Nowe okręgi wyborcze w powiecie piaseczyńskim

Wybory samorządowe na terenie powiatu piaseczyńskiego! W tej części proszę umieszczać informacje na temat wyborów samorządowych na terenie powiatu piaseczyńskiego, oraz tylko tutaj dopuszczalna jest reklama sztabów wyborczych i poszczególnych kandydatów.

Moderator: GTW

Nowe okręgi wyborcze w powiecie piaseczyńskim

Postautor: Kacperek » pn kwie 16, 2018 6:00 pm

Obrazek

Wszystkie gminy powiatu piaseczyńskiego podjęły już uchwały dotyczące nowego podziału gmin na okręgi wyborcze oraz stałe obwody głosowania.

Samorząd musiał dostosować prawo lokalne do wprowadzonych przez Parlament zmian w ustawie dotyczącej ordynacji wyborczej. Stosowne uchwały radni przyjęli podczas marcowych sesji. Jedynie powiat nie podjął jeszcze decyzji odnośnie podziału mandatów w jesiennych wyborach.

Gmina Piaseczno została podzielona na 4 okręgi. Okręg 1. obejmuje północno-zachodnią część miasta, ograniczoną ulicą Puławską, Orężną, torami kolejowymi i Sienkiewicza. W 2. okręgu znalazła się pozostała część miasta. Sołectwa: Józefosław, Julianów, Chyliczki, Chylice, Siedliska, Jastrzębie, Żabieniec, Chojnów i Orzeszyn-Pilawa weszły w skład okręgu 3., a pozostałe należą do okręgu 4. Jeśli chodzi o liczbę radnych, mieszkańcy okręgów 3. i 4. wybiorą po pięciu reprezentantów, w okręgu 2. najwięcej, bo aż 7, a z okręgu 1. do rady trafi 6 osób.

Gmina Konstancin-Jeziorna, podobnie jak Piaseczno, ustaliła 4 okręgi wyborcze, przy czym aż 3 miejskie i jeden wiejski. Mieszkańcy okręgów miejskich wybiorą po 5 przedstawicieli do rady miejskiej, a mieszkańcy sołectw w sumie 6.

Gmina Lesznowola została podzielona na 3 okręgi, z których wyłonionych zostanie po 7 radnych. Obszarowo najmniejszy okręg nr 1 obejmuje Mysiadło i Nową Iwiczną. Magdalenka i sołectwa leżące na zachód od niej stanowią okręg nr 3 a pozostałe sołectwa, leżące między Magdalenką a Nową Iwiczną to obszar okręgu nr 2.

Gmina Góra Kalwaria została podzielona na 4 okręgi wyborcze. Okręci 3. i 4. to głównie obszar miasta. W okręgu 3. znalazł się jeszcze Moczydłów. Sołectwa położone na północ od Góry Kalwarii weszły do okręgu nr 2. Pozostałe, leżące na zachód i południe od miasta stanowią okręg nr 1. Z okręgu nr 1 do rady gminy trafi 6 przedstawicieli, a mieszkańcy pozostałych okręgów wybiorą po 5 radnych.

Pozostałe gminy powiatu, jako liczące poniżej 20 tys. mieszkańców zostały zobowiązane do utworzenia okręgów jednomandatowych.

Tym samym w Gminie Tarczyn mamy 15 okręgów. Sześć z nich (od 5. do 10. włącznie) obejmuje obszar miasta, czyli Tarczyn w Radzie Gminy reprezentować będzie w sumie 6 osób. Pozostałych 9 kandydatów wybiorą mieszkańcy sołectw podzielonych na okręgi, do których należy od jednej aż do ośmiu wsi w zależności od gęstości zaludnienia.

Gminę Prażmów również podzielono na 15 okręgów. Po dwa okręgi wyborcze będą miały miejscowości Ustanów i Gabryelin, po jednym radnym wytypuje Łoś i Nowy Prażmów, a pozostałe miejscowości, w tym sam Prażmów, muszą swoje głosy przyznać wspólnemu kandydatowi wraz z sąsiadami z okolicznych wsi (okręgi obejmują od 2 do 4 sołectw). http://www.przegladpiaseczynski.pl/aktu ... wyborcze-2
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Podział Gminy Piaseczno na okręgi wyborcze

Postautor: Filip » pn kwie 16, 2018 6:09 pm

Kacperek pisze:Gmina Piaseczno została podzielona na 4 okręgi. Okręg 1. obejmuje północno-zachodnią część miasta, ograniczoną ulicą Puławską, Orężną, torami kolejowymi i Sienkiewicza. W 2. okręgu znalazła się pozostała część miasta. Sołectwa: Józefosław, Julianów, Chyliczki, Chylice, Siedliska, Jastrzębie, Żabieniec, Chojnów i Orzeszyn-Pilawa weszły w skład okręgu 3., a pozostałe należą do okręgu 4. Jeśli chodzi o liczbę radnych, mieszkańcy okręgów 3. i 4. wybiorą po pięciu reprezentantów, w okręgu 2. najwięcej, bo aż 7, a z okręgu 1. do rady trafi 6 osób.

Podział Gminy Piaseczno na okręgi wyborcze:

Obrazek
kliknij, aby powiększyć
Obrazek
Obrazek

Szczegóły na BIP: http://bip.piaseczno.eu/artykuly/426/samorzadowe-2018
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice


Wróć do Wybory samorządowe na terenie powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość