UMiG Piaseczno przejął Aleję Róż

Podforum dla mieszkańców, którzy mieszkają w Spółdzielniach oraz we Wspólnotach mieszkaniowych, na terenie gminy Piaseczno.

Moderator: GTW

UMiG Piaseczno przejął Aleję Róż

Postautor: Filip » pt wrz 05, 2014 2:40 pm

Spółdzielnia Mieszkaniowa Jedność przekazała gminie grunty pod Aleją Róż w Piasecznie i częścią terenu zielonego. Trwają rozmowy dotyczące przekazania reszty terenu zielonego, który ma zostać w przyszłości zrewitalizowany. Umowa notarialna w sprawie przekazania gruntów została sporządzona i podpisana 26 sierpnia. Było to możliwie dzięki uchwale, którą zgromadzenie mieszkańców spółdzielni podjęło 25 czerwca, wyrażając zgodę na przekazanie gminie ulicy, która do tej pory formalnie była w użytkowaniu wieczystym spółdzielni. Wcześniej, 11 czerwca rada miejska podjęła uchwałę, wyrażając zgodę na nabycie przedmiotowych działek.

Droga wszystkich mieszkańców

Dotychczas ogólnodostępna droga należała do spółdzielców, a korzystali z niej wszyscy mieszkańcy Piaseczna. Aleja Róż stanowi bowiem dojazd do Gimnazjum nr 1, Przedszkola nr 5, GOSiR-u i punktów handlowych, czyli faktyczne spełnia funkcje drogi publicznej. - W tej sytuacji nie ma powodu, by mieszkańcy spółdzielni płacili za naprawy i utrzymanie drogi, którą de facto użytkują wszyscy mieszkańcy – mówi Krzysztof Kasprzycki asystent burmistrza. – Burmistrz zamierza wpisać remont Al. Róż do projektu budżetu na 2015 rok, ale nasze działania będziemy konsultować z mieszkańcami. Nie chcemy poszerzać drogi, a zostawić i wzmocnić istniejący pas zieleni– uspakaja Kasprzycki.

Ładniejsza zieleń

Ewentualne prace będą sprzężone z rewitalizacją sąsiedniego terenu zielonego, o przejęcie którego do spółdzielców wystąpiła gmina. - Rozmawiamy ze spółdzielnią o przejęciu odpowiedzialności za teren zielony pomiędzy gimnazjum a przedszkolem, tuż przy Al. Róż. Plan zagospodarowania i obecny projekt zmiany studium zabezpiecza ten teren jako teren zieleni. W tym roku zarezerwowaliśmy 400 tys. zł na dosadzenia, remont nawierzchni a nawet sprzęt do zorganizowania zewnętrznej siłowni. Ale żeby to zrobić, musimy dysponować gruntem – mówi Daniel Putkiewicz, wiceburmistrz Piaseczna.

Gmina Piaseczno wciąż czeka też na potwierdzenie własności parku miejskiego przy ul. Chyliczkowskiej, który po rewitalizacji ma być głównym miejscem rekreacyjno-wypoczynkowym. - W międzyczasie postanowiliśmy zadbać o teren zieleni dla mieszkańców osiedla przy Al. Róż – dodaje Daniel Putkiewicz. - Tym bardzie, że nie wymaga to skomplikowanych procedur planistycznych a jedynie zakończenia negocjacji co do wykupu gruntu ze spółdzielnią. Jest wola obu stron, więc jestem optymistą.

Tomasz Wojciuk http://www.kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=13877
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Wróć do Spółdzielnie i Wspólnoty Mieszkaniowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron