Czy wybór Starosty Powiatu był niezgodny z prawem?

Wybory samorządowe na terenie powiatu piaseczyńskiego! W tej części proszę umieszczać informacje na temat wyborów samorządowych na terenie powiatu piaseczyńskiego, oraz tylko tutaj dopuszczalna jest reklama sztabów wyborczych i poszczególnych kandydatów.

Moderator: GTW

Czy wybór Starosty Powiatu był niezgodny z prawem?

Postautor: krawczynskilukasz » wt gru 28, 2010 11:39 pm

Panie Mariuszu,

Przed chwilą to samo oświadczenie wkleił na FB pracownik starostwa. Czy jest Pan pracownikiem starostwa? ( proszę nie odpowiadać bo to sarkazm).
Jest to opinia związku powiatów polskich i trudno żeby była inna. Ja nie rozstrzygam kto ma rację. Wykonałem swój obowiązek jako radny i poinformowałem właściwy organ o ewentualnych nieprawidłowościach. Poczekamy zobaczymy.
Pana niechęć do PO, szkodzi Panu jako tzw. obiektywnemu dziennikarzowi:-)
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Postautor: tvpiaseczno » wt gru 28, 2010 11:59 pm

Dobrze Pan wie, że nie jestem pracownikiem Starostwa, ale otrzymuje czasami materiały dotyczące spraw, które mnie interesują, dlatego dzielę się nimi z innymi. Jeśli będzie Pan miał coś co mogłoby mnie zainteresować jestem do dyspozycji. POtrzeba zmian, ale POtrzeba także rzetelnej informacji.
iTV Piaseczno http://www.itvpiaseczno.pl
itvpiaseczno@wp.pl tel. 501-206-789
Awatar użytkownika
tvpiaseczno
 
Posty: 1108
Rejestracja: pn mar 17, 2008 8:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: krawczynskilukasz » śr gru 29, 2010 12:02 am

no właśnie RZETELNYCH informacji i będzie oki:-)
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Jak wygląda sytuacja powodzian po powodzi w Piasecznie

Postautor: Redakcja » śr gru 29, 2010 7:19 am

W związku z rozmową, która dość wyraźnie zeszła z tematu Starosty Powiatu Piaseczyńskiego, rozdzieliliśmy ten temat, na dwie bardzo ważne rozmowy. Sprawa dotycząca powodzian, została przeniesiona do nowego wątku: http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?t=4921 W tym wątku prosimy o rozmowę, na tematy związane ze Starostą Dąbkiem.
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Postautor: kondzior78 » śr gru 29, 2010 10:38 am

Panie £ukaszu Krawczyński, czy w związku z zaistniałą sytuacją nadal Pan liczy na objęcie stanowiska starosty?

Odpowiedź TAK lub NIE

Nie interesuje mnie odpowiedź wymijająca, krótkie pytanie krótka odpowiedź:)
kondzior78
 
Posty: 92
Rejestracja: sob mar 15, 2008 11:40 pm

Postautor: CentrumExpress » śr gru 29, 2010 11:01 am

kondzior78 Pan £ukasz może liczyć co najwyżej na współczucie wyborców.

Powyższa inicjatywa wygląda raczej na miotanie się ryby wyrzuconej na brzeg.
Przypominam Ci, iż trwa wyścig Pana £ukasza ze Starostą o szybsze spadnięcie ze swojego stołka. Pan £ukasz prowadzi już o głowę i powiększa dystans.
:rowerzysta:
CentrumExpress
 
Posty: 8
Rejestracja: czw maja 27, 2010 5:58 pm

Postautor: ola » śr gru 29, 2010 12:11 pm

Słuchajcie czytam i nie rozumiem, o co wam chodzi ?
Co by się nie wydarzyło to zawsze będziecie narzekać i zrzędzić.
Jak Lukasz Krawczyński zauważył perwne ryzyko prawne to twierdzicie że gra na siebie i liczy na stanowisko Starosty. Jakby była odwrtona sytuacja że nie zauwazy a potem okaże się, że ktoś będzie chciał wykorzystać pewną lukę prawną na niekorzyść Powiatu, to nagle pojawiłyby się glosy gdzie byli Radni Powiatowi że nie dopatrzyli się takich nieprawidłowości.

Moim zdaniem, niejważaniejsze aby był wyrok rozstrzygający nieporozumienia, a nie teraz wnikacie i "dzielicie włos na 4".
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: krawczynskilukasz » śr gru 29, 2010 1:08 pm

CentrumExpress muszę Pana rozczarować. Nie spadne ze stołka:-) Jestem przewodniczącym PO w Piasecznie, członkiem władz powiatowych i regionalnych PO. Nie biorę udziału w wyścigu i dalej będę się starał piętnować te sytuację, które moim zdaniem są patologiczne.

Pozdrawiam serdecznie
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Postautor: krawczynskilukasz » śr gru 29, 2010 1:17 pm

nie, nie licze na stanowisko starosty. PO nie ma większości w radzie, a jest to niezbędne do desygnowania swojego kandydata na tą funkcje. Będziemy konstruktywną opozycją wobec obecnego układu rządzącego. Osobiście będę pracował w komisji rewizyjnej - nie zgodziłem się być przewodniczącym ponieważ w składzie komisji absolutną większość mają zwolennicy starosty, oraz w komisji bezpieczeństwa.
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Postautor: Kowal » śr gru 29, 2010 1:31 pm

ola pisze:Jak Lukasz Krawczyński zauważył perwne ryzyko prawne to twierdzicie że gra na siebie i liczy na stanowisko Starosty. Jakby była odwrtona sytuacja że nie zauwazy a potem okaże się, że ktoś będzie chciał wykorzystać pewną lukę prawną na niekorzyść Powiatu, to nagle pojawiłyby się glosy gdzie byli Radni Powiatowi że nie dopatrzyli się takich nieprawidłowości.

Dość istotna uwaga, którą powinno brać się w osądach. Lepiej niech teraz rozwiążą ten problem, niż później płacić odszkodowania i cofać pozwolenia, wydane przez osobę, która nie powinna pełnić funkcji Starosty.
Awatar użytkownika
Kowal
 
Posty: 742
Rejestracja: śr lut 24, 2010 12:07 pm

Postautor: sanchez » śr gru 29, 2010 2:42 pm

Szkoda trochę, Panie £ukaszu, że nie powiedzieliście o tym ryzyku w dniu głosowania. Teraz wygląda to trochę tak, jakbyście znaleźli kompletnie nowy punkt zaczepienia i drążycie. Pewnie tak właśnie jest ...

... no ale, starając się być obiektywnym, rzeczywiście - istnieje pewne ryzyko zaskarżania uchwał i odszkodowań. Bądźmy jednak rozsądni ... sprawa z zaskarżaniem i odszkodowaniem byłaby jeszcze dłuższa i trudniejsza, niż sprawa o uniewaznienie głosowania i wybór Starosty. Mało podmiotów stać byłoby na porwanie się na taki gest ...:)
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

Re: Czy wybór Starosty Powiatu był niezgodny z prawem?

Postautor: Kowal » śr gru 29, 2010 2:54 pm

sanchez pisze:Szkoda trochę, Panie £ukaszu, że nie powiedzieliście o tym ryzyku w dniu głosowania.

PO chciało przerwania sesji.
Beata pisze:
krawczynskilukasz pisze:Proszę również zauważyć, że na samym początku wnioskowałem o przerwanie sesji bo było wiele wątpliwości prawnych. Jednak ten głos zignorowano.

Faktycznie tak było i można to obejrzeć po 3.35 minucie filmu http://www.itvpiaseczno.pl/laduj_film.php?id=912

Jednak po głosowaniu oddalono wniosek.
Awatar użytkownika
Kowal
 
Posty: 742
Rejestracja: śr lut 24, 2010 12:07 pm

Postautor: sanchez » sob sty 01, 2011 10:43 am

No i co z tego że chciało PO przerwania ?

Chcieli przerwać, bo nie zdążyli ugadać się z koalicjntami, a nie dlatego, że jest pewna nieścislość w interpretacji przepisów.
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

Radnemu wolno głosować na siebie samego

Postautor: kondzior78 » ndz sty 02, 2011 9:03 pm

Ciekawa i trochę podobna sytuacja w Rembertowie
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,95 ... amego.html
kondzior78
 
Posty: 92
Rejestracja: sob mar 15, 2008 11:40 pm

Czy radny może głosować na siebie? Wojewoda uważa, że tak

Postautor: Ireneusz » wt sty 04, 2011 10:04 pm

Czy radny może głosować na siebie? Wojewoda uważa, że tak
http://www.tvnwarszawa.pl/stolica,news, ... 43269.html
Awatar użytkownika
Ireneusz
 
Posty: 1161
Rejestracja: pt cze 04, 2010 1:36 pm

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wybory samorządowe na terenie powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości