Rozbudowa Auchan w Piasecznie

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Rozbudowa Auchan w Piasecznie

Postautor: Tulipano_0602 » śr lut 07, 2018 11:31 am

Przegląd Piaseczyński pisze:– Planujemy realizację tego projektu na 2019 rok. Po rozbudowie, na powierzchni najmu sięgającej 83 tys. mkw., znajdzie się 220 punktów handlowo-usługowych. Na trzecim piętrze galerii planujemy część rozrywkową z dużą strefą restauracyjną i kinem. Zależy nam na tym, aby to miejsce stało się sercem Piaseczna – powiedziała, jak podaje portal Eurobuild CEE, w 2016 roku Laurence Paquet, dyrektor generalna Immochan.

Czyli czytać: zarabiamy teraz na Auchan krocie i chcemy zarabiać jeszcze więcej, bo to jedne z najlepiej dochodowych Auchan (o ile nie najbardziej) w tym kraju. Postanowiliśmy więc wcisnąć tu coś większego nawet od Galerii Mokotów.
Przegląd Piaseczyński pisze:Oprócz tego ma powstać parking podziemny, parking naziemny oraz wyjazd na ulicę Puławską zostanie przebudowany. Rozebrany zostanie Leroy Merlin (prawdopodobnie powstanie przy ulicy Energetycznej, koło ronda). Powstać ma także nowa stacja benzynowa (istniejącą Auchan musi „przesunąć”) oraz myjnia samochodowa.

Czytać: chcemy wprowadzić w istniejący układ komunikacyjny kolejne tysiące samochodów. Skoro ma być to większe od Galerii Mokotów, będzie też generować większy ruch. Co prawda na Mokotowie jest w okolicy tramwaj, mnóstwo przystanków, część ludzi może przyjść na piechotę, a wjazdy są z kilku stron, a w Piasecznie tylko przez zapchaną Gedetów i zapchaną Puławską, ale to nie nasze zmartwienie.
Przegląd Piaseczyński pisze:Plany rozbudowy spotkały się z ogromnym protestem mieszkańców, którzy mają swoje domy tuż za płotem Auchan. To im pod oknami wyrośnie kilkupiętrowa ściana nowego centrum handlowego.

A o tym że Auchan planował puścić swoją komunikację przez okoliczne osiedla to jakoś cicho?
Bezpośredni sąsiedzi mają już dziś hałas i różne zapachy od Auchan, a logistyka uwija się tam już przed świtem, TIRy grzeją silniki, a klimatyzatory wyją. Nic dziwnego że niezbyt przychylnie patrzą na to że obiekt zwiększy się znacząco. I nie ma się im co dziwić.
Przegląd Piaseczyński pisze:– Przedłużenie terminu załatwienia sprawy wynika z jej szczególnie skomplikowanego charakteru, konieczności oczekiwania na uzgodnienia raportu oceny oddziaływania na środowisko przez Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” oraz przeprowadzenia dalszych, wymaganych w sprawach dotyczących wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, działań – czytamy w postanowieniu burmistrza.

Nic dziwnego, bo jak obiekt powstanie, będzie oddziaływał na okolicę przez dziesięciolecia. I to raczej nie pozytywnie.

Temat pierwszy to wprost oddziaływania na najbliższe sąsiedztwo (osiedla) to jedno. Hałas, zapachy, podejście do puszczenia ruchu przez spokojne dziś uliczki.
- odsunięcie, ogrodzenie i zabezpieczenie prawne przez puszczeniem ruchu może temat jakoś rozwiązać

Drugi temat to jak Piaseczno zamierza pomieścić dodatkowy ruch samochodowy który Auchan większy od Galerii Mokotów wygeneruje?
- tu trudno coś wymyślić, ale dzisiejszy układ tego nie pomieści
Geodetów ma w planach być poszerzona na odcinku Auchan-Puławska, ale za pieniądze Piaseczna i nie wiadomo kiedy (pewnie wcześniej Auchan się rozbuduje). Auchan w kosztach nie partycypuje, a w takich Łomiankach musiał włożyć w układ komunikacyjny 90 mln. Dlaczego? Były plany drogi dojazdowej Auchan-Energetyczna przez teren policji. I co? Temat umarł? Znane są plany przebicia Auchan przez Tulipanów do Rubinowej, ale ani mieszkańcy Tulipanów ani Rubinowej sobie tego nie życzą i nie ma co się dziwić. Więc jak?
A nawet jeśli, to dalej - jak pomieścić dodatkowe auta na Puławskiej?
Może gdyby Auchan jedna poszło przez teren policji, a i dołożyło kasy do Geodetów i najlepiej do ronda i wiaduktu Geodetów-Puławska-Łabędzia to jakoś by to zagrało... I dorobiło jakieś ścieżki pieszo-rowerowe z najbliższej okolicy (i przez Puławską, może kładka nad drogą) by przynajmniej ci co mają blisko nie wyciągali aut na zakupy?


Trzeci temat to faktycznie gospodarka wodno-kanalizacyjna. Taki obiekt zarówno pobierze więcej wody, jak i wygeneruje więcej ścieków. A i więcej zabetonuje powierzchni, więc mniej opadów wsiąknie a więcej trafi do kanalizacji burzowej. A już obecnie Geodetów systematycznie zamieniana w małe jeziorko.
- tu by trzeba dużych inwestycji w odwodnienie, i maksymalnie dużo prawdziwych terenów zielonych na terenie należącym do Auchan. I jakieś zbiorniki pod ziemne na nagłe opady.

Kolejny temat to modny obecnie smog. Większy obiekt to większe kotłownie, generatory, ogrzewanie = kominy i dym. A tysiące samochodów więcej to tysiące silników (z dużym udziałem diesla) zimą kopcących w okolicy, zarówno osobowych jak i TIRów. Zieleni od tej rozbudowy nie przybędzie raczej.
- filtry na kominy, to jedno. Ale i tereny zielone (może zieleń na dachu), drzewa na terenie obiektu, żywopłoty. Oraz jakieś zachęcanie do używania rowerów i komunikacji zbiorowej zamiast aut.


Okoliczny handel, cóż, pewnie na większej konkurencji Auchan nie skorzysta. Choć kto wie? Może pół Ursynowa do Piaseczna na zakupy przyjedzie, skoro będzie obiekt większy od Galerii.
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

Rozbudowa Auchan w Piasecznie

Postautor: lucja » pt sty 11, 2019 7:52 pm

Obrazek

Już wkrótce większe Auchan? Prace nad inwestycją trwają! W lutym 2016 roku Naczelny Sąd Administracyjny rozpoznał skargę kasacyjną właścicieli domów sąsiadujących z hipermarketem Auchan w Piasecznie, podzielił ich racje i uchylił wydaną przez burmistrza decyzję środowiskową. Właściciel CH Auchan nie zrezygnował jednak z planów jego rozbudowy.

– Czy zapowiadana kilka lat temu rozbudowa Auchan dojdzie do skutku? – zapytał nas kilka dni temu Dariusz Jurka. – Podobno są już pozwolenia na taką inwestycję.
Zainspirowani mailem od czytelnika postanowiliśmy to sprawdzić. Trzy lata temu rozbudowa hipermarketu została zablokowana przez okolicznych mieszkańców. Obawiali się oni uciążliwości, w tym paraliżu komunikacyjnego i hałasu. W końcu, z pomocą kancelarii prawnej, udało im się podważyć przygotowany przez inwestora raport o oddziaływaniu na środowisko, na podstawie którego została wydana decyzja środowiskowa. Całą drogę inwestor musiał przejść od początku. Czy się na to zdecydował?
Kilka dni temu do naszej redakcji wpłynęło enigmatyczne oświadczenie. Wynika z niego, że właściciel CH Auchan Piaseczno firma Ceetrus Polska prowadzi prace projektowe związane z inwestycją oraz jest w trakcie kompletowania dokumentacji i uzyskiwania pozwoleń.
– „Na obecnym etapie inwestycji nie możemy udzielić bardziej szczegółowych informacji” – czytamy w oświadczeniu. https://piasecznonews.pl/juz-wkrotce-wi ... ja-trwaja/
Pozdrawiam serdecznie
Łucja
Awatar użytkownika
lucja
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz kwie 08, 2007 3:50 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Rozbudowa Auchan w Piasecznie

Postautor: Redakcja » śr kwie 24, 2019 7:17 am

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Galeria Auchan Piaseczno przyjazna sąsiadom?

Postautor: iza » pt kwie 26, 2019 7:24 am

Obrazek

Wczoraj odbyło się spotkanie, podczas którego przedstawiciele AUCHAN przekonywali o przyjaznym sąsiedztwie planowanej galerii handlowej. Kiedy mogłaby ona powstać? W najbardziej optymistycznym wariancie do 2023 roku.

„Najpóźniej wiosną 2020 roku zostanie otwarta Galeria Auchan – pisaliśmy w 2015 roku na łamach „Kuriera Południowego” – „Już od przyszłego roku rozpoczną się prace związane z dostosowaniem infrastruktury drogowej, umożliwiającej funkcjonowanie obiektu” – zapowiadano. Lata mijają i budowa galerii handlowej, w której miałoby się mieścić między innymi kino, wciąż się przesuwa.
Aktualnie mieszkańcy sąsiadujący z Auchan zaskarżyli decyzję środowiskową wydaną przez gminę do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. SKO podtrzymało decyzję gminy. To dopiero początek administracyjnej drogi odwoławczej. W dalszej kolejności sprawą zajmie się Wojewódzki Sąd Administracyjny, od którego wyroku przysługuje jeszcze prawo odwołania do Naczelnego Sądu Administracyjnego. To by oznaczało kolejne 3-4 lata wstrzymania rozpoczęcia inwestycji.

Wizytówka Piaseczna

Auchan wychodzi naprzeciw mieszkańcom z akcją informacyjną – szczegółowo omawiając w jaki sposób będzie funkcjonować planowana galeria. Obecnie istniejący hipermarket wraz z galerią wymaga modernizacji.

– Dziś więcej nie znaczy lepiej – przekonywali organizatorzy spotkania, zapowiadając stworzenie miejsca przyjaznego mieszkańcom. Takiego, w którym będą chcieli zatrzymać się na dłużej, a nie tylko na czas zakupów.
Nowa galeria handlowa ma powstać na miejscu dzisiejszego Leroy Merlin (to ma zostać przeniesione na teren byłej zajezdni trolejbusowej między ul. Puławską a Mleczarską). Wjazdy i wyjazdy z hipermarketu pozostaną te same, nie zmieni się również wewnętrzny układ komunikacyjny. Przybędzie miejsc parkingowych, które zostaną zlokalizowane także w podziemiach. Galeria ma być trzypoziomowa i zapewniać nie tylko przestrzeń zakupową, ale także rozrywkową.
– To będzie wizytówka Piaseczna – zapowiadają inwestorzy. – Miejsce spotkań i przyjemnego spędzania czasu.

Obrazek

Minimalizować uciążliwości

Wjazd do podziemnego parkingu ma być chroniony zadaszoną rampą tłumiącą hałas, który mógłby być generowany w stronę ulicy Tulipanów. Mają powstać też 8-9 metrowe ekrany akustyczne oraz zastosowana elewacja pochłaniająca dźwięk. Również dostawy i rozładunek towarów ma odbywać się bez większych uciążliwości. Dziś jest prowadzony na zadaszonym placu, po przebudowie na zostać przeniesiony do wnętrza budynku. Dostawy mają być zminimalizowane w porach nocnych. Inwestorzy zapowiadają także brak zewnętrznych urządzeń nagłaśniających oraz neutralizację uciążliwych zapachów.

– Tych ze śmietników też? – dopytywali obecni na spotkaniu mieszkańcy. – Dziś śmierdzi rozkładającymi się kurczakami.
Podczas spotkania szczegółowo omówiono minimalizację wszelkich uciążliwości i podkreślano troskę o środowisko naturalne i bezpieczeństwo. Deklarowano współpracę z mieszkańcami i możliwość dopuszczenia stowarzyszenia Tulipanów do dokonywania pomiarów stopnia zanieczyszczenia powietrza.

Obrazek

Przebudowa ulic, poprawa komunikacji

Mieszkańcy wyrazili niepokój o pogorszenie sytuacji komunikacyjnej wokół Auchan. Tu zapewniono o partycypacji w kosztach przebudowy ulicy Geodetów oraz ulicy Energetycznej. Ma zostać też przebudowany wyjazd z ul. Geodetów.

– Ta inwestycja zakłada kilka koniecznych warunków do spełnienia – zwrócił uwagę Artur Zawieska, dyrektor techniczny Auchan Polska. – Jednym z nich było zapewnienie bezkolizyjnego przejazdu mieszkańcom Józefosławia do ulicy Puławskiej. Dlatego zostały zaprojektowane bypassy, dzięki którym ruch nie będzie blokowany przez lewoskręt.
Zapewniano też, że teren galerii nie będzie połączony w żaden sposób z ul. Tulipanów i Rubinową – ma to zagwarantować stosowny zapis w w postaci aktu notarialnego.

Najwcześniej za 4 lata

Najmniej mówiono o samej galerii. Potwierdzono, że ma znajdować się w niej kino i zapewniano, że będzie „miejscem wyjątkowym”. Gdy zapytaliśmy o najbardziej optymistyczny termin realizacji inwestycji wskazano na rok 2023. Najmniej optymistycznego nie chciano przewidywać.

Czy deklaracje o poszanowaniu komfortu i wygody mieszkańców sąsiadujących z Auchan uspokoiły ich? Trudno powiedzieć. Podczas spotkania nie padły żadne deklaracje, ani konkrety zwiastujące rychłe porozumienie. Tego się jednak nikt nie spodziewał. Zdaje się, że to dopiero pierwszy krok na drodze szerszej kampanii informacyjnej planowanej przez Auchan. https://piasecznonews.pl/galeria-auchan ... -sasiadom/

Obrazek
iza
 
Posty: 735
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 3:22 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Mieszkańcy boją się rozbudowy Auchan

Postautor: Filip » pn kwie 29, 2019 8:09 pm

Obrazek

Mieszkańcy Piaseczna boją się rozbudowy Auchan. Bo drgania, bo spaliny, bo smród z restauracji. Coraz bliżej do rozbudowy hipermarketu Auchan w Piasecznie. Czy rozmowy z mieszkańcami sprawią, że inwestycja będzie bardziej przyjazna dla sąsiedztwa?

14 maja miną 23 lata od dnia, kiedy pierwsi klienci zrobili zakupy w hipermarkecie Auchan w Piasecznie. To był pierwszy sklep tej francuskiej sieci w Polsce. Ćwierć wieku to kilka epok w rozwoju handlu. Mimo że Auchan był modernizowany i dobudowano do niego pasaż handlowy z kilkudziesięcioma sklepami, jest obiektem przestarzałym. Inwestor planuje jego rozbudowę. Więcej na: http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7, ... gania.html
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Kino przy Auchan w Piasecznie? Nie tak prędko

Postautor: Kacperek » czw wrz 19, 2019 9:36 am

Obrazek

Kolejny etap procesu dotyczącego rozbudowy Auchan potoczył się zgodnie z oczekiwaniami okolicznych mieszkańców. Wyrok nie jest prawomocny, ale z pewnością odsuwa w czasie rozpoczęcie inwestycji.

Decyzja Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego została ogłoszona w ubiegłym tygodniu. WSA uchylił decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego (SKO), które jako organ II instancji utrzymało pod koniec roku decyzję środowiskową dla rozbudowy centrum handlowego Auchan w Piasecznie wydaną przez burmistrza gminy Piaseczno. Pozytywna decyzja środowiskowa jest niezbędna do podjęcia dalszych kroków zmierzających do uzyskania pozwolenia na budowę. Najbliżsi sąsiedzi inwestycji od lat przekonują, że rozbudowa w bardzo istotnym stopniu pogorszy jakość ich życia, obniży wartość nieruchomości, a także w znacznie wpłynie na środowisko przyrodnicze.

Dla tak dużej inwestycji musi być opracowany raport o oddziaływaniu na środowisko. W oparciu o przedstawiony przez Auchan raport, burmistrz Piaseczna wydał tzw. decyzję środowiskową dla budowy galerii handlowej.

– Sąd potwierdził naszą argumentację dotyczącą wadliwości sporządzonego w postępowaniu administracyjnym raportu – mówi adwokat Agnieszka Wołyniec-Ostrowska, specjalistka prawa administracyjnego, reprezentująca Stowarzyszenie Tulipanów. – Opis i uzasadnienie wariantów zawarte w raporcie muszą być realne, weryfikowalne i obrazować, że inwestor naprawdę je analizował i oceniał, ale także w sposób świadomy przedstawił do weryfikacji organów. Samo wskazanie w wariancie, że on z nazwy jest najkorzystniejszy dla środowiska, budzi wniosek, że został on wskazany w raporcie bez żadnej wnikliwej analizy i oceny. Przedstawienie wariantów w raporcie nie może być pozorne – podkreśla.

Co oznacza decyzja WSA? Sprawa ma wrócić ponownie do SKO, które albo samo przeanalizuje ją ponownie i wyda decyzję administracyjną dotyczącą decyzji środowiskowej burmistrza, albo oddeleguje sprawę do I instancji, czyli burmistrza Piaseczna.

Niewykluczone również, że Auchan zaskarży wyrok WSA do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

– W chwili obecnej czekamy na wyrok z uzasadnieniem, po jego analizie zdecydujemy o ewentualnych dalszych krokach prawnych – informuje rzecznik Auchan Dorota Patejko.

O planach modernizacji swojego centrum Auchan mówi od lat. Galeria Piaseczno, wraz z najbardziej oczekiwanym przez mieszkańców Piaseczna kinem, miała powstać w 2020 roku. Spory z sąsiadami inwestycji, zwłaszcza mieszkańcami zlokalizowanej na tyłach istniejącej galerii handlowej ulicy Tulipanów, blokują ją jednak od kilku lat. Wiosną przedstawiciele Auchan przyznawali, że wariant optymistyczny zakłada oddanie do użytku galerii w 2023 r. Niewykluczone jednak, że kolejne spory prawne skutecznie wydłużą czas oczekiwania na kino i pozostałe atrakcje. https://www.przegladpiaseczynski.pl/akt ... ak-predko/
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Re: Kino przy Auchan w Piasecznie? Nie tak prędko

Postautor: Tulipano_0602 » pt lis 15, 2019 11:22 am

Kacperek pisze:Obrazek
Wiosną przedstawiciele Auchan przyznawali, że wariant optymistyczny zakłada oddanie do użytku galerii w 2023 r. Niewykluczone jednak, że kolejne spory prawne skutecznie wydłużą czas oczekiwania na kino i pozostałe atrakcje.


Chyba wydłużą czas oczekiwania na zwiększone korki i tłok.
Kino to PRowski chwyt Auchan by na dekady zagęścić ruch w okolicy, jeszcze bardziej zatłoczyć Puławską i Geodetów.
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

Powstanie kino w Piasecznie na terenie po zajezdni

Postautor: iza » pn sie 10, 2020 11:47 am

Nie dogadali się z mieszkańcami, nie rozbudują obecnego hipermarketu, to teraz zbudują małe miasteczko na terenie po zajezdni i imoli:

-------------------------

Obrazek

Biurowce, hotel, mieszkania oraz przestrzeń gastronomiczno-rozrywkowa. Auchan poinformowało o planach zagospodarowania terenu po byłej zajezdni trolejbusowej w Piasecznie. Jak informuje Biuro Prasowe Auchan, Ceetrus Polska rozpoczął prace nad projektem nowego kwartału miejskiego w Piasecznie.

– Na terenie dawnej zajezdni trolejbusowej powstanie nowa wielofunkcyjna inwestycja otoczona zielenią i terenami rekreacyjnymi. Nowoczesny projekt będzie łączył funkcje mieszkaniowe, biurowe, rozrywkowe, gastronomiczne i handlowe – zapowiada inwestor.

Obrazek

Firma Ceetrus Polska, deweloper, inwestor, współwłaściciel, komercjalizator i zarządca obiektów handlowych, pracuje nad nową inwestycją w Piasecznie. Będzie to znaczący wielofunkcyjny projekt deweloperski realizowany przez firmę w Polsce. Nowy kwartał miejski otoczony przez ulice Puławską, Energetyczną, Mleczarską oraz Sękocińską będzie przyjazną przestrzenią do zamieszkania, pracy, rozrywki, spędzania wolnego czasu i zakupów. Wielofunkcyjność inwestycji sprawi, że potrzeby użytkowników z różnych sfer życia będą mogły zostać zrealizowane na miejscu, co zaoszczędzi czas na codzienne dojazdy do Warszawy.

– Nazwie naszej firmy towarzyszy hasło „z mieszkańcami, dla mieszkańców”, które ukierunkowuje działalność firmy i trafnie opisuje nowy projekt planowany w Piasecznie. Chcemy stworzyć wyjątkowe miejsce, które razem z obiektami obecnymi już w okolicy, będzie służyło mieszkańcom i zapewniało im wszelkie funkcje niezbędne w codziennym życiu. Dlatego w ramach kompleksu znajdą się wyczekiwana przez mieszkańców Piaseczna przestrzeń do rekreacji oraz obiekty rozrywkowe, m.in. kino. Będzie to pierwsza tego typu inwestycja projektowana przez nas i realizowana w Polsce – mówi Jean-Christophe Bonnois, dyrektor ds. rozwoju w firmie Ceetrus Polska.

Biura, rozrywka, gastronomia i sklepy w zasięgu ręki

W ramach planowanej przez Ceetrus inwestycji od strony ulicy Puławskiej powstanie kompleks o funkcjach rozrywkowo-gastronomicznych z kinem, przestronną przestrzenią restauracyjną, jak również przyjazną częścią handlową. Z kolei od strony ulicy Energetycznej zostaną zlokalizowane budynki biurowe oraz hotel. Natomiast wzdłuż ulicy Mleczarskiej powstanie kameralna zabudowa mieszkaniowa, gdzie docelowo powstanie około 300 mieszkań o zróżnicowanym metrażu.

Kompleks biurowców planowanych na osi ulicy Puławskiej, których architektura ma stanowić nową „bramę miasta”, Ceetrus przedstawił Urzędowi Miasta jako optymalną lokalizację dla administracji publicznej, siedzib instytucji i firm oraz inwestycję zapewniającą nowe miejsca pracy.

Zrównoważona przestrzeń przyjazna mieszkańcom

Dużo zieleni, parki i ogrody, w tym również na dachach, nowoczesne rozwiązania energetyczne z zakresu zrównoważonego rozwoju, a także ograniczenie ruchu kołowego zagwarantują komfort codziennego życia i pracy w nowej dzielnicy. Na terenie wokół kompleksu zaplanowano także liczne przestrzenie rekreacyjne, takie jak miejsca do odpoczynku i spotkań oraz ścieżki edukacyjne.

Obrazek

Całkowita powierzchnia zagospodarowywanej przestrzeni to 11 hektarów, a całkowita powierzchnia użytkowa kompleksu wyniesie 71 tys. mkw. W pierwszym etapie budowy zaplanowano stworzenie obiektów o funkcjach rozrywkowych, gastronomicznych i handlowych. Ceetrus planuje wykorzystać nowoczesne przyjazne środowisku rozwiązania architektoniczne i już na etapie budowy będzie ubiegał się o prestiżowe certyfikaty branżowe.

Kroki formalne
Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza funkcje, które pojawiają się w pierwszej fazie inwestycji: centrum wielofunkcyjne i biura. Założenie urbanistyczne i zaawansowana koncepcja architektoniczna zyskały już wstępną aprobatę Wydziału Architektury Urzędu Gminy Piaseczno. Obecnie Ceetrus Polska pracuje nad projektem budowlanym. Zakończenie pierwszego etapu budowy inwestor zaplanował na koniec 2023 roku.

info: materiały prasowe CH Auchan https://www.przegladpiaseczynski.pl/akt ... ejbusowej/
iza
 
Posty: 735
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 3:22 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Poprzednia

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron