Piaseczno: odnowiony plac zabaw przy Alei Róż w Piasecznie

Podforum dla mieszkańców, którzy mieszkają w Spółdzielniach oraz we Wspólnotach mieszkaniowych, na terenie gminy Piaseczno.

Moderator: GTW

Postautor: Martin » ndz cze 03, 2007 8:30 am

Jakub pisze:portal gazeta.pl również napisali o nowym placu zabaw w Piasecznie

To jedyny taki duży portal, który pisze o podwarszawskich miejscowościach.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Jakub » ndz cze 03, 2007 6:12 pm

Nie tylko gazeta.pl opisała plac zabaw Danonek w Piasecznie. Informacja pojawiła się również na ngo.pl (portal organizacji pozarządowych):
Dzięki aż 43 973 głosom oddanym przez lokalną społeczność w ramach programu „Mocne kości moc radości” prowadzonemu z inicjatywy marki Danonki, plac zabaw przy ulicy Alei Róż w Piasecznie został całkowicie wyremontowany. Uroczyste otwarcie już 1 czerwca 2007 roku o godzinie 12.00. (...)

http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/285608.html

To co mnie wkurza w tych wszystkich wypowiedziach na innych portalach, to że nikt z tych osób nie pojawił się w Piasecznie i informacje podali zapewne na podstawie wysłanej informacji przez Danonki.

Przeczytajcie:
Oddajemy ten wyremontowany plac zabaw do użytku i mamy nadzieję, że przyniesie dzieciom wiele radości i jednocześnie przyczyni się do ich prawidłowego rozwoju i budowy mocnych kości – dodaje Przemysław Pohrybieniuk, Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych Danone

Panie Dyrektorze. Proszę przyjechać do Piaseczna i zobaczy Pan, że plac nie jest wyremontowany a jedynie postawiliście nowy plac zabaw obok! Co będzie ze starym i zniszczonym placem zabaw, który stoi obok nowego? Czekamy na Spółdzielnię?
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: kameleon » pn cze 04, 2007 7:37 am

Oddajemy ten wyremontowany plac zabaw do użytku

To standardowy tekst w każdej prasie i przy akcji Danonek. Nie nazwałbym tego odremontowaniem, a powstaniem nowego placu zabaw w Piasecznie.
Kameleon
Awatar użytkownika
kameleon
 
Posty: 548
Rejestracja: pn mar 26, 2007 6:05 pm
Lokalizacja: Warszawa (Ursynów)

Postautor: Jankes » pn cze 04, 2007 8:17 am

Mieszkańcy osiedla powinni teraz pójść za ciosem i naciskać spółdzielnię, żeby odnowiła huśtawki.
Awatar użytkownika
Jankes
 
Posty: 1647
Rejestracja: czw mar 22, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: lamia » śr cze 06, 2007 6:11 pm

Historia się ciągnie dalej. Zapraszam do przeczytania artykułu "Rychły kres nowego placu zabaw" http://twojswiat.e-piaseczno.info
Lamia
Awatar użytkownika
lamia
 
Posty: 131
Rejestracja: wt maja 22, 2007 9:15 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Martin » śr cze 06, 2007 7:43 pm

Jestem w szoku, po tym co napisałaś Lamia. Napisałem kilka słów w naszym serwisie podając link do pełnej informacji u Ciebie.
Mieszkańcy i dzieci dewastują nowy plac zabaw w Piasecznie
Niech wszyscy poczytają co dzieje się w Piasecznie i jak mieszkańcy naszego miasta szanują nowe rzeczy.
:(
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Skuci » śr cze 06, 2007 8:43 pm

Brak poszanowania dla kogo lub czegokolwiek to chyba norma. Przy moim bloku dzieci bezkarnie niszczą trawniki, drzewka, kwiaty, popielniczki, balustrady chociaż my mieszkańcy pracowaliśmy przy tym społecznie i robiliśmy specjalne składki aby teren upiększyć.
Teraz, po 2 latach rodzice nie widzą problemu a jeśli zwrócisz dzieciom (właściwie młodzieży) uwagę, to rodzic przychodzi do ciebie z pretensją.

Na waszym placu zabaw jest pewnie gorzej, bo skoro plac zrobił "ktoś", to "ktoś" posprząta i naprawi, a że to nie moje to nie szanuję.
Szukasz pomysłu na wycieczkę szkolną lub firmową?
Znajdziesz go na stronie: WYCIECZKI SZKOLNE

Sprzątanie grobów, opieka nad grobami
Awatar użytkownika
Skuci
Moderator
 
Posty: 163
Rejestracja: wt lut 27, 2007 7:18 pm
Lokalizacja: Gora Kalwaria

Postautor: Jakub » śr cze 06, 2007 8:43 pm

KOPARA MI OPAD£A jak przeczytałem wasze informacje o tym, że już rozpoczęła się stopniowa dewastacja nowego placu zabaw.

Co za ludzie mieszkają w Piasecznie???
:rozpacz:
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Marcin KANIA » śr cze 06, 2007 8:54 pm

Jak można swoje... :twisted: :rozpacz: :twisted:
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Postautor: Jakub » śr cze 06, 2007 9:26 pm

Skuci pisze:ktoś posprząta i naprawi, a że to nie moje to nie szanuję.

Masz rację Skuci. W wielu przypadkach tak jest.

Wydaje mi się, że tutaj może wychodzi nuda niektórych "młodzieniaszków" z Piaseczna, których rozpiera energia. W Piasecznie mało jest miejsc na darmową rozrywkę i wyżywają się na placu zabaw. warto byłoby ich złapać na gorącym uczynku i ukarać pracami społecznymi. W ramach takich prac mogliby np: odmalować stare nie odremontowane huśtawki na pozostałej części placu zabaw.
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: lamia » śr cze 06, 2007 9:45 pm

Ja też byłam w szoku gdy tego słuchałam Jeśli idzie o jakiekolwiek remonty reszty placu to z tego co się zorientowałam trzeba napisac pismo do zarządu spółdzielni , pod nim muszą się podpisać rodzice , potem złożyć na dziennik w sekretariacie. Sporo pracy.To jedyny sposób .I to nie chodzi nawet o to aby spółdzielnia sfinansowała cokolwiek ale aby pozwoliła rodzicom wykonać na własną rękę jakiekolwiek naprawy czy remonty.(Były takie sugestie na forum w portalu Gazeta.pl ) .
Lamia
Awatar użytkownika
lamia
 
Posty: 131
Rejestracja: wt maja 22, 2007 9:15 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Jakub » śr cze 06, 2007 9:51 pm

lamia pisze:nie chodzi nawet o to aby spółdzielnia sfinansowała cokolwiek ale aby pozwoliła rodzicom wykonać na własną rękę jakiekolwiek naprawy czy remonty

Co za chore przepisy. Nawet jeżeli ktoś społecznie chciałby to odremontować np: mieszkańcy, to muszą bawić się w taką biurokrację? Niech spółdzielnia sama bierze się do roboty, bo z tego co słyszałem to Spółdzielnia Jedność pobiera jedynie składki na remonty a tak naprawdę nic nie robią. Dobrze, że nie podlegam pod tą spółdzielnię, bo zrobiłbym tam porządek (szybko się denerwuję)
:evil:
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Marcin KANIA » śr cze 06, 2007 10:26 pm

Kilka dni temu tystąpiłem do władz Miasta i Gminy Piaseczno z wnioskiem o budowę nowego placu zabaw. Obecnie we władaniu Piaseczna są 2 place zabaw: przy Fabrycznej i Kusocińskiego. Z uzyskanych informacji z Wydziału Gospodarki Komunalnej w Piasecznie wynika, że w II i III kwartale 2007 r. prowadzone będą prace związane z rozbudową w/w placów.

Pozdrawiam :D
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Postautor: Martin » czw cze 07, 2007 8:14 am

Marcin KANIA pisze:Obecnie we władaniu Piaseczna są 2 place zabaw: przy Fabrycznej i Kusocińskiego.

Kusocińskiego jest i czasami pojawiam się tam z synem (wydaje mi się, że jest to fajniejszy plac zabaw nawet od tego nowego Danonek), ale na Fabrycznej to gdzie jest plac zabaw (chyba, że chodzi to o plac zabaw przy przedszkolu)?
lamia pisze:Jeśli idzie o jakiekolwiek remonty reszty placu to z tego co się zorientowałam trzeba napisac pismo do zarządu spółdzielni , pod nim muszą się podpisać rodzice , potem złożyć na dziennik w sekretariacie.

Co za biurokracja??? Jeżeli tak wszystko załatwiane jest w Spółdzielni Jedność, to nie ma się co dziwić, że dalej stary plac zabaw nie jest odremontowany.
:tease:
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: żONA » czw cze 07, 2007 8:28 am

Witam!Nóż w kieszeni się otwiera po przeczytaniu takich informacji.Osobiście nie widziałam jeszcze tego nowego placu zabaw i obawiam się,że mogę go już nie zobaczyć w całości :( Może i tym razem pomocną dłoń wyciągnie Marcin Kania i zaproponuje monitoring przy owym placu?Byłoby to napewno bardziej opłacalne niż ogrodzenie,które de facto i tak pewnie zniszczą.Szkoda,że tak krótko dzieciaki mogą się cieszyć czymś na co tak długo czekały,ale cóż są ludzie i taborety.
Pozdrawiam żONA
żONA
 
Posty: 29
Rejestracja: sob maja 12, 2007 10:35 am
Lokalizacja: Piaseczno

PoprzedniaNastępna

Wróć do Spółdzielnie i Wspólnoty Mieszkaniowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości