Ja chcę kino!!!

To miejsce jest do opisywania ciekawych miejsc w gminie Piaseczno. Znasz nowe, ciekawe, atrakcyjne miejsca w Piasecznie i gminie Piaseczno? Podziel się nimi ze wszystkimi. Rozrywka, kultura, sztuka i tym podobne...

Moderator: GTW

Ja chcę kino!!!

Postautor: Karla » pn lis 08, 2010 2:49 pm

Stanowczo domagam się otwarcia kina w Piasecznie.
Wiem, że nie ma gdzie, nie ma jak, nie ma kto, nie ma za co, nie opłaca się, bo Warszawa blisko, bo jak powstanie nowe kino, to podzieli los Mewy, bo tak.
Ale ja się domagam kina w tym mieście!
<foch_z_przytupem> :)
Piaseczno to straszne miasto. Ale lepszego nigdzie nie znalazłam.
Awatar użytkownika
Karla
 
Posty: 136
Rejestracja: pt wrz 10, 2010 12:05 pm

Postautor: AsgAarD_xxx » pn lis 08, 2010 2:56 pm

Kina padają teraz jedno po drugim. Ostatnio byłem u znajomych w Mińsku Mazowieckim. Tamtejsze kino, choc wydawało się, że w dobie multipleksów trzyma się naprawdę dobrze, niedługo zakończy swój żywot. To samo stało się z najstarszym kinem w Kielcach...

Ludzie coraz rzadziej chodzą do kin, bo często wolą poczekac, aż film ukaże się na DVD, lub po prostu ściągają go z Internetu i oglądają na długo przez oficjalną premierą w Polsce.

Co nie zmienia faktu, że ja również chciałbym, żeby w Piasecznie było niewielkie, kameralne kino. Tylko jak to zorganizowac? Dotowac z budżetu gminy? Trochę to bez sensu, bo takie placówki powinny same na siebie zarabiac...
Awatar użytkownika
AsgAarD_xxx
 
Posty: 776
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 2:05 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Karla » pn lis 08, 2010 3:00 pm

AsgAarD_xxx z pustego i Salomon...
Małe kina mają szansę obronić się odpowiednim repertuarem, czyli odpowiednią mieszanką filmów "popcornowych" na które przyjdą ludzie, kiedy zwyczajnie nudzą się w domach i kina mniej popularnego, a trudniej osiągalnego. Dobrym pomysłem byłyby też dobrze skomponowane maratony filmowe. Jest w Piasecznie grupa ludzi, którzy byliby regularnymi widzami (sama za czasów Mewy byłam tam na każdym filmie, miałam nawet "swoje" miejsce).
Gdyby była szansa utworzenia kina w mieście - chętnie zgłaszam się do doboru repertuaru, nawet dopłacę do interesu! :)
Piaseczno to straszne miasto. Ale lepszego nigdzie nie znalazłam.
Awatar użytkownika
Karla
 
Posty: 136
Rejestracja: pt wrz 10, 2010 12:05 pm

Postautor: Tulipano_0602 » pn lis 08, 2010 3:08 pm

tylko multipleksy mają dziś rację bytu, albo ... kino domowe
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

Postautor: Karla » pn lis 08, 2010 3:18 pm

Tulipano_0602 głupoty Waść gadasz. Jest jeszcze o co walczyć, tylko trzeba wiedzieć jak.
Piaseczno to straszne miasto. Ale lepszego nigdzie nie znalazłam.
Awatar użytkownika
Karla
 
Posty: 136
Rejestracja: pt wrz 10, 2010 12:05 pm

Postautor: Agnieszka Jarzębska » śr lis 10, 2010 3:03 pm

@ Tulipano_0602

istnienie ukochanej prze ze mnie Luny, Kinoteki ( która co chwila wygrywa jakieś rankingi popularności w Warszawie), Muranowa świadczą o czymś zupełnie innym.

Też bardzo brakuje mi kina w Piasecznie.
ta co tak krzyczy i terroryzuje biednych ludzi na siatkówce :)
Awatar użytkownika
Agnieszka Jarzębska
 
Posty: 253
Rejestracja: śr kwie 08, 2009 9:00 am

Postautor: ola » śr lis 10, 2010 4:51 pm

Mi tez brakuje kina, chętnie poszłabym do kina w Piasecznie, nawet na "starsze" filmy
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: rybka » czw lis 25, 2010 9:32 pm

jestem za;-) też chce kino!! jak się chce to zawwsze się uda a wymówki że upadnie wcale mnie nie przekonuja, przecież piaseczno i okolice tak się rozrastają, ze ludzi chętnych do seansów napewno nie zabraknie;-)
rybka
 
Posty: 3
Rejestracja: czw lis 25, 2010 9:18 pm

Powstanie kino w Piasecznie na terenie po zajezdni

Postautor: iza » pn sie 10, 2020 11:48 am

Obrazek

Biurowce, hotel, mieszkania oraz przestrzeń gastronomiczno-rozrywkowa. Auchan poinformowało o planach zagospodarowania terenu po byłej zajezdni trolejbusowej w Piasecznie. Jak informuje Biuro Prasowe Auchan, Ceetrus Polska rozpoczął prace nad projektem nowego kwartału miejskiego w Piasecznie.

– Na terenie dawnej zajezdni trolejbusowej powstanie nowa wielofunkcyjna inwestycja otoczona zielenią i terenami rekreacyjnymi. Nowoczesny projekt będzie łączył funkcje mieszkaniowe, biurowe, rozrywkowe, gastronomiczne i handlowe – zapowiada inwestor.

Obrazek

Firma Ceetrus Polska, deweloper, inwestor, współwłaściciel, komercjalizator i zarządca obiektów handlowych, pracuje nad nową inwestycją w Piasecznie. Będzie to znaczący wielofunkcyjny projekt deweloperski realizowany przez firmę w Polsce. Nowy kwartał miejski otoczony przez ulice Puławską, Energetyczną, Mleczarską oraz Sękocińską będzie przyjazną przestrzenią do zamieszkania, pracy, rozrywki, spędzania wolnego czasu i zakupów. Wielofunkcyjność inwestycji sprawi, że potrzeby użytkowników z różnych sfer życia będą mogły zostać zrealizowane na miejscu, co zaoszczędzi czas na codzienne dojazdy do Warszawy.

– Nazwie naszej firmy towarzyszy hasło „z mieszkańcami, dla mieszkańców”, które ukierunkowuje działalność firmy i trafnie opisuje nowy projekt planowany w Piasecznie. Chcemy stworzyć wyjątkowe miejsce, które razem z obiektami obecnymi już w okolicy, będzie służyło mieszkańcom i zapewniało im wszelkie funkcje niezbędne w codziennym życiu. Dlatego w ramach kompleksu znajdą się wyczekiwana przez mieszkańców Piaseczna przestrzeń do rekreacji oraz obiekty rozrywkowe, m.in. kino. Będzie to pierwsza tego typu inwestycja projektowana przez nas i realizowana w Polsce – mówi Jean-Christophe Bonnois, dyrektor ds. rozwoju w firmie Ceetrus Polska.

Biura, rozrywka, gastronomia i sklepy w zasięgu ręki

W ramach planowanej przez Ceetrus inwestycji od strony ulicy Puławskiej powstanie kompleks o funkcjach rozrywkowo-gastronomicznych z kinem, przestronną przestrzenią restauracyjną, jak również przyjazną częścią handlową. Z kolei od strony ulicy Energetycznej zostaną zlokalizowane budynki biurowe oraz hotel. Natomiast wzdłuż ulicy Mleczarskiej powstanie kameralna zabudowa mieszkaniowa, gdzie docelowo powstanie około 300 mieszkań o zróżnicowanym metrażu.

Kompleks biurowców planowanych na osi ulicy Puławskiej, których architektura ma stanowić nową „bramę miasta”, Ceetrus przedstawił Urzędowi Miasta jako optymalną lokalizację dla administracji publicznej, siedzib instytucji i firm oraz inwestycję zapewniającą nowe miejsca pracy.

Zrównoważona przestrzeń przyjazna mieszkańcom

Dużo zieleni, parki i ogrody, w tym również na dachach, nowoczesne rozwiązania energetyczne z zakresu zrównoważonego rozwoju, a także ograniczenie ruchu kołowego zagwarantują komfort codziennego życia i pracy w nowej dzielnicy. Na terenie wokół kompleksu zaplanowano także liczne przestrzenie rekreacyjne, takie jak miejsca do odpoczynku i spotkań oraz ścieżki edukacyjne.

Obrazek

Całkowita powierzchnia zagospodarowywanej przestrzeni to 11 hektarów, a całkowita powierzchnia użytkowa kompleksu wyniesie 71 tys. mkw. W pierwszym etapie budowy zaplanowano stworzenie obiektów o funkcjach rozrywkowych, gastronomicznych i handlowych. Ceetrus planuje wykorzystać nowoczesne przyjazne środowisku rozwiązania architektoniczne i już na etapie budowy będzie ubiegał się o prestiżowe certyfikaty branżowe.

Kroki formalne
Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza funkcje, które pojawiają się w pierwszej fazie inwestycji: centrum wielofunkcyjne i biura. Założenie urbanistyczne i zaawansowana koncepcja architektoniczna zyskały już wstępną aprobatę Wydziału Architektury Urzędu Gminy Piaseczno. Obecnie Ceetrus Polska pracuje nad projektem budowlanym. Zakończenie pierwszego etapu budowy inwestor zaplanował na koniec 2023 roku.

info: materiały prasowe CH Auchan https://www.przegladpiaseczynski.pl/akt ... ejbusowej/
iza
 
Posty: 735
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 3:22 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Ja chcę kino!!!

Postautor: olek.kowal » czw kwie 01, 2021 8:13 am

Kino fajna sprawa, ale jak nie ma go w mieście to do tego jeszcze dochodzi wycieczka, co może sprawić frajdę.
olek.kowal
 
Posty: 32
Rejestracja: pt lis 10, 2017 7:16 pm


Wróć do Rozrywka w gminie Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron