SPALARNIA ŚMIECI W PIASECZNIE?

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Postautor: Obserwator2 » śr paź 31, 2012 6:33 pm

Jeśli w planach by było powstanie takiej inwestycji akurat tam, to nikt by właściciela się o to nie pytał. Odpowiedni plan zagospodarowania przestrzennego, wykup gruntu i tyle. Widok zależałoby od projektu. Wiedniu powstała nawet ładna spalarnia - widok nawet bajkowy. Na Targówku też jest spalarnia i trochę przypomina blaszak Auchan od ulicy Puławskiej.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... izwerk.JPG

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9 ... QPUgMaSxQw
Awatar użytkownika
Obserwator2
 
Posty: 103
Rejestracja: pn paź 22, 2012 8:08 pm

Postautor: Obserwator2 » sob lis 03, 2012 1:43 pm

Dostałem odpowiedź na e-maila(zamieszczony na tym forum i wysłany 21.10.2012) ze strony jednego Radnego w dniu 29.10.2012 r.

witam
dziękuję za fachowe uwagi, przekażę jako głos w dyskusji

Piotr Obłoza


Chociaż dobrze, że dostałem jedną odpowiedź na dwudziestu paru Radnych i pana Burmistrza. Ale to zostawię bez komentarza.
Awatar użytkownika
Obserwator2
 
Posty: 103
Rejestracja: pn paź 22, 2012 8:08 pm

SPALARNIA śMIECI W PIASECZNIE?

Postautor: Majkel » sob lis 03, 2012 10:24 pm

Napisz radnemu Obłozie, żeby informował Ciebie o tym co będzie wynikało z oficjalnych dyskusji w gronie decyzyjnych osób w urzędzie gminy.
Awatar użytkownika
Majkel
 
Posty: 1378
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 8:52 pm
Lokalizacja: okolice

Postautor: Obserwator2 » sob lis 03, 2012 11:34 pm

Jeśli zapadną decyzje w tej sprawie w urzędzie gminy, to myślę że wszyscy zostaniemy o tym poinformowani.Nie czuje takiej potrzeby aby być faworyzowany pod względem dostępu do informacji. Ważne dla mnie, że pozytywnie sprawa się posunęła.
Awatar użytkownika
Obserwator2
 
Posty: 103
Rejestracja: pn paź 22, 2012 8:08 pm

Postautor: Obserwator2 » sob lis 10, 2012 3:19 pm

Fragment rozmowy z panią Radną K.Nowocin-Kowalczyk

Do do Pani Radnej K.Nowocin-Kowalczyk

"Mam prośbę o najbliższej Radzie Miejskie zapytanie pana Burmistrza o "Plan i organizacja w energie cieplną, energie elektryczną, i paliwo gazowe dla Miasta i Gminy Piaseczno" do kiedy będzie zaktualizowane? To dotyczy całej Gminy i Miasta Piaseczno, w tym Józefosławia. Chyba 2011 roku w uchwale przeznaczano 18 000 zł aby wykonać aktualizacje, jest koniec 2012 roku a aktualizacji nie ma. Obecne dokumenty są z 2002 i 2008 r. Będzie też coś mówione o nowych stawkach za śmieci. Może zapytać się pana burmistrza lub pana przewodniczącego co z pomysłem na temat spalarni. To też dotyczy Pani regionu."

Odpowiedź


"Mogę Panu od razu odpowiedzieć. Nie potrzeba do tego interpelacji.
jesli chodzi o ustawe smieciowa, to aktualnie pracujemy nad uchwałami dotyczacymi całego tego nowego systemu. Poswiecamy tej sprawie sporo czasu na różnych komisjach, bo problem jest wazny. Stawki za wywóz smieci będa wyzsze, dla tych posesji i mieszkań, w których mieszka więcej niz jedna osoba. Dlaczego? Poniewaz bedziemy płacic za osobe, a nie za mieszkanie. Wiadomo przeciez, że kazdy wytwarza odpady. Smiecie posegregowane będą tańsze od nieposegregowanych. Wg dzisiejszych wyliczeń, w zaleznosci od tego, który wariant przyjmiemy i uchwalimy, stawka wynosi od 12-15zł/os. miesięcznie. Może się jeszcze nieco zmienic w zalezności od wyników przetargu i cen zaproponiowanych przez firmy komunalne. Ale o tym wszystkim oraz "jak to teraz bedzie działać", mieszkańcy zostana dokładnie poinformowani w przyszłym roku. Nowe reguły odbierania odpadów beda obowiazywac od lipca.(2013)

Jesli chodzi o spalarnie, to tymczasem oficjalnie nic sie nie dzieje, więc nie ma tematu. Również to, czy ta spalarnia faktyczanie powstanie na naszym terenie czy tez nie, nie jest jeszcze przesadzone. Swoja własna opinie w tej sprawie wyraże w najblizszym czasie w oddzielnym artykule."
Awatar użytkownika
Obserwator2
 
Posty: 103
Rejestracja: pn paź 22, 2012 8:08 pm

Postautor: Obserwator2 » pn lis 19, 2012 1:13 pm

http://forumpiaseczno.info/topic/354-sp ... iasecznie/

Pytanie na forum

Zrobiła się dziwna cisza w sprawie spalarni w Piasecznie, podobno niektórzy z wycieczkowiczów już myślą, co tu zrobić z kasą, którą na nich wydaliśmy by twarz zachować. Kolego Obserwator podsyłam linka, bo skoro masz wiedzę analityczną to sobie ze sprawą poradzisz i nam ją rozświetlisz. Masz tu też uchwałę Samorządu Mazowieckiego, w załączniku są mapki i za cholerę w planach do 2023 roku nie widzę propozycji ulokowania u nas spalarni. Więc o co chodzi, czy tylko o turystykę samorządowo-ekologiczną?
http://www.mazovia.pl/komunikaty/art,16 ... -2023.html

Moja odpowiedź

Przejrzałem plan i dla regionu warszawskiego w podpunkcie

2.4.4.3 Bilans mocy przerobowych istniejących instalacji oraz planowanych do wybudowania


str 168
"Z powyższego bilansu wszystkich funkcjonujących instalacji wynika, że w regionie występuje nadwyżka przepustowości instalacji w części mechanicznej instalacji MBP. Wynika to z faktu, że do bilansu wzięto pod uwagę zarówno instalacje regionalne (RIPOK), jak i instalacje wyznaczone do zastępczej obsługi znajdujące się na obszarze regionu,. W celu zobrazowania potrzeb inwestycyjnych, poniżej przedstawiono bilans prognozy powstających odpadów, uwzględniający wyłącznie instalacje regionalne. Bilans uwzględnia uruchomienie w 2017 roku instalacji do termicznego przekształcania odpadów w m.st. Warszawie o łącznej przepustowości 305 200 Mg/rok."

str. 169
"W obliczeniach powyższego bilansu uwzględniono, uruchomienie w 2017 roku rozbudowanej do przepustowości 305 200 Mg/rok instalacji termicznej w m.st. Warszawie oraz zapełnienie w tym samym roku pojemności składowiska Radiowo w m. Klaudyn (RIPOK). Tabela nie uwzględnia pozostałych instalacji, umieszczonych w tabeli 69. W zależności od stopnia ich realizacji, możliwa będzie do rozważenia decyzja o budowie drugiej instalacji do termicznego przekształcania odpadów."

Czyli rozbudują instalacje na Targówku. ul Gwarków 9 z 70 000 ton do 400 000 ton jak podawały gazety.

Ale plan wspomina o spalarni w Pruszkowie( nie ma na tych mapkach w planie), co mówi ten fragment


str 170/171
"Ponadto, wśród inwestycji planowanych w regionie warszawskim, została zgłoszona rozbudowa istniejących lub budowa nowych instalacji do zagospodarowania odpadów innych niż składowiska. Wśród nich wymienić można budowę instalacji do termicznego unieszkodliwiania odpadów komunalnych w Pruszkowie, pn. „Zespół Energetyczny Pruszków”. Jednak na te przedsięwzięcia żaden z inwestorów nie uzyskał do dnia 31 grudnia 2011 roku decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach lub decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu. Ze względu na to, że region warszawski zamieszkuje ponad 300 tys. mieszkańców zgodnie z zaleceniami Kpgo 2014 wskazana jest budowa instalacji do termicznego przekształcania odpadów komunalnych (ITPOK). ITPOK daje możliwość zagospodarowania dużej ilości odpadów komunalnych co stanowi rozwiązanie problemu obecnego systemu gospodarki odpadami przy kończącej się pojemności składowisk. Jednak realizacja planowanych przedsięwzięć powinna być zależna od wyników analizy w oparciu o dane zamieszczone w tab 67. Bilans mocy przerobowych w regionie warszawskim."

Kwestia czy tajemniczy inwestor pod tą inwestycje w Piasecznie uzyska "decyzje o środowiskowych uwarunkowaniach lub decyzje o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu" skoro nie uzyskał ich w Pruszkowie?

Być może Piaseczno jest drugą alternatywą.

A to może jednie wydać chyba Urząd Miasta i Gminy Piaseczno.
Awatar użytkownika
Obserwator2
 
Posty: 103
Rejestracja: pn paź 22, 2012 8:08 pm

Postautor: Krzysztof Dynowski » śr gru 05, 2012 3:30 pm

„W odpowiedzi na Pana wniosek dotyczący punktu utylizacji odpadów informuję, iż na terenie gminy Piaseczno nie działa, jak również nie jest planowanie powstanie takiego punktu.”

W związku z powyższym na usta cisną mi się dwa pytania:

- czy fundowanie sobie wycieczki samorządowo – ekologicznej za publiczne pieniądze, to już jest ich marnotrawienie czy nie?

- i tak bardziej po ludzku – na jaką cholerę żeśta tam jechali?!?

http://www.krzysztofdynowski.pl/?page_id=507
Awatar użytkownika
Krzysztof Dynowski
 
Posty: 237
Rejestracja: czw paź 21, 2010 10:00 am
Lokalizacja: Księstwo Chyliczki

Postautor: wdolinski » śr gru 05, 2012 4:39 pm

Na profilach niektórych ciekawych świata widziałem nowe zdjęcia, może o to chodziło?
Czuć się lokalnym patriotą to powód do dumy.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Postautor: adamaszek » śr gru 05, 2012 4:53 pm

Ta spalarnia to powinna iść w zapomniane..
adamaszek
 
Posty: 5
Rejestracja: śr gru 05, 2012 4:40 pm

Postautor: Obserwator2 » śr gru 05, 2012 8:55 pm

Wszystko zaczęło się o od tego pisma pana Burmistrza Piaseczna

http://itvpiaseczno....nie-,2,961.html

Ja się zastanawiam co zainspirowało pana Burmistrza do napisania powyższego pisma do Rady Miejskiej? Lub kto ?

Z drugiej strony, jeśli projekt był na starcie nie do realizacji, to po co tam jechali do Szwecji i zrobili później niektórym apetytu.? Takie wycieczki robi się wtedy gdy na 90 % taka inwestycja miałaby powstać u nas w Piasecznie?
Taka inwestycja o kosztach 740 mln trochę ekonomicznie pobudziło miasto.
A tak z jakieś 20 000 - 30 000 zł poszło na tą wycieczkę z publicznych pieniędzy( promy, autokar, noclegi, jedzenie - 4 dni)

Może przypomnę słowa Radnego Mizerskiego
"Tylko głupi burmistrz i głupia rada mogliby nie wykorzystać okazji, by wybudować w Piasecznie spalarnię. Korzyści z niej będą ogromne – zachwalał z kolei radny Andrzej Mizerski." - Nad Wisłą

I coś się nagle im odwidziało. :)
Ostatnio zmieniony wt gru 11, 2012 12:41 pm przez Obserwator2, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Obserwator2
 
Posty: 103
Rejestracja: pn paź 22, 2012 8:08 pm

Postautor: tvpiaseczno » śr gru 05, 2012 9:31 pm

Fajnie było.
iTV Piaseczno http://www.itvpiaseczno.pl
itvpiaseczno@wp.pl tel. 501-206-789
Awatar użytkownika
tvpiaseczno
 
Posty: 1108
Rejestracja: pn mar 17, 2008 8:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Obserwator2 » czw gru 06, 2012 8:53 pm

Autor tekstu: Owca na facebooku

http://www.facebook.com/notes/piaseczno ... 5744156766

Piaseczyńskie życie cz.2 - Spalarnia

W pewnej gminie proszę dzieci

Dziś zaistniał problem śmieci


Teraz zamiast je składować

Unia każe segregować


Na bok papier i butelki

Oraz inne duperelki


Dalej duzi oraz dzieci,

Wszyscy segregujmy śmieci


Radni nasi chcieli lekcje

Więc wybrali sobie Szwecję


Gmina nasza nie żałuje

I wycieczkę zafunduje


Choć spalarni nie buduje

To autokar już tam pruje


Polskie firmy są plebejskie

Trza kopiować europejskie


Choć stolica śmieci pali

To jest w Polsce, szwedzkie dalej.


Po co polska, lepsza szwedzka

Chociaż bliżej Zabraniecka


Szwecja woła, jechać trzeba

Tak wypada, i tak trzeba


Zabranieckiej nie zwiedzali

Chociaż Szwedzka nieco dalej


Wszyscy dobrze się bawili

żółte kaski ponosili


Hej dziewczyny, hej chłopaki

Morał jest historii taki


Niczym w Misiu Londyn, Londek

Wszystko w życiu ma porządek


Radni nasi bardzo mili

Szwecję z Szwedzką pomylili.
Awatar użytkownika
Obserwator2
 
Posty: 103
Rejestracja: pn paź 22, 2012 8:08 pm

Po co Burmistrzowi ta uchwała?

Postautor: iTV Piaseczno News » pt gru 28, 2012 2:08 pm

Obrazek

Po co Burmistrzowi ta uchwała? Dyskusja radnych na Sesji 12.12.12r. przed podjęciem uchwały upoważniającej burmistrza do rozmów na temat spalarni śmieci w Piasecznie http://itvpiaseczno.pl/w-urzedzie-gminy,1,13.15,1348
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: StaryBobrowiec » pt gru 28, 2012 6:05 pm

Obserwator2 pisze:Jeszcze chciałem zamieścić pismo, które wysłałem Burmistrzowi i Radnym Miasta i Gminy Piaseczno

Do Radnych Gminy i Miasta Piaseczno
/cut/
[b]Jeszcze moje pytanie
Jakie zyski będzie generować spalarnia zakładając, że możemy postawić taką spalarnie jaka będzie w Krakowie ?

220 tysięcy ton rocznie śmieci, gdzie za tonę byłoby płacone 500 zł netto
Zapotrzebowanie na ciepło miasta 100 000 GJ, stawka ciepła jaka obowiązuje w Warszawie 32,69 netto zł / 1GJ
Moc generatorów 8MW z czego 6MW do sprzedaży, a na 2MW (na elektrofiltry dla spalarni), sprzedaż energii 40 000 MWh, po cenie 282,5 zł netto za 1MWh

Przychody z tytułu utylizacji śmieci: 110 mln zł
/cut/
Zysk netto: (20-30% przychodów): 25,3 do 37,95 mln zł rocznie.
Inwestycja(742 mln zł, głównie kredyt z banku BOś 270 mln zł) spłacana by była przez 8-10 lat
/cut/


Mam wrażenie, że clue jest w stawce za tonę śmieci. Ja za swoje 0,24 m3 miesięcznie płacę 30 zł. Nawet jak są o połowę lżejsze od wody, to za tonę zapłacę 240 zł. A dowóz? Kto więc dopłaci do biznesu, by śmieci kosztowały 500 zł za tonę? A jeśli będą za 240 zł to ni kija nie wyjdzie zyskownie. Gdyby to był taki dobry biznes, to wszystkie gminy by się zabijały o to, nie?
StaryBobrowiec
 
Posty: 69
Rejestracja: śr lis 28, 2012 1:53 pm
Lokalizacja: Z Bobrowca

Postautor: Obserwator2 » sob gru 29, 2012 10:37 am

Tu jest jeszcze jedna relacja Kamila Myszyńskiego z posiedzenia Rady Miejskiej

http://forumpiaseczno.info/topic/629-28 ... dnia-2012/

Na początku XVIII sesji Rady Miejskiej w Piasecznie wprowadzono uchwałę dotyczącą upoważnienia burmistrza Zdzisława Lis do współpracy z partnerami odnośnie termicznego unieszkodliwiania odpadów komunalnych. Komisje Polityki Społecznej i Ochrony środowiska były pozytywnie za. Jednak radni rozpętali prawdziwą godzinną burzę dotyczącą tej uchwały. Postaram się wam przedstawić dokładny zapis tej debaty.

Na samym początku do dyskusji zgłosił się radny Zbigniew Mucha, który zauważył, że uchwała nie wchodzi w trybie zwykłym, tylko w awaryjnym. Jej podjęcie może mieć bardzo poważne konsekwencje. Samorządy wykonują bardzo dużo zadań potrzebnych i nie potrzebnych. Sprawa spalarni należy do tej drugiej kategorii. Wszystko przez to, że gmina Piaseczno nie generuje odpowiedniej ilości śmieci, która jest potrzebna do budowy spalarni śmieci. Aktualnie gmina Piaseczno generuje 40 tyś ton śmieci rocznie. Aby opłacalność spalarni śmieci była to trzeba generować 300 tyś ton śmieci rocznie. W przypadku gminy Piaseczno przy takiej nie wielkiej ilości odpadów może wystarczyć sam recykling. W związku z tym nasuwa się pytanie: komu ta spalarnia śmieci jest potrzebna?. Ekonomia wypowiada się jednoznacznie na ten temat.

Radny nie mógł także zrozumieć po co jest podejmowana ta uchwała, która w zamierzeniu miała upoważnić burmistrza do współpracy z partnerami odnośnie termicznego unieszkodliwiania odpadów komunalnych. Radny Zbigniew Mucha stwierdził, że partnerzy w przypadku budowy tej spalarni śmieci są dobrze znani. Chodzi oczywiście o miasto stołeczne Warszawę i ewentualnie budowę spalarni przez firmę Sita. Zostało także zauważone, że ewentualnie spalarnią zainteresowana jest tylko stolica. Sąsiednie gminy jak Lesznowola, Prażmów czy Tarczyn nie podjęły nawet rozmów w tej sprawie. Na sam koniec radny Zbigniew Mucha zauważył, że jest to uchwała mająca na celu uzyskanie odpowiedzi od radnych miejskich czy wyrażają zgodę na budowę spalarni śmieci na terenie Piaseczna.

W dalszej dyskusji głos zabrała radna Katarzyna Nowocin – Kowalczyk, która miała podobne odczucia jak radny Mucha. Zauważyła, że w uzasadnieniu do uchwały nie ma nic na temat po co burmistrzowi Zdzisławowi Lisowi ta uchwała. Pani radna zwróciła uwagę, że bez tej uchwały burmistrz może prowadzić negocjacje z innymi podmiotami. Aktualnie Pan burmistrz ma prawo przeprowadzić konsultacje i może potem przedstawić wnioski radnym. Nie chcę wypowiadać się na temat: czy instalacji jest potrzebna, czy też nie?!. Uważam, że ta uchwała jest niepotrzebna. Mówimy o wielu podmiotach zainteresowanych spalarnią śmieci, a jest on jeden (Warszawa). Dlatego zgadzam się z radnym Muchą.

Radny Andrzej Hubl zauważył, że na komisjach był Pan burmistrz, który wyjaśniał czemu potrzebne jest mu upoważnienie. Panm burmistrz prowadząc konsultacje jest proszony o podstawę do prowadzenia negocjacji. Także radny Andrzej Hubl zaczął doszukiwać się drugiego dna tej sprawy. żądają od burmistrza zgody Rady Miejskiej jest dziwne.

Radny Zbigniew Mucha zauważył, że ma co dalej tego tematu zagłębiać. My nic nie wiemy o działaniach burmistrza w sprawie budowy spalarni śmieci w Piasecznie. W tej sprawie my się wyjątkowo spieszymy, a inne podmioty budują takie instalacje przez 5 lat!.

Głos w sprawie zabrał burmistrz Zdzisław Lis, który przypomniał krótki zapis uchwały: „do konsultacji, bez zaciągania zobowiązań”. Niech Państwo czytają dokładnie uchwały. Tutaj nie ma nic wspólnego ze spiskową teorią dziejów.
W dalszej dyskusji mieliśmy krótkie oświadczenia kolejnych radnych:

Hanna Krzyżewska – Ja jestem za tą uchwałą. Skoro Pan burmistrz prosi o taką prośbę to należy ją spełnić.

Józef Wierzchowski – Pan burmistrz statutowo reprezentuje gminę i może rozmawiać. Ta uchwała wygląda na intencyjną po to aby wiedzieć co Rada Miejska myśli o budowie ewentualnej spalarnii śmieci w Piasecznie.

Teresa Borowska – Podobnmie uważam, że mandat do reprezentowania gminy, do rozmów dostał Pan w wyborach. W tej chwili mamy Pana upoważnić do rozmowy, a dzisiaj Pan już to może robić!.

Katarzyna Nowocin – Kowalczyk – Do czego potrzebne jest Panu takie upoważnienie od Rady Miejskiej w Piasecznie?.

Po kolejnych wypowiedziach radnych głos ponownie zabrał burmistrz Zdzisław Lis. Od trzech miesięcy rozmawiamy o spalarni jako o fakcie przesądzonym. Aktualnie rozważamy, debatujemy na ten temat. Poprzez budowę spalarni śmieci w Piasecznie chcę zrekompensować koszty za nowe gospodarowanie odpadami komunalnymi. Wiemy już, że cena zaproponowana przed przetargiem jest wysoka. Po przeprowadzonmym przetargu przez gminę Piaseczno może być jeszcze wyższa!. Oczekuję od Rady Miejskiej legimityzacji działań. Rozmawiałem z marszałkiem województwa i wiceprezydentem (Warszawy?.). Tylko niech rada da mi mandat. Trzeba znaleźć partnera, który wybuduje spalarnię za sumę około 400 milionów złoty. Decyzja należy do was. Jeśli nie będzie legimityzacji rady to ja odstępuje od programu budowy spalarni śmieci.

Po wypowiedzi burmistrza Zdzisława Lisa głos zabrał radny Wojciech Kaczorowski, który powiedział, że burmistrz potrzebuje poklepania, ale jak rozmawiał Pan z Panem w wójtem Pruszczykiem. To wtedy Pan się nie pytał mnie, ale i rady o zdanie w tej sprawie.

Radny Zbigniew Mucha w dalszym toku dyskusji stwierdził, że: „otworzył Pan puszkę z pandorą”. Dlatego proszę nie dziwić si wypowiedziom radnych. Z Pana strony oczekiwałem decyzji merytorycznej, a nie osobistej. Chcę aby gmina Piaseczno robiła co do niej należy. Ta kwestia nie dotyczy tego!. Zaliczam to do zadań nie potrzebnych. Takie zadania jak widzimy mamy na poziomie województwa, a nie gminy!. Wywiązujmy się z tego co mamy do zrobienia. Droga do Góry Kalwarii, trasa S7 to są nasze zadania.

Katarzyna Nowocin – Kowalczyk – Bardzo mi się nie podoba, aby Pan burmistrz oceniał decyzję radnych. Ja się odniosłam tylko do tej uchwały. Proszę się dowiedzieć i przedstawić fakty. Prosimy o kompetentne pisanie uchwał. Trzeci raz nie otrzymałam odpowiedzi!. (Do czego potrzebne jest Panu takie upoważnienie od Rady Miejskiej w Piasecznie?.)

Józef Wierzchowski – Potrzebna uchwała, aby Pan burmistrz miał sygnał odnośnie naszej decyzji, ale uchwała rozmija się z tym.

Michał Rosa – Pan burmistrz dokładnie powiedział o co chodzi w tej uchwale. Choć rzeczywiście uzasadnienie się rozmija.

Znowu głos w debacie zabrał burmistrz Zdzisław Lis. Pytam się o sprawy strategiczne. Służycie radom mieszkańcom i burmistrzowi. Dlatego was o to pytam!. Czy te 40 uchwał dzisiaj na sesji jest nie realizowaniem kompetencji gminy Piaseczno?. (odpowiedź na wnioski radnego Zbigniewa Muchy).

Katarzyna Nowocin – Kowalczyk – kolejny bubel prawny, źle napisany!.

Andrzej Hubl – prośba o głosowanie dotyczące zamknięcie listy mówców.

Jako ostatnia głos zabrała radna Magdalena Woźniak. Nie głosujemy za czy przeciw spalarni śmieci. Tylko upoważniamy burmistrza do rozmów.

W głosowaniu uchwały brało udział 20 radnych: 12 było za uchwałą, 5 było przeciwnego zdania, a 3 radnych wstrzymało się od głosu.

Po bardzo burzliwej dyskusji uchwała została podjęta. W związku z tym burmistrz Zdzisław Lis dostał upoważnienie od radnych w kwestii dalszych konsultacji z potencjalnymi inwestorami. Ja osobiście uważam, że budowa spalarni śmieci w Piasecznie jest nie potrzebna. Jak ładnie stwierdził radny Zbigniew Mucha: „Aktualnie gmina Piaseczno generuje 40 tyś ton śmieci rocznie. Aby opłacalność spalarni śmieci była to trzeba generować 300 tyś ton śmieci rocznie. W przypadku gminy Piaseczno przy takiej nie wielkiej ilości odpadów może wystarczyć sam recykling”. Zwłaszcza, że gminy sąsiadujące z Piasecznem nie podjęły rozmów w sprawie korzystania ze spalarni śmieci. Jedynym zainteresowanym oddawaniem odpadów do Piaseczna jest Warszawa.
Ostatnio zmieniony sob gru 29, 2012 2:56 pm przez Obserwator2, łącznie zmieniany 2 razy
Awatar użytkownika
Obserwator2
 
Posty: 103
Rejestracja: pn paź 22, 2012 8:08 pm

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

cron