Ankieta dla kandydata na radnego

Wybory samorządowe na terenie powiatu piaseczyńskiego! W tej części proszę umieszczać informacje na temat wyborów samorządowych na terenie powiatu piaseczyńskiego, oraz tylko tutaj dopuszczalna jest reklama sztabów wyborczych i poszczególnych kandydatów.

Moderator: GTW

Ankieta dla kandydata na radnego

Postautor: argrabi » pn lis 10, 2014 9:41 pm

Szanowni Państwo kandydaci.. Kto jest w stanie odpowiedzieć na poniższe pytania??

A. Trzy największe – wg. Ciebie - problemy Twojego okręgu i Twoja recepta na nie.
Jakie są największe problemy, z którymi borykają się Twoi Wyborcy i w jaki sposób - jako Radny – chcesz pomóc w ich rozwiązaniu? Wybierz trzy największe według hierarchii uciążliwości.
1. Opis problemu: …………………………………………………..
Sposób rozwiązania …………………………………………………..
2. Opis problemu: …………………………………………………..
Sposób rozwiązania …………………………………………………..
3. Opis problemu: …………………………………………………..
Sposób rozwiązania …………………………………………………..

B. Trzy największe – wg. Ciebie - problemy Gminy i Twoja recepta na nie.
Jakie są największe problemy, z którymi borykają się mieszkańcy Gminy i w jaki sposób - jako Radny – chcesz pomóc w ich rozwiązaniu? Wybierz trzy największe według hierarchii uciążliwości.
1. Opis problemu: …………………………………………………..
Sposób rozwiązania …………………………………………………..
2. Opis problemu: …………………………………………………..
Sposób rozwiązania …………………………………………………..
3. Opis problemu: …………………………………………………..
Sposób rozwiązania …………………………………………………..


C. Kadencja radnego jako projekt - Twoje cele do realizacji.

Traktując cztery lata pracy w Radzie Miejskiej jako udział w projekcie zdefiniuj cele, jakie chciałbyś zrealizować. Pamiętaj o tym, ze cele te powinny być przede wszystkim realne, precyzyjne i mierzalne tak, by po zakończeniu projektu Wyborcy jako Sponsorzy Projektu mogli ocenić ich realizację.
1. Cel nr 1 …………………………………………………..
2. Cel nr 2 …………………………………………………..

D. Zadania procesowe - sposób realizacji.
W pracy radnego powinny pojawić się także zadania cykliczne, o stałym charakterze, np. stały kontakt ze swoimi Wyborcami. Jakie Ty sobie wyznaczyłeś zadania cykliczne i w jaki sposób będziesz je realizował (np. w przypadku kontaktu z Wyborcami: dyżur Radnego, forum internetowe itp.)?
1. Zadanie nr 1 …………………………………………………..
2. Zadanie nr 2 …………………………………………………..




Mam nadzieję, że choć kilku wyborców zerknie na odpowiedzi (o ile się pojawią) i na ich podstawie w niedzielę, 16 listopada wskaże swoich faworytów. Bo "swojemu chłopowi" nie powierza się trzystu milionów złotych (tyle wynosi budżet) i losów stutysięcznej Gminy.
PS. I tak to pewnie głos wołającego na puszczy, bo kandydaci zbyt sobie wzięli do serca hasło, który kiedyś było popularne w warszawskich tramwajach. Chodzi o naklejki na szybach "Nie wychylać się".
Sam jestem ciekaw, który z kandydatów na Radnych podejmie wyzwanie...
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

Re: Ankieta dla kandydata na radnego

Postautor: wdolinski » wt lis 11, 2014 8:16 am

Ankieta bardzo dobrze przygotowana ale czasochłonna na wypełnienie więc na pewno będzie na nią sporo wejść ale odpowiedzi dużo to jej nie wróżę. Proponuję opracować prostszą w stylu zaznaczenia tak lub nie.
Czuć się lokalnym patriotą to powód do dumy.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Re: Ankieta dla kandydata na radnego

Postautor: argrabi » wt lis 11, 2014 9:14 am

Jak ktoś wie, to mu to zajmie góra godzinę. Ale jak nie wie, to zadanie rzeczywiście karkołomne i czasochłonne. A z tego, co już zdążyłem się zorientować, zdecydowana większość kandydatów nie wie, nie zna, nie rozumie. Ja wcale nie oczekuje długich wywodów. Wystarczy kilka zdań. Ale na temat. I wcale nie tu, na forum, ale na swoim profilu czy stronie swojego komitetu wyborczego.
W moim okręgu, na 8 kandydatów aż o 4 nie potrafiłem znaleźć w sieci nic. Żadnej informacji. Kolejny kandydat (Wspólne Razem) przedstawił się dwoma zdaniami. Dwójka kandydatów Centrum tych zdań napisała kilkanaście, ale na takim poziomie ogólności, że i tak nic nie wiadomo. Najlepszą notkę, w miarę szczegółową przedstawiła kandydatka PO. Na konwencje i spotkania nie mam czasu. Ulotki lądują tam, gdzie ich miejsce, czyli w koszu. Ja po prostu chciałbym wieczorem w domu usiąść przy komputerze z lampką wina i poczytać o kandydatach, porównać ich programy, może nawet podyskutować na jakimś forum czy czacie. I nie mogę, bo sztaby wyborcze mentalnie są w XIX wieku.
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

Re: Ankieta dla kandydata na radnego

Postautor: wdolinski » wt lis 11, 2014 9:28 am

argrabi pisze:Ja po prostu chciałbym wieczorem w domu usiąść przy komputerze z lampką wina i poczytać o kandydatach, porównać ich programy, może nawet podyskutować na jakimś forum czy czacie. I nie mogę, bo sztaby wyborcze mentalnie są w XIX wieku.

Miałem okazję przysłuchać się rozmowie panów roznoszących ulotki i cukierki jednej z kandydatek z mieszkanką, która miała taki sam problem. Mało tego, dopytywała się o debatę kandydatów, ale taką o sprawach dotyczących wszystkich. Kolega nie jest więc odosobniony, ale jest jak jest i nie wiele wskazuje by to się zmieniło.
Czuć się lokalnym patriotą to powód do dumy.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Re: Ankieta dla kandydata na radnego

Postautor: enigma » wt lis 11, 2014 10:48 pm

[quote="wdolinski"]Kolega nie jest więc odosobniony, ale jest jak jest i nie wiele wskazuje by to się zmieniło.[/quote]

To tylko wskazuje na indolencję komitetów wyborczych i oderwanie od rzeczywistości szefów sztabów. Teraz rzeczywiście nic się nie zmieni, ale mam nadzieję, że za cztery lata nie zostanie po nich ślad.
enigma
 
Posty: 11
Rejestracja: sob lut 01, 2014 8:18 pm

Re: Ankieta dla kandydata na radnego

Postautor: wdolinski » wt lis 11, 2014 11:12 pm

enigma pisze:
wdolinski pisze: Teraz rzeczywiście nic się nie zmieni, ale mam nadzieję, że za cztery lata nie zostanie po nich ślad.


4 lata temu też tak myślałem. Zaczynałem wtedy aktywność na forum i archiwum na pewno istnieje. Nadzieja umiera ostatnia. A czas szybko leci.
Czuć się lokalnym patriotą to powód do dumy.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Re: Ankieta dla kandydata na radnego

Postautor: enigma » wt lis 11, 2014 11:23 pm

Też tak myślałam i miałam rację. Część sztabowców została zmieniona, tyle że niestety na równie beznadziejnych. O byłych radnych, którzy przepadli w wyborach 4 lata temu, nikt nie pamięta, nie kandydują po raz kolejny. A jeśli kandydują, to tylko w roli paprotki, jak zwykle. Jestem młoda, mam czas. Gmina też jakoś sobie poradzi.
enigma
 
Posty: 11
Rejestracja: sob lut 01, 2014 8:18 pm

Re: Ankieta dla kandydata na radnego

Postautor: argrabi » śr lis 12, 2014 8:00 am

Piłeczka jest po stronie wyborców. Niech zadają pytania i wybierają tych, co potrafią na nie odpowiedzieć.
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

Ankieta dla kandydata na radnego

Postautor: januszpogorzelski0 » pt lis 25, 2016 3:26 pm

Można by jeszcze dodać pytanie, co radny zrobi w sprawie poprawy jakości dróg w powiecie. To bardzo ważna sprawa.
januszpogorzelski0
 
Posty: 9
Rejestracja: pn cze 02, 2014 2:06 pm


Wróć do Wybory samorządowe na terenie powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron