Czworo do fotela burmistrza Góry Kalwarii

Wybory samorządowe na terenie powiatu piaseczyńskiego! W tej części proszę umieszczać informacje na temat wyborów samorządowych na terenie powiatu piaseczyńskiego, oraz tylko tutaj dopuszczalna jest reklama sztabów wyborczych i poszczególnych kandydatów.

Moderator: GTW

Czworo do fotela burmistrza Góry Kalwarii

Postautor: Kacperek » śr wrz 19, 2018 7:58 pm

Obrazek

Czworo do fotela burmistrza? Dziś start w wyborach ogłosi Arkadiusz Strzyżewski. Jak ustaliliśmy, obecny wicestarosta w środowy wieczór oficjalnie zadeklaruje, że będzie ubiegał się o stanowisko burmistrza Góry Kalwarii. Kiedy poznamy wszystkich pretendentów do tego stanowiska? Arkadiusz Strzyżewski potwierdza nieoficjalne informacje uzyskane przez Piasecznonews.pl.

– Zdecydowałem się kandydować na burmistrza, bo Góra Kalwaria potrzebuje prawdziwej zmiany. Pokazałem już, że mam pomysł na gminę. Jako wicestarosta zadbałem o zagospodarowanie terenów dawnej jednostki, które przez 15 lat niszczały. Zgłosiłem też pomysł przebudowy skarpy na park miejski – przekonuje. – Do zrobienia jest naprawdę dużo. Chcę zacząć od rzeczy najprostszych, takich jak np. zadbanie o to, żeby woda w kranie była czysta a ulice posprzątane. Ale oczywiście mam też pomysły na duże projekty i wkrótce je zaprezentuję. Przede wszystkim jednak uważam, że nasza gmina potrzebuje spójnej wizji rozwoju. Wizji, której obecnym władzom po prostu brakuje. Góra Kalwaria potrzebuje też zmiany w sposobie zarządzania i podejścia do nas – mieszkańców.

Do tej pory swoją kandydaturę ogłosił popierany przez Prawo i Sprawiedliwość Jan Gustaw Rokita. Z naszych informacji wynika, że do końca tego tygodnia start w wyborach na gospodarza kalwaryjskiego ratusza oficjalnie ogłoszą również obecny burmistrz Dariusz Zieliński, a także Danuta Rechnia, radna gminna, wysunięta przez lokalne stowarzyszenie Razem dla Góry.

Czy to wszyscy kandydaci? Na razie nie słychać, aby miało być ich więcej. https://piasecznonews.pl/czworo-do-fote ... rzyzewski/

Kandydaci na burmistrza Góry Kalwarii:
1. Arkadiusz Strzyżewski
2. Dariusz Zieliński
3. Danuta Rechnia
4. Jan Gustaw Rokita

Podobnie jak w Piasecznie 3 panów i jedna kobieta. :)
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Wywiad z Burmistrzem Góry Kalwarii

Postautor: Kacperek » czw paź 04, 2018 6:52 am

Dariusz Zieliński ogłosił, że w nadchodzących wyborach samorządowych, będzie ubiegał się o reelekcję na urząd burmistrza miasta i gminy Góra Kalwaria. Wywiad z Burmistrzem Góry Kalwarii:

Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

W Górze Kalwarii będzie druga tura Strzyżewski – Zieliński

Postautor: Kacperek » pn paź 22, 2018 1:14 pm

W Górze Kalwarii będzie druga tura Strzyżewski – Zieliński. Według danych z wszystkich obwodów głosowania w gminie, Arkadiusz Strzyżewski otrzymał 47 proc. głosów w wyborach na burmistrza, Dariusz Zieliński – 30 proc., Danuta Rechnia – 13 proc., a Jan Rokita – 10 proc.

W Baniosze Strzyżewski przegrał z obecnie urzędującym burmistrzem jednym głosem! (663:664). W innych obwodach różnica była już bardziej widoczna. Arkadiusz Strzyżewski zdobył zdecydowaną większość głosów w Czersku, Coniewie, Kątach, LO w Górze Kalwarii (w porównaniu z Zielińskim 530:169!), Czaplinku, przedszkolu „1”, świetlicy Spółdzielni Mieszkaniowej, „Budowlance”, szkole „2” i Domu Kultury. Dariusz Zieliński zebrał większość głosów tylko we wspomnianej Baniosze, w Czachówku i Dobieszu (w tym ostatnim obwodzie w starciu ze Strzyżewskim uzyskał wynik 290:76!). Danuta Rechnio osiągnęła najlepszy wynik w Czersku, Coniewie (w tych dwóch obwodach zajęła drugie miejsce, po Strzyżewskim), Cendrowicach i Brześcach. Jan Rokita otrzymał najwięcej głosów w „Budowlance”, ale ni tylko tu zdarzało mu się zająć najniższy stopień podium.

Ogółem na Arkadiusza Strzyżewskiego zagłosowało 5545 osób, Dariusza Zielińskiego – 3594, Danutę Rechnię – 1530, a Jana Rokitę – 1186.

Dwaj pierwsi panowie spotkają się w drugiej turze wyborów samorządowych w Górze Kalwarii po raz trzeci z rzędu. Do trzech razy sztuka? https://piasecznonews.pl/to-juz-pewne-w ... zielinski/
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Strzyżewski vs. Zieliński w debacie Góra Kalwaria

Postautor: Redakcja » ndz paź 28, 2018 8:49 pm

Obrazek

30 października 2018 roku o godz. 21:00 na społecznościowych kanałach Facebook i YouTube Gazety Lokalnej Stacja Południe będzie dostępna debata kandydatów na stanowisko Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria
http://www.powiat-piaseczynski.info/gor ... a-kalwaria
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11349
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Strzyżewski vs. Zieliński w debacie Góra Kalwaria

Postautor: Redakcja » śr paź 31, 2018 7:48 am

Przed II turą wyborów samorządowych odbyła się debata pomiędzy Dariuszem Zielińskim i Arkadiuszem Strzyżewskim, czyli kandydatami ubiegającymi się o fotel burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria.

Debata kandydatów na stanowisko burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria odc. 1

https://www.youtube.com/watch?v=AzV68knDZsY
Debata kandydatów na stanowisko burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria odc. 2
https://www.youtube.com/watch?v=h3VR6KHcvqoDebata kandydatów na stanowisko burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria odc. 3
https://www.youtube.com/watch?v=PZl1lhBvlnUŹródło: Gazeta Lokalna Stacja Południe
https://www.facebook.com/gazetastacjapoludnie/
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11349
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Arkadiusz Strzyżewski burmistrz Góry Kalwarii

Postautor: Redakcja » pn lis 05, 2018 4:40 pm

Burmistrzem Góry Kalwarii został STRZYŻEWSKI Arkadiusz zdobywając 63.18% głosów, natomiast kontrkandydat ZIELIŃSKI Dariusz Antoni - 36.82%.

https://wybory2018.pkw.gov.pl/pl/geogra ... or_round_2
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11349
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński


Wróć do Wybory samorządowe na terenie powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron