SM Jedność wyłapuje chuliganów dzięki kamerom

Podforum dla mieszkańców, którzy mieszkają w Spółdzielniach oraz we Wspólnotach mieszkaniowych, na terenie gminy Piaseczno.

Moderator: GTW

SM Jedność wyłapuje chuliganów dzięki kamerom

Postautor: Kacperek » śr maja 09, 2018 7:37 pm

Obrazek

Miasto pod okiem kamer. SM „Jedność” wyłapuje dzięki nim chuliganów. W rejonie budynków administrowanych przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Jedność” znajduje się już kilkadziesiąt kamer. – Dzięki nim wiemy chociażby, kto maluje sprejami elewacje bloków – mówi Stanisław Zawadzki, prezes spółdzielni.

Kamery instalowane są zwykle przy narożnikach budynków, kilka metrów nad ziemią i jak podkreśla prezes Zawadzki, zawsze odbywa się to na wniosek mieszkańców. Ostatnio aż 8 kamer zamontowano w rejonie bloku przy ul. Sikorskiego 13. Aby obraz z nich był dobrze widoczny także nocą, spółdzielnia zainwestowała też w dodatkowe oświetlenie.

– Wszystkie te działania podnoszą bezpieczeństwo – mówi wprost Stanisław Zawadzki. – Dużym problemem było do niedawna mazanie przez wandali odnowionych elewacji bloków. Dzięki kamerom udało nam się w ubiegłym roku zidentyfikować trzech chuliganów, którzy zostali ukarani wysokimi mandatami. Sprawą czwartego zajął się sąd. Teraz mamy na celowniku kolejnych graficiarzy. Znamy już ich tożsamość. Teraz zbieramy dowody, aby przekazać je policji.

Być może w przyszłości system monitoringu zostanie wykorzystany także do identyfikowania osób, które nie sprzątają po swoich psach, za co również grożą wysokie kary. http://piasecznonews.pl/miasto-pod-okie ... huliganow/
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Wróć do Spółdzielnie i Wspólnoty Mieszkaniowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron