PORADNIK WYBORCZY dla mieszkańców gminy Piaseczno

Wybory samorządowe na terenie powiatu piaseczyńskiego! W tej części proszę umieszczać informacje na temat wyborów samorządowych na terenie powiatu piaseczyńskiego, oraz tylko tutaj dopuszczalna jest reklama sztabów wyborczych i poszczególnych kandydatów.

Moderator: GTW

PORADNIK WYBORCZY Dla mieszkańców gminy Piaseczno

Postautor: Martin » czw lis 04, 2010 12:07 pm

Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Ivona » czw lis 04, 2010 12:21 pm

PORADNIK WYBORCZY dla mieszkańców gminy Piaseczno

Przydatne informacje. Paweł Dobosz :good:
Awatar użytkownika
Ivona
 
Posty: 466
Rejestracja: wt sty 12, 2010 2:59 pm
Lokalizacja: Piaseczno

głupie pytanie

Postautor: 4bery » pn lis 15, 2010 2:42 pm

Mam głupie pytanie - czy ktoś mógłby mi jasno i krótko powiedzieć kto jest z samorządu naistotniejszy z mojegu punktu widzenia mieszkańca Piaseczna (pomijam przypadki że burmistrz czy radny to sąsiad/kumpel/szwagier itp.) ? Czy największy wpływ ma radny, burmistrz czy ci z rady powiatu czy sejmiku? Czy też oni wszyscy muszą współpracować żeby mi było lepiej :lol: ?
Ja generalnie mam negatywne nastawienie, bo przed każdymi wyborami ludzie się uaktywniają, obiecują, wszyscy dla dobra chcą działać, są kulturalni, wysportowani, znają się na komunikacji i medycynie i oświacie i mają doświadczenie ale są niezmanierowani i ......
A po kilku miesiącach już tylko ulotki walające się wśród niesprzątniętych zasp śniegu i śmieci przypominają nam o ich słowach....
Ale pytam z ciekawości....
Awatar użytkownika
4bery
 
Posty: 36
Rejestracja: wt mar 09, 2010 12:20 pm
Lokalizacja: P-no

Postautor: malarczyk » pt lis 19, 2010 12:41 am

Dla mieszkańca najważniejszy jest mądry, kompetentny Radny, który tworzy wraz z całą Radą mądre, potrzebne Uchwały, które realizuje mądry, kompetentny Burmistrz (wybierany w wyborach bezposrednich) lub Starosta (wybierany przez Radnych powiatowych).
Cała reszta wykonuje decyzje Rady Ministrów czyki Rządu.
Mam nadzieję, że pomogłem rozwiązać dylemat kto najważniejszy.
malarczyk
 
Posty: 141
Rejestracja: czw sty 14, 2010 6:50 pm

Wszystko, co chcesz wiedzieć o głosowaniu

Postautor: Kowal » pt lis 19, 2010 11:02 am

Wszystko, co chcesz wiedzieć o głosowaniu (a boisz się zapytać). W najbliższą niedzielę (21 listopada) wybierzemy naszych przedstawicieli do rad gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich. Na głosy będą liczyć także wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast. Przypominamy zatem, kto i w jaki sposób może wziąć udział w wyborach, by jego głos był ważny. http://www.tvn24.pl/-1,1683035,0,1,wszy ... omosc.html
Awatar użytkownika
Kowal
 
Posty: 742
Rejestracja: śr lut 24, 2010 12:07 pm


Wróć do Wybory samorządowe na terenie powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron