Droga expressowa w Piasecznie

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Droga expressowa w Piasecznie

Postautor: Jankes » pn lis 12, 2007 9:29 am

Koleżanka przyniosła do pracy zdjęcie plakatu, które znalazła na swoim osiedlu z prośbą o zebranie większej ilości informacji na ten temat. Jest zaniepokojona, ale woli dowiedzieć się czegoś więcej od bardziej zorientowanych mieszkańców tego regionu.

Droga szybkiego
ruchu w Piasecznie

Obrazek

Po kliknięciu, powiększycie zdjęcie.
Awatar użytkownika
Jankes
 
Posty: 1647
Rejestracja: czw mar 22, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Droga expressowa w Piasecznie

Postautor: Martin » pn lis 12, 2007 11:23 am

Na wielu forach poruszany jest już ten temat. Z załączonego plakatu dowiedziałem się, że mieszkam na Powstańców śląskich, a nie Powstańców Warszawy. Nazwa ulica została pomylona i wprowadza wielu w błąd. Widocznie nie robił mapki ktoś miejscowy.

Wszyscy narzekają na korki i problemy z drogami, a jak ktoś proponuje rozbudowę dróg, to okazuje się że ludzie już tego nie chcą...

:pisze:
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Marcin KANIA » pn lis 12, 2007 3:22 pm

Martin pisze:Wszyscy narzekają na korki i problemy z drogami, a jak ktoś proponuje rozbudowę dróg, to okazuje się że ludzie już tego nie chcą...


Dokładnie, bez komentarza...

polecam

http://www.lesznowola.waw.pl/index.php? ... 982&lan=pl

Pozdrawiam:))
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Postautor: lewin39 » pn lis 12, 2007 5:59 pm

Martin pisze:Wszyscy narzekają na korki i problemy z drogami, a jak ktoś proponuje rozbudowę dróg, to okazuje się że ludzie już tego nie chcą...
no właśnie ... nie może być tak ,że droga TAK ale nie w mojej okolicy ..... Jesli droga jest zmodernizowana na europejskim poziomie i odpowiednio poprowadzony jest ruch lokalny i pieszy - taka droga oddzielona jest ekranami itp , jest dużo bardziej bezpiecznie niż teraz ..... gdy nie ma szans przejść przez jezdnię ..... a korki ciągną sie kilometrami , a dojazd do stolicy zajmuje tyle ile jazda pociągiem do miasta odległego o 200 lub więcej kilometrów .....
Piaseczno i jego okolice to moja mała ojczyzna .
Awatar użytkownika
lewin39
 
Posty: 65
Rejestracja: wt paź 23, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Droga expressowa w Piasecznie

Postautor: Jakub » pn lis 12, 2007 7:42 pm

lewin39 pisze:nie może być tak ,że droga TAK ale nie w mojej okolicy

Zgadzam się z Wami sąsiedzi.

Nie wiem dlaczego pojawił się bunt mieszkańców, który wyrażają za pomocą plakatów. Sami zapychają lokalne ulice swoimi samochodami, a jak ktoś przedstawia projekty na poprawę stanu lokalnych ulic to każą się RATOWAć! Ludzie o co wam chodzi? Korki - źle, droga - źle! To czego wy chcecie? Może niech ci zbuntowani kupią helikoptery i latają sobie nimi do pracy w Warszawie, albo niech zmienią sobie mieszkanie na apartament w stolicy! Opanować się buntownicy! Może buntownicy dołączą do rozmowy na forum i przedstawią swój punkt widzenia!?!
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Agata SOWIńSKA » pn lis 12, 2007 7:57 pm

opanujcie się.... wam chociaż za oknem nie będzie przechodził 80 metrowy moloch... jak ja zacznę protestowa to będziecie jeździć do pracy nawet 3h... skoro się w Piasecznie tyle buduje bloków to niech zacznie się budowa dróg, nawet za oknami, gdzieś trzeba!!!!

a jak przeszkadza, to polecam wyprowadzkę do innego miasta, albo zakup helikoptera...
Agata SOWIńSKA
 
Posty: 9
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 3:39 pm

Postautor: Marcin KANIA » pn lis 12, 2007 8:24 pm

Jakub pisze:Ludzie o co wam chodzi? Korki - źle, droga - źle! To czego wy chcecie? Może niech ci zbuntowani kupią helikoptery i latają sobie nimi do pracy w Warszawie, albo niech zmienią sobie mieszkanie na apartament w stolicy! Opanować się buntownicy!


święta racja, naprawdę brakuje mi już słów...
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Postautor: lewin39 » pn lis 12, 2007 8:28 pm

Agata SOWIńSKA pisze:wam chociaż za oknem nie będzie przechodził 80 metrowy moloch
a cóż to za "dziwadło" Agato wyjaśnij proszę........ :shock: :?:
Agata SOWIńSKA pisze:to niech zacznie się budowa dróg, nawet za oknami, gdzieś trzeba!!!!
i tu się zgadzam :good: , choć jestem tez ofiara nadmiernego ruchu tuż pod okanami baaardzo starego - mojego domu , który z racji czasu swego powstania stoi 4m od ulicy , która większość mieszkańców gminy omija przejazd przez miasto ... cóż z urokliwego miejsca zrobiła się super ruchliwa okolica , a nasze dzieci z trudem , lub przy pomocy straży miejskiej przedostają się na jej druga stronę do szkoły ..... :!: Dlatego uważam , że drogi powstać musza , bo inaczej zupełnie utkniemy już pod wlasnymi bramami lub blokami.... :!:
Piaseczno i jego okolice to moja mała ojczyzna .
Awatar użytkownika
lewin39
 
Posty: 65
Rejestracja: wt paź 23, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Droga expressowa w Piasecznie

Postautor: Jakub » pn lis 12, 2007 8:29 pm

Agata SOWIńSKA pisze:opanujcie się....

My się mamy opanować, czy lidzie piszący takie protesty ;)
Agata SOWIńSKA pisze:skoro się w Piasecznie tyle buduje bloków to niech zacznie się budowa dróg

Zgaszam się z sąsiadką. Drogi muszą być! Kupili sobie ludzie samochody i narzekają, że korki, a teraz dla urozmaicenia, że blisko droga ekspresowa... Nie rozumiem ludzi. :)
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Agata SOWIńSKA » wt lis 13, 2007 7:25 am

a ten moloch to tzw "Puławska bis" która będzie przechodzić za oknami domku w którym mieszkam. a najgorsze jest to że będzie przechodziła przez ziemie moich rodziców, miej więcej po środku gruntów, tworząc przestrzeń nie użytków gdyż z jednej i drugiej strony drogi będą ekrany odcinające nas od drogi..


więc pytam co z resztą gruntów nikt juz tego nie kupi ani nikt sie nie pobuduje przy takiej trasie.... rewelacja... wy narzekacie... to co mają powiedziec ludzie tacy jak moim rodzice, których przez tą drogę pozbawi się środków do życia.... rewelacja..
Agata SOWIńSKA
 
Posty: 9
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 3:39 pm

Droga expressowa w Piasecznie

Postautor: Jankes » wt lis 13, 2007 9:54 am

Dzięki za dość ciekawe informacje. Wysłałem link do tego postu koleżance, niech sobie sama poczyta a może dołączy do rozmowy.
Awatar użytkownika
Jankes
 
Posty: 1647
Rejestracja: czw mar 22, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: PESTKA35 » wt lis 13, 2007 3:16 pm

MOJ brat tez ma tam pole niestety :(
"Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie pukałeś."
Awatar użytkownika
PESTKA35
 
Posty: 425
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 1:07 pm
Lokalizacja: PIASECZNO

Postautor: lewin39 » wt lis 13, 2007 6:17 pm

Agata SOWIńSKA pisze:a ten moloch to tzw "Puławska bis" która będzie przechodzić za oknami domku w którym mieszkam. a najgorsze jest to że będzie przechodziła przez ziemie moich rodziców, miej więcej po środku gruntów, tworząc przestrzeń nie użytków gdyż z jednej i drugiej strony drogi będą ekrany odcinające nas od drogi..
..... dzieki za odpowiedź .....co do molocha ....ale chyba jakaś forma wykupu tej ziemi jest ?????? to nie dekret uwłaszczeniowy mam nadzieję .... bo w sumie to przykre ..... nikt nie proponował wam innej ziemi w zamian ????
Agata SOWIńSKA pisze:więc pytam co z resztą gruntów nikt juz tego nie kupi ani nikt sie nie pobuduje przy takiej trasie.... rewelacja...
może pod budownictwo mieszkaniowe nie ale jakies firmy czy inwestycje typu stacje , zajazdy , a może jakies magazyny ..... to atrakcyjne połozenie dla tego typu działalności ..... :?:
Piaseczno i jego okolice to moja mała ojczyzna .
Awatar użytkownika
lewin39
 
Posty: 65
Rejestracja: wt paź 23, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: PESTKA35 » wt lis 13, 2007 7:33 pm

Ja osobiscie tam nie spodziewam szybko tej drogi ekspresowej ,bo ziemia jest jeszcze nie wykupiona ......to chyba są przymiarki lub plany...........narazie :roll:
"Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie pukałeś."
Awatar użytkownika
PESTKA35
 
Posty: 425
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 1:07 pm
Lokalizacja: PIASECZNO


Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości