Szkoła Muzyczna Orfeusz w Górze Kalwarii

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w Góra Kalwaria, oraz o tym co wydarzyć się może.

Moderator: GTW

Szkoła Muzyczna Orfeusz w Górze Kalwarii

Postautor: Redakcja » pn wrz 09, 2013 9:54 pm

W poniedziałek 2 września br w Pałacu Biskupim w Górze Kalwarii odbyło się oficjalne otwarcie I Niepublicznej Szkoły Muzycznej I st. ORFEUSZ, pierwszej tego typu placówki edukacyjnej o charakterze artystycznym w Gminie Góra Kalwaria.

Na tej uroczystości obecni byli m.in. Wiceburmistrz Gminy Góra Kalwaria, p. Jan Wysokiński, ks. Henryk Kulik , proboszcz Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Górze Kalwarii oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, p. Beata Polaczyńska.

Po oficjalnych powitaniach i poświęceniu Szkoły odbył się koncert w wykonaniu pedagogów Szkoły, podczas którego zaprezentowali oni swój talent artystyczny i umiejętności przed licznie zgromadzoną publicznością, złożoną z rodziców i uczniów oraz zaproszonych gości. Podczas tego koncertu zabrzmiały zarówno utwory muzyki dawnej, m.in. aria i recytatyw z opery „Rinaldo” Georga F. Haendla, czy słynny Nokturn cis-moll Fryderyka Chopina, znany szerszej publiczności z filmu „Pianista” w wykonaniu Macieja Morguna, jak również brawurowo wykonane na altówce przez Joannę £aczmańską „Libertango” Astora Piazzoli oraz Taniec Kubański, wykonany na gitarze przez Klarę Radomską. W repertuarze jazzowym zaprezentował się Fryderyk Babiński, a koncert zakończyła Aleksandra Puacz-Markowska słynnym „Milordem” z repertuaru Edith Piaf. Po koncercie Zarząd Fundacji i rodzice zaprosili wszystkich na poczęstunek.

Warto dodać że w chwili obecnej do Szkoły Muzycznej „Orfeusz” zapisało się 11 uczniów, a pozostała część będzie kontynuować naukę w formie indywidualnych lekcji w Studiu Muzyczno-Wokalnym. Od połowy września rozpocznie działalność także Muzyczny Klub Malucha „Orfino”.

Więcej informacji na www.promotus.pl
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Szkoła Muzyczna Orfeusz w Górze Kalwarii

Postautor: Redakcja » wt kwie 24, 2018 8:47 pm

Obrazek

28 kwietnia 2018 roku odbędzie się koncert jubileuszowy z okazji 5-lecia istnienia I Niepublicznej Szkoły Muzycznej Orfeusz w Górze Kalwarii
http://www.powiat-piaseczynski.info/gor ... ej-orfeusz
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński


Wróć do Góra Kalwaria: wydarzenia, informacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości