Piaseczyńska Deklaracja Samorządowa

Wybory samorządowe na terenie powiatu piaseczyńskiego! W tej części proszę umieszczać informacje na temat wyborów samorządowych na terenie powiatu piaseczyńskiego, oraz tylko tutaj dopuszczalna jest reklama sztabów wyborczych i poszczególnych kandydatów.

Moderator: GTW

Piaseczyńska Deklaracja Samorządowa

Postautor: lucja » pn kwie 09, 2018 7:35 am

Obrazek

Łączą siły przed wyborami samorządowymi. W sali konferencyjnej urzędu miasta trwa spotkanie podczas, którego zostanie podpisana Piaseczyńska Deklaracja Samorządowa sygnowana przez Platformę Obywatelką, Nowoczesną, KOD, Wspólne Razem, Nasz Sport i Kultura oraz Kobiety Piaseczna.

Obrazek

źródło i zdjęcia: http://piasecznonews.pl/lacza-sily-prze ... rzadowymi/
Pozdrawiam serdecznie
Łucja
Awatar użytkownika
lucja
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz kwie 08, 2007 3:50 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Demokratyczny pakt w Piasecznie

Postautor: Kacperek » wt kwie 10, 2018 7:29 am

Obrazek

"Głęboko wierzymy w Polskę opartą o europejskie rozumienie i tradycje państwa prawa..." - tak zaczyna się tekst deklaracji, którą w niedzielę podpisali zgodnie piaseczyńscy działacze Nowoczesnej, Platformy Obywatelskiej, KOD i lokalnych stowarzyszeń. Ich celem jest współpraca - a może nawet wspólna lista - w wyborach samorządowych.

więcej: http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7, ... cznie.html
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Piaseczyńska Deklaracja Samorządowa

Postautor: Kacperek » śr kwie 11, 2018 8:35 pm

Obrazek

Platforma Obywatelska z Nowoczesną oraz lokalnymi stowarzyszeniami łączą siły i deklarują współpracę przed jesiennymi wyborami samorządowymi.

Piaseczyński KOD zainicjował współpracę ugrupowań, którym przyświecają podobne cele, przynajmniej w kluczowej kwestii, czyli zachowania demokratycznych standardów i zatrzymania ekspansji Prawa i Sprawiedliwości.

Podczas zorganizowanego w niedzielę 8 kwietnia w Urzędzie Gminy Piaseczno spotkania przedstawiono ogólny cel tej przedwyborczej „koalicji”.

– Ponad podziałami łączy nas miłość do demokracji i miłość dla naszej małej ojczyzny – mówiła prowadząca spotkanie Zofia Sanejko z KOD Piaseczno. – Ta deklaracja jest zobowiązaniem do współdziałania w obronie tej małej ojczyzny przed odebraniem jej prawa do samostanowienia w samorządach – wyjaśniła i nazwała tę koalicję „małżeństwem z rozsądku”. Główną troską inicjatywy jest właśnie obrona samorządów przed zakusami PiS do centralizacji władzy.

Mowa była też o samych wyborach, a konkretnie o konieczności dokonania obywatelskiego nadzoru nad prawidłowością ich przebiegu. O inicjatywie „Wolontariusze Wolnych Wyborów” mówił poseł PO Andrzej Halicki. Lokalny pomysł na nadzór polega na zaangażowaniu zwolenników „koalicji demokratycznej”, jak sami się nazywają, w roli członków wszystkich komisji wyborczych na terenie powiatu. Ma to pozwolić nadzorować cały proces wyborczy „od środka” i na każdym etapie.

Kulminacją spotkania było podpisanie „Piaseczyńskiej Deklaracji Samorządowej” przez reprezentantów sześciu ugrupowań, które dotychczas wykazały chęć współpracy przy starcie w najbliższych wyborach samorządowych w Powiecie Piaseczyńskim. Oprócz partii politycznych reprezentowanych przez Daniela Putkiewicza (PO) i Piotra Kandydę (Nowoczesna) dokument podpisali członkowie lokalnych stowarzyszeń: Katarzyna Matuszewska (Grupa Lokalna KOD), Szymon Kowalewski (Nasz Sport i Kultura), Katarzyna Zięcina (Wspólne Razem) i Ewa Kacak-Niemczuk (Inicjatywa Kobiety Piaseczno).

Deklaracja współpracy w obronie demokracji, samorządności, wartości europejskich oraz miejsca Polski w Unii Europejskiej to pierwszy krok. Teraz członkowie „koalicji demokratycznej” rozpoczną prace nad wspólnym programem. Najtrudniejszym krokiem jednak będzie zapewne etap wyłaniania ewentualnych „wspólnych” kandydatów na listy wyborcze.

– Wynik tych wyborów samorządowych będzie zależał od nas, bo to są wybory, w których nie decydują barwy partyjne tylko opinie ludzi, których znamy: naszych sąsiadów, przyjaciół, znajomych, współpracowników, a zatem będzie zależał od naszej determinacji i zaangażowania – podkreśliła Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej, gratulując Piasecznu tej inicjatywy. http://www.przegladpiaseczynski.pl/aktu ... z-rozsadku
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

PO i Nowoczesna razem do wyborów samorządowych

Postautor: Justi » ndz kwie 15, 2018 6:02 pm

Obrazek

PO i Nowoczesna razem do wyborów samorządowych. Powstała Koalicja Obywatelska. W trakcie spotkania liderzy ugrupowań podpisali porozumienie koalicyjne. Już wiadomo, że wspólny komitet wyborczy będzie nosił nazwę "Koalicja obywatelska".

– Jesteśmy zjednoczeni, tutaj tworzymy wspólnotę, choć to zjednoczenie programowe. Chcemy dać Polakom nadzieję. Nasza współpraca wywołała frustrację PiS i Kaczyńskiego, dlatego rozpoczął się sezon polowania na polityków opozycji. Ta reakcja jest spóźniona, to jest za późno panie Kaczyński bo Polacy was poznali i zobaczyli jacy jesteście. Przegracie następne wybory, wszystko w tej sprawie zrobimy – mówił podczas konwencji lider PO Grzegorz Schetyna. Zaznaczył, że wybory te będą symbolem, tak jak wybory samorządowe w 1990 roku, które były pierwszymi w pełni demokratycznymi. – Przywrócimy wolność i suwerenność. Pogonimy PiS – zaznaczył Schetyna.

Lider PO odniósł się do kwestii potencjalnego obniżenia pensji samorządowców. – Kreatywny księgowy Morawiecki próbował ograniczać samorządy. Samorządy to nie CBOS, im nic nie można kazać! Ich trzeba szanować. Pensje samorządowców ustalają wybrane przez ludzi rady, nie komitet centralny – podkreślił.

Podczas konwencji Koalicji Obywatelskiej PO i Nowoczesnej głos zabrała również lider Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Zaznaczyła, że koalicja "nie pozwoli PiS-owi przejąć samorządów". – Jesteśmy by chronić przed zarazą PiS. Nie pozwolimy na zainfekowanie tłumem Misiewiczów i zajmowaniem się historią, nie problemami Polaków, nie pozwolimy na to w samorządach! – zapewniała. Według Lubnauer, wybory samorządowe staną się impulsem do zmiany władzy w całej Polsce. – Chcemy Polski, która nie tkwi w okowach historii. Którą rządzą gospodarze a nie nieodpowiedzialne pany, którym się należy – mówiła. https://www.wprost.pl/polityka/10117751 ... elska.html
Awatar użytkownika
Justi
 
Posty: 588
Rejestracja: wt sty 01, 2013 3:42 pm

Samorządowcy Dla Powiatu Piaseczyńskiego

Postautor: Justi » sob cze 16, 2018 11:00 amSamorządowcy Dla Powiatu Piaseczyńskiego to oddolna inicjatywa społeczna mająca na celu aktywne zaangażowanie, nas mieszkańców powiatu, w kampanię wyborczą a następnie w zarządzanie naszą małą ojczyzna. Chcemy jako obywatele być aktywni: wspierać i pomagać ale równocześnie recenzować, kontrolować i pilnować. Chcemy aby nasze głosy trafiły w ręce ludzi, dla których, tak jak dla nas, wartości demokratyczne i umiłowanie wolności, są niepodważalne i podstawowe. Te wartości znalazły sie w podpisanej wspólnie Piaseczyńskiej Deklaracji Samorządowej. Chcemy mieć wpływ na to co dzieje się w naszym najbliższym otoczeniu abyśmy wszyscy razem, każdy obywatel tego powiatu czuł się tu gospodarzem. Chcemy kształtować obraz naszych wsi, miasteczek i miast. Najważniejsze decyzje dotyczące tego jak wygląda nasze codzienne życie powinny zapadać blisko nas, a nie być nam narzucane centralnie. Chcemy mieć na nie wpływ. Dlatego tak ważne są dla nas samorządy, tak ważne są wybory do samorządów.

Obrazek

Do naszej inicjatywy przyłączyły się partie polityczne i organizacje obywatelskie: Platforma Obywatelska, .Nowoczesna, Stowarzyszenie "Wspólne Razem", Stowarzyszenie Nasz Sport i Kultura, Kobiety Piaseczno i Komitet Obrony Demokracji.
Nasze stowarzyszenie ma charakter otwarty. Wszystkich, które przedstawione wartości są bliskie serdecznie zapraszamy do współpracy. Pod Deklaracją podpisały się nie tylko partie i ruchy społeczne, które zobowiązały się współpracować i jednoczyć w wyborach. Podpisało się też wielu obywateli, którzy tym samym zobowiązali się aby takie współdziałanie wspierać.

Fanpage: https://www.facebook.com/SamorzadowcyDlaPowiatuPiaseczynskiego/
Awatar użytkownika
Justi
 
Posty: 588
Rejestracja: wt sty 01, 2013 3:42 pm


Wróć do Wybory samorządowe na terenie powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron