Spółdzielcy Jedności muszą sięgnąć głębiej do portfeli

Podforum dla mieszkańców, którzy mieszkają w Spółdzielniach oraz we Wspólnotach mieszkaniowych, na terenie gminy Piaseczno.

Moderator: GTW

Spółdzielcy Jedności muszą sięgnąć głębiej do portfeli

Postautor: Beata » czw cze 02, 2016 9:06 pm

Mieszkańcy bloków Jedności w Piasecznie będą musieli uiścić zaległe opłaty za wieczyste użytkowanie gruntów pod mieszkaniami i garażami.

Magistrat właśnie rozpoczyna rozsyłanie do około 550 osób pism, z których właściciele mieszkań dowiedzą się, ile są winni gminie za lata 2010–2016. – Każdego właściciela mieszkania czeka jednorazowy wydatek rzędu kilkuset złotych – podaje Iwona Zielińska-Woszczyk, naczelniczka Wydziału Geodezji i Gospodarki Gruntami piaseczyńskiego urzędu gminy.

Sprawa sięga 2010 roku, kiedy to rada miejska uchwaliła znaczną podwyżkę rocznych opłat za wieczyste użytkowanie gruntu. Władze Spółdzielni Mieszkaniowej Jedność w Piasecznie nie pogodziły się z uchwałą i wniosły odwołanie do sądu. A mieszkańcy bloków w trakcie sądowego sporu płacili gminie opłatę według stawek obowiązujących przed 2010 rokiem.

W listopadzie w Sądzie Okręgowym w Warszawie zapadł w tej sprawie wyrok. W prawomocnym już orzeczeniu sąd zmniejszył wysokość podwyżki uchwalonej przez radę miejską. Z tego cieszy się Stanisław Zawadzki, prezes Jedności. – Czujemy się wygrani. Gmina chciała podnieść opłatę czterokrotnie, ale sąd obniżył podwyżkę o połowę – komentuje w rozmowie z „Nad Wisłą”.

Ale wyrok jest też korzystny dla gminy. Mieszkańcy bloków Jedności zapłacą jej ponad dwa razy więcej niż przed 2010 rokiem. Dla przykładu: ktoś, kto płacił przed wyrokiem 28,20 zł rocznie, teraz wyda 64,30 zł. A dla mieszkańca uiszczającego dotychczas 52,30 zł, po orzeczeniu sądu opłata wynosi 119,40 zł na rok.

Zgodnie z wyliczeniami mieszkańcy są samorządowi dłużni w sumie ponad 200 tys. zł.

Piotr Chmielewski http://nadwisla.pl/index.php?pokaz=tekst&id=5367
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej - na miotle:)
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Wróć do Spółdzielnie i Wspólnoty Mieszkaniowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron