NOWY-STARY POWIAT

Wybory samorządowe na terenie powiatu piaseczyńskiego! W tej części proszę umieszczać informacje na temat wyborów samorządowych na terenie powiatu piaseczyńskiego, oraz tylko tutaj dopuszczalna jest reklama sztabów wyborczych i poszczególnych kandydatów.

Moderator: GTW

Postautor: Kucyk » śr gru 01, 2010 10:34 pm

Agusia pisze:grunt

I na tym gruncie wyrosło nieduże drzewko co z żołędzia się bierze...
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: krawczynskilukasz » śr gru 01, 2010 10:36 pm

Wczoraj sesja była zwołana na 16.00. Wszystko wskazywało że będzie przerwana. O 18.00 w restauracji Zawrotnica odbyło się duże spotkanie mieszkańców Piaseczna, sołtysów i środowisk wspierających Zdzisława ( m.in zarząd NSiK) z naszym kandydatem na burmistrza. Było wielu znamienitych gości m.in wojewoda Jacek Kozłowski.
Na sesji nie było uchwał merytorycznych. Formowały się władzę powiatu. Na ten proces nie mieliśmy wpływu, a nietaktem byłby brak Zdzisława i gospodarzy na spotkaniu:-)

Dlatego wyszliśmy. Nikt nie strzela focha. Opozycja będzie zwarta i konstruktywna:-)
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Postautor: Kucyk » śr gru 01, 2010 10:40 pm

No właśnie - opozycja. A nie o to chodziło... :cry:
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: krawczynskilukasz » śr gru 01, 2010 10:47 pm

Kuc pisałem Ci o co c'mon:-)
Byłem cztery lata w opozycji i byłem jednym z nadaktywnych radnych. Jak się chce to mozna. Jednak żeby zmienić coś , tak dokładnie trzeba Leśnych Dziadków pogonić.
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Postautor: ola » śr gru 01, 2010 10:58 pm

Kucyk pisze:Aga miała chyba na myśli wychodzenie z sali obrad, gdy okazuje się, że jakoś-takoś nie za bardzo po myśli głosownie idzie.


a ja miałam na myśli co innego :(, że obawiam się że stworzone koalicja nie wniesie nic nowego, bo to jest dla mnie towarzystwo wzajemnej adoracji :(

ps. wkradła się literówka :) i to dwuznaczna :)
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: stentonik » śr gru 01, 2010 11:34 pm

Kucyk pisze:I na tym gruncie wyrosło nieduże drzewko co z żołędzia się bierze...


Piękne, dobre
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: teqilaa » śr gru 01, 2010 11:43 pm

Kucyk pisze:I na tym gruncie wyrosło nieduże drzewko co z żołędzia się bierze...


i ciągnie za soba wór bylejakości...
Awatar użytkownika
teqilaa
 
Posty: 2280
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 11:59 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Roberto » czw gru 02, 2010 8:29 am

krawczynskilukasz pisze:Wczoraj sesja była zwołana na 16.00. Wszystko wskazywało że będzie przerwana. O 18.00 w restauracji Zawrotnica odbyło się duże spotkanie mieszkańców Piaseczna, sołtysów i środowisk wspierających Zdzisława ( m.in zarząd NSiK) z naszym kandydatem na burmistrza. Było wielu znamienitych gości m.in wojewoda Jacek Kozłowski.
Na sesji nie było uchwał merytorycznych. Formowały się władzę powiatu. Na ten proces nie mieliśmy wpływu, a nietaktem byłby brak Zdzisława i gospodarzy na spotkaniu:-)

Dlatego wyszliśmy. Nikt nie strzela focha. Opozycja będzie zwarta i konstruktywna:-)

Panie £ukaszu, sorry, ale to trochę pokrętne tłumaczenie, co wskazywało, że sesja będzie przerwana? Wasze ustalenia z Józkiem takie były (a fe dogadywać się z brzydkim Józkiem :twisted: ). Ludzie wybrali was na radnych i waszym obowiązkiem jest pełnienie tego obowiązku. A wy, jak nie poszło po myśli, to wybraliście kameralną impreze w knajpie :lol: . Duże spotkania mieszkańców Piaseczna (40 tyś. mieszkańców a gmina 70 tyś. :twisted: ) nie odbywają się knajpie, chyba, że formacja jest kanapowa 8) , co chyba w przypadku PO nie ma miejsca.
Mam jeszcze pytanie czy diety też weźniecie pół? Pytam się nieśmiało bo wam płacę jako mieszkaniec :?: :?: :?:
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: krawczynskilukasz » czw gru 02, 2010 8:49 am

dąbek 6 + PiS 6 = 12 mandatów (od razu zakładali współprace)
PO - 9 mandatów
Słowiki 2 mandaty
centrum 4 mandaty

Roberto - jak widzisz możliwości rozmów były bardzo ograniczone, wszysycy zgadzali się, że sesje należy przerwać, bo za wszelką cenę należy p. Dąbka odsunąć od starostwa. Centrum wydawało się pewnym partnerem w tym względzie bo zauważ, że czały czas krytykowało to co się dzieje w powiecie.
Jednak coś ich przekonało żeby zmienić decyzję.

Nasza obecność do końca nic by nie zmieniła. W programie sesji były tylko głosowania nad wyborem władz powiatu. A spotkanie było dla nas bardzo ważne, o czym się przekonasz czytając gazete NSiK.

Nie ma tu nic pokrętnego.
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Postautor: Roberto » czw gru 02, 2010 9:21 am

krawczynskilukasz pisze:Jednak coś ich przekonało żeby zmienić decyzję.

Nie coś tylko ktoś :lol:
Dąbek jest politykiem bardzo zdeterminowanym w dążeniu do celu i skutecznym w swoich działaniach. Zresztą wspominałem o tym chyba miesiąc temu :) . Osoby słabo orjentujące się w realich może zmylić jego powierzchowność, ale to twardy gracz.
Dobrze Cię £ukasz podsumował, że jesteś jeszcze młody (ja się nie dopatruje tu złościwości)
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: krawczynskilukasz » czw gru 02, 2010 9:54 am

Młodość nie ma tu nic do gadania. To jest kwestia pewnych zasad. Idąc do wyborów w ramach PO ustaliliśmy sobie pewne pryncypia. Nam naprawde nie zależało na stołkach za wszelką cenę. Osobiście miałem propozycje zostania wicestarostą, ale byłbym zakładnikiem i listkiem figowym. Stawialiśmy jasno co chcemy zrobić i za co odpowiadać.
Olano nas a teksty że jestem młody i niedoświadczony już słyszałem. Prawda jest jednak taka, że Ci doświadczeni samorządowcy nie mają bladego pojęcia o zarządzaniu, o kulturze korporacyjnej, o systemach motywacji pracowników, o miernikach efektywności pracy etc. Oni gdyby znaleźli się na rynku pracy przepadli by z kretesem. To jest tragedia. Jeżeli w rozmowach słyszę od jegomościa że jestem za młody, a ten "mentor samorządowy" nie potrafi sklecić zdania po polsku to nóż otwiera mi się w kieszeni. Większość ludzi nie ma pojęcia kto nami rządzi, kto pracuję w urzędach, czyja rodzina. To mnie wku...a.
Mam nadzieje, że wkońcu ten beto pęknie i do głosu dojdą młodzi ludzie bo obecny układ nie ma kompetencji i honoru!!!

Jeżeli ktoś mówi mi, że Dąbek jest bee, a za chwile sprzedaję się za kilka srebrników to ja dla takich ludzi nie mam szacunku!!! Całe te sesje, uśmiechy, to maska. Trzeba nagłośnić to co się dzieje za tą fasadą. Interesy poszczególnych radnych, których radnych dzieci są zatrudnione w starostwie, kto chce odrolnić ziemię i gdzie. Gdzie i jak dorabiają urzędnicy ARB. Kto wygrywa przetargi i dlaczego... Mógłbym tak wymieniać tylko, że jest jeden problem. Nikomu nie zależy na zmianach.

Skoro Centrum dogadało się z Dąbkiem to strach przed zmianami musi być gigantyczny. Ja tylko jestem ciekaw co muszą kryć archiwa ARB? Jakie kwiatki tam muszą być?
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Postautor: kondzior78 » czw gru 02, 2010 10:18 am

krawczynskilukasz pisze:Młodość nie ma tu nic do gadania. To jest kwestia pewnych zasad...
Olano nas a teksty że jestem młody i niedoświadczony już słyszałem. Prawda jest jednak taka, że Ci doświadczeni samorządowcy nie mają bladego pojęcia o zarządzaniu, o kulturze korporacyjnej, o systemach motywacji pracowników, o miernikach efektywności pracy etc. Oni gdyby znaleźli się na rynku pracy przepadli by z kretesem. To jest tragedia. Jeżeli w rozmowach słyszę od jegomościa że jestem za młody, a ten "mentor samorządowy" nie potrafi sklecić zdania po polsku to nóż otwiera mi się w kieszeni.
Mam nadzieje, że wkońcu ten beto pęknie i do głosu dojdą młodzi ludzie bo obecny układ nie ma kompetencji i honoru!!!


Tak sobie myśle w kontekście tych słów Panie £ukaszu i przypominam sobie jak Pan mówił apropo Krzysztofa Dynowskiego, że za młody, niedoświadczony itp., podstawiając na przeciw kandydature Pana Lisa, którego raczej można zaliczyć do opisu samorządowca opisanego wyżej przez Pana niż do kogoś młodego zdeterminowanego. Oczywiście zaraz Pan napisze , że P. Lis pracował tu i tu, robił to i to, a prawdę mówiąc nigdzie nie znalazłem z jakim skutkiem się tym zajmował:)

To tak ode mnie, pozdrawiam.
kondzior78
 
Posty: 92
Rejestracja: sob mar 15, 2008 11:40 pm

Postautor: krawczynskilukasz » czw gru 02, 2010 10:26 am

Mówiłem to w kontekście swoim, mam 30 lat i jestem najmłodszym managerem w regionie EU/Can w Mercku. Jeżeli w tak dużej korporacji patrzono by na wiek przepadłbym z kretesem. Jednak tam kryteria są obiektywne, patrzy się na kompetencje i osiągnięcia. Głupio mi pisać o sobie, ale jak patrzę na skład obecnego zarządu powiatu to mi ręcę opadają. Proszę sobie poczytać o wykształceniu Panów, o ich osiągnięciach zawodowych. Zaraz wyjdą również na jaw ich osiągnięcia w zarządzaniu. Powiat jest podobno zadłużony po kokardę. Czekam na nowy budżet w którym pewnie wyjdzie na jaw że kasy nie ma...

na ale po co komu merytoryka...
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Postautor: wdolinski » czw gru 02, 2010 10:56 am

krawczynskilukasz pisze:. Trzeba nagłośnić to co się dzieje za tą fasadą. Interesy poszczególnych radnych, których radnych dzieci są zatrudnione w starostwie, kto chce odrolnić ziemię i gdzie. Gdzie i jak dorabiają urzędnicy ARB. Kto wygrywa przetargi i dlaczego... Mógłbym tak wymieniać tylko, że jest jeden problem. Nikomu nie zależy na zmianach.

Skoro Centrum dogadało się z Dąbkiem to strach przed zmianami musi być gigantyczny. Ja tylko jestem ciekaw co muszą kryć archiwa ARB? Jakie kwiatki tam muszą być?


Nie ukrywam,że spodobał mi się pański tekst. Przede mną udział w drugiej turze wyborów i jako osoba nie do końca zdecydowana byłbym wdzięczny, gdyby Pan rozwinął zacytowany fragment. Być może zaważyłoby to na moim i innych wyborze.
Czuć się lokalnym patriotą to powód do dumy.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Postautor: krawczynskilukasz » czw gru 02, 2010 11:05 am

Mamy tryb wyborczy:-( proszę mi wybaczyć ograniczoną wypowiedź...

Powszechnie znanym jest fakt, że córka radnej B.Poterała/Centrum/ została zatrudniona w starostwie.
Temat będę rozwijał wraz publikowaniem właściwych dokumentów. Wkrótce mechanizm dotyczący remontu ul. Pionierów. Przetarg wygrał Falbruk, po czym zmieniono istotne zapisy dotyczące prac remontowych... z informacji które uzyskałem nie są to przypadki incydentalne. Należy zauważyć że większość przetargów wygrywa Falbruk
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wybory samorządowe na terenie powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron