PRYWATNY SZPITAL PIASECZNO

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Postautor: rosol » wt sty 15, 2013 5:41 pm

Witajcie.
Moj synek byl w tym szpitalu pod koniec zeszlego roku.
Bylismy pod wrazeniem jakosci. Mielismy w pamieci 6 lat temu wizyte na dziadowskiej (Działdowskiej) w W-wie. Brak porownania, wszystko na korzysc szpitala w Piasecznie.
Nawet personel jest ok.
I wszystko bylo w ramach NFZ.
rosol
 
Posty: 44
Rejestracja: czw wrz 11, 2008 9:23 am
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Szkoła rodzenia w Piasecznie

Postautor: Paulina » śr sty 16, 2013 11:50 am

Beata pisze:Obrazek

pateryzanka pisze:Nie moge znalezc szczegolow na stronie szpitala odnosnie szkoly rodzenia.
Jaki bedzie jej koszt?
Jaki jest koszt tego spotkania sobotniego?

Sobotnie spotkanie jest bezpłatne. Zajęcia odbywać się będą 1 raz w tygodniu i trwają 2-2,5 godziny - pełny kurs zamyka się w 4 tygodniach. Koszt cyklu spotkań w szkole rodzenia kosztuje 350 zł. Szkoła rodzenia "U św. Anny" nie jest refundowana. Więcej informacji pod numerem telefonu 727-600-325
Awatar użytkownika
Paulina
 
Posty: 604
Rejestracja: pn wrz 05, 2011 12:12 pm
Lokalizacja: okolice

szpital w Piasecznie

Postautor: Magdalena » wt mar 12, 2013 9:56 pm

Witam serdecznie wszystkie forumowiczki i informuję, że w dniu wczorajszym, 11 marca zostałam w trybie nagłym, bez podania przyczyny, nawet bez osobistej rozmowy z dyrektorem- ZWOLNIONA ZE SZPITALA śW. ANNY, który 2 lata temu współtworzyłam razem z Jeanette Kalytą i innymi członkami zespołu. Jeanette odeszła sama już w maju zeszłego roku, uprzedzając jej zwolnienie. Ja zostałam, bo jeszcze chciałam walczyć o nasz Oddział. Prawdziwą przyczyną mojego zwolnienia był mój wielotygodniowy konflikt z dyrektorem szpitala. Próbowałam bronić mój zespół przed szykanami ze strony dyrektora i zarządu spółki EMC, dzierżawiącej Szpital od Starostwa , co skończyło się rozwiązaniem ze mną umowy. Dyrektor nawet nie miał odwagi cywilnej, by oznajmić mi swą decyzję patrząc mi w oczy. Decyzję o zwolnieniu przekazał mi za pośrednictwem Ordynatora Oddziału. Ponieważ jestem na tym forum od samego początku, czuję się zobowiązana przekazać Wam tę smutna wiadomość. Dla mnie przygoda ze św. Anną się skończyła, ale idę dalej z podniesioną głową. Najwyżej zrobię dla innego inwestora nowy, lepszy szpital. Dla tych Pacjentek, które będą chciały mnie znaleźć, jestem od soboty w przychodni Trimed w Piasecznie, ul. Ludowa 5, tel. 22 737 14 00

Pozdrawiam serdecznie
Były Zastępca Ordynatora Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Szpitala św. Anny w Piasecznie
Agnieszka Kurczuk-Powolny

P.S. Za pośrednictwem tego forum "pozdrawiam" też osobę z personelu Szpitala, która śledzi moje wpisy i donosi o nich dyrektorowi

żródło: http://forum.gazeta.pl/forum/w,588,119332183,143133843,Re_sw_Anna_Piaseczno.html
Magdalena
 
Posty: 47
Rejestracja: pn gru 17, 2012 9:21 pm

Jubileuszowe narodziny

Postautor: Redakcja » pt kwie 19, 2013 10:52 pm

Obrazek

W piątek, 12 kwietnia w Szpitalu św.Anny w Piasecznie przy ul. Mickiewicza urodziło się 3000 dziecko. Z okazji jubileuszowych narodzin w szpitalu odbyła się uroczystość, w której oprócz małego Marcela Papiewskiego i jego rodziców uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych gminy i powiatu oraz kierownictwa i personelu szpitala http://kurierpoludniowy.pl/archiwalne/p ... zno481.pdf
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

WIOSENNY PIKNIK NA ZDROWIE PIASECZNO

Postautor: Redakcja » śr cze 05, 2013 11:40 pm

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Obwiniają szpital o śmierć dziecka

Postautor: Justi » pt cze 14, 2013 2:30 pm

Obrazek

W nocy z 10 na 11 maja w piaseczyńskim Szpitalu św. Anny urodziło się martwe dziecko. Rodzice winą za śmierć swojego synka obarczają personel szpitala. Kiedy minął wyznaczony termin porodu, ciężarnej kobiecie, skarżącej się na bóle, mimo jej próśb, trzykrotnie odmówiono przyjęcia na oddział, twierdząc, że wszystko jest w porządku. Przedstawiciele szpitala nie mają sobie nic do zarzucenia, podkreślają, że wszystkie procedury zostały zachowane. Okoliczności i przyczyny śmierci dziecka ustali prokuratura.

Podczas wizyt w szpitalu lekarze kilkakrotnie badali Karolinę Siwanię, za każdym razem twierdzili, że wszystko jest w porządku, zapewniali, że akcja porodowa jeszcze się nie zaczęła i odprawiali ją do domu. W czasie ostatniej wizyty, okazało się, że dziecko zmarło. Karolina i Piotr Siwania zawiadomili prokuraturę, która wszczęła śledztwo w sprawie ewentualnego narażenia życia kobiety na niebezpieczeństwo oraz nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka.

Trzykrotnie odmówili przyjęcia na oddział

- 19 kwietnia, na ponad dwa tygodnie przed terminem porodu, dostałam skierowanie do szpitala – opowiada Karolina Siwania, matka zmarłego Kacperka. - Zostałam zbadana, wykonano KTG i USG. Wszystko było w porządku i wróciłam do domu. Termin porodu ustalono na 4 maja i zalecono mi wizyty co 2-3 dni – dodaje kobieta. 5 maja ciężarna przyjechała do szpitala z bólami brzucha i nieregularnymi skurczami. - Ponownie zostałam zbadana. Mimo że prosiłam o przyjęcie na oddział, wysłano mnie do domu, mówiąc, żebym przyszła w środę, 8 maja i zapewniając, że wszystko jest w porządku. Podczas kolejnej wizyty sytuacja się powtórzyła. Znów przyjechałam z bólami i kolejny raz mnie odprawiono do domu, mówiąc, żebym przyjechała w piątek, 10 maja – dodaje Karolina Siwania. W piątek, 10 maja lekarz ponownie zbadał ciężarną. - Miałam bóle oraz dwa centymetry rozwarcia. Prosiłam o przyjęcie na oddział, ale lekarz położny stwierdził, że nie ma sensu, żebym na weekend została w szpitalu. Stwierdził, że powinnam wrócić do domu i korzystając z pięknej pogody, pójść z drugim dzieckiem na plac zabaw – wspomina pani Karolina. Tego samego dnia, późnym wieczorem kobieta poczuła silne bóle brzucha i kręgosłupa. - Było po godz. 23, byliśmy w szpitalu w 15 minut – opowiada Piotr Siwania. - Mimo że żona nie mogła wytrzymać z powodu strasznego bólu, czekaliśmy na lekarza w izbie przyjęć aż 40 minut – dodaje mężczyzna. Kiedy już lekarz przyjął kobietę, podczas badania KTG okazało się, że nie można wyczuć tętna dziecka. Badanie USG potwierdziło, że płód jest martwy.

Walka o życie matki

Lekarze wywołali poród, podczas którego wystąpił krwotok wewnętrzny. Cztery godziny trwała walka o życie kobiety. - To było straszne, byłem w szoku – wspomina Piotr Siwania, który obserwował walkę lekarzy o życie żony. Karolina Siwania dostała wstrząsu hipowolemicznego, spowodowanego utratą dużej ilości krwi, co mogło skończyć się jej śmiercią. Niezbędna była transfuzja krwi, której w pewnym momencie zabrakło w piaseczyńskim szpitalu i trzeba było ją sprowadzać z innej placówki. Lekarze długo nie mogli zatrzymać krwotoku. - żeby uratować macicę, lekarze postawili wszystko na jedną kartę. Postanowili podać mojej żonie specjalny lek Novoseven, który miał zatrzymać krwotok. Tu pojawiły się kolejne problemy, ponieważ okazało się, że nikt w szpitalu nie wie, jak się podaje ten lek. Nie wiem, jak to możliwe. Przecież to lekarze z wieloletnim doświadczeniem, a okazało się, że nigdy nie mieli takiego przypadku. Patrzyłem na bezradnych lekarzy, nerwowo czytających ulotkę leku i wydzwaniających w nocy do innych szpitali, a na stole operacyjnym umierała moja żona – opowiada Piotr Siwania. Ostatecznie udało się podać lek, zatrzymać krwotok i uratować życie matki, zmarłego dziecka. Operacja zakończyła się o godz. 7 rano, 11 maja.

Lekarze zawiedli ich zaufanie

Tego dnia, jak opowiada pan Piotr, rodzina Karoliny Siwani nawet nie miała od kogo dowiedzieć się o jej stan zdrowia, ponieważ większość personelu, który pracował w nocy, poszedł do domu. - Lekarze początkowo podawali błędną wagę Kacperka, być może do końca nie zdawali sobie sprawy, jak duże było nasze dziecko. Ważyło aż 4540 gram i miało 59 centymetrów, co mogło mieć wpływ na jakieś komplikacje – zastanawiają się rodzice. - Jednak zapewniano nas, że wszystko jest w porządku. Gdyby ktoś powiedział nam, żebyśmy pojechali do innego szpitala, bo w Piasecznie nie ma miejsc, natychmiast tak byśmy zrobili, ale my zaufaliśmy lekarzom – dodają.
Kiedy Karolina Siwania doszła do siebie po operacji, poprosiła lekarzy o rozmowę z psychologiem. Niestety okazało się, że szpital nie może udzielić jej takiego wsparcia. - Powiedzieli mi, że sama odpłatnie mogę sobie zamówić wizytę psychologa. To kompletny brak profesjonalizmu – ocenia kobieta.

Ludzkie życie to nie procedury

Małżeństwo za całą sytuację wini personel szpitala. - To oni doprowadzili do takiego stanu. Gdyby od razu przyjęli moją żonę do szpitala, nasze dziecko pewnie by żyło – ocenia Piotr Siwania. - Lekarze stwierdzili, że z ich strony wszystko przebiegało zgodnie z procedurami. Uznali, że nasze dziecko zmarło w domu, przed przyjazdem do szpitala, ale ja, wychodząc z domu, czułam ruchy dziecka więc musiało coś się stać, kiedy 40 minut czekaliśmy na izbie przyjęć. Szpital potraktował nas przedmiotowo, zero zaangażowania, a przecież procedury nie przewidują wszystkiego, ludzie to nie procedury – dodaje kobieta, nie kryjąc emocji.
- To, że moja żona nie zmarła i że w przyszłości będzie mogła mieć dzieci, uznali za swój sukces. Nikt nie przyznał się do błędu, ani nie okazał nam zrozumienia i współczucia – dodaje Piotr Siwania. Rodzina o całym zdarzeniu powiadomiła prokuraturę, która wszczęła w tej sprawie śledztwo. Biegły ustali przyczyny, okoliczności i czas zgonu dziecka. Prokuratorzy zbiorą dowody, przesłuchają świadków i stwierdzą, czy do śmierci dziecka i zagrożenia życia matki doszło z winy lekarzy i jakichkolwiek zaniedbań szpitala. - Mimo tragedii, która nas spotkała, postanowiliśmy o tym opowiedzieć, żeby przestrzec inne matki – mówi Karolina Siwania. - Nasz przypadek pokazuje, że jeśli tylko coś dzieje się inaczej niż przewidują procedury, szpital jest kompletnie nieprzygotowany – dodaje.
- Niestety kolorowe ściany, czyste, ładne i nowoczesne pomieszczenia to nie wszystko – dodaje Piotr Siwania.

Szpital nie ma sobie nic do zarzucenia

Chcąc zweryfikować informacje przekazane nam przez Karolinę i Piotra Siwanię, poprosiliśmy szpital, by odniósł się do zarzutów młodego małżeństwa i wyjaśnił zaistniałą sytuację. Najpierw oczekiwaliśmy na pisemne stanowisko szpitala. Potem, na prośbę placówki, wysłaliśmy 10 pytań, dotyczących okoliczności śmierci dziecka, na które przedstawiciele szpitala mieli odpowiedzieć. Jednak ostatecznie szpital odmówił szczegółowego komentarza. Otrzymaliśmy jedynie niezwykle lakoniczne oświadczenie, w którym przedstawiciele szpitala podkreślają, że personel medyczny nie ma sobie nic do zarzucenia. „Ze strony Szpitala św. Anny w Piasecznie i personelu medycznego dopełniono wszystkich czynności, badań i stosownych zleceń, które pozwalały na zwolnienie pacjentki do domu i zaproszenie jej na kolejną wizytę kontrolną. W tej sprawie toczy się postępowanie w Prokuraturze i to ona dokona obiektywnej oceny. £amy prasowe nie są miejscem do prowadzenia dyskusji na ten temat” - brzmi oświadczenie Szpitala św. Anny w sprawie śmierci dziecka.
Karolina i Piotr Siwania czekają na zakończenia śledztwa prokuratury, wierząc, że to ona odpowie im na pytanie, dlaczego zmarło ich dziecko.

Grzegorz Traczyk http://kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=11340
Awatar użytkownika
Justi
 
Posty: 588
Rejestracja: wt sty 01, 2013 3:42 pm

Obwiniają szpital o śmierć dziecka

Postautor: Filip » pt cze 14, 2013 7:23 pm

Po takich informacjach w Kurierze, kilka osób może zrezygnować z rodzenia w tym szpitalu.
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Rozbudowa szpitala w Piasecznie

Postautor: Justi » pt lip 26, 2013 3:00 pm

Obrazek

W czerwcu rozpoczęła się rozbudowa przychodni działającej przy Szpitalu św. Anny w Piasecznie. W parterowym budynku powstaje piętro, w którym powstanie 10 gabinetów lekarskich oraz kaplica. Jest to pierwszy etap rozbudowy piaseczyńskiej placówki, a kolejny zakłada powiększenie szpitala o jedną trzecią, dzięki czemu w placówce przybędzie ok. 40 miejsc dla pacjentów wymagających leczenia na oddziałach.

- Dzięki zwiększeniu powierzchni zyskamy miejsce na kolejne gabinety lekarskie. Ułatwi to mieszkańcom Piaseczna i powiatu piaseczyńskiego dostęp do specjalistycznej opieki medycznej – mówi Robert Starzec, dyrektor Szpitala św. Anny. Przebudowa budynku przychodni będzie kosztowała ok. 2 mln złotych. Ukończenie rozbudowy i otwarcie nowego piętra przychodni zaplanowano na listopad. Obecnie w przyszpitalnej przychodni działa 18 poradni specjalistycznych: alergologiczna (dzieci i dorośli), chirurgii ogólnej, dermatologiczna, diabetologiczna, endokrynologiczna, gastroenterologiczna, ginekologiczna, kardiologiczna (dzieci i dorośli), leczenia uzależnień, neonatologiczna, neurologiczna (dzieci i dorośli), otolaryngoloczna, ortopedyczna, pulmonologiczna (dorośli i dzieci), rehabilitacyjna, reumatologiczna, urologiczna, poradnia zdrowia psychicznego. Dzięki rozbudowie, w budynku powstanie 10 nowych gabinetów oraz kaplica.

Dyrekcja placówki podkreśla, że rozpoczęte prace są pierwszym etapem rozbudowy szpitala, która miała wystartować już we wrześniu ubiegłego roku. Wtedy planowano zacząć budowę nowego skrzydła szpitala. Jednak zamierzenia uległy niewielkiej zmianie i postanowiono rozpocząć rozbudowę prawie rok później – od remontu przyszpitalnej przychodni. Jednak szpital nie rezygnuje z budowy kolejnego skrzydła. - Obecnie planujemy, że rozbudowa szpitala rozpocznie się wiosną 2014 roku – informuje Ewa Pogodzińska, rzecznik prasowa Szpitala św. Anny w Piasecznie. Zupełnie nowy budynek ma zostać zlokalizowany na części obecnego parkingu, który znajduje się po stronie Al. Kalin. Przygotowując się do inwestycji, szpital w ubiegłym roku zbudował nowy parking, który powstał na terenie sąsiadującej ze szpitalem kamienicy komunalnej. Planowana jest budowa nowego bloku porodowego z osobną salą cięć cesarskich. W szpitalu ma przybyć w sumie ok. 40 miejsc dla pacjentów. Po rozbudowie, która ma nastąpić w ciągu kilku najbliższych lat, ze starego obiektu zostanie przeniesiony oddział chorób wewnętrznych. Kolejnym etapem będzie remont najstarszej części szpitala, w której docelowo, zgodnie z dalekosiężnymi planami, znajdzie się pediatria oraz cześć administracyjna.

Grzegorz Traczyk http://www.kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=11600
Awatar użytkownika
Justi
 
Posty: 588
Rejestracja: wt sty 01, 2013 3:42 pm

Poczekalnia jak malowana

Postautor: Justi » czw wrz 26, 2013 5:17 pm

Obrazek

Poczekalnia na oddziale pediatrii szpitala w Piasecznie w piątkowe przedpołudnie przypominała warsztat artystyczny. Na ścianach malowali uczniowie i przedszkolaki z warszawskiego Mokotowa oraz przebrany za klauna włoski malarz Gregorio Mancino ze stowarzyszenia Omeoart. Zrzesza ono artystów z Włoch i Francji, którzy ożywiają malowidłami oddziały pediatryczne w wielu krajach. – Zdrowe dzieci poświęciły swój wolny czas, aby zrobić coś pozytywnego dla chorych rówieśników. To piękny gest – komentuje dyrektor szpitala Robert Starzec. W pierwszym półroczu 2013 r. przez piaseczyński oddział dla dzieci, liczący 26 łóżek, przewinęło się 1200 pacjentów. (JFT) http://nadwisla.pl/index.php?pokaz=tekst&id=2170
Awatar użytkownika
Justi
 
Posty: 588
Rejestracja: wt sty 01, 2013 3:42 pm

Rozbudowa szpitala w Piasecznie

Postautor: Paulina » czw paź 10, 2013 3:03 pm

Obrazek

Rozbudowa Przychodni przy Szpitalu św. Anny w Piasecznie

Przychodnia działająca przy Szpitalu św. Anny w Piasecznie jest w rozbudowie. Na parterowym budynku pojawia się I piętro, w którym mieścić się będzie 10 gabinetów lekarskich oraz kaplica. Jest to pierwszy etap rozbudowy piaseczyńskiej placówki. Zakłada on powiększenie powierzchni Szpitala o jedną trzecią i dalszą poprawę komfortu pobytu pacjentów. „Dzięki zwiększeniu powierzchni zyskamy miejsce na kolejne gabinety lekarskie. Ułatwi to mieszkańcom Piaseczna i powiatu piaseczyńskiego dostęp do specjalistycznej opieki medycznej” - powiedział Robert Starzec, dyrektor Szpitala św. Anny. Dyrektor poinformował, że rozbudowa kosztować będzie około 2 mln zł.

Obrazek

Obecnie w przyszpitalnej Przychodni działa 18 Poradni Specjalistycznych: alergologiczna (dzieci i dorośli), chirurgii ogólnej, dermatologiczna, diabetologiczna, endokrynologiczna, gastroenterologiczna, ginekologiczna, kardiologiczna, (dzieci i dorośli), leczenia uzależnień, neonatologiczna, neurologiczna (dzieci i dorośli), otolaryngologiczna, ortopedyczna, pulmonologiczna (dorośli i dzieci), rehabilitacyjna, reumatologiczna, urologiczna, poradnia zdrowia psychicznego. Szpital św. Anny w Piasecznie, który liczy obecnie blisko 130 łóżek, został uruchomiony w drugiej połowie lutego 2011 roku. Oprócz istniejącego wcześniej Oddziału Wewnętrznego, otwarty został Oddział Położniczo-Ginekologiczny z Neonatologią, Oddział Chirurgii Ogólnej oraz Pediatrii.

Obrazek

W 2012 roku w Szpitalu hospitalizowanych było blisko 21.000 pacjentów, udzielono ponad 34.000 konsultacji, przeprowadzono ponad 3.700 operacji. Tylko w ubiegłym roku w piaseczyńskiej placówce urodziło się blisko 1.500 dzieci, czyli najwięcej wśród szpitali powiatowych na Mazowszu. Od otwarcia nowego Szpitala liczba noworodków powitanych w Oddziale Położniczo-Ginekologicznym wyniosła już blisko 3.300.

Obrazek
Awatar użytkownika
Paulina
 
Posty: 604
Rejestracja: pn wrz 05, 2011 12:12 pm
Lokalizacja: okolice

Spotkania o profilaktyce zdrowotnej kobiet

Postautor: Redakcja » wt gru 10, 2013 10:57 pm

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

4000 dziecko w Szpitalu w Piasecznie

Postautor: Beata » ndz kwie 06, 2014 11:32 am

Obrazek

W dniu 3 kwietnia 2014 roku w Szpitalu św. Anny w Piasecznie odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji narodzin 4.000 dziecka. Eryka Piekarska, córka Emilii Jaremko-Piekarskiej i Konrada Piekarskiego przyszła na świat w piaseczyńskiej placówce 5 marca . Ważyła 3400 gramów i mierzyła 52 cm.

W czwartkowej uroczystości poza główną bohaterką wraz z rodzicami, uczestniczyli przedstawiciele Dyrekcji piaseczyńskiej placówki, która ufundowała specjalny prezent dla 4.000 dziecka.

Przewodnicząca Rady Powiatu Piaseczyńskiego Maria Mioduszewska wraz ze Starostą Janem Dąbkiem uhonorowali Erykę pamiątkowym dyplomem narodzin oraz upominkami.

Wiceburmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Honorata Kalicińska złożyła rodzicom gratulacje i wręczyła prezenty oraz pamiątkowy dyplom.

Kierownik PR ds. marki Dr Irena Eris oraz Pharmaceris Magdalena Pawłowska podarowała rodzicom 6-miesięczny zapas dermokosmetyków dla mamy Pharmaceris M i dziecka Pharmaceris B, a także upominki dla wszystkich pań przebywających na Oddziale.

„Bardzo się cieszę, że nasz Szpital cieszy się tak dużym powodzeniem wśród przyszłych mam. Wiem, że jest to zasługa przede wszystkim profesjonalnej kadry. Nasz Oddział wybierają pacjentki nie tylko z Piaseczna, ale także z Warszawy i okolic” – powiedział Ordynator dr n. med. Rafał Kuźlik .

W 2013 roku w piaseczyńskiej placówce urodziło się blisko 1.200 dzieci.

Oddział Położniczo-Ginekologiczny w Szpitalu św. Anny liczy 27 łóżek. Porody są refundowane przez NFZ, istnieje również możliwość skorzystania z usług komercyjnie.

Dla pacjentek przygotowano trzy pojedyncze sale porodowe, które wyposażone są w wygodne łóżka pozwalające na rodzenie w różnych pozycjach, specjalne materacyki, piłki oraz wanny. W trakcie porodu istnieje możliwość towarzystwa bliskiej osoby. Poród rodzinny jest bezpłatny. Szpital nie pobiera także opłat za znieczulenie zewnątrzoponowe przy porodzie.

Mamy z dziećmi przebywają w dwu- lub trzyosobowych przytulnych pokojach, wyposażonych we własną łazienkę.

EMC Instytut Medyczny w drugiej połowie lutego 2011 roku uruchomił nowy Szpital w Piasecznie, który liczy obecnie blisko 130 łóżek. Oprócz istniejącego wcześniej Oddziału Wewnętrznego, otwarty został Oddział Położniczo-Ginekologiczny z Neonatologią, Oddział Chirurgii Ogólnej oraz Pediatrii. W 2013 roku w Szpitalu hospitalizowanych było ponad 21.000 pacjentów, udzielono 36.433 konsultacji, przeprowadzono blisko 2.000 operacji.

http://piaseczno.emc-sa.pl/pl/szpital-s ... piasecznie
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej - na miotle:)
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Szpital rozwija skrzydło

Postautor: Filip » sob maja 31, 2014 9:57 pm

Obrazek

W maju zakończyła się rozbudowa przychodni działającej przy Szpitalu św. Anny w Piasecznie przy ul. Mickiewicza, w której powstało 10 gabinetów lekarskich oraz kaplica. Wiosną rozpoczęła się również budowa nowego skrzydła szpitala, dzięki czemu placówka będzie mogła przyjąć więcej pacjentów. Rozbudowa potrwa do końca roku.

Rozbudowa przyszpitalnej przy-chodni zaczęła się pod koniec ubiegłego roku i kosztowała ok. 2 mln złotych. W parterowym budynku powstało piętro, w którym mieści się kaplica oraz 10 gabinetów lekarskich, w tym m.in. nowa poradnia medycyny estetycznej, poradnia medycyny pracy oraz nowa powierzchnia dla poradni rehabilitacyjnej. Obecnie w przyszpitalnej przychodni działa 20 poradni specjalistycznych, przyjmujących pacjentów zarówno bezpłatnie, jak i prywatnie.
Z pewnością poprawił się komfort leczenia pacjentów, ale póki co nie zmniejszyły się kolejki do specjalistów, przyjmujących bezpłatnie w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Pomimo trzyletnich starań dyrekcji szpitala, Mazowiecki NFZ nie przyznał kontraktu na poradnie: ginekologiczną i chirurgiczną, niezbędnych do prowadzenia kompleksowej opieki nad pacjentami szpitala, w którym znajduje się również oddział ginekologiczno-położniczy i chirurgiczny. - Dyrekcja nadal będzie zabiegać o przyznanie kontraktu NFZ na nowe poradnie oraz zwiększanie kontraktów w działających, aby zmniejszyć kolejki i zwiększyć dostęp do specjalistów – zapewnia Ewa Pogodzińska, rzecznik prasowa Szpitala św. Anny w Piasecznie. - Mamy nadzieję, że w związku z zapowiedziami ministerstwa zdrowia, że przy oddziałach powinny działać odpowiednie poradnie, takie finansowanie zostanie zapewnione.

Przebudowa przychodni była pierwszym etapem rozbudowy piaseczyńskiej placówki. Kolejny zaczął się wiosną i zakłada budowę nowego skrzydła szpitala. Nowy budynek powstaje na części parkingu, który znajduje się po stronie Al. Kalin. Przygotowując się do inwestycji, szpital w ubiegłym roku zbudował nowy parking, który powstał na terenie sąsiadującej ze szpitalem kamienicy komunalnej. Placówka powiększy się o jedną trzecią, dzięki czemu w szpitalu poprawi się komfort leczenia i przybędzie ok. 40 miejsc dla pacjentów wymagających hospitalizacji na oddziałach. Powierzchnia nowego skrzydła szpitala wyniesie 2 tys. m kw. - Do nowej części szpitala ma zostać przeniesiony oddział internistyczny – mówi Ewa Pogodzińska. - Zamierzamy również rozbudować oddział chirurgiczny i położniczo-ginekologiczny, w tym m. in. uruchomić nowy blok porodowy – dodaje. Rozbudowa ma potrwać do końca roku.

W przyszłości szpital planuje także remont najstarszej części, w której docelowo, zgodnie z dalekosiężnymi planami, znajdzie się pediatria oraz część administracyjna. http://kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=13368
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Piaseczyński szpital w rozbudowie

Postautor: Beata » sob lis 08, 2014 3:01 pm

Obrazek

W poniedziałek, 3 listopada w Szpitalu św. Anny w Piasecznie przy ul. Mickiewicza odbyło się poświęcenie nowej kaplicy i otwarcie rozbudowanej przychodni. W uroczystości, oprócz przedstawicieli szpitala i zarządu właściciela placówki Grupy EMC, uczestniczyli również samorządowcy.

- Kiedy kilka lat temu EMC Instytut Medyczny przejmował szpital w Piasecznie zapowiedzieliśmy inwestycje i dotrzymaliśmy słowa - mówił Józef Tomasz Juros, prezes EMC Piaseczno, który przywitał wszystkich gości. Przedstawiciel spółki prowadzącej szpital przypomniał o zapoczątkowanej kilka lat temu rozbudowie szpitala. - Kolejnym etapem była rozbudowa przyszpitalnej przychodni. Na tym nasze inwestycje się jednak nie zakończyły. Jeszcze pod koniec 2013 roku rozpoczął się kolejny etap rozbudowy Szpitala św. Anny, który zakłada powiększenie placówki o jedną trzecią i dalszą poprawę komfortu pobytu pacjentów. Nowa część szpitala ma zostać uruchomiona wiosną 2015 roku – dodał prezes Juros. Uroczystość, w której uczestniczyli nie tylko przedstawiciele zarządu i rady powiatu piaseczyńskiego, lecz także samorządowcy z Piaseczna i Lesznowoli, była także okazją do wzajemnych podziękowań za owocną, czteroletnią współpracę.

Kaplica św. Anny

- Z satysfakcją przyjmujemy fakt, że tak bardzo oczekiwana przez pacjentów szpitala inwestycja została zakończona – mówił starosta Jan Dąbek. - Rozmowy na temat organizacji miejsca modlitwy trwały dość długo, ale udało się. Od dzisiaj kaplica szpitalna służy wszystkim pacjentom potrzebującym duchowego wsparcia. Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do otwarcia tego szczególnego i ważnego miejsca – dodał starosta.
- W tym szpitalu od lat była sprawowana posługa duszpasterska wobec pacjentów, odprawiały się msze, ale nie było stałego miejsca – mówił ks. Andrzej Krynicki, proboszcz parafii św. Anny w Piasecznie. - Cieszę się, że dzisiaj powstała piękna kaplica, o którą długo zabiegaliśmy. Człowiek to nie tylko ciało, lecz także dusza. Leczymy ciało, ale nie zapominamy o duszy. Takie miejsce jest niezwykle potrzebne pacjentom i ich rodzinom, by się wyciszyć i zwrócić do Boga o pomoc – dodał ks. Krynicki, dziękując wszystkim za powstanie kaplicy. Miejsce, w którym będą odbywały się msze, uroczyście poświęcił ks. dziekan Zbigniew Pruchnicki.
- Nie mówmy Bogu o naszych wielkich problemach, lecz powiedzmy problemom, jakiego mamy wielkiego Boga – mówił ks. dziekan, który poprowadził krótką modlitwę w nowo otwartej kaplicy. Po jej poświęceniu goście zwiedzili nową przychodnię.

Komfort wzrasta, kolejki nie maleją

W parterowym budynku powstało piętro o powierzchni 400 metrów kwadratowych, w którym mieści się 10 nowych gabinetów lekarskich. Rozbudowa przyszpitalnej przychodni kosztowała około 2 mln zł. Obecnie przychodni działa 20 poradni specjalistycznych, przyjmujących pacjentów zarówno bezpłatnie, jak i prywatnie. Z pewnością poprawił się komfort leczenia pacjentów, ale póki co nie zmniejszyły się kolejki do specjalistów, przyjmujących bezpłatnie w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. - W związku z otwarciem nowej przychodni Mazowiecki NFZ nie zwiększył nam limitów na leczenie pacjentów w istniejących poradniach, ani nie przyznał kontraktu na przychodnię chirurgiczną i ginekologiczną – informuje Ewa Pogodzińska, rzecznik prasowa szpitala w Piasecznie. - Jednak nie ustajemy w staraniach, by poprawić dostępność usług dla pacjentów. Najbliższe nowe kontraktowanie zaplanowane jest dopiero w 2016 roku.

Wiosną nowe skrzydło

Przebudowa przychodni była pierwszym etapem rozbudowy piaseczyńskiej placówki. Kolejny zaczął się wiosną i zakłada budowę nowego skrzydła szpitala. Nowy budynek powstaje na części parkingu, który znajduje się po stronie Al. Kalin. Powierzchnia nowego skrzydła szpitala wynosi 2000 m kw. Na parterze znajdzie się powiększony oddział położniczo-ginekologiczny wraz z nowym blokiem porodowym. Na pierwszym piętrze powstanie natomiast oddział zabiegowy, pozwalający na leczenie operacyjne w różnych specjalnościach. Rozbudowa umożliwi zarówno przeniesienie oddziału wewnętrznego, jak i rozpoczęcie remontu najstarszej części obiektu. Docelowo znajdzie się w niej pediatria. Po przeprowadzeniu tych wszystkich zmian planowane jest uruchomienie w nowej części oddziału geriatrycznego. Otwarcie nowej części ma nastąpić wiosną przyszłego roku.

Grzegorz Traczyk http://kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=14242
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej - na miotle:)
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Poświęcenie Kaplicy w szpitalu św. Anny

Postautor: iTV Piaseczno News » śr lis 12, 2014 2:26 pm

Obrazek

Poświęcenie Kaplicy w szpitalu św. Anny http://itvpiaseczno.pl/wydarzenia,1,6.10,1640
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

cron