Jak wygląda sytuacja powodzian po powodzi w Piasecznie

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Jak wygląda sytuacja powodzian po powodzi w Piasecznie

Postautor: stentonik » śr gru 29, 2010 12:03 am

Redakcja serwisu mieszkańców pisze:W związku z rozmową, która dość wyraźnie zeszła z tematu Starosty Powiatu Piaseczyńskiego http://forum.powiat-piaseczynski.info/v ... 9&start=15 , rozdzieliliśmy ten temat, na dwie bardzo ważne rozmowy, ale poruszające całkiem inne tematy.



krawczynskilukasz pisze:Pana niechęć do PO, szkodzi Panu jako tzw. obiektywnemu dziennikarzowi:-)


Jak na razie to nie ma za co Was chwalić. Wygraliście wybory, więc oczywistą koleją rzeczy jest, ze za całe bagno o które walczyliście odpowiadacie teraz Wy, i waszym zadaniem jest poradzić sobie z tym, z czym nie radzono sobie za Zalewskiego.

Panie £ukaszu, podważanie obiektywizmu Pana Mariusza to niezbyt elegancki sposób na odwrócenie uwagi od problemów przedstawianych w reportażach na ITVPiaseczno. Przykładowo, czy jest opracowany plan pomocy dla powodzian z 2010 roku, czy uważacie, ze starostwo pomaga na tyle dużo, ze burmistrza to nie juz nie powinno zajmować? Z tego co pamiętam, to jednym z głównych zarzutów na Zalewskiego był brak koncepcji pomocy dla powodzian z Nadarzyńskiej, co więc teraz burmistrz Lis ma do zaoferowania tym ludziom?
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Jak wygląda sytuacja pół roku po powodzi w Piasecznie

Postautor: tvpiaseczno » śr gru 29, 2010 12:05 am

iTV Piaseczno http://www.itvpiaseczno.pl
itvpiaseczno@wp.pl tel. 501-206-789
Awatar użytkownika
tvpiaseczno
 
Posty: 1108
Rejestracja: pn mar 17, 2008 8:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Jak wygląda sytuacja powodzian po powodzi w Piasecznie

Postautor: krawczynskilukasz » śr gru 29, 2010 12:10 am

stentonik rzetelność informacji na itv to ważna kwestia. Dziennikarz może prowdzić swoją działalność w sposób ostry ale nie powinien pokazywać swoich sympatii czy antypatii. W przypadku Pana Mariusza są one widoczne. Stwoerdzam fakt.


Obecnie trwają pracę nad budżetem 2011 i na tym skupia się cały urząd. Po uchwaleniu budżetu będzie przegląd wszystkich wydziałów w urzędzie i jednostek. Po 10 stycznia jak wróce i będę miał spotkanie ze Zdzisławem w sprawach gminy będę mógł odpowiedzieć na to pytanie. Dzś więcej nie mogę napisać
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Re: Jak wygląda sytuacja powodzian po powodzi w Piasecznie

Postautor: Karol » śr gru 29, 2010 12:12 am

Zrobiliście mały offtop. stentonik ma rację. Za co do tej pory odpowiadał Zalewski będzie teraz tłumaczył się Lis.

Wracając do tematu. Mamy nie mały kazus i czekamy na rozstrzygnięcie. Co by nie myśleć o kimkolwiek fajno, że to się pojawiło. Niech niedoróbki w prawie ocenia sąd. Tak będzie sprawiedliwie i nie będzie jakichkolwiek oskarżeń wobec drugiej strony.
Karol
 
Posty: 378
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 12:11 am

Re: Jak wygląda sytuacja powodzian po powodzi w Piasecznie

Postautor: krawczynskilukasz » śr gru 29, 2010 12:20 am

Karol zgadzam się z Tobą, tylko że ja wszystkiego nie wiem, nie siedzę w gminie i nie jestem w stanie ad hoc odpowiedzieć na wszystkie pytania:-)
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Re: Jak wygląda sytuacja powodzian po powodzi w Piasecznie

Postautor: tvpiaseczno » śr gru 29, 2010 12:28 am

krawczynskilukasz pisze:stentonik . W przypadku Pana Mariusza są one widoczne. Stwoerdzam fakt.



Nie chcę wdawać się w polemiki, ale widzę że jeśli coś jest nie w klimacie POtrzeby zmian zaczynają się zarzuty nierzetelności oraz stronniczości. POnieważ nie nadajemy chwalebnych pod niebiosa peonów na cześć i chwałę szanownych działaczy z POtrzeby zmian staję się wg PO nierzetelny i tendencyjny. Podać telefon do Wolskich, Komisarskich czy Szkrzypczaków? To te rodziny które straciły najwięcej w powodzi. Zalewskiemu to wytykali. Tam odpowiedzą jak nasza kochana POtrzeba zmian się nimi interesuje.
Ostatnio zmieniony śr gru 29, 2010 12:51 am przez tvpiaseczno, łącznie zmieniany 1 raz
iTV Piaseczno http://www.itvpiaseczno.pl
itvpiaseczno@wp.pl tel. 501-206-789
Awatar użytkownika
tvpiaseczno
 
Posty: 1108
Rejestracja: pn mar 17, 2008 8:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Jak wygląda sytuacja powodzian po powodzi w Piasecznie

Postautor: Karol » śr gru 29, 2010 12:31 am

tvpiaseczno pisze:Zalewskiemu to wytykali. Tam odpowiedzą jak nasza kochana POtrzeba zmian się nimi interesuje.


Dobry argument, ale co Waszym zdaniem powinni zrobić przez ten miesiąc? Nie chcę, broń Boże, stwierdzić, że to mało czasu, ale sam nie wiem co można było zrobić przez ten czas dla powodzian.
Karol
 
Posty: 378
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 12:11 am

Re: Jak wygląda sytuacja powodzian po powodzi w Piasecznie

Postautor: kondzior78 » śr gru 29, 2010 12:46 am

Karol pisze:Dobry argument, ale co Waszym zdaniem powinni zrobić przez ten miesiąc? Nie chcę, broń Boże, stwierdzić, że to mało czasu, ale sam nie wiem co można było zrobić przez ten czas dla powodzian.


Karol, chociażby pomóc zorganizować święta... Dziękuje, dowidzenia.
kondzior78
 
Posty: 92
Rejestracja: sob mar 15, 2008 11:40 pm

Re: Jak wygląda sytuacja powodzian po powodzi w Piasecznie

Postautor: Karol » śr gru 29, 2010 12:48 am

kondzior78 pisze:Karol, chociażby pomóc zorganizować święta

i okej. Takiej odpowiedzi mniej więcej oczekiwałem. Chociaż tym powinny zajmować się organizacje i OPSy, MOPSy i takie tam.
Karol
 
Posty: 378
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 12:11 am

Re: Jak wygląda sytuacja powodzian po powodzi w Piasecznie

Postautor: kondzior78 » śr gru 29, 2010 12:51 am

Karol pisze:
kondzior78 pisze:Karol, chociażby pomóc zorganizować święta

i okej. Takiej odpowiedzi mniej więcej oczekiwałem. Chociaż tym powinny zajmować się organizacje i OPSy, MOPSy i takie tam.


A komu one podlegają? MOPS pod gminę o ile się nie mylę. Nie mam więcej pytań.
kondzior78
 
Posty: 92
Rejestracja: sob mar 15, 2008 11:40 pm

Re: Jak wygląda sytuacja powodzian po powodzi w Piasecznie

Postautor: Karol » śr gru 29, 2010 12:54 am

kondzior78 pisze:A komu one podlegają? MOPS pod gminę o ile się nie mylę

Oczywiście, że gminie. Wcale tego nie kwestionuję, ale po to tam jest jakiś dyrektor/kierownik i banda jego pracowników, ażeby wiedzieli co w mieście piszczy i komu i jak trzeba pomóc.

Nie bronię tu burmistrza, ale imho plusem Lisa jest to, że nie chce mieć wszystkiego "pod swoją ręką" tylko przekazać kompetencje kierownikom/naczelnikom/etc.
Karol
 
Posty: 378
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 12:11 am

Re: Jak wygląda sytuacja powodzian po powodzi w Piasecznie

Postautor: tvpiaseczno » śr gru 29, 2010 1:00 am

Proponuję zapytać się powodzian co myślą o urzędnikach z MOPSów, OPSów itp. instytucji. Chodzenie tam to jak żebranie na rogu ulicy. Ci ludzie mają jeszcze swoją godność oprócz tego że nie maja nic innego. Wyrwanie grosza z MOPSów POPsów itp. to najniższy rodzaj żebractwa. Tam tak traktują ludzi. którym trzeba pomóc.
Ostatnio zmieniony śr gru 29, 2010 1:01 am przez tvpiaseczno, łącznie zmieniany 1 raz
iTV Piaseczno http://www.itvpiaseczno.pl
itvpiaseczno@wp.pl tel. 501-206-789
Awatar użytkownika
tvpiaseczno
 
Posty: 1108
Rejestracja: pn mar 17, 2008 8:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Jak wygląda sytuacja powodzian po powodzi w Piasecznie

Postautor: kondzior78 » śr gru 29, 2010 1:00 am

Ale widzisz czasem trzeba dać komuś przysłowiowego kopa w dupe żeby oczy otworzył (nie czytać zwolnić:p)

Ale nie ten temat, zaraz zaczniemy o truskawkach pisać 8)
kondzior78
 
Posty: 92
Rejestracja: sob mar 15, 2008 11:40 pm

Re: Jak wygląda sytuacja powodzian po powodzi w Piasecznie

Postautor: Karol » śr gru 29, 2010 1:04 am

@tvpiaseczno, @kondzior78, macie rację. MOPSy i OPSy to nie lada problem i tu potrzebna jest twarda ręka burmistrza. To popieram, ale nie zgodzę się, że to burmistrz ma pamiętać, która rodzina została poszkodowana i trzeba im pomóc. Oczywiście, to bardzo szlachetne, ale nie po to zatrudnia tylu (nie skomentuje czy dobrze działających) pracowników.

Miło się polemizowało, ale za bardzo pomieszaliśmy tematy.
Karol
 
Posty: 378
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 12:11 am

Postautor: krawczynskilukasz » śr gru 29, 2010 9:31 am

Nie chodzi o tzw. potakiwanie, ale styl w jakim się Pan wypowiada.

"Tam odpowiedzą jak nasza kochana POtrzeba zmian się nimi interesuje" - trudno mi to komentować.

Jakoś w stosunku do innych władz Piaseczna i powiatu tak się pan nie wypowiada! Gratuluje obiektywizmu i profesjonalizmu:-)
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Następna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości

cron