawsze żyłem aktywnie, czuję się urodzonym społecznikiem, a praca na rzecz mojego miasta - podobnie jak sport i taniec -to moje wielkie pasje, które dodają jakości mojemu życiu. Chcę zrobić dla miasta jeszcze więcej jako Wasz radny powiatu piaseczyńskiego.

W latach 2004 i 2005 zdobywałem tytuły Mistrza Świata w Tańcu Sportowym Hip Hop, za co zostałem odznaczony m.in. srebrną odznaką „Zasłużony dla Klubu Sportowego Piaseczno”.
Mimo poważnego wypadku w 2007 r., po którym straciłem podudzie lewej nogi, nadal realizuję swoje pasje. Poznałem również realia życia osób niepełnosprawnych i wiem, że jeśli im pomożemy, to będą mogli być równie aktywni.

Przez ostatnie 10 lat, byłem mocno zaangażowany w rozwój naszego samorządu, a od 3 lat pełnię funkcję wiceprzewodniczącego koła Platformy Obywatelskiej w Piasecznie.
Jestem magistrem zarządzania i specjalizuję się w zarządzaniu strategicznym samorządami terytorialnymi. Znam biegle kilka języków, dzięki czemu mam wielu przyjaciół samorządowców w Unii Europejskiej. Liczę na to, że nadal będę wykorzystywał te kontakty dla rozwoju naszej gminy i powiatu. Jest to istotna część mojego programu.

Mój program wyborczy „Żyjmy aktywnie - tam, gdzie mieszkamy!” to 5 przedsięwzięć, które chcę zrealizować podczas 5 lat trwania przyszłej kadencji.

1. Utworzę program, wspierania aktywności osób niepełnosprawnych, aby mogły one częściej uprawiać sport, uczestniczyć w imprezach i bezpiecznie poruszać się po swoich miejscowościach. Zadbam o likwidację barier architektonicznych w miejscach publicznych oraz stworzę sieć tablic informacyjnych dla osób niewidomych.

2. Dla wszystkich mieszkańców naszego powiatu chcę rozwijać infrastrukturę do uprawiania sportu i rekreacji: siłownie na otwartym powietrzu, urządzenia typu street-workout, szlaki rowerowe w okolicznych lasach. Stworzę sieć wiat i stacji serwisowych dla rowerów.

3. Z myślą o młodzieży, w tym młodych osób niepełnosprawnych, będę pracował nad stworzeniem oferty edukacyjnej i rynku pracy dopasowanego do potrzeb młodych mieszkańców naszego powiatu - tak aby mogli właśnie tu żyć i pracować z satysfakcją, a nie szukać swojej przyszłości gdzie indziej.

4. Chcę, aby nasz powiat był rzeczywiście częścią Europy. Będę pracował nad coraz bliższą współpracą międzynarodową z miastami partnerskimi w Europie, w tym nad rozszerzeniem wymiany młodzieży oraz częstszym uczestnictwem w zawodach i szkoleniach dla młodych sportowców (również niepełnosprawnych).

5. Będę wspierał rolę powiatu jako inicjatora rozwoju gmin i koordynatora lokalnych programów o znaczeniu ponadgminnym. Stawiam na bliską współpracę z samorządowcami gminnymi, tak aby władze powiatowe były jak najbliżej mieszkańców. Jesteśmy tu dla nich.

Chcę być nadal aktywny dla Was i w Waszym imieniu.
Dlatego 21 października oddaj swój głos na mnie.
Załączniki
43053152_10215377991274272_6041808771062169600_o.jpg
43053152_10215377991274272_6041808771062169600_o.jpg (185.09 KiB) Przeglądany 10796 razy
Paweł Płoski
 
Posty: 15
Rejestracja: sob lis 08, 2014 10:07 am

Paweł Płoski kandydat na radnego powiatowego

Postautor: Beata » pn paź 01, 2018 5:13 pm

Witam serdecznie kandydata na radnego, którego kojarzę z dokonań w Grawitacji. Chętnie oddałabym głos na kogoś takiego jak Pan, ale proszę mi powiedzieć, czy 9 miejsce na liście daje realne szanse na dostanie się do Rady Powiatu? Czy po zmianie ordynacji wyborczej decyduje liczba otrzymanych głosów, czy głosy idą na listę nr 4 i wchodzą pierwsze osoby z listy? Będę wdzięczna za informację.

Gdybym oddała głos na Pana, to kogo poleca Pan na radnego gminy oraz do sejmiku, bo na burmistrza to domyślam się, że jest wspólny kandydat na ten urząd i jest nim Daniel Putkiewicz?
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Paweł Płoski kandydat na radnego powiatowego z Piaseczna

Postautor: Paweł Płoski » pn paź 01, 2018 6:09 pm

Pani Beato,
Bardzo dziękuję za te miłe słowa i bardzo ciekawe pytanie.

Wielu z Nas ma przeświadczenie, że tylko Ci co znajdują się wysoko na liście zdobywają mandat radnego.
W teorii liczy się liczba głosów oddanych na danego kandydata a w praktyce miejsca 1 faworyzuje, gdyż daje bonus samej listy, gdy nie znamy kandydatów. Z wyliczeń ogólnokrajowych lepsze niż 2(jeżeli to nie jest kobieta) i 3 miejsce na liście jest właśnie ostatnie- w moim przypadku 9. Daje możliwość łatwego znalezienia osoby na którą chcemy oddać swój głos, bo znamy lubimy czy doceniamy, co zrobił lub chciałby zrobić w przyszłości. Dzięki losowaniu numerów list- lista koalicji obywatelskiej będzie jako pierwsza na karcie do głosowania(ta do powiatu będzie miała lekko żółte tło). Jest też pewien ruch wyborczy, który celowo głosuje na tego co listę zamyka- bo nie chcą głosować na 1-kę.

Odpowiadając na drugą część pytania, do rady gminy z mojego okręgu nr 2 jest mnóstwo sprawdzonych w boju i przygotowanych, do tej funkcji osób. Mając jedynie 1 głos, jego otrzyma Pan Michał Rosa startujący z miejsca nr 2. Do Sejmiku zagłosuję na Pana Piotra Kandybę miejsce 3, bo zależy mi, by mieć radnego z z gminy Piaseczno- by lepiej koordynować pracę pomiędzy gminą, powiatem a sejmikiem. Odnośnie Burmistrza, faktycznie zaskoczenia nie będzie ale ta kandydatura broni się sama, doświadczony, doskonale znający wszystkie obszary funkcjonowania- tak dużej gminy jak Piaseczno- Daniel Putkiewicz.

Serdeczności i Wspaniałego popołudnia.
Paweł Płoski
Paweł Płoski
 
Posty: 15
Rejestracja: sob lis 08, 2014 10:07 am

Paweł Płoski kandydat na radnego powiatowego z Piaseczna

Postautor: Beata » pn paź 01, 2018 9:12 pm

Dziękuję za informację i rozjaśnienie sytuacji. Dobrze byłoby, gdyby wybierani przez nas radni do gminy czy powiatu współpracowali ze sobą, bo tylko tak może udać się coś wspólnie zrealizować, stąd moje pytanie.

Czy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA posiada stronę, gdzie są wymienieni startujący kandydaci na radnych do gminy, powiatu, sejmiku oraz gdzie można przeczytać program wyborczy?
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Koalicja Obywatelska Piaseczno

Postautor: Paweł Płoski » pn paź 01, 2018 10:29 pm

Zapraszam na naszą stronę http://www.koalicjapiaseczno.pl - tam można znaleźć informacje o Nas i naszych kandydatach z Piaseczna do rady gminy i powiatu. Jest tam również dostępny nasz program wyborczy w wersji "do poduszki" 33 strony oraz skrócony w formie 19 slajdów, który wspólnie z Państwem tworzyliśmy od marca br.
Jeszcze raz serdecznie polecam swoja kandydaturę do dalszej pracy dla Państwa i w Państwa imieniu.
21 Października oddaj swój głos na osobę sprawdzoną w działaniu.
Ostatnio zmieniony czw paź 04, 2018 10:19 am przez Paweł Płoski, łącznie zmieniany 1 raz
Paweł Płoski
 
Posty: 15
Rejestracja: sob lis 08, 2014 10:07 am

Paweł Płoski kandydat na radnego powiatowego z Piaseczna

Postautor: Kacperek » wt paź 02, 2018 7:16 am

Witam kandydata na radnego. Jak na razie jedyna odważana osoba spośród radnych, która przyłączyła się do rozmowy na podforum wyborczym. Plus dla pana Pawła. Powodzenia na zbliżających się wyborach.
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Paweł Płoski kandydat na radnego powiatowego z Piaseczna

Postautor: Paweł Płoski » wt paź 02, 2018 8:06 am

Dziękuję ale to żadna odwaga, jestem do Państwa dyspozycji.
Poniżej krótki filmik przedstawiający moją osobę.
https://www.facebook.com/pawel.ploski/v ... 58/?type=3
Paweł Płoski
 
Posty: 15
Rejestracja: sob lis 08, 2014 10:07 am

Paweł Płoski kandydat na radnego powiatowego z Piaseczna

Postautor: Paweł Płoski » czw paź 04, 2018 10:21 am

Zachęcam do zadawania pytań, jak również kontaktu bezpośredniego.
Mój adres mailowy to jedenpawel@gmail.com a numer telefonu to 795696206
Serdecznie pozdrawiam.
Paweł Płoski
 
Posty: 15
Rejestracja: sob lis 08, 2014 10:07 am

Paweł Płoski kandydat na radnego powiatowego z Piaseczna

Postautor: weronika » czw paź 04, 2018 8:54 pm

Zastanawiałam się na kogo zagłosować do rady powiatu i chyba mam już kandydata, przy którym postawię X :D
weronika
 
Posty: 750
Rejestracja: pn lut 11, 2008 10:04 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Paweł Płoski kandydat na radnego powiatowego z Piaseczna

Postautor: Paweł Płoski » ndz paź 07, 2018 9:07 am

Dziękuję :) zapraszam również na mój profil fb https://www.facebook.com/pawel.ploski
Tam obszernie przedstawiam swoje założenia programowe i cele do zrealizowania w przyszłej kadencji
Paweł Płoski
 
Posty: 15
Rejestracja: sob lis 08, 2014 10:07 am

Paweł Płoski kandydat na radnego powiatowego z Piaseczna

Postautor: jacek » ndz paź 07, 2018 11:13 am

Jaka niespodzianka. Znany jest pan i to dobrze wśród wielu mieszkańców. Powodzenia Pawle w wyborach.
Jacek z Piaseczna
Awatar użytkownika
jacek
 
Posty: 103
Rejestracja: ndz wrz 30, 2007 3:26 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Paweł Płoski kandydat na radnego powiatowego z Piaseczna

Postautor: Paweł Płoski » ndz paź 07, 2018 12:31 pm

Dziękuję Panie Jacku, bardzo mi miło.
Życzę wspaniałej Niedzieli ale przy tak pięknej pogodzie, nie może być inaczej :)
Paweł Płoski
 
Posty: 15
Rejestracja: sob lis 08, 2014 10:07 am

Paweł Płoski kandydat na radnego powiatowego z Piaseczna

Postautor: Paweł Płoski » wt paź 09, 2018 8:37 am

W Polsce mamy 39 536 radnych gmin, 6 276 – radnych powiatów i 555 – sejmików wojewódzkich. W sumie blisko 47 tysięcy osób!! Tymczasem coraz częściej podnoszą się głosy, o „jakości i wiedzy radnych” oraz głosy, że radni właściwie nie są nam do niczego potrzebni.

W niniejszym wpisie nie chce nikogo atakować czy krytykować. Chciałbym Wam po prostu przedstawić, po co Ci radni w ogóle są na przykładzie gminy Piaseczno.

Budżet roczny gminy Piaseczno to ponad 500 mln PLN. Nie mówię, że radny musi być prawnikiem, mieć doktorat z ekonomii, znać kilka języków obcych, czy mieć uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych. Nie musi mieć doktoratu z planowania przestrzennego czy urbanistyki. Nie musi kończyć socjologii czy pedagogiki ale na pewno byłoby dobrze, gdyby coś w tych tematach wiedział.

Radny wykonuje swoje obowiązki z myślą o wspólnocie samorządowej i mieszkańcach, poprzez działalność na wielu płaszczyznach, a kontakty z mieszkańcami są tylko jedną z nich. Bardzo ważne są dobre relacje z pozostałymi radnymi, współpraca z burmistrzem, zarządem powiatu, aktywność podczas prac w komisjach, obecność na sesjach rady i składanie interpelacji. Jak spojrzę na obecną kadencję rady gminy… a miałem nikogo nie krytykować.

Przede wszystkim Idźcie człowieku na wybory, bo jeżeli traktujemy samorządy jako wspólnotę mieszkańców to pomyślmy o nich jak o Spółkach Akcyjnych. 21 Października odbywa się walne zgromadzenie akcjonariuszy, każdy z Nas ma po 1 akcji i każdy ma tę samą siłę głosu w wyborze, kto tą spółką będzie zarządzał!! Więc TWÓJ GŁOS MA MOC wykorzystajcie ją!!
Paweł Płoski
 
Posty: 15
Rejestracja: sob lis 08, 2014 10:07 am

Paweł Płoski kandydat na radnego powiatowego z Piaseczna

Postautor: Paweł Płoski » wt paź 16, 2018 1:33 pm

Szanowni Państwo,
Mam przyjemność zaprosić Państwa od obejrzenia mojego spotu wyborczego.

https://www.facebook.com/pawel.ploski/v ... ed_comment

Gdyby były problemy z odtworzeniem dajcie znać.
Udostępnię przez Youtube
Jestem bardzo ciekaw Waszych opinii
Pozdrawiam
Paweł Płoski
Paweł Płoski
 
Posty: 15
Rejestracja: sob lis 08, 2014 10:07 am

Paweł Płoski spot wyborczy

Postautor: iza » wt paź 16, 2018 6:48 pm

Paweł Płoski pisze:Mam przyjemność zaprosić Państwa od obejrzenia mojego spotu wyborczego.
https://www.facebook.com/pawel.ploski/v ... ed_comment

Bardzo fajnie przygotowany spot wyborczy. :good:
iza
 
Posty: 735
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 3:22 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Następna

Wróć do Wybory samorządowe na terenie powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości