Czy warto zamieszkać w Piasecznie?

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Czy warto zamieszkać w Piasecznie?

Postautor: argrabi » ndz mar 23, 2014 8:38 am

Weekendowe review w Wyborczej, czyli bardzo ogólny SWOT na temat Piaseczna i okolic


W Piasecznie i Lesznowoli powstaje kilkadziesiąt inwestycji, od kameralnych domów do wielkich osiedli. Ich atuty to cena niższa niż w Warszawie, a czasami także niezła architektura. Minusem są niedostatki infrastruktury komunikacyjnej i społecznej, która nie nadąża za wzrostem liczby ludności.


Źródło: Setki tanich mieszkań i mnóstwo problemów
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

Czy warto zamieszkać w Piasecznie?

Postautor: anuleksa » pn mar 24, 2014 9:06 am

Musiałam przemyśleć odpowiedź. Nie boję się, o nie, bo jestem mieszkanką od urodzenia ;)....odradzaaaam z całego serca. Okolice do zamieszkania tak (uwaga ogromne korki i dziury w jezdniach!). Samo miasto, poza wydarzeniami kulturalnymi i obiektami sportowymi to zlepek budowli różnych, betonowa pustynia naćkana chojakami w donicach, brak wszystkiego co ułatwia życie. Dziękuję :D.
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Cała prawda

Postautor: pw84 » pn mar 24, 2014 10:33 am

Cała prawda o tym obleśnym i nieprzyjaznym mieszkańcom mieście. Dookoła dziurawe ulice, chodniki, korki, brak jakiegokolwiek ładu w przestrzeni publicznej, kupa szpecących reklam, tragiczny dojazd do Warszawy, wstyd zaprosić kogoś z cywilizowanego miasta, obskurny dworzec, park, walące się kamienice, ruiny w centrum miasta i dookoła blokowiska nawet bez dróg dojazdowych.
pw84
 
Posty: 21
Rejestracja: czw kwie 26, 2012 1:05 pm

Czy warto zamieszkać w Piasecznie?

Postautor: darek80 » pn mar 24, 2014 12:49 pm

A ja mieszkam tu 10 lat i w tym czasie praktycznie nic się nie zmieniło.Owszem wybudowana fontanna,która powoduje ,że przy upałach mamy gdzie wykąpać swoje dzieci.I wybudowano sąd ,no i powstaje nowa skarbówka !Można było? Można!Można też było postawić kilka Biedronek!
Ale parku,szkoły ,czy kina-już nie można! Syf był i jest.W tym mieście praktycznie nie ma gdzie pójść,nie ma czego pokazać.Był Zalewski-radni zajmowali się głównie jego przeszłością,jest Lis,i co? I nic....nawet teraz,w roku wyborczym nic się nie dzieje.Są jedynie kolejne,te same od lat obietnice zmian,że one szybko nastąpią,chyba nikt ju nie uwierzy!W tym mieście jest jakaś blokada,totalna niemoc.
darek80
 
Posty: 3
Rejestracja: śr paź 16, 2013 4:12 pm

Czy warto zamieszkać w Piasecznie?

Postautor: Tulipano_0602 » pn mar 24, 2014 12:59 pm

darek80 pisze:A ja mieszkam tu 10 lat i w tym czasie praktycznie nic się nie zmieniło.


Nic się nie zmieniło? Jak to? Deweloperzy wybudowali pewnie dziesiątki tysięcy mieszkań. Pojawiło się mnóstwo blokowisk, wiele wolnych parceli, nawet przy otaczającej je niskiej zabudowie, otrzymało nowe wielkie bloki, pojawiły się dziesiątki tysięcy nowych aut. Wybudowano dużo Biedronek, Decathlon, za chwilę rozbuduje się Auchan.
To wszystko nazywa się nic? To jest przyjazne miasto - dla deweloperów.
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

Czy warto zamieszkać w Piasecznie?

Postautor: darek80 » pn mar 24, 2014 1:32 pm

Ale ze mnie głupiec! Przepraszam!Nie zauważyłem! A tak na deser można wyłożyć jeszcze stan naszych lokalnych dróg w Piaseczni-nasza mega obwodnica (wstyd),Wojska Polskiego -okolice bazarku(wstyd),skrzyżowanie z Okulickiego ,jak i cała ta ulica (wstyd),Mleczarka ....ale ile było planów,rozwiązań....ale za to mamy murek na wieżdzie :rozpacz
Piaseczno nadstawia d..y developerom, a potrzeby mieszkańców ma...w tym samych miejscu.
darek80
 
Posty: 3
Rejestracja: śr paź 16, 2013 4:12 pm

Czy warto zamieszkać w Piasecznie?

Postautor: anuleksa » pn mar 24, 2014 5:28 pm

Cieszę się, że nie jestem osamotniona w swojej opinii. Mieszkam tu 40 lat, nie wskazuję palcem personalnie kto co spieprzył, bo spieprzone jest tyle spraw, od wielu lat, że nie ma co patrzeć wstecz, trzeba coś zrobić by zahamować nurt bylejakości...
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Czy warto zamieszkać w Piasecznie?

Postautor: Alex » pn mar 24, 2014 5:35 pm

Moje zdanie pewnie dziwnie zabrzmi, ale ja uwielbiam Piaseczno. Zakochalem sie w tym miescie kiedy tutaj przeprowadzili sie rodzice 7 lat temu. Sam zamieszkalem tu 2 lata temu. Z wielka przyjemnoscia wyprowadzilem sie z Warszawy. Jak wszedzie sa problem, ale jest I wiele fajnych rzeczy. Mamy las "za rogiem", kolejke. No I najwaziejsze, ze duzo wspanialych ludzi, ktorym zalezy na Piasecznie I staraja sie zmieniac nasze miasto.
Alex
 
Posty: 56
Rejestracja: pt sty 25, 2013 9:21 am

Czy warto zamieszkać w Piasecznie?

Postautor: anuleksa » pn mar 24, 2014 6:13 pm

Dwa lata powiadasz...z całym szacunkiem ;). Przy najbliższej okazji Ci opowiem jak drzewiej bywało.
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Czy warto zamieszkać w Piasecznie?

Postautor: Alex » pn mar 24, 2014 6:17 pm

Wiem, ze to mala kadencja jeszcze :) Ale czuje sie bardziej przywiazany do Piaseczna po 2 latach, niz do Warszawy po 20 :)
Alex
 
Posty: 56
Rejestracja: pt sty 25, 2013 9:21 am

Czy warto zamieszkać w Piasecznie?

Postautor: Jacenty » pn mar 24, 2014 7:32 pm

@Alex

Kluczowe chyba pytanie:w której części Piaseczna mieszkasz?

Mi też tutaj się podoba i raczej na żadne inne miejsce nie zamieniłbym Piaseczna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacenty
 
Posty: 2866
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 4:18 pm
Lokalizacja: inąd się znamy...

Czy warto zamieszkać w Piasecznie?

Postautor: Alex » pn mar 24, 2014 7:45 pm

Mieszkam na osiedlu Bema przy Grochowskiego. Jak kiedys Anuleksa powiedziala, ze mieszkam na elitarnym osiedlu :) (czy jakos tak). Ja go za takie nie uwazam, bo jest zwyczajne wedlug mnie.
Alex
 
Posty: 56
Rejestracja: pt sty 25, 2013 9:21 am

Czy warto zamieszkać w Piasecznie?

Postautor: anuleksa » pn mar 24, 2014 8:09 pm

Jacenty, a co Ci się podoba, wyłączając imprezy kulturalne i obiekty sportowe?
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Czy warto zamieszkać w Piasecznie?

Postautor: Jacenty » pn mar 24, 2014 8:53 pm

Pisałem już gdzieś.

To że wszędzie jest blisko,jest gdzie przysiąść ze znajomymi a po pracy po 20 minutach jestem w środku lasu lub nad wodą.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacenty
 
Posty: 2866
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 4:18 pm
Lokalizacja: inąd się znamy...

Czy warto zamieszkać w Piasecznie?

Postautor: Alex » pn mar 24, 2014 8:58 pm

Dokladnie! I o to chodzi :)
Alex
 
Posty: 56
Rejestracja: pt sty 25, 2013 9:21 am

Następna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron