Spółdzielnia Mieszkaniowa Jedność Piaseczno

Podforum dla mieszkańców, którzy mieszkają w Spółdzielniach oraz we Wspólnotach mieszkaniowych, na terenie gminy Piaseczno.

Moderator: GTW

Spółdzielnia Mieszkaniowa Jedność Piaseczno

Postautor: Kinga Panasiuk » wt cze 10, 2008 6:06 pm

Spółdzielnia Mieszkaniowa Jedność Piaseczno

Bardzo długo trzeba było czekać na oficjalną stronę internetową Spółdzielni Mieszkaniowej Jedność w Piasecznie. Sama pamiętam, że kilka lat temu szukałam ich strony w internecie, niestety bezskutecznie. Coś jednak w spółdzielni drgnęło i stworzyli stronę internetową, o której informują mieszkańców na klatkach schodowych. Oficjalna strona Spółdzielni Mieszkaniowej Jedność, dostępna jest pod adresem: www.smjednosc.pl
Awatar użytkownika
Kinga Panasiuk
 
Posty: 676
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 12:31 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Spółdzielnia Mieszkaniowa Jedność Piaseczno

Postautor: lucja » wt cze 10, 2008 6:13 pm

Jak mieszkańcy tyle czekali, to mogliby zrobić bardziej profesjonalną stronę. Chociaż, lepsze to niż nic ;)
Awatar użytkownika
lucja
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz kwie 08, 2007 3:50 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Spółdzielnia Mieszkaniowa Jedność Piaseczno

Postautor: maciek » śr cze 25, 2008 9:43 am

Kinga Panasiuk pisze:Oficjalna strona Spółdzielni Mieszkaniowej Jedność

Właśnie szukałem do nich strony i oczywiście wpadłem na ten wątek.
Wielkie dzięki za link do ich strony!
Pozdrawiam
Maciek
Awatar użytkownika
maciek
 
Posty: 137
Rejestracja: śr lut 28, 2007 6:17 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Spółdzielnia Mieszkaniowa Jedność Piaseczno

Postautor: lucja » śr kwie 22, 2009 5:45 pm

Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej Jedność zaprasza członków Spółdzielni na Walne Zgromadzenie, które odbędzie się w Gimnazjum nr 1 przy ul. Sikorskiego 20 w Piasecznie. Zgromadzenie odbędzie się 23 kwietnia 2009 roku o godzinie 18:00
Awatar użytkownika
lucja
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz kwie 08, 2007 3:50 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Zapłacą więcej za ogrzewanie?

Postautor: Majkel » śr sty 23, 2013 10:05 pm

Obrazek

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Jedność” zmienia sposób rozliczania kosztów centralnego ogrzewania. Do tej pory rachunki za ciepło były uzależnione od wskazań podzielników kosztów. Teraz będą zależały od powierzchni mieszkania.

Do Spółdzielni Mieszkaniowej „Jedność” należy 58 budynków mieszkalnych – w sumie 2700 lokali o łącznej powierzchni 113,5 tys. m kw. Do tej pory sezony grzewcze rozliczane były na podstawie wskazań podzielników kosztów. Wszystko zmieniło się w grudniu, podczas walnego zgromadzenia. Teraz koszty ogrzania budynku będą dzielone przez jego powierzchnię użytkową.
- Większość mieszkańców obecnych na walnym była za zmianą sposobu naliczania kosztów ogrzewania – mówi prezes spółdzielni, Robert Gołaś. - Zażyczyli sobie, aby opłatę za ogrzewanie uzależnić od liczby metrów kwadratowych mieszkania. I teraz opłaty w ten właśnie sposób będą naliczane.
- To oburzające – mówi mieszkający przy ul. Kusocińskiego Andrzej Otrocki. - Nie lubię wysokich temperatur, mam chore serce więc w zimie umiarkowanie się dogrzewam. Znam jednak takich, u których w domu panuje sauna. Dlaczego mam więc płacić za nich? - pyta.
Choć o zmianie zdecydowała większość obecnych na walnym mieszkańców, prezes Gołaś nastawiony jest do niej dość sceptycznie. Stoi na stanowisku, kierując się zresztą dyrektywą Parlamentu Europejskiego w sprawie efektywności energetycznej, że wszystko co można zmierzyć, powinno zostać zmierzone.

Podzielniki sprzyjały nadużyciom

Problem jednak w tym, o czym zresztą pan prezes doskonale wie, że żadna metoda pomiaru pobieranego przez mieszkańców ciepła nie jest do końca obiektywna. Zakładane kilkanaście lat temu podzielniki kosztów ostatnio zaczęły psuć się na potęgę, ich wymiana na nowe byłaby niezwykle kosztowna, ale nie to było powodem zmian. Były nim natomiast protesty dużej grupy mieszkańców, którzy czuli się oszukiwani przez sąsiadów. Aby wiedzieć w jaki sposób oszukiwać na podzielnikach, trzeba znać ich metodę działania. Umieszczone w centralnym punkcie grzejnika, mają za zadanie wyrażać w jednostkach emitowane przez niego ciepło. Później jednostki te się sumuje i na podstawie rachunku zbiorczego, szacuje ich wartość. Jednak umieszczone na grzejnikach podzielniki można stymulować. Internet aż huczy od sposobów, pozwalających zmniejszyć liczbę nabitych jednostek. Najprostsze metody to owinięcie podzielnika folią aluminiową, lub przykrycie go wilgotnym ręcznikiem. Podzielnik taki można w okresie grzewczym także dość łatwo zdemontować i np. włożyć do lodówki, ponownie mocując go do grzejnika w dzień odczytu. - W przeddzień odczytu liczby jednostek na podzielnikach w całym pionie słychać było stukanie. To „oszczędni” mieszkańcy mocowali je z powrotem do kaloryferów. Jak widać Polak potrafi – dzieli się swoimi spostrzeżeniami pan Roman, mieszkający w bloku przy ulicy Wojska Polskiego. Skutek był taki, że niektórzy mieszkańcy nie płacili za ogrzewanie prawie nic, a ich rachunki tak naprawdę regulowali uczciwi sąsiedzi. - Poza tym te urządzenia nigdy dobrze nie działały – dodaje pan Roman. - Kiedy nad grzejnikiem otwierało się okno, od razu nabijały więcej jednostek. Podobnie było w kuchni, gdzie zawsze panuje wyższa temperatura, ale nie dlatego że się grzeje, tylko dlatego, że się gotuje. W sumie cieszę się z tej zmiany, bo teraz naliczanie opłat za centralne ogrzewanie będzie bardziej sprawiedliwe.

Nie będą płacić za sąsiadów

Wielu mieszkańców jest jednak z nowej metody pomiaru niezadowolonych, protestują, śląc pisma do Spółdzielni Mieszkaniowej „Jedność”. - Chyba najbardziej sprawiedliwą metodą pomiaru zużytego ciepła są ciepłomierze – mówi Robert Gołaś. - Tyle tylko, że w ich przypadku występują współczynniki korygujące (mniej ciepła zużywa się w mieszkaniu środkowym niż narożnym – przyp. red.), które zawsze budzą liczne kontrowersje.
Teraz każdy z członków spółdzielni zapłaci za ogrzewanie po równo, niezależnie od tego, jaka temperatura będzie panowała w jego mieszkaniu. Być może wiele osób skłoni to do oszczędności i zaowocuje mniejszym niż dotychczas rozkręcaniem kaloryferów. Osoby które nie grzały w swoich mieszkaniach, bo na przykład w nich nie mieszkały, też w końcu zaczną to robić, bo za ogrzewanie i tak przyjdzie im zapłacić. - A my będziemy mieli mniej remontów – cieszy się inż. Wojciech Markowski, kierownik działu technicznego spółdzielni. - Przykro to mówić, ale wielu lokatorów nadmiernie oszczędzając na ogrzewaniu, doprowadziło do zagrzybienia swojego mieszkania.

Tomasz Wojciuk http://www.kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=10466
Awatar użytkownika
Majkel
 
Posty: 1378
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 8:52 pm
Lokalizacja: okolice

Gigantyczne dopłaty do wody w Spółdzielni Jedność

Postautor: Redakcja » pt kwie 05, 2013 4:49 pm

Obrazek
Obrazek

Pod koniec marca kilkoro lokatorów budynku przy Alei Róż 7 otrzymało od Spółdzielni Mieszkaniowej „Jedność” pisma wzywające do pokrycia niedoborów wody za zeszły rok. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że dopłaty do jednego lokalu wynoszą... prawie 8 tys. zł. http://kurierpoludniowy.pl/archiwalne/p ... zno479.pdf
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Jedność żąda pieniędzy od wspólnoty

Postautor: Justi » sob maja 25, 2013 7:46 am

Obrazek

Mieszkańcy bloku przy ul. Sikorskiego 9 przed dwoma laty ze SM „Jedność” wydzielili swoją wspólnotę. Spółdzielnia domaga się jednak zaległych rozliczeń. Część mieszkańców zaczęła płacić, część zakwestionowała roszczenia „Jedności” i będzie bronić się w sądzie - Gdy podpisywaliśmy akty notarialne Spółdzielnia nawet nie zająknęła się o swoich roszczeniach – mówią mieszkańcy. - Po tym jak otrzymaliśmy sądowe nakazy zapłaty, niektórzy z nas się przestraszyli i zaczęli spłacać.

Roszczenia z kapelusza?

Część mieszkańców postanowiła jednak zwrócić się do kancelarii prawnych, które zgodnie uznały, że roszczenia „Jedności” są bezpodstawne. - Gdy na początku nas przestraszono zapłaciłam dwie raty – mówi jedna z mieszkanek. - Dalej postanowiłam jednak nie płacić i dochodzić swoich praw w sądzie.
- Przedstawiono nam roszczenia finansowe na ponad 120 tys. złotych w skali całego bloku. Nie poparto ich jednak żadnymi dokumentami księgowymi, z których te roszczenia wynikają – oburza się inny mieszkaniec.

Mieszkańcy ani nie wiedzą w jaki sposób „Jedność” wyliczyła swoje roszczenia, ani dlaczego zwrócono się z nimi dopiero po tak długim czasie. Część z nich dotyczy nawet roku 1997. - Przecież co roku otrzymywaliśmy rozliczenia roczne, gdzie oprócz bieżących rozliczeń czynszowych nie ma mowy o jakimkolwiek zadłużeniu za wcześniejsze lata – podkreśla jeden z mieszkańców. - Ponadto przy podpisywaniu aktów notarialnych ustanowienia odrębnej własności lokalu przedstawiciel spółdzielni oświadczył, że „na wskazanym członku spółdzielni nie ciążą żadne długi związane z tym lokalem”.

„Jedność”: opłaty nieuniknione

W bloku przy ul. Sikorskiego 9 jest 31 mieszkań, z których tylko dwa pozostały w zasobach spółdzielni. Mieszkańcy uważają, że utworzenie własnej wspólnoty mieszkaniowej było bardzo dobrą decyzją – dzięki niej płacą mniejszy czynsz i sami o wszystkim decydują. Działania spółdzielni nie są dla nich transparentne. Nie tylko uważają, że roszczenia „Jedności” są bezpodstawne, ale także czują, że sami zostali przez nią pokrzywdzeni. - Przez pięć lat działał fundusz uwłaszczeniowy. Co miesiąc płaciliśmy ok. 30 złotych, ale nikt nigdy się z nami z tych pieniędzy nie rozliczył – twierdzą mieszkańcy.

Prezes SM „Jedność”, Robert Gołaś jest pewny swoich racji. - Rozumiem, że mieszkańcy woleliby nie płacić, ale niestety te opłaty są nieuniknione – mówi prezes Gołaś. - Jeśli ktoś ma wątpliwości czy nasze roszczenia są zasadne i czy się nie przedawniły niech po prostu kieruje sprawę do sądu. Zaświadczenia, które wydawaliśmy z chwilą podpisywania aktów notarialnych o braku zadłużenia dotyczyły obciążeń czynszowych poszczególnych mieszkań, a nie całego bloku – podkreśla prezes „Jedności” i powołuje się na ustawę o spółdzielniach mieszkaniowych.

Adam Braciszewski
Awatar użytkownika
Justi
 
Posty: 588
Rejestracja: wt sty 01, 2013 3:42 pm

Spółdzielnia Mieszkaniowa Jedność Piaseczno

Postautor: Martin » czw lip 04, 2013 10:07 am

Spółdzielnia Mieszkaniowa Jedność informuje mieszkańców o częstotliwości odbioru śmieci przez Urząd Miasta i Gminy Piaseczno:
- odpady komunalne zmieszane 3 razy w tygodniu (poniedziałek, środa, piątek)
- odpady suche - plastik, papier, metal - 1 raz w tygodniu (poniedziałek)
- szkło - 2 razy w miesiącu (poniedziałek)
- odpady wielkogabarytowe - 2 razy w roku
- odpady biodegradowalne (trawa, gałęzie, liście) - 2 razy w miesiącu (sobota).

Administracja prosi mieszkańców o wywożenie we własnym zakresie odpadów wielkogabarytowych tj.: meble, sprzęt AGD i RTV oraz gruz po remontach mieszkań i inne, do punktu mieszczącego się przy ul. Technicznej 6 w Piasecznie, gdzie odbiór odbywa się bez pobierania opłat.

Obrazek
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12675
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno


Spotkanie Spółdzielnia Jedność - cz. 1. - WspolneRazem.pl

Postautor: Martin » ndz lip 28, 2013 7:26 pm

Spotkanie Spółdzielnia Jedność - cz. 1. - WspolneRazem.pl
http://www.youtube.com/watch?v=hq9c7x-5tEE

<object width="853" height="480"><param name="movie" value="//www.youtube.com/v/hq9c7x-5tEE?version=3&amp;hl=pl_PL"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="//www.youtube.com/v/hq9c7x-5tEE?version=3&amp;hl=pl_PL" type="application/x-shockwave-flash" width="853" height="480" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>Spotkanie Spółdzielnia Jedność - cz. 2. - WspólneRazem.pl
http://www.youtube.com/watch?v=r-s9DkyRgU0

<object width="853" height="480"><param name="movie" value="//www.youtube.com/v/r-s9DkyRgU0?version=3&amp;hl=pl_PL&amp;rel=0"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="//www.youtube.com/v/r-s9DkyRgU0?version=3&amp;hl=pl_PL&amp;rel=0" type="application/x-shockwave-flash" width="853" height="480" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12675
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Spółdzielnia Mieszkaniowa Jedność Piaseczno

Postautor: Redakcja » śr sie 14, 2013 10:54 pm

Jedność bez jedności

Obrazek

źródło Przegląd Piaseczyński http://przegladpiaseczynski.pl/images/P ... e_2013.pdf
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Spółdzielnia Mieszkaniowa Jedność Piaseczno

Postautor: DominikaK » pn wrz 16, 2013 10:22 am

Informacja o dokończeniu Walnego Zebrania części I. w dniu 24 września 2013 roku http://www.smjednosc.pl/pliki/walne_2013_c.pdf

Ogłoszono konkurs na Prezesa i Główną Księgową

Rada Nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej Jedność ogłasza konkurs na stanowisko
PREZESA ZARZĄDU / CZ£ONKA ZARZĄDU: http://www.smjednosc.pl/pliki/konkurs_na_prezesa_01.pdf

Rada Nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej Jedność ogłasza konkurs na stanowisko
G£ÓWNEGO KSIęGOWEGO / CZ£ONKA ZARZĄDU http://www.smjednosc.pl/pliki/konkurs_na_GK_01.pdf
DominikaK
 
Posty: 128
Rejestracja: śr cze 19, 2013 7:19 am

Spółdzielnia Mieszkaniowa Jedność Piaseczno

Postautor: Obserwator2 » wt paź 08, 2013 7:54 pm

Zapoznanie się z ofertami na Zarząd SM Jedność

Obrazek
Awatar użytkownika
Obserwator2
 
Posty: 103
Rejestracja: pn paź 22, 2012 8:08 pm

Re: Spółdzielnia Mieszkaniowa Jedność Piaseczno

Postautor: DominikaK » wt paź 08, 2013 8:09 pm

Obserwator2 pisze:Zapoznanie się z ofertami na Zarząd SM Jedność

Dziękuję za informację.
DominikaK
 
Posty: 128
Rejestracja: śr cze 19, 2013 7:19 am

Rezygnacja prezesa Spółdzielni Jedność

Postautor: Redakcja » pt paź 25, 2013 8:12 am

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Następna

Wróć do Spółdzielnie i Wspólnoty Mieszkaniowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron