Spółdzielnia Jedność Piaseczno wymienia ciepłociąg

Podforum dla mieszkańców, którzy mieszkają w Spółdzielniach oraz we Wspólnotach mieszkaniowych, na terenie gminy Piaseczno.

Moderator: GTW

Spółdzielnia Jedność Piaseczno wymienia ciepłociąg

Postautor: justynka » pt paź 10, 2008 8:39 am

Wymieniają ciepłociąg u progu sezonu

Tak jak zimne pozostaną jeszcze przez kilka tygodni rury w ośmiu blokach przy ul. Kusocińskiego i Szkolnej, tak zimne są stosunki władz gminy i zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Jedność”, gdy obie strony mówią o dostawie ciepła.

Obrazek jak z PRL: za kilka dni kaloryfery w blokach powinny zacząć grzać, a ekipy montujące nową sieć cieplną oraz wymienniki cieplne mają do końca robót daleko. Gmina i zarząd spółdzielni pod naporem pytań oskarżają się nawzajem o opieszałość.

Jak utrzymują urzędnicy z piaseczyńskiego magistratu, o złym stanie sieci ciepłowniczej łączącej kotłownię z osiedlem Iwiczna II, czyli ośmioma spółdzielczymi blokami przy ul. Kusocińskiego oraz jednym przy ul. Szkolnej, informowali zarząd „Jedności” od siedmiu lat. Jak mantrę mieli powtarzać władzom spółdzielni, że muszą zarezerwować pieniądze na wymianę kilkunastu węzłów cieplnych na nowocześniejsze, wysokoparametrowe. Było to wołanie na puszczy.

W lipcu gmina wybrała firmę, która miała dokonać przebudowy sieci doprowadzającej ciepło do osiedla Iwiczna II. Niestety, w wyniku protestów firm, których oferty odrzucono, wykonawca wszedł na plac budowy dopiero 2 września. Widząc, że niechybnie zbliża się termin realizacji nowej wysokoparametrowej sieci, w sierpniu zarząd „Jedności” zwrócił się do rady miejskiej o 856 tys. zł pożyczki na dostosowanie 11 węzłów cieplnych w blokach osiedla. I ją otrzymał.

– Firma, która wykonuje dla nas wysokoparametrową sieć, poinformowała nas, że planuje zakończyć większość robót w październiku. Ale ciepło do mieszkań nie popłynie, dopóki spółdzielnia nie wymieni węzłów cieplnych – mówi „NW” wiceburmistrz Zdzisław Lis.

– Nie mogliśmy zacząć wymiany węzłów, nie wiedząc, czy gmina zdąży z budową sieci. Gdybyśmy je wymienili, a ciepłociąg miałby stare parametry, ciepło by nie popłynęło. Byliśmy w tej kwestii całkowicie zależni od miasta – tłumaczy prezes „Jedności” Robert Gołaś. Wątpi, czy firma montująca nowy ciepłociąg zdąży do końca października.

Jak to już bywa od lat, skutki spięć między gminą a „Jednością” na własnej skórze odczuwają spółdzielcy.

źródło: Nad Wisłą nr 19 (261) - 9 października 2008 r.
Justyna
justynka
 
Posty: 1096
Rejestracja: pt sty 18, 2008 11:04 am
Lokalizacja: Piaseczno

Zimno na Jedności

Postautor: justynka » pt paź 24, 2008 3:03 pm

W ośmiu blokach osiedla Iwiczna II, należących do Spółdzielni Mieszkaniowej "Jedność", kaloryfery wciąż są zimne. Winą za taki stan spółdzielnia obarcza urząd gminy, a urząd spółdzielnię. Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu ciepło zrobi się w budynkach przy ul. Kusocińskiego 7 i 9.

Mieszkańcy narzekają, bo choć październik jest dość ciepły, muszą dogrzewać mieszkania piecykami. - Córka znów jest chora - żali się - mężczyzna. - W domu nic nie schnie - dodaje inna mieszkanka.
- Mamy sporo skarg, bo w ośmiu blokach nie ma na razie ogrzewania. Rozumiem mieszkańców. To dla nich pewien dyskomfort, dla nas zresztą też - przyznaje Robert Gołaś, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Jedność”.
Urząd gminy od kilku lat sukcesywnie wymienia sieć niskoparametrową na wysokoparametrową. Wymiana węzłów cieplnych przypadła natomiast spółdzielni. - Dla nas to ogromne koszty, nie byliśmy w stanie zapewnić środków na modernizację węzłów - przyznaje Robert Gołaś.

Spółdzielnia otrzymała od piaseczyńskiego urzędu pożyczkę na 11 węzłów, jednak mimo tego, modernizacja rozpoczęła się z opóźnieniem.
- Urząd przeprowadzał oddzielny przetarg na wykonawcę sieci. Musieliśmy czekać na jego rozstrzygnięcie, aby ogłosić własny przetarg na modernizację węzłów - twierdzi prezes SM. - Mogliśmy przystąpić do realizacji naszych zadań dopiero wtedy, kiedy gmina podpisała umowę ze swoim wykonawcą.
Tej wersji nie potwierdza jednak urząd gminy. - Spółdzielnia wiedziała, że musi dostosować węzły do nowej sieci, otrzymała nawet od nas na ten cel bezprocentową pożyczkę i wcale nie musiała czekać na rozstrzygnięcie naszego przetargu - mówi £ukasz Wyleziński, kierownik Biura Promocji i Informacji piaseczyńskiego urzędu.
- Przy okazji tej inwestycji spółdzielnia rzucała nam kłody pod nogi. Przez długi czas blokowała użyczenie swoich gruntów pod sieć, która przecież służyć ma mieszkańcom „Jedności”. Wszystko to opóźniło inwestycję. Nasz wykonawca mógł rozpocząć prace dopiero we wrześniu.

Dzięki znacznemu zaawansowaniu prac przy budowie wysokoparametrowej sieci cieplnej na osiedlu „Iwiczna II”, od 13 października możliwy jest pobór ciepła w węzłach cieplnych budynków mieszkalnych należących do SM „Jedność”.
Jednak w dalszym ciągu osiem budynków nie ma dostosowanch wezłów do nowej sieci.
- W przyszłym tygodniu dwa węzły zostaną zamontowane przy Kusocińskiego 7 oraz jeden przy Kusocińskiego 9 - zapewnia Robert Gołaś.
W pozostałych budynkach tzn. Kusocińskiego 8, 10, 12, 14, 14A i Szkolna 16 kaloryfery mają zrobić się ciepłe najpóźniej do połowy listopada.

źródło: Kurier Południowy (wydanie nr 267, 2008-10-24)
Justyna
justynka
 
Posty: 1096
Rejestracja: pt sty 18, 2008 11:04 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: barman » pt paź 24, 2008 4:06 pm

Proponuję zawiadomić Urząd Regulacji Energetyki. Adres www.ure.gov.pl.
Jak zapłacą karę to sie opamietają.
barman
 
Posty: 114
Rejestracja: śr paź 17, 2007 8:36 am
Lokalizacja: PIASECZNO

Re: Zimno na Jedności

Postautor: ArBuz » pt lis 07, 2008 3:03 pm

justynka pisze:[b] W przyszłym tygodniu dwa węzły zostaną zamontowane przy Kusocińskiego 7 oraz jeden przy Kusocińskiego 9 - zapewnia Robert Gołaś.
W pozostałych budynkach tzn. Kusocińskiego 8, 10, 12, 14, 14A i Szkolna 16 kaloryfery mają zrobić się ciepłe najpóźniej do połowy listopada.

źródło: Kurier Południowy (wydanie nr 267, 2008-10-24)

Czy komuś coś wiadomo na temat aktualnych prac w kierunku włączenia c.o.?
Czy dotarło gdzieś ciepło,ewentualnie jak daleko?
Dochodzą dodatkowe koszty związane z indywidualnym ogrzewaniem zastępczym, leczeniem przeziębionych dzieci itd.
Sprawa była już nagłasniana w TVP3, robi się to coraz mniej zabawne, co ciekawe za specjalnie nie jest to nigdzie wyjaśniane, zaś Piaseczno uważa się za jedną z najlepszych gmin w Polsce wręczając sobie kolejne nagrody...
ArBuz
 
Posty: 1
Rejestracja: pt lis 07, 2008 1:54 pm
Lokalizacja: PIASECZNO

Postautor: anuleksa » pn lut 03, 2014 11:37 pm

Zimno za oknem to odgrzewamy temat. PCU się rozwija, a na pewno rozwija się sieć rur
(rur?). Prestige Tower, os. Arche, oby tak dalej to wszyscy będą zadowoleni.
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno


Wróć do Spółdzielnie i Wspólnoty Mieszkaniowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron