Powstaje 16 piętrowy blok przy Młynarskiej Piaseczno

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Postautor: Magda_S » śr lip 30, 2008 8:17 am

a mnie ciekawi po cholere z angielska skoro mieszkamy w POLSCE??
Jeżdżę rowerem po pokoju i przyklejam plastelinę do ścian
Awatar użytkownika
Magda_S
 
Posty: 53
Rejestracja: pn lip 28, 2008 11:22 am
Lokalizacja: K-Pax

SAND CITY TOWER Piaseczno

Postautor: teresa » śr lip 30, 2008 8:24 am

Magda_S pisze:a mnie ciekawi po cholere z angielska skoro mieszkamy w POLSCE??

W Polsce wszyscy wymyślają angielskie nazwy - mówią, że są bardziej przyswajalne i lepiej wpadają w ucho/oko. Chociaż ja wolę powiedzieć, że mam ochotę na gorącego psa niż na hot doga ;)
Teresa
teresa
 
Posty: 1076
Rejestracja: wt lis 06, 2007 11:32 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Magda_S » śr lip 30, 2008 8:50 am

teresa pisze:wpadają w ucho/oko

tiaaa ten wiezowiec zdecydowanie bedzie wpadał w oko >;0) zasłoni niezły kawałek nieba
Jeżdżę rowerem po pokoju i przyklejam plastelinę do ścian
Awatar użytkownika
Magda_S
 
Posty: 53
Rejestracja: pn lip 28, 2008 11:22 am
Lokalizacja: K-Pax

Postautor: Joniec » śr lip 30, 2008 10:30 am

Palec pisze:Mnie ciekawi kto wymyślał nazwę, "Sand City Tower"... Piaskowe Miasto :roll:


mi się podoba. Nie lubię angielskich nazw, albo jakichś hybryd typu ostatni hit Piaseczna "Warszawska Plaza", ale Sand... naprawdę mi się podoba.
Sand City Tower to nie piaskowe miasto, tylko piaskowa miejska wieża, brzmi okropnie po polsku. Angielska nazwa pokazuje, że jest przemyślana i z poczuciem humoru, brzmi zgrabnie i nie razi głupotą [jak Warszawska Plaza]. Prędzej bym się przyczepiła do Osiedla Róż, bo tam jest sam beton i nie ma róż, ani trawy, ani drzew...

Ja wiem, że 16 pięter to dużo, nawet na Ursynowie są bloki chyba do 12 [przynajmniej ja w wyższym nie byłam], ale błagam Was, mieszkacie w mieście, a nie uzdrowisku.
Rozumiem zmartwienia o drogi i takie tam, ale wiecie przecież ze za rok rusza remont obwodnicy. Chyliczkowska się wtedy odkorkuje [ten efekt da sama estakada przy Laminie bo każdy będzie jeździł Wojska Polskiego], a wyjazd z osiedla Lech juz nie będzie tak uciążliwy.
A zasłonięcie Słońca... no cóż. 8 pietrowy tez by zasłonił.
Mimo, że współczuję, to dalej uważam, że Piaseczno to miasto - nie sypialnia, jak się niektórym wydaje, a miejsce ze względu na remont drogi, ktory ma ruszyć na wiosnę, nie jest takie złe.
Awatar użytkownika
Joniec
 
Posty: 235
Rejestracja: pn lip 30, 2007 10:46 am
Lokalizacja: Pno

Postautor: Magda_S » śr lip 30, 2008 12:51 pm

Faktycznie niektóre nazwy są od czapy i ma się wrazenie, że co niektóre wymyślali przy kielichu >:0) ale mimo ładnego brzmienia .. nie jestem jakoś za tym aby nazwy naszych osiedli, bloków..i innych budynków czy osiedli i wszystkiego innego były w jęz. angielskim..
osoby starsze nie dość, że nie zrozumieją o co come on to jeszcze nie będą umiały wymówić :0)
Nazwy nie muszą przeciez byc kichą jak: Osiedle róz dla betonowego osiedla itp.
..
Jeżdżę rowerem po pokoju i przyklejam plastelinę do ścian
Awatar użytkownika
Magda_S
 
Posty: 53
Rejestracja: pn lip 28, 2008 11:22 am
Lokalizacja: K-Pax

Postautor: Joniec » śr lip 30, 2008 1:35 pm

ba! ja nawet jestem zdecydowanie przeciwna używaniu języka angielskiego w polskich nazwach [albo w normalnym języku, jak proposal albo forwardować maile - jakby przesyłać było trudnym słowem]
Jednak uważam, że nazwa naszej piaskowej miejskiej wieży nie jest taka zła. Chociaż według autora, przytaczanego kiedyś artykułu GW, Sand... jest faworytem wśród głupich nazw[ http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,87871,4814110.html ] to jednak podają tam zdecydowanie bardziej absurdalne pomysły [jak Płudy Village].

Jest dużo bardziej idiotycznych nazw, a w tym przypadku [cytując artykuł z GW "Wyjątkowym poczuciem humoru popisali się inwestorzy 16-piętrowca tuż przy obwodnicy Piaseczna, którzy nie tylko przetłumaczyli na angielski słowo wieża, ale także nazwę miasta, nadając swej inwestycji dumną nazwę Sand City Tower."] nie jest tak źle. Przynajmniej jest śmieszna.
Awatar użytkownika
Joniec
 
Posty: 235
Rejestracja: pn lip 30, 2007 10:46 am
Lokalizacja: Pno

16 piętrowy blok przy Młynarskiej Piaseczno

Postautor: Jankes » śr lip 30, 2008 1:52 pm

Rozumiem zmartwienia o drogi i takie tam, ale wiecie przecież ze za rok rusza remont obwodnicy.

Za rok dopiero ma ruszyć przebudowa drogi krajowej 79 w stronę Góra Kalwaria i to zaczynają od skrzyżowania Puławska - Okulickiego (Droga krajowa nr 79 Piaseczno Energetyczna do Góra Kalwaria). Myślę, że jak wybudują ten wysoki blok, który powstaje przy drodze 79, to Młynarska i Chyliczkowska zapcha się na amen... Znajomy z osiedla Młynarska, cały czas narzeka na wyjazd...
Awatar użytkownika
Jankes
 
Posty: 1647
Rejestracja: czw mar 22, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Joniec » śr lip 30, 2008 2:12 pm

no przecież to napisałam.
za rok rusza, potrwa dwa lata, estakada przy Laminie rozładuje Okulickiego, przez co na Armii Krajowej będzie luźniej, a mieszkańcy Piaseczna będą chętniej jeźdżić Wojska Polskiego niż Chyliczkowską, więc wyjazd będzie łatwiejszy.

Ja też nie jestem za budowaniem większej ilości bloków bez zrobienia dróg, ale akurat w tym miejscu droga będzie zrobiona na 100%.
Awatar użytkownika
Joniec
 
Posty: 235
Rejestracja: pn lip 30, 2007 10:46 am
Lokalizacja: Pno

16 piętrowy blok przy Młynarskiej Piaseczno

Postautor: Tomasz » wt sty 27, 2009 11:25 pm

Zauważyłem, że 16 piętrowe monstrum które powstaje przy Armi Krajowej rozpoczęło kampanię reklamową (banerek) na stronie iTV Piaseczno, z odwołaniem do ich strony: sand-city.pl

Przyjrzałem się stronie i jeszcze sporo mieszkań mają pustych - czyżby brak zainteresowania? ;)
Tomasz z Henrykowa
Awatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 451
Rejestracja: ndz sie 10, 2008 8:59 pm
Lokalizacja: okolice Piaseczna

sand-city.pl w Piasecznie

Postautor: Magda Kusznerewicz » śr sty 28, 2009 12:01 pm

Tomasz pisze:Zauważyłem, że 16 piętrowe monstrum które powstaje przy Armi Krajowej rozpoczęło kampanię reklamową (banerek) na stronie iTV Piaseczno, z odwołaniem do ich strony: sand-city.pl

Reklama dźwignia handlu. Powstają reportaże o Multi Heku to może przestraszyli się, że powstanie o nich reportaż i postanowili wykupić reklamę ;)
Tomasz pisze:Przyjrzałem się stronie i jeszcze sporo mieszkań mają pustych - czyżby brak zainteresowania?

A chciałbyś mieszkać przy drodze krajowej?
Magda
Awatar użytkownika
Magda Kusznerewicz
 
Posty: 126
Rejestracja: pt sie 22, 2008 1:30 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Piaseczno i okolice z SAND CITY

Postautor: iTV Piaseczno News » wt lut 03, 2015 7:38 pm

Obrazek

Piaseczno i okolice z SAND CITY http://itvpiaseczno.pl/reportaze,1,13.18,1687
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Poprzednia

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron