Chodniki - Gołków

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Chodniki - Gołków

Postautor: Seba07 » ndz wrz 30, 2007 5:43 pm

Witam!
Od jakiegoś czasu mieszkam w Gołkowie i szczerze mówiąc zaczynam dostrzegać kilka "problemów".
Jednym z nich jest Brak chodników. Nie wiem czy ten problem jest znany władzom, nie wiem czy to jest problem innych mieszkańców, wiem jedno, mi to troszkę przeszkadza, gdy widzę ludzi którzy idąc do sklepu, czy na przystanek (Lini 727) muszą iść ulicą, lub uciekać do rowu gdy jedzie samochód.
O ile jest to do zniesienia w dzień, przy ładnej pogodzie, o tyle w czasie deszczu, porach nocnych jest NIEBEZPIECZNE!! (Ludzie nie mają oświetlenia),
a przydrożne latarnie nie są zbyt wydajne! Idąc chodnikiem jest sie "troszkę" mniej narażonym na wypadek, niż idąc po jezdni...(Gołkowska od torów kolejki do Lipowej, jest niestety w nie najlepszym stanie)

Chodnik był by bardzo przydatny i nie tylko ze względu wygody "spacerowania" ale i BEZPIECZEńSTWA mieszkańców...
Rozumiem ze problem budowy chodników poza Piasecznem, np: w Gołkowie wstrzymuje inwestycja ściekowo/kanalizacyjna, ale mam nadzieje że po jej zakończeniu, władze poważnie pomyślą o wybudowaniu chodników, w Polsce widziałem mniejsze wioski w których chodniki są budowane (trasa = Rawa Maz. - £ódź) (zapewne ze środków unijnych)... Ale są tam chodniki...
Czekam na odzew... czy tylko mi to przeszkadza??

Pozdrawiam!
Seba07
 
Posty: 7
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 6:44 pm
Lokalizacja: Gołków

Chodniki - Gołków

Postautor: Jakub » ndz wrz 30, 2007 7:54 pm

Seba07 pisze:czy tylko mi to przeszkadza??

Nie tylko Tobie to przeszkadza. Każda osoba poruszająca się na piechotę dostrzega brak chodnika. Najgorsze jest to, że Radny naszej gminy jeżdżą chyba tylko samochodami i nie dostrzegają potrzeb zwykłych mieszkańców. A szkoda!!! Może powinniśmy się zebrać i napisać jakąś petycję do radnych, żeby zgłosili na radzie miejskiej potrzebę zbudowania chodników dla mieszkańców.

p.s. pozdrawiam sąsiada z Gołkowa.
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Brak chodników

Postautor: lucja » ndz wrz 30, 2007 8:00 pm

Nie byłam w Gołkowie, ale ostatnio wracałam spacerkiem z Zalesia i również miałam problem żeby spokojnie przejść. Musiałam iść wzdłuż torów kolejki wąskotorowej. Przejadę się do Gołkowa i zobaczę jak jest u was :) Jakub ma fajny pomysł: trzeba zgłosić potrzebę do radnych, którzy reprezentują nasze interesy w gminie!
:pisze:
Pozdrawiam serdecznie
Łucja
Awatar użytkownika
lucja
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz kwie 08, 2007 3:50 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: sharmlover » pn paź 01, 2007 5:57 am

Proponuje, zeby przy okazji poruszyc temat sciezek rowerowych, chocby weziutkich. Ja osobiscie nie jestem zbyt goraca zwolenniczka jazdy na rowerze - ale majac BEZPIECZNY chocby najwezszy odcinek drogi z przyjemnoscia zaminilabym samochod na rower :) . W Chylicach powstal piekny chodnik, jednak nie sadze zeby piesi byli zadowoleni z rowerow smigajacych im kolo nosa, a tak sie dzieje. Sama idac na spacer z mezem zostalam "WYDZWONIONA" :x przez 2 rowerzystow - poniewaz nie usunelam sie z drogi na czas dosyc szybko nadjezdzajacemu rowerzyscie.
Mysle, czesc wydanych srodkow - kanalizacja :arrow: nowa nawierzchnia drog, nowe chodniki - moglaby zostac moze przeznaczona tez na sciezki rowerowe. Ma to logiczne uzasadnienie - rozmiawialam z kilkoma osobami, ktore podobnie jak ja majac bezpieczny kawalek drogi z najwieksza przyjemnoscia wraz z rodzinami korzystaloby z rowerow zamiast samochodow - dla Konstancina jako uzdrowiska - powoduje to mniejsze zanieczyszczenie powietrza, mniej samochodow na drogach, zdrowszych mieszkancow :wink: :arrow: bo przeciez ruch fizyczny (sport) to zdrowie.
Awatar użytkownika
sharmlover
 
Posty: 636
Rejestracja: sob kwie 21, 2007 5:40 am
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Postautor: lukiasz » pn paź 01, 2007 8:12 am

taki sam problem jest na drodze z Gołkowa do Jazgarzewa, a w niedziele to już jest koszmar, nie wiadomo jak jechać środkiem drogi czy może w tempie pieszego który jak święta krowa idzie cała ulicą. Sam często tędy chodziłem i wiem że chodnik jest tam potrzebny.
Tuning w RPM, Dealer wydechów Magnaflow i elementów zawieszenia Ultra Racing

http://www.rpmotorsport.pl
Tein, Toyo, Nokian, JBL, Infinity Defi, Koni, Motul, Drag Wheels, Rota, ATS, EBC, Sparco, i inne
Awatar użytkownika
lukiasz
 
Posty: 87
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 9:46 pm
Lokalizacja: Piaseczno/Jazgarzew

Chodniki - Gołków

Postautor: Jankes » pn paź 01, 2007 12:45 pm

Jakub pisze:Może powinniśmy się zebrać i napisać jakąś petycję do radnych, żeby zgłosili na radzie miejskiej potrzebę zbudowania chodników dla mieszkańców.

Najpierw musicie dowiedzieć się kto jest z Gołkowa w Radzie Miejskiej.
Awatar użytkownika
Jankes
 
Posty: 1647
Rejestracja: czw mar 22, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Chodniki - Gołków

Postautor: Jakub » pn paź 01, 2007 7:53 pm

Jankes pisze:Najpierw musicie dowiedzieć się kto jest z Gołkowa w Radzie Miejskiej.

No właśnie kto jest w Radzie Miejskiej Piaseczna w imieniu mieszkańców Gołkowa? Czytam listę Radnych Piaseczna: http://www.bip.piaseczno.eu/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=0&Itemid=44
ale nie wiem kto występuje w dobrej sprawie mieszkańców Gołkowa?
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chodniki - Gołków

Postautor: Seba07 » wt paź 02, 2007 7:58 am

Jakub pisze:Najgorsze jest to, że Radny naszej gminy jeżdżą chyba tylko samochodami i nie dostrzegają potrzeb zwykłych mieszkańców. A szkoda!!!
No chyba jest tak jak piszesz... niestety, gdyby się przeszedł nawet po coś do sklepiku, a nie jechał autem, pewnie zauważył by problem...

Może powinniśmy się zebrać i napisać jakąś petycję do radnych, żeby zgłosili na radzie miejskiej potrzebę zbudowania chodników dla mieszkańców.

W pisaniu petycji nie ma doświadczenia, ale chętnie podpiszę się pod takową..

p.s. pozdrawiam sąsiada z Gołkowa.


Pozdrawiam również...

(może na następnym spotkaniu forumowiczów pozdrowimy sie na LIVE) he he
:good:
Seba07
 
Posty: 7
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 6:44 pm
Lokalizacja: Gołków

Chodniki - Gołków

Postautor: Jankes » wt paź 02, 2007 12:35 pm

Seba07 pisze:W pisaniu petycji nie ma doświadczenia, ale chętnie podpiszę się pod takową..

Na tym forum to Radny Lesznowoli Marcin Kania ma doświadczenie w pisaniu petycji. Jak wróci z urlopu, to zapewne będziecie mogli poprosić go o pomoc w skleceniu kilku zdań.
Awatar użytkownika
Jankes
 
Posty: 1647
Rejestracja: czw mar 22, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Martin » wt paź 02, 2007 4:25 pm

Seba07 pisze:może na następnym spotkaniu forumowiczów pozdrowimy sie na LIVE

Trzymam Cię za słowo :)
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno


Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości