Klimatyzacja do mieszkania

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Klimatyzacja do mieszkania

Postautor: agnmon » śr kwie 09, 2014 6:15 pm

Witam. Może ktoś zna godną polecenia firmę, która zajmuje się montażem klimatyzacji w mieszkaniach?
A może ktoś jest w stanie konkretnie doradzić jakiś sprzęt? Mieszkanie ma 45 m i jest tuż pod dachem, co niestety latem daje w kość.
Chodzi mi o w miarę niedrogi sprzęt, który nie będzie pracował wiele godzin. Firma też taka, która nie przyjmie sobie za cel zedrzeć ze mnie skóry, ale uczciwie podejdzie do sprawy :)
Proszę w miarę możliwości o sprawdzone firmy :)
Awatar użytkownika
agnmon
 
Posty: 40
Rejestracja: pn lip 26, 2010 5:08 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Klimatyzacja Piaseczno

Postautor: Beata » śr kwie 09, 2014 9:42 pm

Polecam firmę FULMARK
Nowa Iwiczna ul.Torowa 10
http://www.fulmark.waw.pl
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej - na miotle:)
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: agnmon » czw kwie 10, 2014 4:19 pm

Też ich znalazłam w necie, ale nie znam nikogo, kto korzystał z ich usług a zależy mi właśnie na przetestowanych firmach. Dlaczego ich polecasz?
Awatar użytkownika
agnmon
 
Posty: 40
Rejestracja: pn lip 26, 2010 5:08 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Klimatyzacja do mieszkania

Postautor: Beata » czw kwie 10, 2014 7:20 pm

Korzystałam z ich usług i jestem zadowolona z doradztwa przy wyborze klimatyzatora oraz profesjonalnym montażem.
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej - na miotle:)
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Obserwator2 » czw kwie 10, 2014 8:20 pm

Sam o czymś takim myślę.

Po pierwsze przed założeniem klimatyzatora, który będzie miał 3,5 KW mocy chłodniczej przy takim metrażu,
http://allegro.pl/klimatyzator-lg-inwer ... 76752.html

będzie pobierał 1,1KW energii elektrycznej, zadałbym pytanie czy instalacja elektryczna, będzie dostosowana do pobóru takiej mocy przy innych włączonych odbiornikach. Mieszkania mają od 3KW do 5KW mocy zamówionej. W jakim jest ona stanie? Nie radze sam zmieniać zabezpieczenia przedlicznikowego.

Pytanie kiedy ma chodzić klimatyzator wciągu dnia, czy w nocy jak śpimy(split nie może za mocno hałasować) ?
Bo wtedy można załatwić tańszą taryfę np. G12w. tańsza głównie w nocy (22-6) i 2 godziny w ciągu dnia(zima 13-15, a lato 15-17) i soboty, niedziele, ale droższa w ciągu dnia niż normalnie.

Po drugie.
Pytałbym użytkowników co użytkują klimę, niż tych co je zakładają
Awatar użytkownika
Obserwator2
 
Posty: 103
Rejestracja: pn paź 22, 2012 8:08 pm

Re: Klimatyzacja do mieszkania

Postautor: agnmon » pn sie 04, 2014 10:46 am

I po sprawie :) Klimatyzacja została założona jeszcze w czerwcu. Już właściwie mieliśmy wszystko prawie umówione z firmą Fullmark. Ale w ostatniej chwili znaleźliśmy ofertę tańszą o ok. 700 zł za ten sam model. :D
Klimatyzacja sprawdza się fantastycznie i w tegoroczne upały ratuje nam życie :wink: Jeśli ktoś się zastanawia nad taką inwestycją, szczerze polecam.
Awatar użytkownika
agnmon
 
Posty: 40
Rejestracja: pn lip 26, 2010 5:08 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Klimatyzacja do mieszkania

Postautor: argrabi » pn sie 04, 2014 11:27 am

A tańsza oferta to?
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

Re: Klimatyzacja do mieszkania

Postautor: agnmon » wt sie 05, 2014 7:06 pm

Tańsza okazała się http://www.aleklima.pl/. Panowie ładnie się sprawili i po sobie posprzątali. :)
Awatar użytkownika
agnmon
 
Posty: 40
Rejestracja: pn lip 26, 2010 5:08 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Klimatyzacja do mieszkania

Postautor: Obserwator2 » sob sie 09, 2014 5:06 pm

A jak tam rachunki za prąd?
Awatar użytkownika
Obserwator2
 
Posty: 103
Rejestracja: pn paź 22, 2012 8:08 pm

Re: Klimatyzacja do mieszkania

Postautor: agnmon » sob sie 09, 2014 10:44 pm

Póki co jeszcze nie wiem, bo jedziemy na fakturach prognozowanych. Mam nadzieję,że rachunki nas nie zjedzą. :wink:
Awatar użytkownika
agnmon
 
Posty: 40
Rejestracja: pn lip 26, 2010 5:08 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Klimatyzacja do mieszkania

Postautor: sweetlemon » pn lis 24, 2014 12:07 pm

Ostatnio odwiedzaliśmy znajomych, mają mieszkanie od http://www.masterminvest.pl/ i tam klima to podstawa ;) Myślimy o założeniu czegoś takiego u nas, ale dopiero w przyszłym roku.
sweetlemon
 
Posty: 14
Rejestracja: wt maja 13, 2014 10:29 am

Re: Klimatyzacja do mieszkania

Postautor: sylwia4012 » ndz sty 25, 2015 9:38 pm

Wszelkie za i przeciw znajdziesz w artykule http://chlodnictwo.net.pl/klimatyzatory-poznaj-wady-i-zalety-zanim-zdecydujesz-ktory-wybrac-i22-b0p3.html - moim zdaniem warto, tym bardziej, że klimat z roku na rok się ociepla, więc to jak znalazł na letnie dni :)
sylwia4012
 
Posty: 16
Rejestracja: ndz sty 26, 2014 6:30 pm

Re: Klimatyzacja do mieszkania

Postautor: zuzia.gola » pn sie 16, 2021 9:49 am

Widzę, że teraz klimatyzacja to temat na czasie. Sama rozważam zakup i montaż. Klimat zdecydowanie się zmienia i nawet w Polsce lata są upalne. A taka klimatyzacja to nie tylko komfort termiczny, ale i lepsza jakość powietrza. Na razie nie zdecydowałam się jaki to będzie klimatyzator, ale sporo już na ten temat czytałam. Jest fajny portal Klimatyzacja.pl z fachową wiedzą w tym zakresie. Rzuć tam okiem - myślę, że Tobie też się przyda.
zuzia.gola
 
Posty: 128
Rejestracja: ndz kwie 27, 2014 6:00 pm


Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron