Powstaje park przy al. Róż w Piasecznie

Podforum dla mieszkańców, którzy mieszkają w Spółdzielniach oraz we Wspólnotach mieszkaniowych, na terenie gminy Piaseczno.

Moderator: GTW

Powstaje park przy al. Róż w Piasecznie

Postautor: Beata » pn sie 24, 2015 1:25 pm

Obrazek

Powstaje park przy al. Róż!

Rozpoczął się pierwszy etap rewitalizacji skweru zlokalizowanego przy ulicy Al. Róż w Piasecznie. Na obszarze zlokalizowanym za gimnazjum i GOSIR, rozpoczęły się prace porządkowe: demontowane są stare urządzenia rekreacyjne oraz trwają prace ziemne. Do końca września zostanie ustawiona siłownia zewnętrzna, nowe urządzenia placu zabaw. Koszt zakupu i montażu urządzeń pochłonie blisko 250 tysięcy zł, ale będą stały na tzw. bezpiecznej, elastycznej nawierzchni. Zaplanowaliśmy nowe ławki, kosze na śmieci, nasadzenia nowych drzew i krzewów. Całość prac z wyjątkiem nasadzeń (zobaczymy jak będzie z pogodą) powinna zakończyć się do końca września. W przyszłym roku zamierzamy się zająć terenem od asfaltowej alejki przecinającej ten teren w połowie do przedszkola. Tam również zostaną wytyczone nowe alejki, przybędzie sporo ławek oraz powstanie różana altana.

Obrazek

Cztery parki

To kolejny modernizowany teren zielony z „koncepcji czterech parków dla miasta”. Konsekwentnie realizujemy program poprawy jakości przestrzeni publicznej, poprawy wyglądu naszych ulic i skwerów. To ważny element rewitalizacji miasta. Podstawą tego programu jest wizja czterech terenów parkowo-rekreacyjnych: Górek Szymona z doliną Jeziorki na południu, którego I etap rewaloryzacji już się zakończył, parkiem przy Ogrodowej, który wkrótce zostanie oddany do użytku oraz parkiem przy Al. Róż gdzie właśnie rozpoczęły się prace.

Park Miejski wciąż czekamy…

Niestety, wciąż czekamy na ostateczne potwierdzenie własności tak ważnego dla nas wszystkich Parku Miejskiego. Na wiosnę po korzystnym rozstrzygnięciu sądu, wojewoda wydał decyzję potwierdzającą przejęcie tego terenu przez gminę, jednak byli właściciele odwołali się i sprawa trafiła po raz kolejny do krajowej komisji odwoławczej. Czekając na jej rozstrzygnięcie, które najprawdopodobniej nastąpi na jesieni, gmina we współpracy z powiatem przygotowuje dokumentację rewaloryzacji całego obszaru.

https://www.facebook.com/permalink.php? ... fy_me_page
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej - na miotle:)
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Rewitalizacja skweru przy al. Róż w Piasecznie

Postautor: Beata » pt sie 28, 2015 1:26 pm

Obrazek

Rozpoczął się pierwszy etap rewitalizacji skweru przy al. Róż w Piasecznie. To kolejny modernizowany teren zielony z „koncepcji czterech parków dla miasta”. Tymczasem przedłużają się formalności uniemożliwiające uporządkowanie parku przy ul. Chyliczkowskiej.

Pierwszy etap prac przy al. Róż obejmuje budowę placu zabaw i modernizację mniej więcej połowy terenu. Na tym obszarze, zlokalizowanym za gimnazjum i kompleksem ośrodka sportu, rozpoczęły się prace porządkowe: demontowane są stare urządzenia rekreacyjne oraz trwają prace ziemne.

Do zabawy i rekreacji

Do końca września na nowym placu zabaw zostanie ustawiona siłownia zewnętrzna i kilkanaście urządzeń. Nowe zabawki będą stały na tzw. bezpiecznej, elastycznej nawierzchni. Sam koszt zakupu i montażu urządzeń pochłonie blisko 250 tysięcy złotych.
Wzdłuż istniejących i nowo wytyczonych alejek z kostki brukowej zostaną zamontowane nowe kosze na śmieci oraz ławki. Całość zostanie uzupełniona zielenią - nasadzeniami drzew i krzewów. Koszt aranżacji terenu przylegającego do placów zabaw i siłowni to ponad 150 tysięcy zł. Całość prac powinna zakończyć się do końca września.

Cztery parki dla gminy Piaseczno

Drugi etap prac obejmujący teren od asfaltowej alejki przecinającej ten teren w połowie do przedszkola, rozpocznie się w przyszłym roku. Zostaną wytyczone nowe alejki oraz zmodernizowane te, które już istnieją. Przybędzie także sporo ławek oraz powstanie różana altana.
- Konsekwentnie realizujemy program poprawy jakości przestrzeni publicznej – mówi Daniel Putkiewicz, pełnomocnik burmistrz do spraw rozwoju. - Podstawą tego programu jest wizja czterech terenów parkowo-rekreacyjnych: Górek Szymona z doliną Jeziorki na południu, którego pierwszy etap rewaloryzacji już się zakończył, parku przy ul. Ogrodowej, który wkrótce zostanie oddany do użytku oraz parku przy al. Róż gdzie właśnie rozpoczęły się prace.

Na Park Miejski jeszcze poczekamy

Kiedy wreszcie gmina podejmie działania, by poprawić wygląd Parku Miejskiego przy ulicy Chyliczkowskiej? Ten zaniedbany obszar o sporym potencjale od lat straszy mieszkańców.
- Niestety, wciąż czekamy na ostateczne potwierdzenie własności tak ważnego dla nas wszystkich Parku Miejskiego – tłumaczy Daniel Putkiewicz. - Na wiosnę po korzystnym rozstrzygnięciu sądu, wojewoda wydał decyzję potwierdzającą przejęcie tego terenu przez gminę, jednak byli właściciele odwołali się i sprawa trafiła po raz kolejny do krajowej komisji odwoławczej. Czekając na jej rozstrzygnięcie, które najprawdopodobniej nastąpi jesienią, gmina we współpracy z powiatem przygotowuje dokumentację rewaloryzacji całego obszaru.

Adam Braciszewski http://www.kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=15593
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej - na miotle:)
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Powstaje park przy al. Róż w Piasecznie

Postautor: Redakcja » pn wrz 07, 2015 9:18 am

Obrazek

Plac po "placu zabaw Danonek" wypełnia się nowymi urządzeniami do zabawy dla dzieci.
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Park Zachodni przy al. Róż w Piasecznie

Postautor: Redakcja » śr wrz 30, 2015 10:47 pm

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Plac zabaw przy al. Róż w Piasecznie

Postautor: Beata » czw paź 22, 2015 12:41 pm

Obrazek

Nowy plac zabaw przy al. Róż w Piasecznie jeszcze nie został oficjalnie otwarty, a już ma swoich przeciwników. Latem ubiegłego roku gmina przejęła od Spółdzielni Mieszkaniowej „Jedność” za ponad 676 tys. zł prawo użytkowania wieczystego działek, które od zawsze stanowiły teren rekreacyjny dla osiedla. Zaniedbany skwer ma się stać Parkiem Zachodnim. Na części tego gruntu samorząd utworzył plac zabaw i siłownię zewnętrzną.

Mimo że obiekty nie zostały jeszcze oficjalnie otwarte, do burmistrza już trafiło pismo mieszkańców bloku przy ul. Kusocińskiego, którzy skarżą się, że „piski i wrzaski dzieci podczas zabawy nie pozwalają w dzień na spokojny odpoczynek”. „Pan ma po pracy ciszę i spokój, a dla nas rozpoczęła się gehenna” – czytamy w piśmie.

– Nawet nie wiemy, czy jest to jeden mieszkaniec, czy grupa, bo nikt się pod tym pismem nie podpisał, jest to skarga anonimowa – mówi doradca burmistrza do spraw rozwoju Daniel Putkiewicz. Przypomina, że na tym terenie od dawna istniał plac zabaw, tylko teraz po prostu został zmieniony na nowy i atrakcyjniejszy.

JOANNA FERLIAN-TCHÓRZEWSKA http://nadwisla.pl/index.php?pokaz=tekst&id=4704
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej - na miotle:)
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno


Park przy al. Róż w Piasecznie

Postautor: Beata » czw gru 03, 2015 8:20 pm

Obrazek

Niektóre elementy otwartego pod koniec października placu zabaw przy al. Róż w mieście są tak niesolidnie wykonane, że… rozmontowują je dzieci. Mowa o niskich płotkach zdobiących zbocza jednej z dwóch górek. Drewniane, zaostrzone kołki, z których je wykonano, są na tyle krótkie i słabo osadzone, że dzieci bez problemu wyjmują je z ziemi i rozrzucają po placu. – Na takich malców nie ma siły. Jakby zabetonowali te kołki, to by ich dzieci nie ruszyły – uważa starszy pan, który przyszedł na plac zabaw z wnuczką.

– W piątek zgraja jakichś dzieciaków wyciągała te drewniane pale i nimi rzucali – opowiada jeden z mieszkańców.

Tydzień temu na placu spotkaliśmy 11-letniego Mikołaja, ucznia szkoły „Piątki”, który znosił porozrzucane paliki na stertę. – Zbieram je, bo wczoraj przez taki kołek się przewróciłem – wyjaśniał nam.

Grzegorz Chrabałowski, naczelnik Wydziału Utrzymania Terenów Publicznych piaseczyńskiego magistratu zapewnia, że drewniane płotki w niedługim czasie zostaną rozmontowane i zastąpione nowymi, wytrzymalszymi. – Już je zamówiliśmy – informuje.

PIOTR CHMIELEWSKI http://nadwisla.pl/index.php?pokaz=tekst&id=4837
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej - na miotle:)
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Huśtawki w Parku przy al. Róż w Piasecznie

Postautor: Filip » pt lut 12, 2016 10:39 pm

Obrazek

Czy huśtawki nie runą na dzieci? Urzędnikom nie przeszkadzają źle zamontowane zabawki na placu zabaw przy al. Róż w Piasecznie – zarzuca pan Jarosław.

Mieszkaniec miasta poprosił naszą redakcję o interwencję. – Na tych urządzeniach jest informacja producenta, z której wynika, że one powinny głębiej tkwić w gruncie – zwraca uwagę mężczyzna. Pan Jarosław zastanawia się, czy w takim razie korzystanie z zabawek jest bezpieczne. – Jestem ciekawy, czy którąś z huśtawek urzędnicy zainstalowaliby w taki sposób na własny, prywatny użytek – mówi czytelnik.

O wyjaśnienia zwróciliśmy się do Grzegorza Chrabałowskiego, naczelnika Wydziału Utrzymania Terenów Publicznych urzędu gminy. – Wszystko jest w najlepszym porządku. Montaż urządzeń był konsultowany z ich producentem – zapewnia urzędnik. Choć przyznaje, że piasku, w który zostały zagłębione zabawki, jest mniej (bo „dzieci wyniosły go na butach”). – Zlecę jego uzupełnienie – deklaruje. (pc) http://nadwisla.pl/index.php?pokaz=tekst&id=5000
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Park Zachodni przy al. Róż w Piasecznie

Postautor: Filip » pt lip 08, 2016 7:31 pm

Obrazek

Trwa modernizacja terenu zielonego przy Alei Róż, nazywanego potocznie Parkiem Zachodnim, który ma służyć zwłaszcza seniorom. Prace mają potrwać do końca września.

Jesienią ubiegłego roku gmina zbudowała przy Alei Róż piękny plac zabaw. W tym roku miał zostać zrewitalizowany przylegający do niego teren zielony, mający służyć jako miejsce wypoczynku i relaksu.

Miejsce spotkań pijaczków?

Mieszkańcy od lat apelowali do gminy o stworzenie miejsca, w którym będą mogli usiąść, porozmawiać czy pograć w karty. Tymczasem skwer między blokami w ostatnim czasie przyciągał głównie pijaczków oraz osoby spacerujące z psami. Zmieni to się już w tym roku, a jak zapewniają projektanci – po modernizacji park stanie się idealnym miejscem do wypoczynku, ze stolikami szachowymi, oświetleniem, monitoringiem i urządzeniami do rekreacji ruchowej.

Roboty już się zaczęły

Prace rozpoczęły się przed dwoma tygodniami. Najpierw ułożono instalację elektryczną, która jest gotowa w 90 proc. Ozdobne oprawy oświetleniowe mają zostać zamontowane już po ukończeniu prac. Cały czas trwa tyczenie i korytowanie alejek oraz placów, co ma potrwać do końca sierpnia.

Wkrótce gmina ma ogłosić przetarg na wykonawcę altany, która – w otoczeniu zieleni – stanie w centralnym punkcie skweru. Jej budowa również powinna zakończyć się do 30 sierpnia. Z kolei do połowy września na terenie parku mają pojawić się nowe ławki i kosze na śmieci oraz zostać zbudowana siłownia dla seniorów. Ostatni etap rewitalizacji ma objąć nowe nasadzenia. Prace ogrodnicze potrwają najprawdopodobniej do końca września, a na początku października odbędzie się uroczyste otwarcie parku. http://kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=16930
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Powstaje park przy al. Róż w Piasecznie

Postautor: Obserwator2 » czw sie 25, 2016 8:05 pm

Prace na Parku Zachodnim dobiegają końca. Ale jak wam się podobają elementy małej architektury - latarnie? Czy pasują do osiedla, które zostało wybudowane w latach 60-70 poprzedniego wieku?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


A jeszcze drzewko, które powinno być wycięte przed ułożeniem kostki.

Obrazek

A mogło wyglądać chociaż tak. Wystarczyło zastosować latarnie masztowe typu "grzybek"

Obrazek
Awatar użytkownika
Obserwator2
 
Posty: 103
Rejestracja: pn paź 22, 2012 8:08 pm

PARK ZACHODNI W PIASECZNIE

Postautor: Redakcja » śr lis 23, 2016 8:37 pm

Obrazek

Odnowiony teren zielony PARK ZACHODNI przy al. Róż w Piasecznie to kolejna, po Górkach Szymona i parku przy ul. Ogrodowej, realizacja przestrzeni do wypoczynku dla mieszkańców gminy Piaseczno

Czytaj więcej: http://www.powiat-piaseczynski.info/piaseczno/56-wydarzenia/9879-park-zachodni-w-piasecznie-miejsce-dla-dzieci-i-doroslych
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Budka z książkami w Parku Zachodnim

Postautor: Redakcja » pn kwie 23, 2018 8:17 pm

Obrazek

Na terenie Parku Zachodniego pomiędzy ulicą Kusocińskiego i Aleją Róż w Piasecznie stanęła ogólnodostępna budka z książkami
http://www.powiat-piaseczynski.info/pia ... -ksiazkami
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Gmina nie nadąża z koszeniem trawy w parku

Postautor: Kacperek » śr maja 16, 2018 6:56 pm

Obrazek

Trawa rośnie jak szalona. Gmina nie nadąża z koszeniem. – Gmina nie dba jak należy o park zachodni przy alei Róż – uważa pan Bogdan. – W zeszłym roku zrobili nam taki ładny skwer. A teraz zarasta on trawą i chwastami…

Mieszkaniec alei Róż ma pretensje, że najpierw w nowym parku wyrosła trawa po pas, a potem gmina niechlujnie ją skosiła.

– Nie mówię już o różach, które cały czas są zarośnięte chwastami – dodaje nasz czytelnik. – Jak już się sadzi zieleń, to należy o nią odpowiednio dbać.

Uwagi pana Bogdana przekazaliśmy natychmiast wiceburmistrzowi Piaseczna Danielowi Putkiewiczowi, który udał się na miejsce, aby osobiście sprawdzić stan trawników.

– Dowiedziałem się, że to było dopiero pierwsze koszenie. Uzyskałem zapewnienie, że jutro będą wykonywane tam poprawki, aby wszystko wyglądało jak należy – uspokaja wiceburmistrz.

Z naszych informacji wynika, że w tym roku gmina ma problem z regularnym koszeniem terenów zielonych i mogą występować w tej kwestii pewne opóźnienia. Wszystko dlatego, że nie udało się rozstrzygnąć pierwszego przetargu na utrzymanie miejskiej zieleni. Złożono tylko jedną ofertę, która znacznie przewyższała możliwości finansowe gminy. Niedawno został ogłoszony drugi przetarg, który ma być rozstrzygnięty 24 maja.

– W tej chwili wszystkie trawniki koszą pracownicy gminy – mówi Daniel Putkiewicz. – Sytuacji nie ułatwia nam pogoda, bo jest ciepło i trawa szybko rośnie. Na szczęście to tylko przejściowe problemy i wkrótce wszystko powinno wrócić do normy. http://piasecznonews.pl/trawa-rosnie-ja ... koszeniem/
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Piją w centrum miasta w parku przy al. Róż w Piasecznie

Postautor: Kacperek » wt lip 24, 2018 10:13 pm

Obrazek

Mieszkańcy z alei Róż i ulicy Kusocińskiego skarżą się, że na pobliskim terenie zielonym non stop przebywają osoby spożywające alkohol. – To niewychowawcze, przecież obok jest plac zabaw dla dzieci – mówią.

Ludzi spożywających alkohol w parku Zachodnim można podzielić na kilka grup. Pierwsza to emeryci, spędzający czas na grze w karty przy znajdujących się w centralnym punkcie skweru stolikach.

– Ci raczej nikomu nie przeszkadzają – mówi pani Anna, mieszkająca w pobliskim bloku. – Kulturalnie sączą sobie piwko, albo coś mocniejszego, ale z alkoholem się nie obnoszą – puszki i butelki trzymają w reklamówkach.
Druga grupa pijących to młodzież.

– Oni przeważnie też nie robią problemów. Jeśli przesadzają, to w piątkowe i sobotnie wieczory. Wtedy ze skweru często dochodzą krzyki i głośna muzyka – dodaje pani Anna. Trzecią grupę stanowią okoliczni alkoholicy i bezdomni. Ci już bardziej doskwierają mieszkańcom, bo całymi dniami okupują ławki, często się na nich pokładając. Poza tym śmiecą, kiepsko wyglądają i niewyjściowo pachną.

– Ostatnio taki jeden położył się przy placu zabaw – mówi pani Irena. – Obok niego przechodziły małe dzieci i miały atrakcję. Nie ma co, dał im wzór do naśladowania…

Kolejną grupę pijących stanowią mieszkający i pracujący w okolicy Ukraińcy, którzy również uaktywniają się głównie nocą.
– W sumie jak ktoś spokojnie siedzi i nie obnosi się z piciem, to mi nie przeszkadza – mówi pani Anna. – Trzeba pamiętać, że to jedyny taki teren w tej części Piaseczna. Jak ktoś chce wypić sobie piwo, to gdzie ma iść? Jechać na Górki Szymona?
Pani Irena jest innego zdania.

– Uważam, że to teren publiczny i nikt nie powinien tu spożywać alkoholu. A obowiązujące prawo powinna egzekwować policja i straż miejska. A jak ktoś chce pić, niech robi to w swoich czterech ścianach – przedstawia swój punkt widzenia.
– Do parku Zachodniego ostatni raz zostaliśmy wezwani 15 czerwca – mówi kom. Jarosław Sawicki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. – Picie w miejscach publicznych jest traktowane jako wykroczenie i karane mandatem. Gdyby takie sytuacje się powtarzały, prosimy o informacje. Zgłoszeń można dokonywać także anonimowo poprzez krajową mapę zagrożeń.

Mariusz Łodyga, komendant straży miejskiej, informuje że teren parku Zachodniego jest na bieżąco monitorowany.
– W ciągu ostatnich dwóch miesięcy mieliśmy tam aż 40 zgłoszeń – mówi Mariusz Łodyga. – Do tego dochodzi 12 interwencji, zainicjowanych przez operatora monitoringu. W sumie 12 osób ukaraliśmy mandatami w wysokości 100 zł, innych pijących pouczaliśmy prosząc, aby rozeszli się do domu. W tamtym rejonie miasta to duży problem, jednak trzymamy rękę na pulsie i zaglądamy tam niemal każdego dnia. https://piasecznonews.pl/pija-w-centrum ... maja-dosc/
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński


Wróć do Spółdzielnie i Wspólnoty Mieszkaniowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron