Piaseczno: odnowiony plac zabaw przy Alei Róż w Piasecznie

Podforum dla mieszkańców, którzy mieszkają w Spółdzielniach oraz we Wspólnotach mieszkaniowych, na terenie gminy Piaseczno.

Moderator: GTW

Postautor: lamia » czw cze 07, 2007 9:20 am

Prezes spółdzielni ponoć wystąpił do burmistrza o dodatkowe oświetlenie i zamontowanie kamery monitoringu wizyjnego.Tylko kwestia ustosunkowania się burmistrza do tego. Na pewno Poparcie ze strony naszego radnego by pomogło w tej kwesti , przynajmniej wziołby pan burmistrz sobie bardziej do serca całą sprawę widząc takie poparcie.
Lamia
Awatar użytkownika
lamia
 
Posty: 131
Rejestracja: wt maja 22, 2007 9:15 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Marcin KANIA » czw cze 07, 2007 11:43 am

Przygotuję coś interesującego w tej sprawie, spróbuję się dowiedzieć także w jakich miejscach jest monitoring i jakie gmina ma plany w stosunku do niego, mam oczywiście na myśli rozbudowę na terenie Piaseczna.

Kto jest obecnie właścicielem gruntu na którym jest plac zabaw "Danonki" ? Jedność?
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Postautor: lamia » czw cze 07, 2007 1:06 pm

Najbliższa kamera jest przy Gosirze -bodajże w okolicy wejścia , więc nie problem według mnie pociągnąć kable trochę dalej. Jeśli idzie o własność gruntu to z tego co wiem to tak - Jedność. Niedawno ten teren był sprawą kontrowersyjną gdyż chciano zabrać go spółdzielni za długi ( przyszły właściciel planował postawić tam bloki)
Zdaje się że sprawa Danonków pozwoliła uratować spółdzielni,,skórę". Niestety poprzedni prezesi mocno namieszali.
Lamia
Awatar użytkownika
lamia
 
Posty: 131
Rejestracja: wt maja 22, 2007 9:15 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Marcin KANIA » czw cze 07, 2007 11:33 pm

Już gotowe, dziś w godzinach rannych złożę oficjalnie na kancelarię pismo do Pana Burmistrza oraz Pani Przewodniczącej w sprawie monitoringu i etc.. Trzymajcie kciuki. Dodatkowo poszedł mail do Straży Miejskiej w Piasecznie z prośbą o dodatkowe patrole.

Pozdrawiam, miłego dnia :D
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Postautor: Martin » pt cze 08, 2007 7:48 am

Marcin KANIA pisze:dziś w godzinach rannych złożę oficjalnie na kancelarię pismo do Pana Burmistrza oraz Pani Przewodniczącej w sprawie monitoringu i etc.. Trzymajcie kciuki. Dodatkowo poszedł mail do Straży Miejskiej w Piasecznie z prośbą o dodatkowe patrole.

Dzięki Marcin za wsparcie
:good:
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Jankes » pt cze 08, 2007 8:52 am

Marcin KANIA pisze:dziś w godzinach rannych złożę oficjalnie na kancelarię pismo do Pana Burmistrza oraz Pani Przewodniczącej w sprawie monitoringu i etc.. Trzymajcie kciuki. Dodatkowo poszedł mail do Straży Miejskiej w Piasecznie z prośbą o dodatkowe patrole.

Co zrobiliby mieszkańcy tego regionu bez Ciebie Marcin!
:piwko:
Awatar użytkownika
Jankes
 
Posty: 1647
Rejestracja: czw mar 22, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: kameleon » pt cze 08, 2007 11:04 am

Czytaliście komentarz Mirki z Piaseczna pod informacją: Mieszkańcy i dzieci dewastują nowy plac zabaw w Piasecznie:
Obiekt placu zabaw jest chyba pod ochroną firmy Skorpion? (...) Czy w takim razie firma Skorpion nie ochrania tego obiektu? Za co biorą pieniądze?

Sprawdźcie, czy faktycznie jest tam taka tabliczka i jak coś to pociągnijcie do odpowiedzialności tą firmę.
Kameleon
Awatar użytkownika
kameleon
 
Posty: 548
Rejestracja: pn mar 26, 2007 6:05 pm
Lokalizacja: Warszawa (Ursynów)

Postautor: Jankes » pt cze 08, 2007 1:01 pm

Obiekt placu zabaw jest chyba pod ochroną firmy Skorpion?

Czy chodzi o tą firmę:
Skorpion. Agencja ochrony osób i mienia
tel. 0 22 756 20 00
05-500 Piaseczno, Młynarska 4e
pow.piaseczyński, woj. mazowiecki
(informacja z PKT.pl Polskie Książki Telefoniczne)

-----------------

Czytałem właśnie gazetę Kurier Południowy i w nim również jest informacja, że plac zabaw został odremontowany, a nie postawiony obok nowy. Dlaczego?
Awatar użytkownika
Jankes
 
Posty: 1647
Rejestracja: czw mar 22, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: kameleon » pt cze 08, 2007 2:04 pm

Czy chodzi o tą firmę:
Skorpion. Agencja ochrony osób i mienia

Nie wiem, ja jedynie zacytowałem osobę komentującą informację.
Kameleon
Awatar użytkownika
kameleon
 
Posty: 548
Rejestracja: pn mar 26, 2007 6:05 pm
Lokalizacja: Warszawa (Ursynów)

Postautor: lamia » pt cze 08, 2007 5:30 pm

Tak .Na ogrodzeniu placu pojawiły się tabliczki z agencji ,,skorpion" Ale powiedzcie mi czy mam wzywać ich jak będę widziała że 7-8 latek nasuwa kulą z cokolika ogrodzenia po wszystkim co popadnie? Przecież nie mają uprawnień do zatrzymania malucha, a taki szybko ucieknie - tym bardziej jak jest sam , bez rodziców. Ja wiem, że to brzmi śmiesznie ale ja to przeżyłam naprawdę. Nikt nie reagował .Nawet w momencie gdy ta dziewczynka zaczęła z koleżanką ową kulą z rozmachem rzucać (mając malutkie dzieci pod nogami). Powstrzymałam ją i wiecie co? była zdziwiona. Ze miałam odwagę to zrobić a może czelność?
Lamia
Awatar użytkownika
lamia
 
Posty: 131
Rejestracja: wt maja 22, 2007 9:15 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Martin » pt cze 08, 2007 6:47 pm

Obiekt placu zabaw jest chyba pod ochroną firmy Skorpion?

Zgadza się, są takie tabliczki na ogrodzeniu:

Obrazek
lamia pisze:Ale powiedzcie mi czy mam wzywać ich jak będę widziała że 7-8 latek nasuwa kulą z cokolika ogrodzenia po wszystkim co popadnie? Przecież nie mają uprawnień do zatrzymania malucha

Myślę, że przy maluchach to trzeba zwracać uwagę dla rodzica lub dziecka, jeżeli jest same. Agencja Ochrony Skorpion jest chyba do typowych zachowań wandali i młodzieży, nad którą samemu ciężko zapanować.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Jakub » pt cze 08, 2007 10:55 pm

Niezła informacja z tym obiektem chronionym, a tak naprawdę Skorpion nie interesuje się obiektem (bo zaczynają demolować i wynosić części z nowego placu zabaw), a zapewne ściąga kasę za monitoring.
:klotnia:
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: lamia » sob cze 09, 2007 7:42 am

Martin pisze:Myślę, że przy maluchach to trzeba zwracać uwagę dla rodzica lub dziecka, jeżeli jest same


Ja też tak uważam Martin. Tylko jakimś dziwnym trafem inni rodzice na placu czekają jak ktoś to zrobi za nich.Zdarzyło mi się też (na innym placu zabaw, iż rodzic na zwróconą uwagę nie tylko się nie przejął ale jeszcze był oburzony i zaczął się awanturować).Piaseczno to bardzo dziwne miasto. I podejście rodziców też niespotykane.Może zmieni się jak nagminnie kilka osób z forum będzie ,,rozrabiać "na placu przywracając rodziców i dzieciaki do pionu? :D Może trzeba dać im przykład?Nie jedna osoba na krzyż , ale przynajmniej kilka :D Może wtedy coś innych rodziców ruszy?
Lamia
Awatar użytkownika
lamia
 
Posty: 131
Rejestracja: wt maja 22, 2007 9:15 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Martin » sob cze 09, 2007 2:12 pm

Dziś podejście niektórych rodziców, których dzieci korzystały z placu zabaw całkowicie mnie uświadomiły w przekonaniu, że na własne życzenie niszczą swój plac zabaw... Nie będę się rozpisywał o szczegółach, ale zaczynam się zastanawiać, czy warto poświęcać swoją energię na ten plac zabaw. Chyba ludzie wychodzą z założenia, że skoro powstał za darmo (zaangażowanie internautów), to nie trzeba o niego dbać. Szkoda.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Marcin KANIA » ndz cze 10, 2007 9:07 pm

Witam,

Potwierdzam złożenie wniosku w sprawie monitoringu i dodatkowych patroli, pozdrawiam :D i dziękuję za pomoc
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

PoprzedniaNastępna

Wróć do Spółdzielnie i Wspólnoty Mieszkaniowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości