Krzysztof Dynowski Burmistrzem - Nowa Jakość Piaseczna

Wybory samorządowe na terenie powiatu piaseczyńskiego! W tej części proszę umieszczać informacje na temat wyborów samorządowych na terenie powiatu piaseczyńskiego, oraz tylko tutaj dopuszczalna jest reklama sztabów wyborczych i poszczególnych kandydatów.

Moderator: GTW

Krzysztof Dynowski Burmistrzem - Nowa Jakość Piaseczna

Postautor: Krzysztof Dynowski » sob paź 30, 2010 1:32 pm

Szanowne Forumowiczki, Drodzy Forumowicze!

Już za chwileczkę - już za momencik - jeszcze kilka tygodni - i wszystko będzie jasne.

Wybierzemy nową Radę Gminy, Radę Powiatu, będziemy także wybierali nowego Burmistrza Piaseczna.

Te decyzje nigdy nie są łatwe - z wyłączeniem fanatyzmu, rzecz jasna - w każdym z kandydatów i w każdej z opcji znajdziemy coś, co się nam podoba i coś, co chętnie byśmy zmienili. Ostateczna decyzja jest zawsze pochodną zarówno naszych przekonań, sympatii, opinii znajomych i rodziny i wielu, wielu innych czynników.

Im więcej informacji mamy na dany temat, tym łatwiej podjąć nam decyzję i tym bardziej ta decyzja ma szanse być przemyślana. Na wielu forach przewija się pytanie, gdzie możemy znaleźć coś o danym kandydacie i jak się z nim skontaktować? W związku z powyższym, jako kandydat do Rady Gminy z okręgu wiejskiego, jak też - a może przede wszyskim - kandydat na Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno - chciałbym zaprosić Państwa do zapoznania się ze stroną

http://www.krzysztofdynowski.pl

gdzie zamieszczam informacje dotyczące mojej kandydatury - pomysłów na Piaseczno, zagadnień związanych z funkcjonowaniem Urzędu i Rady i bieżącej działalności. Zapraszam do czytania, komentowania i zadawania pytań.

Jednocześnie - jako że nie stoi za mną żadna potężna machina marketingowa i stronę redaguję jak też na pytania odpowiadam z własnej głowy - proszę o wyrozumiałość w zakresie tempa niektórych działań - doba kandydata to co prawda około 20 godzin dziennie, niemniej i to jest czasem zbyt mało.


Pozdrawiam
Krzysztof Dynowski
Awatar użytkownika
Krzysztof Dynowski
 
Posty: 237
Rejestracja: czw paź 21, 2010 10:00 am
Lokalizacja: Księstwo Chyliczki

Krzysztof Dynowski Burmistrzem

Postautor: Karla » wt lis 02, 2010 2:30 pm

Krzysztof Dynowski pisze na swojej stronie:

1. Proste, ludzkie podejście.
- nie roszczę sobie prawa do wszechwiedzy;
- gdy wiem, mówię; gdy nie wiem – nie wstydzę się zapytać;
- lubię i umiem słuchać – zawsze warto rozmawiać;

2. żadnych obietnic bez pokrycia.
- bajki zostawiam w domu dla dzieci, zajmijmy się faktami;
- zamiast opowiadać o świetlanej przyszłości, będę mówił o tym, jak jest – bez upiększania;
- mogę obiecać, że na pewno będzie inaczej – czy lepiej czy gorzej – to już Państwo ocenicie;

3. Nowa jakość.
- tylko osoba z zewnątrz, z nowym podejściem, jest w stanie Urząd skutecznie zmienić;
- nie korzystam ze starych, utartych schematów – szukam nowych dróg;
- młodość, entuzjazm (nadal żywy!), nowoczesność – oto nowa jakość Urzędu;

4. Rzesza prawdziwych fachowców.
- niestety – lub na szczęście – nie dysponuję szerokim zapleczem politycznym;
- moja rodzina, znajomi i przyjaciele mają ciekawsze zajęcia w życiu;
- czy to się komu podoba, czy nie, w Urzędzie siłą rzeczy pracować będą musieli fachowcy;

5. Dom, który czyni szalonym.
- macie Państwo czasem wrażenie, że załatwienie głupiego świstka może doprowadzić do obłędu?
- „Przyjazny Urząd” to mrzonka – prawo, nawet bezdennie głupie, musi być egzekwowane;
- możliwy jest za to Urząd szybki, skuteczny i efektywny – do tego będę dążył;

6. Nowa „norma” w Urzędzie
- transparentność – odbudowa zaufania do Gminy jest konieczna dla jej skutecznego działania;
- informacja – częstsza, bogatsza, precyzyjniejsza – szkoda czasu nas wszystkich;
- komunikacja z mieszkańcami – nowe technologie w słuzbie efektywności;

7. Rozmawiajmy i działajmy razem.
- comiesięczne spotkania Burmistrza z Sołtysami i przedstawicielami wspólnot mieszkaniowych;
- to samo z Burmistrzami i Wójtami z Powiatu, jak również ze Starostą;
- na deser Forum Rozwoju Metropolitalnego, czyli regularne spotkania Gmin „w cieniu stolicy”;

8. Bogaćmy się
- nie można w budżecie Gminy polegać tylko na subwencjach i dotacjach, ew. Unii;
- w trudnej sytuacji finansowej, potrzebna jest dywesyfikacja źródeł dochodów;
- Gmina, przez szeroką gamę Spółek Gminnych, ma zarabiać uczciwie – na wolnym rynku;

9. Płacę, więc wymagam / wymagam, bo płacę.
- połowa fizycznych mieszkańców Gminy chowa się ze swoimi podatkami „gdzie indziej”;
- ta sama grupa (ok. 60 tys. osób) potrzebuje dróg, edukacji, słuzby zdrowia, itp;
- zamelduj się w Piasecznie i płać tu podatki, zamiast narzekać na brak kasy;

10. Najpierw drogi, potem bloki.
- właściwa kolejność inwestycji i ich dopasowanie do możliwości lokalnej infrastruktury;
- przyblokowanie, z pomocą planów zagospodarowania, budownictwa bloków i duzych osiedli do momentu „nadgonienia” z drogami;
- naczelny architekt miasta i szeroko pojęty „ład architektoniczny”, aby – wraz z Powiatem – zapobiegać budowie „potworków”;

11. Kulturalne Fair Play.
- kadencja wszystkich organów samorządowych to aż 4 lata wspólnej pracy;
- obecna kadencja pokazała, że konflikt na linii Gmina / Powiat, nikomu na dobre nie wychodzi;
- nikogo nie uważam za swojego „wroga” – kulturalnie i fair mogę rozmawiać z każdym;

12. Niezależność.
- nie mam za sobążadnej potężnej organizacji;
- żaden wielki biznes nie oczekuje ode mnie rewanżu;
- jestem niezależny – odpowiadam tylko przed Państwem;


Wreszcie kandydat, który nie obiecuje gruszek na wierzbie. Może trochę idealistyczne, ale w porównaniu z metrem do Piaseczna... :wink:
Piaseczno to straszne miasto. Ale lepszego nigdzie nie znalazłam.
Awatar użytkownika
Karla
 
Posty: 136
Rejestracja: pt wrz 10, 2010 12:05 pm

Postautor: krawczynskilukasz » wt lis 02, 2010 2:39 pm

Proszę tego nie odczytywać jakoś negatywnie tylko jest jedno ale:

Jak osoba nie mająca żadnego doświadczenia w biznesie i zarządzaniu będzie nie tylko zarządzać tak potężnym organizmem finansowo-ludzkim, ale także zmieniać go w sposób radykalny. Uważam, że Krzysiek powinien zostać radnym, zdobyć doświadczenie zawodowe, poznać urząd i za 4 - 8 lat próbować zostać naszym gospodarzem;-)

Ciekawie by wyglądała II tura Lis vs Dynowski, ale to chyba niestety mało realne;-)

pozdr

£
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Krzysztof Dynowski Burmistrzem

Postautor: AsgAarD_xxx » wt lis 02, 2010 2:44 pm

krawczynskilukasz pisze:Jak osoba nie mająca żadnego doświadczenia w biznesie i zarządzaniu będzie nie tylko zarządzać tak potężnym organizmem finansowo-ludzkim, ale także zmieniać go w sposób radykalny.


Dlatego jest tam mowa o FACHOWCACH. Nie znam się na balecie mongolskim = zatrudniam kogoś, kto się na tym zna. Nie brata, żonę, kochankę, szwagra. FACHOWCA!

Przecież w pojedynkę nie dadzą rady ani Dynowski, ani Zalewski, ani Lis.
Awatar użytkownika
AsgAarD_xxx
 
Posty: 776
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 2:05 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Krzysztof Dynowski Burmistrzem

Postautor: Karla » wt lis 02, 2010 2:52 pm

AsgAarD_xxx święta prawda.
Jak mówiła kiedyś znana reklama, "jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego". Wolę człowieka, który zna swoje słabości i umie dobrać sobie zespół doradczy od człowieka, który grzeje stołek polityczny n-tą kadencje i udaje, że wie wszystko.
Radny a burmistrz to zasadnicza róznica i wg mnie jedyne doświadczenie, jakie mozna zdobyć jako radny, a które przydaje się burmistrzowi to nauka z kim trzymać i z kim jak rozmawiać.
Piaseczno to straszne miasto. Ale lepszego nigdzie nie znalazłam.
Awatar użytkownika
Karla
 
Posty: 136
Rejestracja: pt wrz 10, 2010 12:05 pm

Postautor: krawczynskilukasz » wt lis 02, 2010 2:54 pm

Tak, ale fachowcy kosztują... nikt nie przyjdzie pracować do urzędu za 2000 zł jeżeli jest fachowcem bo w biznesie dostanie 2-3 krotnie więcej... Poza tym jest coś takiego jak zarządzanie zasobami ludzkimi. Człowiek tego się uczy. Zaczynałem od zespołów 4 -6 osobowych teraz jest to 100-120 i różnice są ogromnę, a w gminie jest chyba ok 200 urzędników.
żeby u takich wyjadaczy wyrobić sobie autorytet trzeba wielu zdolności i doświadczenia, a Krzyśkowi obiektywnie tego brakuję..., a wszytskich przecież nie zwolni...
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Krzysztof Dynowski Burmistrzem

Postautor: Karla » wt lis 02, 2010 2:58 pm

krawczynskilukasz sugerujesz, że lepiej będzie dla ogółu, jeśli zatrudni się ludzi, którzy nie znają się na fachu, bo są tańsi?
I po co miałby zwalniać ludzi, którzy się sprawdzają na swoich stanowiskach?
Piaseczno to straszne miasto. Ale lepszego nigdzie nie znalazłam.
Awatar użytkownika
Karla
 
Posty: 136
Rejestracja: pt wrz 10, 2010 12:05 pm

Postautor: pit72 » wt lis 02, 2010 3:16 pm

Nie mogę zobaczyć strony kandydata na systemie operacyjnym Win 2000, niestety.
To sugeruje że kandydat jest młody, po pierwsze( i git), a po drugie, że jego gabinet jest nieprzygotowany informatycznie. Nie czepiam się, ale to są detale z którymi należy się liczyć. Nie tylko młodzież jest w sieci :)
Było zaproszenie do komentowania, to sobie pozwoliłem ;)
pit72
 
Posty: 47
Rejestracja: pt sty 22, 2010 10:51 am

Postautor: Karla » wt lis 02, 2010 3:23 pm

pit72 wyświetlanie strony nijak się ma do systemu operacyjnego, to kwestia przeglądarki. ;)
U mnie strona działa dobrze, i w IE i w Firefoxie.
Piaseczno to straszne miasto. Ale lepszego nigdzie nie znalazłam.
Awatar użytkownika
Karla
 
Posty: 136
Rejestracja: pt wrz 10, 2010 12:05 pm

Postautor: krawczynskilukasz » wt lis 02, 2010 3:24 pm

W samorządzie są widełki, ograniczenia płacowe wynikające z zaszeregowania. (ustawa o pracownikach....)Jeżeli chcielibyśmy ściągnąć do Piaseczna fachowców mielibyśmy ograniczenia:

- albo brak kasy
- albo niemożność jej wydatkowania

Dlatego z doświadczenia mogę powiedzieć, że ściągnięcie fachowców do pracy w gminie jest mało realne.

Realne jest zatrudnianie młodych ludzi po studiach, których trzeba jednak uczyć...dlatego burmistrz musi mieć doświasczenie i wiedze...

Jeżeli mamy mówić o reformach w Piasecznie mówmy o rzeczach realnych
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Krzysztof Dynowski Burmistrzem

Postautor: AsgAarD_xxx » wt lis 02, 2010 3:28 pm

A czy fachowca nie można zatrudnić np. na umowę o dzieło lub po prostu zapłacić mu za jakąś ekspertyzę czy coś? Przecież fachowiec z branży X nie musi być przez urząd zatrudniany, jeżeli będzie on potrzebny dwa razy w roku?
Awatar użytkownika
AsgAarD_xxx
 
Posty: 776
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 2:05 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Karla » wt lis 02, 2010 3:32 pm

krawczynskilukasz jeśli tak będziemy podchodzić do sprawy to nie dziwmy się, że w gminie dzieje się, jak się dzieje.
"Nie możemy zatrudnić kogoś, kto się zna, bo nie mamy na niego pieniędzy. Lepiej zatrudnimy zielonego gościa po SGH, który nic nie będzie wiedział, ale burmistrz go nauczy, bo burmistrz przecież jest specemw każdej sprawie".

A może to strach przed tym, że kiedy Urząd zacznie zatrudniać na zasadach uczciwej rekrutacji i/lub konkursów, to zabraknie pracy dla bliskich?
Piaseczno to straszne miasto. Ale lepszego nigdzie nie znalazłam.
Awatar użytkownika
Karla
 
Posty: 136
Rejestracja: pt wrz 10, 2010 12:05 pm

Postautor: krawczynskilukasz » wt lis 02, 2010 3:47 pm

Proszę przeczytajcie przepisy regulujące zatrudnianie pracowników samorządowych:-)

Nikt z doświadczeniem zawodowym nie przyjdzie pracować do gminy za 2000 brutto. Mówię o specjalistach, głównych specjalistach i naczelnikach wydziałów (Ci zarabiają więcej ). A jakość pracy tych osób ma największe znaczenie dla pracy urzędu jako takiego. W tym aspekcie mówienie o tym że jak Krzysztof wygra będą rządy fachowców uważam za nieporozumienie znam rzeczywistość.
W mazowieckiej JW nie mogą znaleźć fachowców chociaż płacą 5000 brutto, bo osoby z kwalifikacjami odchodzą do sektora prywatnego.

Jeżeli nie mamy fachowców i mieć nie będziemy to trzeba tworzyć takie zespoły. I tu jest szansa dla młodych wykształconych osób...

Nad tym procesem musi ktoś zapanować, ktoś kto będzie czuwać nad rozwojem osobistym pracowników, ktoś kto ma doświadczenie w zarządzaniu zasobami ludzkimi. I tą osobą powinien być burmistrz.

Co do umów cywilnoprawnych to gmina działa na takich zasadach np:

- rewitalizacja Piaseczna - umowa z RDH
- koncepcja komunikacyjna - ARUP.

Problem nie tkwi w jakości usługodawców zewnętrznych a jakości pracy samych urzędników.

Dlatego klluczową postacią musi być burmistrz, osoba doświadczona w zarządzaniu, która stworzy zespół i usprawni poszczególne procesy i procedury (kolejne słabe ogniwo w Piasecznie)
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Postautor: Karla » wt lis 02, 2010 3:58 pm

krawczynskilukasz pisze:
Problem nie tkwi w jakości usługodawców zewnętrznych a jakości pracy samych urzędników.

Dlatego klluczową postacią musi być burmistrz, osoba doświadczona w zarządzaniu, która stworzy zespół i usprawni poszczególne procesy i procedury (kolejne słabe ogniwo w Piasecznie)


To jest jeden z powodów, dla których będę głosować na człowieka, który ma pomysł na to, jak odświeżyć ten urząd.
Jestem za młoda na to, żeby głosować na emerytów, którzy nie umieją się liczyć z moim czasem, bo nie znają tego z autopsji.

A swoją drogą, wśród obecnych kandydatów nie widzę chyba żadnego, który miałby jakieś rzeczywiste doświadczenie w zarządzaniu zespołem.
No bo kto?
Adwokat?
Inżynier-konstruktor?
Czy może doktorantka z wydziału ochrony środowiska?
Piaseczno to straszne miasto. Ale lepszego nigdzie nie znalazłam.
Awatar użytkownika
Karla
 
Posty: 136
Rejestracja: pt wrz 10, 2010 12:05 pm

Postautor: krawczynskilukasz » wt lis 02, 2010 4:03 pm

Zdzisław zajmował kierownicze stanowiska i w firmach prywatnych i przez 1,5 roku był wiceburmistrzem. Kierował również projektami. Sam jestem młody, ale uważam że trzeba mierzyć siły na zamiary;-)
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Następna

Wróć do Wybory samorządowe na terenie powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron