Bądź sprytny wybierz Lisa!

Wybory samorządowe na terenie powiatu piaseczyńskiego! W tej części proszę umieszczać informacje na temat wyborów samorządowych na terenie powiatu piaseczyńskiego, oraz tylko tutaj dopuszczalna jest reklama sztabów wyborczych i poszczególnych kandydatów.

Moderator: GTW

Postautor: Zawodnik » pt lis 12, 2010 6:58 pm

[quote="krawczynskilukasz"zobaczymy czy potrafisz coś więcej...[/quote]
Panie Krawczynski £ukaszu wszyscy znają apolityczność HGW. Mówiąc o Jej poparciu w połączeniu z niekończącym się epatowaniem logo Platformy trudno nawet komuś z Pana inteligencją "przyklepać" dobrym wywodem adwokackim autentyczność TOTALNEJ apolityczności. W dodatku całe dnie Premier jeździ po miasteczkach i agituje. To tak jakby powiedzieć, że PSL dba o rolników. Rozumiem, że niektórzy to kupują ale proszę pamiętać: "rozmowa" taka jest nieuprzejma a czasem nawet niebezpieczna.
A przy okazji: Z jakiego źródła płyną fundusze na kampanię PO w naszym powiecie?
"A; E; O; U"
Awatar użytkownika
Zawodnik
 
Posty: 89
Rejestracja: wt lut 16, 2010 12:37 pm
Lokalizacja: Księstwo Zalesiańskie

Postautor: 8-Ball Club_Kamil » czw lis 18, 2010 1:50 pm

Zawsze jakoś tak najbliżej bylo mi do Pana Tuska, dlatego pewnie że jest taki..normalny - zwyczajny - taki ludzki. Palił za mlodu trawe, pił wino gra w nogę.. nie jest napompowany.
Niestety nie udziala się to Wam chopy z PO.. Dlatego mój głos jeden z zasady znaczący głos - idzie w innym kierunku. £ukasz znamy się kupę lat.. ale zdecydowanie nie podoba mi się ten balonik który nadmuchaliście.. rażą strasznie takie rzeczy jak przyczepa w Zalesiu-rusztowanie przy rondzie...ton wypowiedzi.. taki sztuczny. Jakaś maska. Boję się momentu kiedy po wyborach zaczniecie je wszyscy zdejmować...
to tak tylko moje skromne zdanie.

Pozdrawiam.
KAMIL Szymańczak
Awatar użytkownika
8-Ball Club_Kamil
 
Posty: 59
Rejestracja: pt paź 03, 2008 2:19 pm

Postautor: teqilaa » czw lis 18, 2010 2:55 pm

powiem tak, to nie amerykański film z happy endem, to realne życie, liczy sie profesjonalizm i realna szansa na zmianę. Oprócz kandydata ważne jest dla mnie zaplecze jakim dysponuje i tutaj Lis wygrywa z innymi. Choć tak jak inni uważam, że to był błąd iż PO nie postawiła na kogoś bardziej rozpoznawalnego.
Awatar użytkownika
teqilaa
 
Posty: 2280
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 11:59 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: krawczynskilukasz » czw lis 18, 2010 6:25 pm

Jeżeli chodzi o finansowanie:

Wszelkie płatności są dokonywane z funduszu KW PO RP, ze środków zgromadzonych na nim przez konkretnego kandydata w zakresie przynanego limitu.

Jeżeli chodzi o nadęcie i kampanię

To kwestia subiektywna, każdy ma prawo ją ocenić. Patrząc na poklejone drzewa w Zalesiu mogę powiedzieć, że Ci kandydaci przesadzili:-) Maskę noszę tylko w karnawale...przez 4 lata mówiłem i robiłem to co teraz, może ostrzej, ale teraz mamy tryb wyborczy i po prostu trzeba nie dać się wystawić...

A co do kandydata to powiem Wam jedno. Nikt z PO nie byłby dobry...

- Lis - nieznany
-Putkiewicz - człowiek Zalewskiego ( V kolumna)
-Krawczyński - za młody oszołom

Wybraliśmy człowieka, którego znamy i za którego możemy ręczyć, którego nie będziemy się wstydzić... Czy to jest kandydat, który wszystkim pasuję - NIE i na tym polega demokracja.

Ja zagłosuję na Zdzisława z pełnym przekonaniem i do piątku do 24.00 będę robil wszystko żeby przekonać innych.

pozdr

£
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Postautor: Kucyk » czw lis 18, 2010 7:50 pm

A moim zdaniem ktoś zmarnował pozytywny wizerunek jaki masz £ukaszu, bo wśród młodych (kurde, czy ja mając 35 zaliczam się jeszcze do młodzieży!?) to o Tobie mówiło się najczęściej w kontekście kandydowania...
Albo może ktoś nie chciał aby była rozgrywka między dwoma najbardziej rozpoznawalnymi (i młodymi, jednak z doświadczeniem) twarzami - czyli Tobą i Danielem - więc żeby się młodzi nie kłócili, który zostanie kandydatem na burmistrza, rozwiązanie iście salomonowe - dajemy starszego Lisa.
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: krawczynskilukasz » czw lis 18, 2010 8:03 pm

Mam nadzieję, że dopóki będę w samorządzie to tak będę postrzegany (thx). To jest najważniesze - możliwość spojrzenia w oczy mieszkańcom po kadencji.
Jestem przekonany, że Zdzisław się sprawdzi jako burmistrz Piaseczna, a dla takich osób jak ja, Daniel i Krzysiek jeszcze przyjdzie czas...
Zresztą w Piasecznie jest dużo młodych ludzi z pasją i chęcią działania w samorządzie i my na takich ludzi stawiamy.
Dlatego po wyborach rejestruje stowarzyszenie. Chce zaprosić do niego wszystkich, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w życiu samorządu, a nie chcą działać w ramach partii.
Jeżeli stowarzyszenie w przyszłości zdecyduję o starcie w wyborach za 4 lata, to będzie doskonała szansa na zmianę pokolenia samorządowego w Piasecznie:-)
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Postautor: Kucyk » czw lis 18, 2010 8:16 pm

krawczynskilukasz pisze:najważniesze - możliwość spojrzenia w oczy mieszkańcom

Najważniejsze, to jest aby nie nabawić się bezwarunkowego odruchu plucia w lustro po spojrzeniu weń.
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: Paweł Lach » czw lis 18, 2010 9:57 pm

8-Ball Club_Kamil Kamil a w którym kierunku np. mi się nie udziela? i ciekawe jaką maską u mnie widzisz ?
Tak samo jak £ukasz mogę powiedzieć że jestem po prostu sobą będąc chopem z PO :)
Paweł Lach
Awatar użytkownika
Paweł Lach
 
Posty: 40
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 9:32 pm
Lokalizacja: Piaseczno / Zalesie Dolne

Postautor: Krzysztof Dynowski » czw lis 18, 2010 10:07 pm

Może to kwestia tego, że - przynajmniej ostatnimi czasy - PO w Piasecznie utożsamia się w powszechnej opinii z £ukaszem, stąd jego cechy charakterystyczne i zachowania przechodzą niejako na pozostałych pod tą samą banderą...
Awatar użytkownika
Krzysztof Dynowski
 
Posty: 237
Rejestracja: czw paź 21, 2010 10:00 am
Lokalizacja: Księstwo Chyliczki

Postautor: malarczyk » pt lis 19, 2010 12:31 am

Na stronie PO znalazłem taką informację:
Kontrakt dla osiedla „Słowicza” & „Jarząbka” w Piasecznie

Celem przedstawionego poniżej Programu jest poprawa warunków życia mieszkańców osiedli: Słowicza i Jarząbka w Piasecznie.

Platforma Obywatelska gwarantuje pełne poparcie dla Programu i zobowiązuje się wspierać wszelkie inicjatywy i decyzje administracyjne podejmowane na szczeblach samorządowych (gmina, powiat) służące jego realizacji.

Warunkiem realizacji wszystkich przedstawionych poniżej działań jest uzyskanie odpowiednich środków - zarówno z budżetu gminy Piaseczno, jak i zewnętrznych.

Zadania do realizacji:
Projekt i budowa nowej szkoły dla południowego rejonu miasta Piaseczna.
Zwiększenie liczby miejsc parkingowych dla mieszkańców osiedla poprzez adaptację dostępnych nieruchomości pod budowę parkingów - dotyczy nieruchomości wzdłuż ulicy Słowicza oraz „trójkąta” przy ulicy Jarząbka (do 370 miejsc parkingowych).
Budowa parkingu wielopoziomowego od strony ulicy „Tukanów” (do 2000 miejsc parkingowych) z wykorzystaniem możliwości, jakie daje ustawa o koncesjach oraz ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym.
Zalegalizowanie osiedla „Słowicza” (przywrócenia pozwolenia na budowę oraz pozwolenia na użytkowanie) poprzez zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru osiedla „Słowicza”*
Poprawa obsługi komunikacyjnej osiedla poprzez budowę ulicy Bocianiej w kierunku ulicy Powstańców Warszawy.
Modernizacja ulicy Powstańców Warszawy (z uwzględnieniem m.in. dodatkowych prawoskrętów na skrzyżowaniu z ulicą Okulickiego). Inwestycja znalazła się w budżecie gminy na rok 2009 i 2010 na wniosek radnych PO, projekt jest już na ukończeniu, teraz trzeba zadbać o jego realizację.
Poprawa obsługi komunikacyjnej osiedla poprzez budowę ulicy Tukanów na odcinku od ul. Powstańców Warszawy do ul. Jarząbka na podstawie odpowiednich porozumień z gminą Lesznowola.
Modernizacja ulicy Mleczarskiej. Inwestycja znalazła się w budżecie gminy na rok 2010 na wniosek radnych PO. Projekt jest na ukończeniu, realizacja powinna nastąpić w latach następnych.
Poprawa obsługi komunikacyjnej poprzez budowę nowej stacji Piaseczno-Północ. Inwestycja jest obecnie analizowania przez PKP PLK w studium wykonalności modernizacji Warszawskiego Węzła Kolejowego.
Zorganizowanie terenu rekreacyjnego w sąsiedztwie ul. Jarząbka (plac zabaw dla dzieci, boisko do koszykówki, skatepark) poprzez adaptację działki prywatnej (dzierżawa terenu lub wykup przez gminę).
[color=orange]Moje pytania:
Kto rozmawiał i czy jest jakaś pisemna deklaracja włascicieli wymienionych terenów, że chcą je zbyć?
Według moich informacji działki przy ul. Słowiczej należą do rodziny p. Taperków a działka przy ul. Jarząbka do P. Kazubka.

Teren prywatny przy ul. Tukanów leży na terenie gminy Lesznowola, któremu brak miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
Planować budowę na obcym gruncie? To chyba przesada?[/color]
malarczyk
 
Posty: 141
Rejestracja: czw sty 14, 2010 6:50 pm

Postautor: krawczynskilukasz » pt lis 19, 2010 8:33 am

Jesteśmy świadomi uwarunkowań formalno-prawnych. Daltego od dłuższego czasu prowadzone są rozmowy m.in z p. Batycką-Wąsik:-)

Nie byłoby takich problemów gdyby nie karygodne decyzje m.in Zalewskiego, który również brał udział w procesie wydawania pozwoleń na budowę tego osiedla. Uzasadnienie wyroku NSA jest miażdzące dla Burmistrza. Pytanie: czy burmistrz był tak niekompetentny przy wydaniu pozowlenia? Czy też działał z innych nieznanych mi pobudek???
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Postautor: malarczyk » pt lis 19, 2010 9:46 am

Szanowny Panie.
Rozmowy z Wójtem Gminy Lesznowola prowadzę wraz z Burmistrzem Zalewskim.
Przy żadnej z tych rozmów nie widziałem członków Platformy Obywatelskiej.
malarczyk
 
Posty: 141
Rejestracja: czw sty 14, 2010 6:50 pm

Postautor: krawczynskilukasz » pt lis 19, 2010 10:02 am

Z panią Wójt rozmawiał Zdzisław w toku prac nad naszym programem:-)
Trudno oczekiwać naszego udziału w spotkaniach Panów jeżeli o nich nawet nie wiemy...
Czy czytał pan uzasadnienie orzeczenia NSA w sprawie osiedla Słowicza? Jak pan je skomentuję???
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Postautor: Zawodnik » pt lis 19, 2010 12:46 pm

krawczynskilukasz pisze:Jeżeli chodzi o finansowanie:

Wszelkie płatności są dokonywane z funduszu KW PO RP, ze środków zgromadzonych na nim przez konkretnego kandydata w zakresie przynanego limitu.

Widzę, że udziela pan PRAWIE pełnych odpowiedzi... A z jakiej puli jest finansowana kampania Pana Prezydenta i Pana Premiera? Poza tym wynika z tego, że Zdzisław Lis miał sponsorów na WSZYSTKIE materiały ze swym obliczem? Czy można po wyborach poznać listę darczyńców?

krawczynskilukasz pisze:Dlatego po wyborach rejestruje stowarzyszenie. Chce zaprosić do niego wszystkich, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w życiu samorządu, a nie chcą działać w ramach partii

A zatem coś a'la ruch POparcia Palikota? Wyjście z Po? Czy będą tam ludzie z PO? Czy jest pan "po słowie" z D. Putkiewiczem i innymi?

I jeszcze jedno pytanie: Czy zna Pan już pomysły Premiera, które zapowiedział tuż po 1 stycznia dot. samorządów?
"A; E; O; U"
Awatar użytkownika
Zawodnik
 
Posty: 89
Rejestracja: wt lut 16, 2010 12:37 pm
Lokalizacja: Księstwo Zalesiańskie

Postautor: krawczynskilukasz » pt lis 19, 2010 2:36 pm

Zdzisław nie miał sponsorów swojej kampanii, każdy kandydat umieszczał info o kandydacie na burmistrza na swoich materiałach.
Stowarzyszenie będzie think-tankiem, będą tam członkowie PO, ale nie tylko. Jest wielu młodych ludzi, którzy chcą działać a nie chcą wstępować do partii.
O którą zmianę Panu chodzi?
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wybory samorządowe na terenie powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron