Wahadłowo przez most w Górze Kalwarii

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w Góra Kalwaria, oraz o tym co wydarzyć się może.

Moderator: GTW

Wahadłowo przez most w Górze Kalwarii

Postautor: Kacperek » śr maja 02, 2018 7:07 pm

Obrazek

Do połowy czerwca czekają nas utrudnienia na moście w Górze Kalwarii. Zarządca mostu, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że w związku z remontem łożysk i dylatacji mostu w Górze Kalwarii, od poniedziałku 30 kwietnia obowiązuje nowa organizacja ruchu. W godzinach 7.00–18.00 ruch ma się odbywać wahadłowo (most zostanie zwężony do jednego pasa ruchu), zostanie też wprowadzone ograniczenie prędkości do 50 km/h. Od 7 maja ruch wahadłowy będzie się odbywać całą dobę. Planowany termin zakończenia robót to połowa czerwca. Wykonawcą prac jest firma WPM Mosty. Wartość zadania to ok. 614 tys. zł. http://piasecznonews.pl/wahadlowo-przez-most/
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Wahadłowo przez most w Górze Kalwarii

Postautor: agnmon » pn maja 07, 2018 5:31 pm

Czy ktoś mógłby napisać, jak bardzo skomplikowało to przejazd przez most? Czy dużo dłużej stoi się rano ok 7-8-ej jadąc od strony Góry Kalwarii?
Awatar użytkownika
agnmon
 
Posty: 40
Rejestracja: pn lip 26, 2010 5:08 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Korek w Górze Kalwarii! Jazda przez most to koszmar

Postautor: Kacperek » śr maja 09, 2018 7:24 pm

Obrazek

Korek w Górze Kalwarii! Jazda przez most to koszmar.
– Godzina 7.30, a korek do mostu na Wiśle zaczyna się już przy Orlenie na „pięćdziesiątce”, czyli jakieś dwa kilometry wcześniej – informuje nasz Czytelnik Adrian. – Na dodatek między rondem w Wisłą (na prawym pasie w stronę Mińska, 200 m od ronda) popsuła się ciężarówka http://piasecznonews.pl/korek-w-gorze-k ... o-koszmar/
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Wypadek na moście w Górze Kalwarii

Postautor: Beata » ndz maja 13, 2018 5:23 pm

Obrazek

Wypadek na remontowanym moście w Górze Kalwarii. Korek gigant! Tir uderzył w tył osobowego renault. Z naszych informacji wynika, że jedna osoba została poszkodowana. W tej chwili karetka z rannym próbuje odjechać brnąć w gigantycznym korku.

Obrazek

Most na Wiśle w Górze Kalwarii najlepiej omijać szerokim łukiem. Dość, że ruch prowadzony jest wahadłowo na skutek remontu, który potrwa do połowy czerwca, to w tej chwili mamy dodatkowe utrudnienia spowodowane wypadkiem. Straż pożarna mimo, że jechała na sygnale miała poważny problem by dojechać do miejsca wypadku. http://piasecznonews.pl/wypadek-na-remo ... ek-gigant/

Obrazek
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej - na miotle:)
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Remont mostu, koszmar na dojazdach

Postautor: Justi » wt maja 15, 2018 7:13 am

Remont mostu, koszmar na dojazdach. Policja pomoże rozładować korki? Władze gminy zaapelowały do drogowców o skrócenie robót na przeprawie, a do policji o pomoc w rozładowywaniu korków. Przedsiębiorcy narzekają, że obecna sytuacja uderza ich po kieszeni.

Od 7 maja, kiedy na moście rozpoczął się remont, odbywa się po nim ruch wahadłowy po jednym pasie jezdni. Powoduje to ogromne utrudnienia w ruchu na trasie krajowej nr 50, ale i prostopadłej szosie nr 79. O złagodzenie tego dramatu na drogach do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) zaapelowały władze gminy. Najpierw zwróciły się o przesunięcie prac remontowych na moście na wakacje, kiedy ruch jest nieco mniejszy.

– Ponieważ takie rozwiązanie sytuacja okazało się niemożliwe, zaapelowaliśmy o zintensyfikowanie prac na przeprawie – mówi burmistrz Dariusz Zieliński. Włodarz spotkał się także z komendantem policji w powiecie, aby prosić o regulowanie ruchem na rondzie przede wszystkim w godzinach szczytu. – Dochodzi do nas wiele sygnałów, że rondo jest często blokowane przez ciężarówki jadące w kierunku mostu. To powoduje zatrzymanie ruchu na ul. Dominikańskiej i Wojska Polskiego – tłumaczy Dariusz Zieliński.

Gmina chciałaby również, aby policja częściej pojawiała się na lokalnych drogach, które są dewastowane przez tiry, który próbuje ominąć korki. Obecnie policja analizuje jak odpowie na prośbę władz gminy.

O reakcję do drogowców zwracają się też właściciele firm.

– Zaistniała sytuacja powoduje duże straty w czasie dojazdu do pracy osób zatrudnionych w mojej firmie, a zamieszkujących w gminie Otwock i Celestynów. Pokonują 25 km w dwie godziny! Sytuacja jest bardzo trudna – skarży się Stefan Cymerman, właściciel firmy z Tomic. Przypomina, że kiedy przed dekadą prowadzone były roboty na moście, dyrekcja dróg zadbała o most pontonowy na Wiśle.

Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA odpowiada, że przeprawę pontonową przerzucono przez rzekę, kiedy most był przebudowywany i zamknięty całkowicie .

– Niestety, nie ma obecnie innej możliwości prowadzenia remontu mostu. Wykonawca zaczyna prace o godz. 6 i kończy je wieczorem. Zgodnie z umową, ma je sfinalizować do połowy czerwca – tłumaczy pani rzecznik. – Aby zmniejszyć utrudnienia, zamontowaliśmy znaki ostrzegające, że most w Górze Kalwarii jest remontowany i zalecamy objazd. Jako zarządca dróg musimy dbać o bezpieczeństwo w ruchu i przeprowadzić remont mostu. Z naszych doświadczeń wynika, że według społeczeństwa nigdy nie jest dobry czas na takie roboty – mówi. http://piasecznonews.pl/remont-mostu-ko ... wac-korki/
Awatar użytkownika
Justi
 
Posty: 588
Rejestracja: wt sty 01, 2013 3:42 pm

Wahadłowo przez most w Górze Kalwarii

Postautor: agnmon » wt cze 12, 2018 4:43 pm

Czy remont się już skończył? Jeżdżę w tym tyg codziennie przed siódmą rano przez most i utrudnień nie widzę. Po południu nie ryzykuję, ale może niepotrzebnie, może już skończyli? Ktoś coś wie?
Awatar użytkownika
agnmon
 
Posty: 40
Rejestracja: pn lip 26, 2010 5:08 pm
Lokalizacja: Piaseczno


Wróć do Góra Kalwaria: wydarzenia, informacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości