DEBATA TELEWIZYJNA PRZED II TURĄ WYBORÓW PIASECZNO

Wybory samorządowe na terenie powiatu piaseczyńskiego! W tej części proszę umieszczać informacje na temat wyborów samorządowych na terenie powiatu piaseczyńskiego, oraz tylko tutaj dopuszczalna jest reklama sztabów wyborczych i poszczególnych kandydatów.

Moderator: GTW

Postautor: tvpiaseczno » śr gru 01, 2010 11:29 am

Karol pisze:iTV, zapytam tutaj, bo w innym wątku nie śpieszycie z odpowiedzią.

Jak to jest, że ja na Piaseczno24.net poczyniam taki oto akapicik:

Piaseczno24.net pisze:W radzie miejskiej zasiądzie dziewiątka nowych rajców. Najwięcej osób wprowadził komitet wyborczy Platformy Obywatelskiej, który reprezentować będzie aż 10 radnych. Po troje samorządowców wprowadziły komitety Klub Rozwoju, Centrum i PiS. Z kolei komitetom Nasz Sport i Kultura oraz Nasza Gmina – Nasz Powiat udało się uzyskać po dwa mandaty.


a Wasza prezenterka, Aleksandra Kujaszewska, czyta:

iTVPiaseczno.pl pisze:W radzie miejskiej zasiądzie dziewiątka nowych radców. Najwięcej osób wprowadził komitet wyborczy Platformy Obywatelskiej, który reprezentować będzie aż 10 radnych. Po troje samorządowców wprowadziły komitety Klub Rozwoju, Centrum i PiS. Z kolei komitetom Nasz Sport i Kultura oraz Nasza Gmina – Nasz Powiat udało się uzyskać po dwa mandaty.


Wszystko ładnie wyrecytowaliście, pewnie jedno natchnienie nas dopadło, ale, uwaga... rajca to radny, a radca to może być prawny ;-)

Przepraszam za offa, ale chętnie usłyszę odpowiedź ;-)


Odpowiedź
Szanowny Panie Karolu z Góry Kalwarii!
Napisał Pan: poczyniam taki oto akapicik na swojej stronie internetowej, a Wasza prezenterka czyta w komentarzu Internetowej Telewizji Piaseczno, w programie Ale Tydzień podobny. Sugeruje Pan w ten sposób, że popełniliśmy plagiat. Otóż, jak wynika z definicji: plagiat to skopiowanie cudzej pracy/pomysłu (lub jej części) i przedstawienie pod własnym nazwiskiem, np. obrazu, grafiki, fotografii, odkrycia, piosenki, wiersza, wynalazku. Przyzna Pan, że Pański akapicik trudno zaliczyć do którejkolwiek, wyżej wymienionej kategorii. Przypomina on raczej fragment komunikatu Powiatowej Komisji Wyborczej. To po pierwsze. A po drugie, gdyby znał Pan prawo autorskie to wiedziałby, że nie stanowią przedmiotu prawa autorskiego proste informacje prasowe / Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, Art. 4/. Sugeruje Pan również, że być może jedno natchnienie nas dopadło! Pochlebia nam to, chociaż odnosimy wrażenie, że jednak nadajemy na różnych falach. Tak, czy inaczej, jeżeli czuje się Pan urażony, to przepraszamy!
Z wyrazami szacunku Redaktor Wydania Ale Tygodnia
iTV Piaseczno http://www.itvpiaseczno.pl
itvpiaseczno@wp.pl tel. 501-206-789
Awatar użytkownika
tvpiaseczno
 
Posty: 1108
Rejestracja: pn mar 17, 2008 8:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Roberto » śr gru 01, 2010 11:48 am

ola pisze:
teqilaa pisze:Roberto napisał:
A pomysł z monetą jest niezły ostatnia deska ratunku


nie przyznawaj sie głośno, bo niektórzy już by Cie chętnie pozbawili prawa do głosowania


O no nie pisza Roberto takich rzeczy, bo Teqilaa ma rację, i zostaniesz wykluczony ze społeczeństwa :)


O w morde to się porobiło :( :zemdlal:
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Karol » śr gru 01, 2010 12:39 pm

tvpiaseczno pisze: Sugeruje Pan w ten sposób, że popełniliśmy plagiat.


Proszę mi pokazać gdzie zasugerowałem plagiat? Po prostu kpina i żenada bije z takiego działania i to chciałem podkreślić. Jeśli dojrzałbym złamanie prawa autorskiego (które dość dobrze znam, m.in. ze studiów) zapewne skorzystałbym z konkretnej formy dochodzenia roszczeń.

btw.
tvpiaseczno pisze:np. obrazu, grafiki, fotografii, odkrycia, piosenki, wiersza, wynalazku.


no właśnie to tylko na przykład. Chyba ustawę zna Pan tylko jako fotograf, a nie jako dziennikarz. Każdy artykuł, dokładnie każdy, podlega pod prawo autorskie.

Jako informację prasową może Pan użyć właśnie ów komunikatu PKW, lub dane z mojego tekstu, a nie bezczelnie kopiować toćka w toćkę.

Zaznaczam, że nie mam tego za złe. Ba, nawet śmieszy mnie to, że wasza redakcja (sic!) użyła mojego akapitu. ;-)
Karol
 
Posty: 378
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 12:11 am

Postautor: Roberto » śr gru 01, 2010 7:06 pm

Coś temat padł na twarz :(
No to w powiecie narazie jest pozamiatane, jedni piją bo świętują, reszta by zapomniec.
A jak myslicie będzie w gminie, bo tu stopniują nam napięcie :lol: pewnie nie dogadali wszystkiego. Trza by plotek posłuchac :twisted:
No i czekaja na Lisa w kurniku :laughing:
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Poprzednia

Wróć do Wybory samorządowe na terenie powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron