Kontrakt dla Osiedla Słowicza

Podforum dla mieszkańców, którzy mieszkają w Spółdzielniach oraz we Wspólnotach mieszkaniowych, na terenie gminy Piaseczno.

Moderator: GTW

Postautor: zawsze-meander » ndz lis 28, 2010 11:19 pm

Czy te płatne spoty wyborcze na potrzeby Centrum nagrywał Pan jako osoba prywatna ? Czy w godzinach pracy, za nasze podatki ? Czy wie Pan, że dopiero po spotkaniu we wrześniu 2010, wiceburmistrz Temoszczuk wybrał się do Gminy Lesznowola w sprawie tych terenów, mimo tego, że Zalewski został o to poproszony już w 2006 roku, a radny Choiński ponaglał w 2007 r ? Czy tak przebiegało trzymanie ręki na pulsie i współpraca z Lesznowolą ? Czy nic nie robienie to była kara za to, że nie głosowaliśmy na Zalewskiego ? Czy mamy jakikolwiek powód aby teraz głosować na Zalewskiego ? Przecież to wszystko co nam teraz przed wyborami obiecujecie faktycznie może za Zalewskiego zrobić ktoś inny. Podajcie chociaż jeden powód dlaczego Zalewski miałby to zrobić lepiej.

Z góry przepraszam, bo to mój pierwszy post na tym forum. Jednak nie mogłem wytrzymać i musiałem się i tutaj zarejestrować. Nie wiele osób posiada wiedzę na temat sytuacji na Osiedlu Słowicza. Chętnie odpowiem na wszystkie Wasze pytania.

Nie wiem jaka jest możliwość wstawiania tutaj dokumentów, więc bardziej zainteresowanych tematem kontraktu, zaproszę na forum mieszkańców osiedla słowicza. Tam przeczytacie i kontrakt, i ulotkę jaką zafundowało nam zapewne Centrum w imieniu rzekomo pokrzywdzonych właścicieli. Generalnie fakty bez ściemy. http://www.slowicza.org/topics12/wybory ... 147,45.htm

Dodam tylko, że nasza Gmina Piaseczno nie potrafiła, nie umiała, nie chciała, współpracować dla dobra mieszkańców nawet z oddalonym o kilkaset metrów Starostwem Piaseczyńskim. Nie istnieje w Piasecznie coś takiego jak cel wyższy i porozumienie ponad podziałami. Jak się mylę, to podajcie mi przykłady takiej udanej współpracy. Ważne jest na czyje konto coś jest zapisane.

Dopóki nie zaczniecie walczyć o coś, a będziecie ciągle walczyć z kimś ( Prezydent Szczurek z Gdyni 88% poparcia ), dotąd mieszkańcy będą szukać alternatywy.

P.S. W starostwie bez zmian. Więc zastanówcie się co nam grozi.
Jak coś chcesz zrobić, to szukasz sposobu.
Jak nie chcesz, to przyczyny.
zawsze-meander
 
Posty: 39
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 10:32 pm
Lokalizacja: Osiedle Słowicza

Postautor: ola » ndz lis 28, 2010 11:26 pm

no i jeszcze bedziecie mieć za oknem nowe, centrum usługowo- handlowe ?
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: zawsze-meander » ndz lis 28, 2010 11:36 pm

Już wózki z Lidla trafiają się w naszych wiatach śmietnikowych. Teraz to faktycznie nie warto będzie przekładać zakupów do auta. :(
Jak coś chcesz zrobić, to szukasz sposobu.
Jak nie chcesz, to przyczyny.
zawsze-meander
 
Posty: 39
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 10:32 pm
Lokalizacja: Osiedle Słowicza

Postautor: ola » ndz lis 28, 2010 11:47 pm

zawsze-meander pisze:Już wózki z Lidla trafiają się w naszych wiatach śmietnikowych. Teraz to faktycznie nie warto będzie przekładać zakupów do auta. Sad
_____________


Marne pocieszenie , co ?
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Kontrakt dla Osiedla Słowicza

Postautor: Tulipano_0602 » ndz lis 28, 2010 11:58 pm

malarczyk pisze:Inwestor wystąpił do Gminy Lesznowola o wyrażenie zgody na wybudowanie centrum usługowo-handlowego z częścią kulturalno-rozrywkową. Są to ogólniki dlatego nie chciałem upubliczniać tej informacji. W planie miejscowym teren ten jest przewidziany na usługi nieuciążliwe.


Auchan też podobno jest nieuciążliwe.
Ale polecam pogadać z tymi mieszkańcami ul.Kosodrzewiny i ul.Tulipanów którzy z nim bezpośrednio graniczą. Będą mieli inne zdanie.
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

Postautor: zawsze-meander » pn lis 29, 2010 12:31 am

Dostawy docierają pewnie przez całą noc :fak:

Już widzę szczęśliwych mieszkańców Misia :?
Jak coś chcesz zrobić, to szukasz sposobu.
Jak nie chcesz, to przyczyny.
zawsze-meander
 
Posty: 39
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 10:32 pm
Lokalizacja: Osiedle Słowicza

Postautor: ola » pn lis 29, 2010 12:34 am

Dostawy docierają pewnie przez całą noc FAK

Już widzę szczęśliwych mieszkańców Misia


No ja miałam swego czasu pod oknem sklep i do tego nocny.
Piaseczno słynie ze stawiania bloków ( ostatnio coraz wyższych ) i nowych sklepów :(
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: malarczyk » pn lis 29, 2010 6:31 am

Do zawsze-meander
Proszę dokładnie przeczytać moją wypowiedź, a następnie krytykować.
Dokument podpisany przez właścicieli jest u mnie.
Z tego co pamiętam to p. Choiński jest sprawcą likwidacji parkingów płatnych wzdłuż ul. Słowiczej.
malarczyk
 
Posty: 141
Rejestracja: czw sty 14, 2010 6:50 pm

Postautor: ola » pn lis 29, 2010 10:47 am

No jak cała sprawa wygląda najlepiej poczytać na forum tego osiedla, gdzie powklejana sa również dokumenty.

http://www.slowicza.org/topics12/wybory ... 7a7a106892

Ewidentnie ktoś tu wprowadza Mieszkańców w błąd ???
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Tulipano_0602 » pn lis 29, 2010 1:19 pm

ola pisze:No jak cała sprawa wygląda najlepiej poczytać na forum tego osiedla, gdzie powklejana sa również dokumenty.

http://www.slowicza.org/topics12/wybory ... 7a7a106892

Ewidentnie ktoś tu wprowadza Mieszkańców w błąd ???


Rzuciłem tam okiem. Szczególnie podobały mi się cytaty z Zalewskiego:
"Jak ktoś kupuje mieszkanie w familokach to musi się liczyć z konsekwencjami"
"Jak to osiedle miałoby mieć parkingi, to naszych mieszkań nie kupilibyśmy tak tanio"
" widziały gały co brały".
Jak nic mieszkańcy Słowicza powinni głosować na Zalewskiego. Szczery jest.
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

Postautor: zawsze-meander » pn lis 29, 2010 2:06 pm

malarczyk pisze:Do zawsze-meander
Proszę dokładnie przeczytać moją wypowiedź, a następnie krytykować.
Dokument podpisany przez właścicieli jest u mnie.
Z tego co pamiętam to p. Choiński jest sprawcą likwidacji parkingów płatnych wzdłuż ul. Słowiczej.


A kto Panu takie informacje przekazywał ? Gdy składane były protesty, to Pana na stanowisku jeszcze nie było. Płatne miejsca parkingowe powstały w oderwaniu od wydanych pozwoleń. A cofnął je PINB, po kilku latach od protestów. Parkingi mogły działać nieprzerwanie, ale to byłoby dla inwestora rozwiązanie o wiele droższe. Wolał zatem zamknąć działalność i otworzy ją ponownie. Może to znowu zasługa lobby Multi-Hekka , który dzięki temu pozbył się najgorszych miejsc parkingowych w garażach podziemnych, za całkiem przyzwoite pieniądze. Znowu czyimś kosztem. Zamknięto parkingi i zaraz pojawiły się kartki, sprzedam garaże. Ruch w biznesie zaczął się aż miło.

Radny poprzedniej kadencji p. Jarosław Choiński jest delikatnie mówiąc mocno zdziwiony, dlaczego Centrum i Zalewski, pana ustami, tak chwali się realizacją jego właśnie pomysłów, o realizację których walczył 4 lata.
Jak coś chcesz zrobić, to szukasz sposobu.
Jak nie chcesz, to przyczyny.
zawsze-meander
 
Posty: 39
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 10:32 pm
Lokalizacja: Osiedle Słowicza

Postautor: ola » pn lis 29, 2010 2:12 pm

Radny poprzedniej kadencji p. Jarosław Choiński jest delikatnie mówiąc mocno zdziwiony, dlaczego Centrum i Zalewski, pana ustami, tak chwali się realizacją jego właśnie pomysłów, o które walczył 4 lata.


A to dobre :)
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Spartacus 999 » pn lis 29, 2010 3:36 pm

Pomysły bardzo fajne, zanim się wszytko ułoży proszę aby ktoś pomyślał o komunikacji zbiorowej w tym rejonie i przypadkiem nie zatwierdził projektu z "garbami" na ulicy itp..
"Look into my eyes, you'll see who I am
My name is Lucifer, please take my hand"- N.I.B.
Awatar użytkownika
Spartacus 999
 
Posty: 839
Rejestracja: wt sty 26, 2010 2:29 pm
Lokalizacja: Ze Squerów

Postautor: zawsze-meander » wt lis 30, 2010 9:33 am

A teraz odpowiedź Pana radnego poprzedniej kadencji Jarosława Choińskiego:

Na tej samej zasadzie to rady Choiński mógłby napisać, że vice burmistrz Malarczyk steruje działalnością burmistrza Zalewskiego! Najpierw trzeba mieć wiedzę źródłową a potem coś publicznie mówić a nie kłamać. Prośba do PINB w celu sprawdzenia poprawności urządzenia parkingu przy ulicy Słowiczej w stosunku do pozwolenia na budowę została wysłana przez zarząd wspólnoty „Albatros” po skargach mieszkańców na zbyt bliskie parkowanie samochodów od okiem właścicieli mieszkań na parterze ok. roku 2005. Jakimś cudem przez pięć lat nikt nie ruszył z urzędników nawet małym palcem, aby ustosunkować się do prośby wspólnoty a nie radnego Choińskiego. Co to za vice-burmistrz, który nie odróżnia radnego od Zarządu wspólnoty – fajnych obrał sobie współpracowników Burmistrz! Dziwnym trafem inspektor z PINB nie zauważył dokonując inspekcji w 2010 r., że ogrodzenie o wysokości poniżej 1,80m w mieście powiatowym, bo takim jest Piaseczno, chyba, że tutaj też Burmistrz nas oszukuje, jest zwieńczone drutem kolczastym!!! To pokazuje, że działalność z zamknięciem parkingu była nakierowana na konkretny cel a nie, że wymagają tego przepisy.


J.Ch.
Jak coś chcesz zrobić, to szukasz sposobu.
Jak nie chcesz, to przyczyny.
zawsze-meander
 
Posty: 39
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 10:32 pm
Lokalizacja: Osiedle Słowicza

Postautor: malarczyk » śr gru 01, 2010 2:36 pm

Do p. Jarosława Choińskiego
W związku z Pana "żądaniem sprostowania" dotyczącego wypowiedzi na forum w Internecie:
"Z tego co pamiętam to p. Choiński jest sprawcą likwidacji parkingów płatnych wzdłuż ul. Słowiczej",
informuję że p. Jarosław Choiński jako członek Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej Albatros, wraz z innymi członkami wspólnoty jest odpowiedzialny za zamknięcie parkingów płatnych przy ul. Słowiczej co potwierdza Decyzja Nr 1596/09 Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego.
Za skrót informacji przepraszam.
malarczyk
 
Posty: 141
Rejestracja: czw sty 14, 2010 6:50 pm

PoprzedniaNastępna

Wróć do Spółdzielnie i Wspólnoty Mieszkaniowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości