Piaseczno skrzyżowanie ul. Okulickiego z ul. Julianowską

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Czy przemieszczasz się drogą nr 721 na wysokości ul. Julianowskiej po zmroku?

tak, jest to skrajnie niebezpieczne skrzyżowanie
16
64%
tak, ale nic w nim strasznego
5
20%
nie, nie wiem o którym skrzyżowaniu mowa
4
16%
 
Liczba głosów : 25

Piaseczno skrzyżowanie ul. Okulickiego z ul. Julianowską

Postautor: magosia » czw wrz 20, 2007 5:46 pm

Rzecz jest o skrzyżowaniu Julianowskiej z wojewódzką drogą nr 721 (ul.okulickiego) inaczej: tej drogi od kauflanda w stronę konstancina :)

Jak wielkie jest tam natężenie ruchu wie chyba każdy. Uważam za najzwyklejszy skandal całkowity brak oświetlenia drogi wojewódzkiej na wysokości skrzyżowania z drogą prowadzącą do osiedli mieszkaniowych i dalej na oznaczonych znakami ostrzegawczymi ostrych zakrętach.

jeżdżę tamtędy niemal codziennie z moją mamą, albo b.wczesnie rano albo po zmroku jedyne co mi sie nasuwa to: kiedy kogoś tam zabiję?

jest jedyna rada na to chamstwo urzędasów, na igranie z życiem moim i tych tysięcy osób które przemierzają tę trasę o zmroku, jest eksperyment: wypuszczenie ich dzieci czy wnuków, żony czy ojców poboczem tej drogi gdy jest ciemno i wpakowanie za kierownice, gdy z naprzeciwka jadą samochody a oni nie mają zielonego pojęcia gdzie ci ludzie na poboczu są
jak sie nie zesrają w gacie ze strachu to szacunek..

ale UWAGA! urzędnicy działają!
w maju tego roku wszczęto postępowanie w przedmiocie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia polegającego na: budowie kanalizacji deszczowej oraz przebudowie skrzyżowania drogi

ciekawe czy dożyję ogłoszenia decyzji, czy dożyję w końcu wydania zgody, czy doczekam uchwalnie tego w budżecie, ogłoszenia przetargu, jego rozwiązania, i w końcu- postawienia 10 nieszczęsnych latarni na poboczu
Awatar użytkownika
magosia
 
Posty: 29
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 2:58 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Skrzyżowanie ul. Okulickiego z ul. Julianowską

Postautor: Jakub » czw wrz 20, 2007 6:05 pm

W Piasecznie jest dużo niebezpiecznych skrzyżowań. Jedno z niebezpiecznych skrzyżowań podobno mają przebudowywać w ramach remontu Puławskiej. Wspomniane było o tym w informacji: przebudowa szosy z Piaseczna do Góry Kalwarii. Jest tam wygląd skrzyżowań po przebudowie drogi nr 79.
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: magosia » czw wrz 20, 2007 6:07 pm

Niestety masz rację:(
Trasa Pno-GK to naprawdę "trasa śmierci"
I zarazem duża inwestycja, tutaj wystarczyłoby 5 latarni po jednej i 5 po drugiej stronie (nie mogą poszerzać jezdni z uwagi na posesje..i cmentarz)
Awatar użytkownika
magosia
 
Posty: 29
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 2:58 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Jakub » czw wrz 20, 2007 6:21 pm

magosia pisze:Trasa Pno-GK to naprawdę "trasa śmierci"

Oj tak, jak sprowadziłem się do Piaseczna to przejeżdżając przez skrzyżowaie byłem w szoku. Do tej pory staram się jeździć objazdami, aby tylko przez nie nie przejeżdżać.
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Skrzyżowanie ul. Okulickiego z ul. Julianowską

Postautor: Martin » czw wrz 20, 2007 6:57 pm

To są właśnie rzeczy, o które powinni zadbać Radni Piaseczna. Niestety mało ich to chyba interesuje, skoro nadal jest tam tak jak jest.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: lucja » czw wrz 20, 2007 8:29 pm

Witam magosia na tym forum. :)

Skrzyżowanie ul. Okulickiego z ul. Julianowską, jest to skrajnie niebezpieczne skrzyżowanie! Powinni coś z nim zrobić, tak jak również z kilkoma innymi skrzyżowaniami w naszym mieście.
Pozdrawiam serdecznie
Łucja
Awatar użytkownika
lucja
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz kwie 08, 2007 3:50 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: stentonik » czw wrz 20, 2007 9:06 pm

Jeżdżę tamtędy przynajmniej raz dziennie, o różnych porach, i niestety ale stwierdzam, że kierowcy (sądząc po numerach rej.) również miejscowi, wcale nie ułatwiają przejazdu przez to skrzyżowanie.
Pomijając debili jadących od strony Konstancina do Piaseczna nawet nie ZWALNIAJĄCYCH przed tą krzyżówką, zauważam coraz wiekszą agresje za kierownicą dosłownie każdego, kto chce się tam włączyc do ruchu.
Ludzie sie spieszą, ok. Ale reguły jazdy, 3% życzliwości i właściwego, odrobinkę kulturalnego zachowania (proszę, przepuszczam Cię, bo inaczej nigdy nie wjedziesz kolego) jeśli nawet naginamy przepisy, powinno być. A tego brakuje. Każdy narzeka, ale nie przepuści, nie zwolni, nie uśmiechnie się i nie podziękuje. A takie skrzyżowania były zawsze, było ich więcej, i będą długo. Zmieniło sie tylko natężenie ruchu i "wychowanie" pseudokierowców

świat się zmienia. Tu szybkie samochody już nie pomogą. Trzeba szukać albo zamawiać opancerzone.

Ja jestem załamany tą sytuacją, ponieważ dziennie "kręcę" ponad 200 km po naszym powiecie i województwie to widzę co się dzieje.

Kiedy jadę tamtędy to nie zajmuje mnie myśl aby kogoś nie zabić, bo staram się jechać maksymalnie ostrożnie i rozważnie, ale aby nie zabił mnie ktoś. A czychają tam zabójcy, oj czychają...
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: Jankes » pt wrz 21, 2007 7:49 am

Witam serdecznie nową koleżankę na forum.
Czy te skrzyżowanie jest za Thomsonem w kierunku Konstancina?
Awatar użytkownika
Jankes
 
Posty: 1647
Rejestracja: czw mar 22, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: kameleon » pt wrz 21, 2007 8:32 am

Jankes pisze:Witam serdecznie nową koleżankę na forum.

Przyłączam się do powitania nowej osoby na forum.
stentonik pisze:Kiedy jadę tamtędy to nie zajmuje mnie myśl aby kogoś nie zabić, bo staram się jechać maksymalnie ostrożnie i rozważnie, ale aby nie zabił mnie ktoś. A czychają tam zabójcy, oj czychają...

Chyba muszę pojechać w tamtym kierunku. Czy to jest gdzieś tego cmentarza obok Thomsona?
Kameleon
Awatar użytkownika
kameleon
 
Posty: 548
Rejestracja: pn mar 26, 2007 6:05 pm
Lokalizacja: Warszawa (Ursynów)

Postautor: stentonik » pt wrz 21, 2007 1:56 pm

kameleon pisze:Chyba muszę pojechać w tamtym kierunku. Czy to jest gdzieś tego cmentarza obok Thomsona?


Tak. Wybierz się tam tuż przed zmierzchem, w tygodniu, a jakby jeszcze siąpił deszcz albo śnieg z deszczem, to byś już wogóle świetnie trafił.

pzdr
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: Jankes » pt wrz 21, 2007 2:59 pm

stentonik pisze:Wybierz się tam tuż przed zmierzchem, w tygodniu, a jakby jeszcze siąpił deszcz albo śnieg z deszczem, to byś już wogóle świetnie trafił.

Może jakaś impreza integracyjna przy tym wspaniałym skrzyżowaniu :)
Awatar użytkownika
Jankes
 
Posty: 1647
Rejestracja: czw mar 22, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: PESTKA35 » pt wrz 21, 2007 7:00 pm

:lol: :lol: :lol: przydało by się ,pod kasztanem(drzewo) :lol: :lol: :lol: :lol:
"Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie pukałeś."
Awatar użytkownika
PESTKA35
 
Posty: 425
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 1:07 pm
Lokalizacja: PIASECZNO

Postautor: stentonik » pt wrz 21, 2007 9:30 pm

Nie życzę nikomu, ale za kilkadziesiąt lat pewnie wszyscy się tam spotkamy, obok tego skrzyżowania.

Na wieki

:)))
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: Jankes » pn wrz 24, 2007 8:38 am

stentonik pisze:pewnie wszyscy się tam spotkamy, obok tego skrzyżowania

Faktycznie - jest tam cmentarz...
Awatar użytkownika
Jankes
 
Posty: 1647
Rejestracja: czw mar 22, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: PESTKA35 » pn wrz 24, 2007 8:49 am

Dobrze powiedzane Jankes :lol: :lol: :lol: ja na przeciwko cmentarza pracuje i mysle ze na starosć przejde tylko na druga strone ulicy :lol: :lol: :lol: :lol:
"Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie pukałeś."
Awatar użytkownika
PESTKA35
 
Posty: 425
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 1:07 pm
Lokalizacja: PIASECZNO

Następna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

cron