Nazwiska kandydatów PiS na burmistrzów i wójtów

Wybory samorządowe na terenie powiatu piaseczyńskiego! W tej części proszę umieszczać informacje na temat wyborów samorządowych na terenie powiatu piaseczyńskiego, oraz tylko tutaj dopuszczalna jest reklama sztabów wyborczych i poszczególnych kandydatów.

Moderator: GTW

Nazwiska kandydatów PiS na burmistrzów i wójtów

Postautor: Kacperek » śr maja 30, 2018 7:25 pm

Obrazek

Znamy nazwiska kandydatów PiS na burmistrzów i wójtów! Ich nazwiska lokalne struktury Prawa i Sprawiedliwości mają ogłosić podczas oficjalnej prezentacji jeszcze w czerwcu. Nam nieoficjalnie udało się je poznać już teraz.

Kandydatem partii Jarosława Kaczyńskiego na burmistrza Piaseczna ma być ponownie Wojciech Ołdakowski (42 lata), obecny starosta piaseczyński. W poprzednich wyborach w walce o fotel w ratuszu osiągnął piąty wynik zdobywając 3314 głosy. Zgodnie z nowymi zasadami wyborczymi, Wojciech Ołdakowski nie będzie mógł jednocześnie kandydować do rady powiatu.

Znani i mający doświadczenie

W Konstancinie-Jeziornie PiS zdecydowało się postawić na Sławomira Stoczyńskiego (59 lat), który jako reprezentant lokalnego komitetu Wspólnota Konstancińska w wyborach na burmistrza tego miasta w 2014 roku uzyskał trzeci rezultat zdobywając 1846 głosów (niemal 20 proc.). Sławomir Stoczyński ma doświadczenie samorządowe – przez pół kadencji był zastępcą burmistrza Marka Skowrońskiego, a następnie radnym powiatu i członkiem zarządu powiatu.

W przypadku Prażmowa o stanowisko wójta powalczy Maciej Michalski, w obecnej kadencji sekretarz powiatu piaseczyńskiego, a w poprzedniej – zastępca wójta Grzegorza Pruszczyka.

Jak ustaliliśmy, Pruszczyk (44 lata) był brany pod uwagę jako kandydat PiS na… burmistrza Góry Kalwarii. Jednak zdecydowano, że lepiej przysłuży się jako reprezentant gmin Prażmów i Tarczyn na listach PiS do rady powiatu piaseczyńskiego. Z kandydatem na gospodarza ratusza w Górze Kalwarii Prawo i Sprawiedliwość ma kłopot. Jeszcze kilka tygodni temu miało do dyspozycji trzech kandydatów, teraz – póki co – nie ma żadnego. Druga z osób zrezygnowała z ubiegania się o nominację, a trzeciej ostatecznie nie chciało PiS, ponieważ okazało się, że w jej życiorysie były fakty nieakceptowalne dla rządzącej partii. Aktualnie trwa poszukiwanie innego kandydata, który byłby w stanie zagrozić obecnemu burmistrzowi Dariuszowi Zielińskiemu oraz wicestaroście piaseczyńskiemu Arkadiuszowi Strzyżewskiemu.

Lesznowola bez kandydata

Do ciekawej sytuacji dojdzie w Lesznowoli – tu PiS nie wystawi swojego kandydata, a w Tarczynie według naszej informacji partia jest bliska, by udzielić poparcie w wyborach obecnej burmistrz Barbarze Galicz (63 lata). Rozmowy w tej sprawie jeszcze trwają.

Naszych informacji póki co nie potwierdza Sergiusz Muszyński, przewodniczący struktur powiatowych PiS.

– Chciałbym poprosić opinię publiczną jeszcze o odrobinę cierpliwości. Nasi
kandydaci na wójtów i burmistrzów są już wskazani, w nieodległym czasie przedstawimy ich opinii publicznej – ucina temat. http://piasecznonews.pl/znamy-nazwiska- ... -i-wojtow/
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Kandydaci PiS na burmistrzów i wójtów

Postautor: Redakcja » śr lip 11, 2018 5:51 pm

Obrazek

19 lipca 2018 roku odbędzie się konwencja powiatowa Prawa i Sprawiedliwości podczas której zostaną oficjalnie ogłoszeni i zaprezentowani kandydaci PiS na urzędy wójtów i burmistrzów gmin powiatu piaseczyńskiego - Piaseczna, Konstancina-Jeziorny, Góry Kalwarii, Prażmowa i Tarczyna
http://www.powiat-piaseczynski.info/pia ... czynskiego
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11349
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

PiS odpalił kampanię, zanim wyścig ruszył

Postautor: Beata » czw lip 19, 2018 8:58 pm

Obrazek

Podczas trwającej Konwencji Powiatowej Prawa i Sprawiedliwości przedstawiono kandydatów na wójta i burmistrzów w zbliżających się wyborach samorządowych. Sala konferencyjna urządu miasta w Piasecznie wypełniała się do ostatniego miejsca. Przyszłych kandydatów i przybyłych mieszkańców powitał Martin Świegodziński oraz lider powiatowego PiS Sergiusz Muszyński. Kandydatów na najwyższe funkcje w gminach powiatu piaseczyńskiego przedstawił Senator RP Konstanty Radziwiłł.

Obrazek

– Interesuje mnie kto będzie gospodarzem miejsca, w którym mieszkam – powiedział senator Radziwiłł. – Ta kampania, którą odpalamy zanim wyścig ruszył. Nie chodzi wyłącznie o władzę. Prawo i Sprawiedliwość pokazała, że do władzy nie idzie się po to by się nachapać. Nie idziemy po stanowiska po to by rządzić i szarogęsić się, ale po to by służyć. Słowo „służba” jest najważniejsze na wszystkich szczeblach władzy.

Obrazek

Kandydatem na burmistrza Piaseczna będzie Wojciech Jerzy Ołdakowski (42 lata), aktualny starosta piaseczyński i doświadczony samorządowiec. Zawodowo zajmuje się prowadzeniem gospodarstwa. Pochodzi z rodziny od lata zaangażowanej w samorząd.
– Znany jest z pracowitości i skromności – powiedział o nim senator Konstanty Radziwiłł.
Sławomir Stanisława Stoczyński (58 lat) – absolwent pedagogiki UW, będzie kandydatem PiS na burmistrza Konstancina-Jeziorna. Pracował w dyplomacji, był konsulem, a obecnie jest wykładowcą. Ma również doświadczenie samorządowe, pełnił funkcję wiceburmistrza Konstancina-Jeziorna oraz członka zarządu powiatu piaseczyńskiego.
Jan Rokita będzie zabiegł o głosy mieszkańców Góry Kalwarii – jest doktorantem i kierownikiem Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej w Górze Kalwarii.
– Prawo i Sprawiedliwość poszukuje kandydatów najlepszych, niekoniecznie tych, którzy są w naszej partii – podkreślał senator Konstanty Radziwiłł, zanim przedstawił Macieja Michalskiego (bezpartyjnego) kandydata na wójta Prażmowa, która aktualnie pełni funkcję sekretarza w starostwie powiatowym.
Zabrakło na spotkaniu burmistrz Tarczyna Barbary Galicz, którą również PiS poprze w zbliżających się wyborach samorządowych. https://piasecznonews.pl/odpalili-kampa ... ig-ruszyl/

Obrazek
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Konwencja PiS prezentacja kandydatów na wójtów i burmistrzów

Postautor: Beata » pt lip 20, 2018 6:24 pm

W dniu wczorajszym o godzinie 18 w Piasecznie odbyła się konwencja powiatowa Prawa i Sprawiedliwości z udziałem parlamentarzystów PiS. Sala była wypełniona do ostatniego miejsca przez sympatyków i mieszkańców powiatu. Podczas konwencji oficjalnie ogłoszono i zaprezentowano kandydatów Prawa i Sprawiedliwości oraz popieranych przez Prawo i Sprawiedliwość na urzędy wójtów i burmistrzów gmin powiatu piaseczyńskiego – Piaseczna, Konstancina – Jeziorny, Góry Kalwarii oraz Prażmowa.

Kandydatów przedstawiał senator Konstanty Radziwiłł, który podkreślał, że to są najlepsi kandydaci. Zwracał także uwagę, że do władzy nie idzie się dla pieniędzy i jak to powiedział, aby się nachapać. Podkreślił, że do władzy idzie się, aby służyć. Ciekawe czy do takiej refleksji doszedł przed odebraniem przyznanej nagrody czy po decyzji o jej oddaniu?.

Po prezentacji kandydatów głos zabrał zaproszony gość Stefan Traczyk Nadleśniczy Nadleśnictwa Jabłonna, który przekazał pozdrowienia od byłego ministra Jana Szyszko i jego deklarację poparcia dla kandydatów.

My w swojej relacji przedstawiamy wypowiedź kandydata na urząd burmistrza Konstancina – Jeziorny, którym został Sławomir Stoczyński. Sławomir Stoczyński podziękował za zaufanie i zapewnił, że zrobi wszystko, aby mieszkańcom naszej gminy żyło się lepiej. Chciałby, aby w naszej gminie powstał „Dom Zdrojowy” tak jak w innych uzdrowiskach, chciałby, aby powstała linia tramwajowa Konstancin – Wilanów oraz połączenie kolejowe z Warszawą. Podkreślił, że w naszej gminie brak jest stadionu miejskiego i chce, aby taki stadion powstał.

Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji https://www.youtube.com/watch?v=IeAHpMPtIWU

My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej - na miotle:)
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Konwencja Prawa i Sprawiedliwości w Piasecznie

Postautor: Beata » pt lip 20, 2018 7:04 pm

Obrazek

Na konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Piasecznie poznaliśmy kandydatów na burmistrzów i wójtów, którzy wystartują z ramienia obozu Zjednoczonej Prawicy w jesiennych wyborach samorządowych.

W Piasecznie z ramienia PiS wystartuje Wojciech Jerzy Ołdakowski (aktualny Starosta Piaseczyński). Jego przeciwnikami w wyścigu o fotel burmistrza Piaseczna będą: Daniel Putkiewicz (Platforma Obywatelska, Koalicja Obywatelska) i Józef Zalewski (Piaseczno — zasługujemy na więcej). Nie wykluczeni są kolejny kandydaci. Choćby z ramienia klubu Kukiz'15.

W Konstancinie-Jeziornej wystartuje Sławomir Stanisław Stoczyński, były wiceburmistrz Konstancina, który powalczy w wyborach z obecnym burmistrzem Kazimierzem Jańczukiem popieranym przez Platformę Obywatelską (Koalicję Obywatelską). Nie wykluczony jest kandydat z klubu Kukiz'15.

W Górze Kalwarii długoletnią kadencję burmistrza Dariusza Zielińskiego będzie próbował przerwać Jan Rokita z Prawa i Sprawiedliwości. Na tym etapie ciężko jest wskazać kontrkandydatów... Czy Dariusz Zieliński wystartuje na kolejną kadencję?, a może Arkadiusz Strzyżewski podejmie rękawicę? Te dwa pytania nadal pozostają bez odpowiedzi...

W Prażmowie Prawo i Sprawiedliwość poparło kandydaturę bezpartyjnego kandydata Macieja Michalskiego z niezależnego komitetu „Prażmów Kierunek Zmiana” (aktualnego sekretarza powiatu piaseczyńskiego), który powalczy o fotel wójta z Sylwestrem Puchałą (obecnym wójtem). Nie wykluczony jest kandydat klubu Kukiz'15.

W Tarczynie Prawo i Sprawiedliwość poparło kandydaturę wieloletniej burmistrz — Barbary Galicz.

Jedynie w Lesznowoli Prawo i Sprawiedliwość nie wystawi swojego kandydata na stanowisko wójta. Co oznacza, że wójt Maria Jolanta Batycka-Wąsik będzie jedyną kandydatką na stanowisko Wójta Gminy Lesznowola. Mieszkańcom pozostanie jedynie głosowanie za tą kandydaturą lub przeciwko niej.

Jednak najgorętsza walka rozegra się o fotel Starosty Piaseczyńskiego! Wiele wskazuje na to, że koalicja PO-PiS przejdzie do annałów historii. Po czterech latach wspólnych rządów PO będzie chciała zyskać większość w Radzie Powiatu i mieć własnego Starostę Piaseczyńskiego. Wiele w tej sprawie, będzie zależało od decyzji, którą podejmie Arkadiusz Strzyżewski (obecny wicestarosta). Czy będzie chciał po raz kolejny powalczyć o stanowisko burmistrza Góry Kalwarii, a może zdecyduje się na inny krok i start do Rady Powiatu Piaseczyńskiego z chęcią zostania Starostą Piaseczyńskim? Z Prawa i Sprawiedliwości kandydatem na to stanowisko powinien być Sergiusz Muszyński. Jednak wiele tutaj będzie zależało od możliwości koalicyjnych piaseczyńskiego PiS-u. W końcu wybory na stanowisko Starosty Piaseczyńskiego nadal są dokonywane przez głosowanie większości Rady Powiatu Piaseczyńskiego. Stąd dobrzy i stabilni koalicjanci w nadchodzącej kadencji samorządowej będą na wagę złota. Na powrót do Starostwa Powiatowego w Piasecznie liczy Jan Adam Dąbek. W trakcie kończącej się kadencji samorządowej (2014-2018), wielokrotnie zgłaszał swoje uwagi, co do decyzji podejmowanych przez koalicyjny zarząd powiatu PO-PiS. A jego komitet Nasza Gmina-Nasz Powiat przez ostatnie cztery lata pozostawał w opozycji. Czy ta sytuacja ulegnie zmianie?

Jesień na pewno będzie bardzo ciekawa. Już dzisiaj wiemy, że czeka nas sporo zwrotów akcji i niespodzianek wyborczych. A przecież ta prawdziwa kampania samorządowa ruszy dopiero na jesieni.

Autor: Kamil Myszyński https://www.facebook.com/gazetastacjapo ... 1682663528
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno


Wróć do Wybory samorządowe na terenie powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość