DEBATA TELEWIZYJNA PRZED II TURĄ WYBORÓW PIASECZNO

Wybory samorządowe na terenie powiatu piaseczyńskiego! W tej części proszę umieszczać informacje na temat wyborów samorządowych na terenie powiatu piaseczyńskiego, oraz tylko tutaj dopuszczalna jest reklama sztabów wyborczych i poszczególnych kandydatów.

Moderator: GTW

Postautor: AsgAarD_xxx » wt lis 30, 2010 11:18 pm

Proszę Cię...
Konstytucja mówi m.in., że wszyscy jesteśmy równi wobec prawa. Jakoś tego nie widzę, gdy patrzę na polityków kradnących miliony, jeżdżących po pijaku po torach tramwajowych czy robiących inne rzeczy, za które zwykły obywatel wylądowałby w celi.
Konstytucja gwarantuje nam wolność poglądów, wolność słowa i miliard innych wolności, które w realnym życiu są mocno ograniczane.

Poza tym... no właśnie - o jakiej konstytucji mowa, skoro ponad polską konstytucją stoją teraz dyrektywy z Brukseli?

Może rzeczywiście powinienem wrócić do szkoły, ale za nic w świecie nie kumam, po co wspominałaś o konstytucji przy moim tekście o tym, że lepsze głosowanie świadome, niż takie, na które ludzie idą, kierując się jakimś źle pojmowanym "obywatelskim obowiązkiem"...
Awatar użytkownika
AsgAarD_xxx
 
Posty: 776
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 2:05 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Roberto » wt lis 30, 2010 11:19 pm

stentonik pisze:
Roberto pisze:I jeszcze jedno :)
Ola zwracam honor i posypuje głowe popiołem :?
Debata była przygotowana obiektywnie :good:


To Ola była obiektywna, a debata przygotowana :)

pzdr

Dobre :lol: zgadzam się
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: stentonik » wt lis 30, 2010 11:20 pm

tvpiaseczno pisze: Myśl , że pracę zawodową wykonaliśmy profesjonalnie, niezależnie od moich prywatnych odczuć.


To trzeba przyznać, profesjonalnie przygotowana debata przez ITV.

edit: nie "przygotowana" tylko "pokazana", bo zaraz sie ktoś uczepi :)

:brawo:
Ostatnio zmieniony wt lis 30, 2010 11:22 pm przez stentonik, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: ola » wt lis 30, 2010 11:21 pm

tvpiaseczno pisze:ola napisał:
Roberto napisał:
I jeszcze jedno Smile
Ola zwracam honor i posypuje głowe popiołem Confused
Debata była przygotowana obiektywnie Good


a takie zamieszanie wywołało itvPiaseczno Smile
dzięki


Przygotowanie ok. Debata jak flaki z olejem. Pytania, aby nikomu krzywdy nie zrobić. Jest wiele problemów, a praktycznie żaden nawet nie liźnięty. Trzeba mieć dużo silnej woli aby dotrwać do końca.
Sorry, to moje prywatne zdanie.
Myśl , że pracę zawodową wykonaliśmy profesjonalnie, niezależnie od moich prywatnych odczuć.


Oj Panie Mariuszu, nadal czuje pewną urazę w Pana postach :)
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: ola » wt lis 30, 2010 11:24 pm

AsgAarD_xxx pisze:Może rzeczywiście powinienem wrócić do szkoły, ale za nic w świecie nie kumam, po co wspominałaś o konstytucji przy moim tekście o tym, że lepsze głosowanie świadome, niż takie, na które ludzie idą, kierując się jakimś źle pojmowanym "obywatelskim obowiązkiem"...


No właśnie nie kumasz, i to jest ten problem
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: AsgAarD_xxx » wt lis 30, 2010 11:26 pm

Hehe widzę, że znów się nie dogadamy, więc może lepiej odpuścić dyskusję, coby rozmowa nie zeszła na inne, nieprzyjazne tory? ;)
:piwko:
Awatar użytkownika
AsgAarD_xxx
 
Posty: 776
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 2:05 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: teqilaa » wt lis 30, 2010 11:34 pm

Roberto pisze:Ja nie jestem zwolenikiem żadnego z gości i obserwowałem to raczej obiektywnie (starałem się ). jak piszesz, że Zalewski zachowywał sie nerwowo itd. to mam wrażenie, że nie oglądaliśmy tej samej relacji . Popatrz jeszcze raz co Lis robi ze swoimi okularami


Mimo tego iż jestem zdeklarowaną zwolenniczką jednej opcji to mi mózgu nie wypaliło. Jesli moja ocena debaty byłaby odwrotna do tego co już powiedziałam to tez bym to napisała . Zalewski to stary wyjadacz co pokazała pierwsza debata, dlatego byłam nawet nieco zdziwiona jego zachowaniem. Widac było że nie czuje sie pewnie. Co do Lisa, gdyby nie był choc odrobinę zdenerwowany to byłabym wtedy zaniepokojna. Stawał w szranki z człowiekiem który od lat "w tym siedzi" a on dla wielu jest człowiekiem "znikąd". Obaj byli zdenerwowani,po Zalewskim bardziej to było widać.

Roberto, Zalewski wyluzowany?... nerwowy uśmieszek i strzelanie wzrokiem plus mamrotanie cos pod nosem ... tak na marginesie chętnie bym posłuchała co tam mamrotał.
Roberto jesli chodzi o podatki Zalewski zaczął gadac o nowym budynku US, jakies inne pierdoły nie związane z pytaniem a na koniec stwierdził że on nie zmusi nikogo! jasne że nie zmusi ale można zachęcić i tutaj dokładnie to wsakazał Lis i dlatego uwazam że duzo lepeij wybrnął z tego pytania. Podejście "nie da się" zamienił na "a może jednak bo mamy ciekawa ofertę dla pani/pana". To mi sie podobało.

Jak sam napisałeś
Roberto pisze:fakt konwencja tego spotkania nie pozwalała na rozwinięcie tematów

dlatego tak naprawde debata to była bitwa na ładne słowa bez wdawania sie w szczegóły. Jesli ktoś liczył na coś więcej to sory ale jest naiwny! Od tego sa spotkania wyborcze nie debaty.



Roberto pisze:Nie wiem nadal co mam zrobic w niedzielę


iść na wybory i zagłosować, przede wszystkim!!! a na kogo? he he he może rzuć monetą? :wink:
Awatar użytkownika
teqilaa
 
Posty: 2280
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 11:59 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: tvpiaseczno » wt lis 30, 2010 11:35 pm

ola pisze:
tvpiaseczno pisze:ola napisał:
Roberto napisał:
I jeszcze jedno Smile
Ola zwracam honor i posypuje głowe popiołem Confused
Debata była przygotowana obiektywnie Good


a takie zamieszanie wywołało itvPiaseczno Smile
dzięki


Przygotowanie ok. Debata jak flaki z olejem. Pytania, aby nikomu krzywdy nie zrobić. Jest wiele problemów, a praktycznie żaden nawet nie liźnięty. Trzeba mieć dużo silnej woli aby dotrwać do końca.
Sorry, to moje prywatne zdanie.
Myśl , że pracę zawodową wykonaliśmy profesjonalnie, niezależnie od moich prywatnych odczuć.


Oj Panie Mariuszu, nadal czuje pewną urazę w Pana postach :)


Nie czuję żadnej urazy. Jako osoba prywatna mogę mieć swoje zdanie i je wyrążam. Nie każdy musi się z nim zgadzać. Co, jak napisałem wyżej nie ma wpływu na profesjonalizm mojej i moich kolegów pracy.
iTV Piaseczno http://www.itvpiaseczno.pl
itvpiaseczno@wp.pl tel. 501-206-789
Awatar użytkownika
tvpiaseczno
 
Posty: 1108
Rejestracja: pn mar 17, 2008 8:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: teqilaa » wt lis 30, 2010 11:38 pm

stentonik pisze:
Roberto pisze:
Roberto pisze:J nie wiem gdzie Lis tak błysnął? To co powiedział to były ogólniki i kłamstwa wynikające z braku wiedzy. Sprawy meldunkowe, jako zadania administracji rządowej zlecone gminie, są obwarowane takimi restrykcjami, że pomysł wysyłania urzędników do domów by meldować ludzi jest na poziomie gimnazjum :roll:


Taa, to dobre było. Ze 3 razy sobie to puszczałem, bo nie mogłem uwierzyć w to co słyszę :)


pomysł z urzędnikami faktycznie nietrafiony, po pierwsze nie tu pies pogrzebany po drugie to idiotyczne! i tu sie z Wami zgadzam!
Awatar użytkownika
teqilaa
 
Posty: 2280
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 11:59 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Karol » śr gru 01, 2010 12:36 am

iTV, zapytam tutaj, bo w innym wątku nie śpieszycie z odpowiedzią.

Jak to jest, że ja na Piaseczno24.net poczyniam taki oto akapicik:

Piaseczno24.net pisze:W radzie miejskiej zasiądzie dziewiątka nowych rajców. Najwięcej osób wprowadził komitet wyborczy Platformy Obywatelskiej, który reprezentować będzie aż 10 radnych. Po troje samorządowców wprowadziły komitety Klub Rozwoju, Centrum i PiS. Z kolei komitetom Nasz Sport i Kultura oraz Nasza Gmina – Nasz Powiat udało się uzyskać po dwa mandaty.


a Wasza prezenterka, Aleksandra Kujaszewska, czyta:

iTVPiaseczno.pl pisze:W radzie miejskiej zasiądzie dziewiątka nowych radców. Najwięcej osób wprowadził komitet wyborczy Platformy Obywatelskiej, który reprezentować będzie aż 10 radnych. Po troje samorządowców wprowadziły komitety Klub Rozwoju, Centrum i PiS. Z kolei komitetom Nasz Sport i Kultura oraz Nasza Gmina – Nasz Powiat udało się uzyskać po dwa mandaty.


Wszystko ładnie wyrecytowaliście, pewnie jedno natchnienie nas dopadło, ale, uwaga... rajca to radny, a radca to może być prawny ;-)

Przepraszam za offa, ale chętnie usłyszę odpowiedź ;-)
Karol
 
Posty: 378
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 12:11 am

Postautor: Roberto » śr gru 01, 2010 8:18 am

teqilaa pisze:Podejście "nie da się" zamienił na "a może jednak bo mamy ciekawa ofertę dla pani/pana". To mi sie podobało.


Wiesz to tylko taka gładka figura retoryczna nic więcej :)
Ale przyznaję Ci rację, jak na formułę tej debaty było widać, że Lis był lepiej przygotowany i bardziej zdeterminowany. Natomiast Józek wyszedł z założenia, że wszyscy go znają i wszystko wie, zaskoczył mnie tym w sposób negatywny.
A pomysł z monetą jest niezły :lol: ostatnia deska ratunku :rozpacz:
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: teqilaa » śr gru 01, 2010 10:19 am

Roberto pisze:Wiesz to tylko taka gładka figura retoryczna nic więcej


kurcze na nic więcej, w takiej formule, nie ma czasu i mozliwości. Ale z drugiej strony to dobry moment na socjologiczne podejście do tematu. I tak własnie zrobiłam, bardziej skupilam sie na obserwacji zachowań kandydatów bo słuchac za bardzo nie było czego :|


Roberto pisze:A pomysł z monetą jest niezły ostatnia deska ratunku


nie przyznawaj sie głośno, bo niektórzy już by Cie chętnie pozbawili prawa do głosowania :wink:
Awatar użytkownika
teqilaa
 
Posty: 2280
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 11:59 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: ola » śr gru 01, 2010 10:25 am

teqilaa pisze:Roberto napisał:
A pomysł z monetą jest niezły ostatnia deska ratunku


nie przyznawaj sie głośno, bo niektórzy już by Cie chętnie pozbawili prawa do głosowania


O no nie pisza Roberto takich rzeczy, bo Teqilaa ma rację, i zostaniesz wykluczony ze społeczeństwa :)
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: AsgAarD_xxx » śr gru 01, 2010 10:58 am

Pomysł z monetą nie jest zły, pod warunkiem, że na Zalewskiego zagłosujemy wtedy, gdy ta stanie na kancie (hmmm, czy moneta może mieć kant - ??), a na Lisa, gdy zawiśnie w powietrzu ;).
Awatar użytkownika
AsgAarD_xxx
 
Posty: 776
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 2:05 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: teqilaa » śr gru 01, 2010 11:23 am

AsgAarD_xxx pisze:Pomysł z monetą nie jest zły, pod warunkiem, że na Zalewskiego zagłosujemy wtedy, gdy ta stanie na kancie (hmmm, czy moneta może mieć kant - ??), a na Lisa, gdy zawiśnie w powietrzu ;).


nie zmieniajmy zasad w trakcie gry! :roll: :wink:
Awatar użytkownika
teqilaa
 
Posty: 2280
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 11:59 am
Lokalizacja: Piaseczno

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wybory samorządowe na terenie powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron