PIASECZNO ZASŁUGUJEMY NA WIĘCEJ

Wybory samorządowe na terenie powiatu piaseczyńskiego! W tej części proszę umieszczać informacje na temat wyborów samorządowych na terenie powiatu piaseczyńskiego, oraz tylko tutaj dopuszczalna jest reklama sztabów wyborczych i poszczególnych kandydatów.

Moderator: GTW

PIASECZNO ZASŁUGUJEMY NA WIĘCEJ

Postautor: Redakcja » pn maja 21, 2018 9:20 pm

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Neofaszysta kandyduje w Piasecznie?

Postautor: Kacperek » pn wrz 17, 2018 7:02 pm

Obrazek

Neofaszysta kandyduje w Piasecznie? Kalinowski szykuje pozew do sądu. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych alarmuje, że w wyborach samorządowych kandyduje – ich zdaniem – „szerzej znany jako miłośnik SS” Tomasz Kalinowski.

„Uwaga Piaseczno! Ktoś stara się wam wcisnąć w wyborach miłośnika nazistów!” – informuje Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Następnie, w stanowisku ośrodka, czytamy: „Tomasz Kalinowski, dawny rzecznik ONR Mazowsze, w komitecie wyborczym Józefa Zalewskiego w Piasecznie. Kalinowski jest szerzej znany jako miłośnik SS, na swoim profilu umieścił nawet zdjęcie swego idola – SS-mana Leona Degrelle. Hitler mówił o nim: „gdybym miał syna chciałbym, by był taki jak on”. Kalinowski określa się mianem polskiego patrioty i jakoś nie widzi sprzeczności w celebrowaniu uwielbienia do katów polskiego narodu. Promujący go Józef Zalewski jest członkiem PSL, był burmistrzem Piaseczna, obecnie jest radnym. Czy władze PSL wiedzą w jakie to alianse z miłośnikiem „ulubieńca Hitlera” wchodzi lokalny polityk? Czy zasada „po trupach do władzy” obejmuje także Polaków zabitych podczas II Wojny Światowej przez tych, których wychwala Kalinowski? Patrzcie na kogo głosujecie, wszelkiej maści neofaszyści stroją się w piórka i starają w przebraniu dojść do władzy. Każdy z nas ma moc powstrzymania brunatnienia Polski – oddając swój głos.”

Kandydat stanowczo nie zgadza się ze stanowiskiem ośrodka.
– Zdjęcie, które umieściłem nie było w żaden sposób gloryfikacją, nigdy nie popierałem i nie będę popierał żadnych postaw totalitarnych – komentuje Tomasz Kalinowski. – Wie o tym każdy kto mnie poznał. To taka sama prawda jak gdyby nazwać Wołoszańskiego zwolennikiem Hitlera, bo nagrywa o nim programy. Czysta manipulacja. Ten samozwańczy Ośrodek Monitorowania został skompromitowany przez samego założyciela Rafała Gawła, który jest oszustem finansowym. Cały wpis jest jedną wielką manipulacją, która ma na celu zdyskredytowanie mojej osoby i zniszczenie młodego człowieka nieumoczonego w żadne układy. To, że mam inne poglądy nie oznacza, że można mnie obrażać i pomawiać. W tym momencie przygotowuje pozew przeciw autorowi tego kłamliwego wpisu.

Grzegorz Tylec https://piasecznonews.pl/neofaszysta-ka ... w-do-sadu/

Obrazek

Wpis znajduje się na fanpage Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych https://www.facebook.com/osrodek.monito ... 5093744292
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Działacz ONR przygarnięty na wyborczą listę PSLowskiego poli

Postautor: Kacperek » pn paź 08, 2018 7:35 pm

Obrazek

Nie przesadzałbym, że hasło: "Znajdzie się kij na lewacki ryj" to mowa nienawiści - mówił w wywiadach Tomasz Kalinowski, sekretarz Obozu Narodowo-Radykalnego. Teraz startuje do rady Piaseczna z komitetu założonego przez Józefa Zalewskiego z PSL.

Kalinowski startuje do piaseczyńskiej rady gminy w okręgu obejmującym Józefosław. O mandat radnego walczy z drugiego miejsca na liście komitetu Józefa Zalewskiego. To były wieloletni burmistrz Piaseczna, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego. W wyborach szefuje lokalnemu komitetowi, któremu ta partia nie patronuje.

Kalinowski to były rzecznik ONR, obecnie sekretarz tego ugrupowania. Odpytywany przez portal Onet.pl o skandowane na manifestacjach ONR hasło „Znajdzie się kij na lewacki ryj”, odpowiadał: „Niektóre nasze hasła są rzeczywiście wyraziste, ale nie przesadzałbym, że jest to jakaś mowa nienawiści. To jest po prostu mocna retoryka". Bronił hasła „Polska dla Polaków” (mówi, że Polska powinna być rządzona przez Polaków i działać w interesie narodu polskiego).

więcej http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7, ... cznie.html
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński


Wróć do Wybory samorządowe na terenie powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron