DEBATA TELEWIZYJNA PRZED II TURĄ WYBORÓW PIASECZNO

Wybory samorządowe na terenie powiatu piaseczyńskiego! W tej części proszę umieszczać informacje na temat wyborów samorządowych na terenie powiatu piaseczyńskiego, oraz tylko tutaj dopuszczalna jest reklama sztabów wyborczych i poszczególnych kandydatów.

Moderator: GTW

DEBATA TELEWIZYJNA PRZED II TURĄ WYBORÓW PIASECZNO

Postautor: Roberto » pt lis 26, 2010 10:40 am

Paweł Dobosz pisze:Członkami władz stowarzyszenia mogą być wyłącznie osoby dające rękojmie niezależności, neutralności i obiektywizmu.


Zaczynam was się bać :( nie macie poglądów, jesteście niezależni, neutralni to kogo reprezentujecie oprócz siebie? Kto was wybiera?
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

DEBATA TELEWIZYJNA PRZED II TURĄ WYBORÓW PIASECZNO

Postautor: ola » pt lis 26, 2010 10:50 am

stentonik pisze: cała ta otoczka łącznie z nazwą Grupy, barwami, dobieranymi kandydatami do wywiadów przedwyborczych, reklam i banerów w GO to czysty pieprzony przypadek? Tak


Kandydacie byli z różnych opcji politycznych i jak zerkniesz w wydania to zobaczysz jakie osoby były, prezentowana i tematy poruszane. Z róznych opcji politycznych, a jeśli materiały były sponsorowane to była wyraźna infromacja.
Okolica nie firmowała i nie promowała jednego kandydata.

Gazeta Okolica nie została otworzona tuż przed wyborami, i na potrzeby wyborów. A kolor i szata graficzna równiez sa stare, czysty przypadek i wizja grafika.

PGO równiez działa dużo wczesniej, i powołane zostało dużo wczesniej niz okazało się że PO, ma realny wpływ na władze w Piasecznie
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

DEBATA TELEWIZYJNA PRZED II TURĄ WYBORÓW PIASECZNO

Postautor: Roberto » pt lis 26, 2010 11:06 am

stentonik pisze:I cała ta otoczka łącznie z nazwą Grupy, barwami, dobieranymi kandydatami do wywiadów przedwyborczych, reklam i banerów w GO to czysty pieprzony przypadek? Tak?


że tak powiem filozoficznie: całym naszym życiem rządzi przypadek, w końcu jesteśmy bytami niekoniecznymi :(
Ale... nie polityką :twisted:
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

DEBATA TELEWIZYJNA PRZED II TURĄ WYBORÓW PIASECZNO

Postautor: Paweł Dobosz » pt lis 26, 2010 11:37 am

Nazwa Piaseczyńska Grupa Obywatelska nawiązuje do idei lokalnych grup obywatelskich, organizacji strażniczych i promujących rozwój społeczeństwa obywatelskiego działających w różnych miejscowościach w Polsce. O lokalnych grupach obywatelskich oraz idei strażnictwa można poczytać m.in. tutaj: http://www.lgo.pl/.

Piaseczyńska Grupa Obywatelska, podobnie jak kilka innych podobnych organizacji powstała po szkoleniach organizowanych przez Stowarzyszenie Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich w 2007 i 2008 r.

Większość osób, które zakładały nasze stowarzyszenie działało wcześniej w organizacjach harcerskich: Związku Harcerstwa Polskiego i Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Niektórzy nadal są aktywnymi członkami tych organizacji. W stowarzyszeniu działają też osoby nie związane z harcerstwem, a które po prostu chcą zrobić coś pozytywnego dla naszej lokalnej społeczności.

Mamy swoje poglądy, ale są one różne. Czasem nawet przeciwne. Zaś sama Gazeta Okolica jest gazetą niezależną, dbającą o prezentowanie różnych opcji i punktów widzenia, o czym świadczy zawartość kolejnych numerów.

pozdrawiam,
Paweł
Awatar użytkownika
Paweł Dobosz
 
Posty: 83
Rejestracja: śr kwie 25, 2007 2:24 pm

DEBATA TELEWIZYJNA PRZED II TURĄ WYBORÓW PIASECZNO

Postautor: Zawodnik » pt lis 26, 2010 11:41 am

I tak ta "apolityczność" i "rzeczowość" wygląda... Rzecz w tym, że Ci (w tym wypadku PO) którzy znają mechanizm kierują się pragmatyzmem i.... tylko tym. Ale mogli dla zmyłki zaproponować udział również Pana z ITV Piaseczno
"A; E; O; U"
Awatar użytkownika
Zawodnik
 
Posty: 89
Rejestracja: wt lut 16, 2010 12:37 pm
Lokalizacja: Księstwo Zalesiańskie

DEBATA TELEWIZYJNA PRZED II TURĄ WYBORÓW PIASECZNO

Postautor: teqilaa » pt lis 26, 2010 11:45 am

a ja sie zastanawiam kto ma interes w puszczaniu takiego smordu własnie teraz? jak widze, niektórych zaczadziło dokumentnie!
Co do samej debaty, jak dla mnie ma sens ale tylko na żywo.
Awatar użytkownika
teqilaa
 
Posty: 2280
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 11:59 am
Lokalizacja: Piaseczno

DEBATA TELEWIZYJNA PRZED II TURĄ WYBORÓW PIASECZNO

Postautor: Kowal » pt lis 26, 2010 11:56 am

teqilaa pisze:Co do samej debaty, jak dla mnie ma sens ale tylko na żywo.

Nie każdy będzie miał czas, żeby pojawić się na debacie, a w iTV będzie można obejrzeć, w każdej wolnej chwili. Z drugiej strony, to dlaczego iTV Piaseczno, nie może pojawić się na debacie PGO, żeby ją nagrać i puścić na swojej stronie? Są jakieś przeciwwskazania, czy PGO nie życzy sobie nagrywania przez tv, a może iTV nie ma ochoty współpracować z PGO? W czym jest problem? :roll:
Awatar użytkownika
Kowal
 
Posty: 742
Rejestracja: śr lut 24, 2010 12:07 pm

DEBATA TELEWIZYJNA PRZED II TURĄ WYBORÓW PIASECZNO

Postautor: Roberto » pt lis 26, 2010 12:04 pm

Paweł Dobosz pisze:Nazwa Piaseczyńska Grupa Obywatelska nawiązuje do idei lokalnych grup obywatelskich, organizacji strażniczych i promujących rozwój społeczeństwa obywatelskiego działających w różnych miejscowościach w Polsce. O lokalnych grupach obywatelskich oraz idei strażnictwa można poczytać m.in. tutaj: http://www.lgo.pl/.

Piaseczyńska Grupa Obywatelska, podobnie jak kilka innych podobnych organizacji powstała po szkoleniach organizowanych przez Stowarzyszenie Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich w 2007 i 2008 r.

Większość osób, które zakładały nasze stowarzyszenie działało wcześniej w organizacjach harcerskich: Związku Harcerstwa Polskiego i Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Niektórzy nadal są aktywnymi członkami tych organizacji. W stowarzyszeniu działają też osoby nie związane z harcerstwem, a które po prostu chcą zrobić coś pozytywnego dla naszej lokalnej społeczności.

Mamy swoje poglądy, ale są one różne. Czasem nawet przeciwne. Zaś sama Gazeta Okolica jest gazetą niezależną, dbającą o prezentowanie różnych opcji i punktów widzenia, o czym świadczy zawartość kolejnych numerów.

pozdrawiam,
Paweł


Rozmowa na wasz temat to nie to miejsce i nie ten czas, ale byłaby ciekawa. Społeczeństwo obywatelskie jest piękną ideą w Polsce bardzo starą, już w XVI w. mieliśmy doskonale rozwinięte społeczeństwo obywatelski!
Ale dla mnie obecnie S.O. to głównie konkretne działania na rzecz określonych grup i kategorii społecznych (głównie), a teoretyzowanie na ten temat powinno być prowadzone w ugrupowaniach politycznych i społecznych, które poddają się regularnie ocenie ludzi w wyborach. Jak jest jakaś grupa, która rości sobie prawo do zabierania zdania we wszystkich tematach dotyczących nas wszystkich, a sama nie podlega żadnej weryfikacji i ja nie wiem kogo tak naprawdę reprezentuje, to jestem ostrożny. Sorry to taka moja "skaza" zawodowa :)
Podobnie jak Ola :) jestem ostrożny puki nie poznam istoty sprawy :wink:
Tym bardzie, że inni wcześniej wypominali wam POwskie sympatie (to tak wracając do głównego wątku debaty).
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: teqilaa » pt lis 26, 2010 12:12 pm

Kowal pisze:Nie każdy będzie miał czas, żeby pojawić się na debacie, a w iTV będzie można obejrzeć, w każdej wolnej chwili.


mysle ze debata bedzie rejestrowana?.
Awatar użytkownika
teqilaa
 
Posty: 2280
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 11:59 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: krawczynskilukasz » pt lis 26, 2010 12:29 pm

Szanowny Panie Mariuszu.

Zadzwonił Pan do mnie z pytaniem czy Zdzisław weźmie udział w debacie. Problem w tym, że za udział w debacie zażądał pan pieniędzy. Gdy odpowiedziałem, że nie zapłacimy powiedział Pan, że znajdzie pan "sponsorów". Obiektywnie oglądając pana prezentacje na itv widać że pewnym osobom Pan sprzyja a pewnym nie. Jeżeli dodamy do tego tajemniczych sponsorów ( płacę to wymagam)to proszę się nie dziwić, że Zdzisław w takim teatrzyku brać udziału nie będzie.

Przed pierwszą turą PGO zorganizowało debatę, Zalewski był i nic się nie stało. Kulturalna dyskusja. Podobnie będzie w poniedziałek. Więc sugerowanie, że Zdzisław czegoś się boi jest nie fair. NIe tylko bierze udział w debacie, ale prowadzi kampanię wśród ludzi - rozmawiając z nimi.

Na przymiotnik "niezależna" trzeba sobie zasłużyć.
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

DEBATA TELEWIZYJNA PRZED II TURĄ WYBORÓW PIASECZNO

Postautor: Kowal » pt lis 26, 2010 12:29 pm

teqilaa pisze:mysle ze debata bedzie rejestrowana?

Mam co do tego wątpliwości. Po co w takim razie iTV Piaseczno, stworzyło ten wątek i informuje, że jeden z kandydatów nie chce wystąpić w debacie telewizyjnej? Może jest sprzeczność interesów? Nurtuje mnie pytanie: dlaczego iTV Piaseczno, nie może pojawić się na debacie PGO, żeby ją nagrać i puścić na swojej stronie? Są jakieś przeciwwskazania, czy PGO nie życzy sobie nagrywania przez tv, a może iTV nie ma ochoty współpracować z PGO? W czym jest problem?

Pojawiła się odpowiedź na moje pytanie, więc edytuję moją wypowiedź.
krawczynskilukasz pisze:Problem w tym, że za udział w debacie zażądał pan pieniędzy.

Jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę. Teraz, nie dziwię się, że jeden z kandydatów nie ma zamiaru płacić za debatę. Jeżeli mają kandydaci do wyboru płatną w iTV Piaseczno, a za darmo organizowaną przez PGO, to nie dziwię się, że wybierają organizowaną przez PGO.
Awatar użytkownika
Kowal
 
Posty: 742
Rejestracja: śr lut 24, 2010 12:07 pm

DEBATA TELEWIZYJNA PRZED II TURĄ WYBORÓW PIASECZNO

Postautor: stentonik » pt lis 26, 2010 12:36 pm

krawczynskilukasz pisze:Szanowny Panie Mariuszu.

Zadzwonił Pan do mnie z pytaniem czy Zdzisław weźmie udział w debacie. Problem w tym, że za udział w debacie zażądał pan pieniędzy. Gdy odpowiedziałem, że nie zapłacimy powiedział Pan, że znajdzie pan "sponsorów". Obiektywnie oglądając pana prezentacje na itv widać że pewnym osobom Pan sprzyja a pewnym nie. Jeżeli dodamy do tego tajemniczych sponsorów ( płacę to wymagam)to proszę się nie dziwić, że Zdzisław w takim teatrzyku brać udziału nie będzie.

Przed pierwszą turą PGO zorganizowało debatę, Zalewski był i nic się nie stało. Kulturalna dyskusja. Podobnie będzie w poniedziałek. Więc sugerowanie, że Zdzisław czegoś się boi jest nie fair. NIe tylko bierze udział w debacie, ale prowadzi kampanię wśród ludzi - rozmawiając z nimi.

Na przymiotnik "niezależna" trzeba sobie zasłużyć.


W jaki sposób mogę przekazać pytania do Pana Lisa? Gdzie odbędzie się debata i kiedy dokładnie?
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Debata kandydatów na Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno

Postautor: Martin » pt lis 26, 2010 12:49 pm

Obrazek


p.s. PGO dzięki za informację.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Roberto » pt lis 26, 2010 12:52 pm

krawczynskilukasz pisze:Na przymiotnik "niezależna" trzeba sobie zasłużyć.

święte słowa Panie £ukaszu :lol: podobnie jak na przymiotnik OBIEKTYWNY
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Debata kandydatów na Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno

Postautor: wdolinski » pt lis 26, 2010 1:00 pm

Martin pisze:Obrazek


p.s. PGO dzięki za informację.


Witam, miałem przyjemność być z kamerą na poprzedniej debacie. Niestety mój materiał nie został wykorzystany w itvpiaseczno.pl ze względu na nagłosnienie które tam zastałem. Proszę poprawcie dżwięk w tej debacie. Dzięki.
Czuć się lokalnym patriotą to powód do dumy.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wybory samorządowe na terenie powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość