W samorządzie partiom już dziękujemy!

Wybory samorządowe na terenie powiatu piaseczyńskiego! W tej części proszę umieszczać informacje na temat wyborów samorządowych na terenie powiatu piaseczyńskiego, oraz tylko tutaj dopuszczalna jest reklama sztabów wyborczych i poszczególnych kandydatów.

Moderator: GTW

W samorządzie partiom już dziękujemy!

Postautor: Kacperek » śr wrz 05, 2018 6:51 pm

Obrazek

Zbliżają się wybory samorządowe, w których powinniśmy postawić na lokalne komitety, niezwiązane z partiami politycznymi. Ideą samorządności jest decentralizacja władzy – oddanie jej w ręce mieszkańców, którzy żyjąc w lokalnym środowisku najlepiej znają jego potrzeby.

Praca w samorządzie polega na realizowaniu konkretnych zadań dla lokalnej społeczności – zadań, przy których kwestie światopoglądowe powinny schodzić na drugi plan. Mieszkańcy powiatu piaseczyńskiego potrzebują równych dróg, ścieżek rowerowych i oświaty na wysokim poziomie. Konkretne inwestycje nie mogą grzęznąć w światopoglądowo-ideologicznych sporach toczonych przez partie. O tym czy ten metaforyczny chodnik zostanie pobudowany po prawej czy po lewej stronie ulicy powinny decydować względy merytoryczne, a nie światopoglądowe.

W samorządzie rozmawiamy o konkretnych problemach dotyczących naszego codziennego życia – zdecydowanie łatwiej je rozwiązywać gdy nie dzieli nas przynależność partyjna, gdy my – samorządowcy, patrzymy w tym samym kierunku, idąc ramię w ramię, a nie nawzajem się ostrzeliwujemy schowani w partyjnych okopach.

Polska jest podzielona, a scena polityczna mocno spolaryzowana. To od nas zależy czy w najbliższych wyborach samorządowych pozwolimy na to, by polityczne antagonizmy przeniknęły do naszego lokalnego świata. To od nas zależy czy pozwolimy by partie polityczne wypaczyły ideę samorządności, sprawiając by decyzje o rozwoju naszych lokalnych Ojczyzn zapadały w gabinetach posłów i podczas partyjnych zjazdach. To od nas wreszcie zależy czy u sterów gmin i powiatu piaseczyńskiego zasiądą ludzie z wizją i doświadczeniem, którzy traktują swoją pracę jako społeczną służbę, czy partyjni aparatczycy często wyłonieni według klucza „mierny, ale wierny”.

To my zdecydujemy o tym, czy w samorządzie głos będą mieli mieszkańcy identyfikujący się miejscem swojego zamieszkania, czy ludzie z aspiracjami politycznymi, którzy często służbę mylą z władzą, a samorząd traktują jak trampolinę, pozwalającą się wybić w drodze do sejmu czy senatu.

Niech samorząd pozostanie w naszych rękach! Miejmy realny wpływ, na miejsce w którym żyjemy. Stowarzyszenie Nasza GMINA – Nasz POWIAT serdecznie zaprasza mieszkańców powiatu piaseczyńskiego do udziału w wyborach samorządowych.

Jan Adam Dąbek https://piasecznonews.pl/w-samorzadzie- ... ziekujemy/
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Wróć do Wybory samorządowe na terenie powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron