DEBATA TELEWIZYJNA PRZED II TURĄ WYBORÓW PIASECZNO

Wybory samorządowe na terenie powiatu piaseczyńskiego! W tej części proszę umieszczać informacje na temat wyborów samorządowych na terenie powiatu piaseczyńskiego, oraz tylko tutaj dopuszczalna jest reklama sztabów wyborczych i poszczególnych kandydatów.

Moderator: GTW

Postautor: ola » pn lis 29, 2010 12:12 am

Paweł Lach pisze:Roberto, Krzysztof Dynowski, ola Więc może ustalmy gdzie ? Smile

Proponuje 8 Ball


Oki, a możemy zobaczyć najpierw jak to jutro wyjdzie :) ???
Ale ja jestem za - i jeszcze wiem o 3 osobach które wyraziły wcześniej chęć :)
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Krzysztof Dynowski » pn lis 29, 2010 9:59 am

Ja się oczywiście przychylam do Ósemeczki - gdzieżbym indziej się mógł tak przychylać i przechylać :)
Awatar użytkownika
Krzysztof Dynowski
 
Posty: 237
Rejestracja: czw paź 21, 2010 10:00 am
Lokalizacja: Księstwo Chyliczki

Postautor: teqilaa » pn lis 29, 2010 11:27 am

ola pisze:Ale ja jestem za - i jeszcze wiem o 3 osobach które wyraziły wcześniej chęć


jam jedna z trzech :mrgreen: chętnie popolitykuje przy piwku po ... choć "po" najlepszy jest papierosek ... :mrgreen: 8)


A tak wracając do tematu to oczywiście każdy ma prawo swoje myslec i mówić i pisać. Tylko to mi pachnie takim naszym polskim piekiełkiem rodem z kiepskich seriali . Zalewskiemu zarzucam to co gołym okiem widac a raczej czego nie widać. Do wyroków sie nie odnosze i personalnych wycieczek staram sie nie robić choc to niełatwe, co zresztą tutaj widac. Nie trawie takiego dzielenia wlosa na czworo i doszukiwania sie wszystkiego i niczego. Niczemu pozytywnemu to nie służy. Z ocenami czekam na debatę, choc w moim przypadki niczego ona nie zmieni ale ciekawa jestem konfrontacji. Kazdy byłby lepszy od Zalewskiego, no może prócz Slowika, co nie zmienia faktu że mój wybór jest z przekonania a nie wyboru mniejszego zła. Mniej uprzedzen, emocji, "spalajmy" sie na piwku i nie tylko, to przynajmniej pozytywnie wykorzystana energia :mrgreen:
Awatar użytkownika
teqilaa
 
Posty: 2280
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 11:59 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Ireneusz » pn lis 29, 2010 9:04 pm

Czy w związku z pogodą, kandydaci oraz prowadzący dotarli na debatę i odbyła się?
Awatar użytkownika
Ireneusz
 
Posty: 1161
Rejestracja: pt cze 04, 2010 1:36 pm

Postautor: Roberto » pn lis 29, 2010 9:19 pm

Moje ambitne plany odnośnie uczestnictwa w debacie zweryfikowała pogoda :(
i [cenzura] blada :cry:
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Kucyk » pn lis 29, 2010 9:31 pm

Roberto pisze:i [cenzura] blada

No, to jest poważny powód.
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: Paweł Lach » pn lis 29, 2010 9:37 pm

Roberto A grzaniec po debacie dobry jest w 8 Ball
Paweł Lach
Awatar użytkownika
Paweł Lach
 
Posty: 40
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 9:32 pm
Lokalizacja: Piaseczno / Zalesie Dolne

Postautor: Kucyk » pn lis 29, 2010 9:45 pm

Paweł, nie piernicz o grzańcu z goździkami i cynamonem, tylko pisz co tam na ringu się działo!
:idea: Czyżby opis zawartości pucharu był bardziej treściwy od debaty!?
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: Paweł Lach » pn lis 29, 2010 10:57 pm

Treść debaty zostawiam bezstronnym obserwatorom i dziennikarzom. Wiem że 1 grudnia pojawi się "Okolica". A w piątek Kurier. teqilaa, ola, Krzysztof Dynowski - byli więc pewnie napiszą swoje wrażenia po.
Paweł Lach
Awatar użytkownika
Paweł Lach
 
Posty: 40
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 9:32 pm
Lokalizacja: Piaseczno / Zalesie Dolne

Postautor: ola » pn lis 29, 2010 11:03 pm

Ja dziękuje wszystkim którzy mimo pogody przybyli na debatę, i za wsparcie :)

a grzaniec w 8 super :) mam nadzieje że to nie nasze ostatnie spotkanie :)
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Roberto » wt lis 30, 2010 9:12 am

Paweł Lach pisze:Roberto A grzaniec po debacie dobry jest w 8 Ball

Sorry :cry: ale życie boleśnie zweryfikowało moje plany odnośnie poniedziałku :( z Warszawy jechałem ponad dwie godziny i miałem już wszystkiego dość jak dotarłem do Piaseczna (zresztą dziś rano w przeciwnym kierunku było podobnie).
Ale powiedzcie coś o debacie, tacy jesteście oszczędni w słowach, wygląda, że chyba kandydaci was nie olśnili :wink:
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Krzysztof Dynowski » wt lis 30, 2010 9:34 am

To tak "na szybko":

- Oczywiście merytorycznie nie usłyszałem chyba nic nowego, niemniej obaj Panowie całkiem zręcznie dobierali sobie tak temat odpowiedzi, żeby odpowiedzieć "na temat", ale nie powielić tego, co powiedział przeciwnik;

- Zdarzało się, że w swoich wypowiedziach jako drugi odpowiadający, kandydaci mocno odnosili się do tego, co powiedział przecinwik. Udało się raz Zalewskiemu podważyć wiedzę Lisa, ale to akurat nic nadzwyczajnego - trudno mieć taką wiedze jak Zalewski po 15 latach w samorządzie. Ciekawsze było to, że i Lis Zalewskiemu był w stanie wytknąć (kiedy Zalewski mówił, że plany ustala się dla i pod mieszkańców, a rola Burmistrza jest marginalna, to mnie krew zalała, jak ten #$%#$% mi zawsze uwagi odrzucał do planu dla Chyliczek), że to jednak głównie wizja i decyzja Burmistrza;

- dalej, z "technikaliów". Zalewski jechał zazwyczaj do końca czasu, Lis starał się mówić ciut krócej, żeby mu prowadzący nie przerywali "czasem";

- Lis przy dwóch pytniach trochę się zdziwił i zamotał lekko - przynajmniej w mojej opinii - i zaczął odpowiadać jakoś naokoło, zamiast o tym, jaka może być u nas oferta dla młodzieży, pół wystąpienia poświęcił dzieciństwu na Powiślu bodajże czy jakiejś Pradze, whatever;

- Zalewski sypał faktami, był bardzo mocno nakierowany na to co zrobił (przeszłość) i to, co właśnie robi (teraźniejszość). Lis, z braku całej tej wiedzy - choć sądzę, że było to przemyślane działanie - mówił bardziej o pewnej wizji, o przyszłości Piaseczna, dużo ogólników i czasu przyszłego - będziemy, zrobimy, naprawimy, zupełnie jak w spocie;


- I teraz końcówka (kandydaci odpowiadali na zmianę: pyt 1 odp A odp B pyt 2 odp B odp A itd) - wypadło na to, że pierwszy odpowiadał Zalewski. I spalił to - nie powiedział nic ciekawego, charyzmatycznego, entujastycznego, zachęcił tylko do tego żeby przemyśleć jeszcze raz swój wybór, bla bla bla.

- Lis na tym chyba wygał - raz, że był OSTATNI i miał swoje Ostatnie słowo (nieżyczliwi powiedzą, że to było zmanipulowane przez organizatorów :P), które jednak doskonale wykorzystał. Powiedział bowiem o Piasecznie i o jego przeszłości - o tym, że wiele zrobiono dobrego, pewnie też i trochę złego, i że warto się zastanowić, czy można było zrobić więcej dobrego a mniej złego. Przy tym wszystkim stwierdził, odnosząc się do teraźniejszości, że ma wieli szacunek dla obecnego Burmistrza za wszystkie te lata, doświadczenie, wspólną pracę, etc. Zakończył - odnosząc się do przyszłści - stwierdzeniem, że Piaseczno POtrzebuje zmian. No i potem to Lis wstał i podszedł do Zalewskiego, aby uścisnąć mu dłoń.

Jak dla mnie majstersztyk.

Zabrakło mi trudnych pytań, czy to od organizatorów, czy od publiczności - wszystkie były bardzo ogólne (np. jak Pan sobie wyobraża współpracę z organizacjami pozarządowymi? I co miał odpowedzieć kandydat? "Nie wyobrażam sobie, mam to w d...?").

A zupełnie prywatnie to żałuję się się nie dowiedziałem, kto jest kłamcą i szują podłą jeśli chodzi o temat "kontraktu dla Słowiczej", bo obie strony prezentują zupełnie odmienne stanowiska w tej sprawie, ale nie słyszałem ani nie widziałem jeszcze niczego, co by mnie do jednej z wersji przekonało.

A po ostatnich nagraniach w iTV dochodzę do wniosku, że gdyby to Malarczyk siedział zamiast Zalewskiego na debacie, mogłoby być różnie, ale na pewno ciekawiej... :)

Kłaniam, Krzysztof

PS. Więcej w "Co tam w PAN-ie" i pewnie gdzieś jeszcze w jamiś druku albo co :)
Awatar użytkownika
Krzysztof Dynowski
 
Posty: 237
Rejestracja: czw paź 21, 2010 10:00 am
Lokalizacja: Księstwo Chyliczki

Postautor: Roberto » wt lis 30, 2010 9:42 am

Dzięki Krzysztof za szybką i treściwą relację :good:
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: ola » wt lis 30, 2010 12:07 pm

To ja się odniosę do Debaty. Dziś na spokojnie.

Tak jak Krzysiek napisał.
Kandydaci mieli zadane te same pytania - było ich 7. Dotyczyły następujących kwestii - Komunikacja, Podatki, Plan zagospodarowania przestrzennego i wizja miasta; Rewitalizacja miasta i czas wolny; Organizacje pozarządowe i współpraca w nimi; Polityka kadrowa w UM; Finanse.

Debata zaczęła się od przedstawienia się 2 kandydatów. Pan Burmistrz Józef Zalewski i Zdzisław Lis - mieli powiedzieć kilka słów o sobie.

Jako pierwszy o zaprezentowanie siebie poproszony został Pan Burmistrz, potem kandydaci odpowiadali na przemian, i tak wypadło że ostatnie zdanie należało do Pana Lisa.
Pan Burmistrz został poproszony pierwszy o odpowiedź ze wzgledu na pełniony urząd.

Relacji - prasy, mediów itp. będzie sporo, więc nie będe się tu rozpisywać. Jak dostanę infromację kiedy można zobaczyć i posłuchać to dam wam znać

Relacja ma być równiez dostępna na ITV Piaseczno, umówiliśmy sie z ITV Piaseczno, że materiał nie bedzie cięty i montowany, aby nie było zarzutów ani do organizatorów ani do ITV o stronniczość.
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: ola » wt lis 30, 2010 12:14 pm

Można już posłuchać - debata w całości na - http://www.radioflash.pl/
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wybory samorządowe na terenie powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości