Thomson Displays Piaseczno TDP

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Thomson Displays Piaseczno TDP

Postautor: leszek » ndz mar 23, 2008 9:35 am

Nadal nie wiem w jakim kierunku podąża Thomson Displays Piaseczno TDP???
leszek
 
Posty: 26
Rejestracja: czw kwie 05, 2007 10:53 am
Lokalizacja: Józefosław

Postautor: korek640 » sob kwie 05, 2008 8:51 am

:twisted: witam wszystkich no pracodawca TDP . znowu nam zapewnił zmiany ja pracuje od 14lat i nie wiem co się dzieje ,raz trzy zmiany raz cztery
CHYBA to koniec tej FIRMY ?
korek640
 
Posty: 16
Rejestracja: czw maja 31, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: piaseczno

Wypowiadają warunki układu zbiorowego w TDP Piaseczno

Postautor: Katrin » ndz cze 15, 2008 9:56 am

Awatar użytkownika
Katrin
 
Posty: 184
Rejestracja: czw lut 15, 2007 7:49 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Thomson Displays Piaseczno TDP

Postautor: lukasz » ndz cze 15, 2008 12:03 pm

Jakiś czas temu podobno przedstawiciele gminy Piaseczno i starostwa powiatu piaseczyńskiego rozmawiali z właścicielami firmy, a teraz co ponownie powrócił problem tej firmy? Ta firma chyba nie istnieje tylko wegetuje :(
£ukasz £abuda
Awatar użytkownika
lukasz
 
Posty: 310
Rejestracja: pt maja 16, 2008 5:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Wypowiadają warunki układu zbiorowego w TDP Piaseczno

Postautor: iza » ndz cze 15, 2008 5:13 pm

Cały czas coś się dzieje w TDP i pracownicy czują niepewność. Skoro związki zawodowe nie potrafią dogadać się z dyrekcją i właścicielami firmy, to wszyscy pracownicy powinni zrobić zrzutkę na dobrego prawnika, który zająłby się tą sprawą.
iza
 
Posty: 735
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 3:22 pm
Lokalizacja: Piaseczno

praca

Postautor: korek640 » pt cze 27, 2008 4:35 pm

:rozpacz: na dzień dzisiejszy to dużo ludzi nie wyraziło zgody na przyjęcie nowych warunków pracy i płacy ?
korek640
 
Posty: 16
Rejestracja: czw maja 31, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: piaseczno

Postautor: lukasz » pt cze 27, 2008 4:45 pm

Zakład TDP, który zatrudnia ponad 2,5 tys. osób, wciąż daleki jest od stabilizacji. Na razie nie wiadomo ile osób nie podpisze nowego układu zbiorowego (stary wygasa z końcem czerwca), ale szacuje się, że może to być nawet połowa załogi. Póki co władze TDP i związki zawodowe podpisały wiążący list intencyjny, w którym zobowiązały się do podpisania nowego układu.


Wypowiadanie starego układu zbiorowego, który wygasa z końcem czerwca, budziło wiele emocji wśród pracowników. - Jak zwykle nie wiemy na czym stoimy, w dodatku przedstawiciele zakładu jeżdżą do domów niektórych pracowników i wręczają im wypowiedzenia starego układu - skarżyła się jedna z zatrudnionych w TDP.

Włodzimierz Ode, kierownik komunikacji wewnętrznej i akcjonariatu pracowniczego TDP, przyznaje, że takie sytuacje miały miejsce. - Prawo daje pracodawcy określony czas na wręczenie wypowiedzeń zmieniających, tak więc jesteśmy zmuszeni do odwiedzania w domach tych pracowników, którzy są chorzy lub mają urlopy. Wszystko odbywa się zgodnie z prawem - stwierdza Ode.
- Pracodawca może tak zrobić, ale nie może przekroczyć pewnej granicy. Z kolei my mieliśmy sygnały od kilku osób, że przedstawiciele firmy zbyt natrętnie dobijali się do domów pracowników - mówi Andrzej Matulka, przewodniczący Międzyzakładowej Komisji NSZZ „Solidarność” przy TDP.

Zdaniem kierownictwa TDP, wygaśnięcie układu nie ma żadnego wpływu na obecną sytuację firmy.
- Nowy układ został wynegocjowany ze związkami zawodowymi, a w trakcie negocjacji osiągnięto porozumienie, co do jego zasadniczych elementów - informuje Włodzimierz Ode.
- Strony negocjacji zobowiązały się do zachowania wszystkich szczegółów w tajemnicy do chwili, gdy układ zostanie ostatecznie podpisany.

Jak się dowiedzieliśmy, porozumienie osiągnięto w sprawie najważniejszych aspektów finansowych, ale nowy układ zostanie podpisany po 1 lipca. - Zmianie ulegną odprawy, odprawy emerytalne oraz nagrody jubileuszowe, ale pozostałe aspekty, które mają wpływ na comiesięczne wynagrodzenia, pozostają bez zmian - informuje Andrzej Matulka. - Naszym zdaniem pracodawca nie miał prawa wypowiedzieć starego układu przed jego wygaśnięciem, dlatego na razie nie podpisaliśmy nowego. Wiem, że wiele osób poda za to zakład do sądu. Obecnie szacujemy ile może być takich pozwów.

Póki co nie wiadomo jeszcze, ile osób nie podpisze nowego układu, co będzie równoznaczne z rozwiązaniem umowy o pracę. - Na razie wiem o ok. 50 takich osobach, ale może to być nawet 50 procent załogi - stwierdza przewodniczący Międzyzakładowej Komisji NSZZ „Solidarność” przy TDP. - Mamy obawy, czy pracodawca wypłaci odprawy zgodne ze starym układem, czyli 24-miesięczne. Według nas władze TDP dążą do tego, żeby ich nie wypłacać.

Władze TDP i związki zawodowe podpisały już wiążący list intencyjny, w którym zobowiązały się do podpisania nowego układu. - Wiele razy obiecywano nam coś, a potem słowa nie dotrzymywano, dlatego woleliśmy podpisać taki list - stwierdza Andrzej Matulka.

Zakład planuje w najbliższej przyszłości instalację drugiej linii montażu odbiorników telewizyjnych oraz linii do montażu paneli ciekłokrystalicznych i plazmowych. Linia telewizyjna ma w niedługim czasie dotrzeć do zakładu, a jej uruchomienie powinno wpłynąć na poprawę kondycji TDP.

źródło: Kurier Południowy z dnia 27 czerwca 2008
£ukasz £abuda
Awatar użytkownika
lukasz
 
Posty: 310
Rejestracja: pt maja 16, 2008 5:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Thomson Displays Piaseczno TDP

Postautor: Martin » pt lip 11, 2008 10:24 pm

Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Thomson Displays Piaseczno TDP

Postautor: weronika » ndz lip 13, 2008 8:36 am

śledzę ten wątek od dawna i muszę stwierdzić, że gdyby miała tak nie pewną sytuację w pracy, to już bym nie wytrzymała psychicznie i poszukałabym innej pracy.
weronika
 
Posty: 750
Rejestracja: pn lut 11, 2008 10:04 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: PESTKA35 » ndz lip 13, 2008 12:01 pm

:wink: ja jeszcze mam nerwy ze stali ........zobaczymy jak długo :lol: :lol:
"Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie pukałeś."
Awatar użytkownika
PESTKA35
 
Posty: 425
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 1:07 pm
Lokalizacja: PIASECZNO

Thomson Displays Piaseczno TDP

Postautor: weronika » ndz lip 13, 2008 12:41 pm

Musisz mieć nerwy ze stali, bo atmosfera w TDP jest straszna!
weronika
 
Posty: 750
Rejestracja: pn lut 11, 2008 10:04 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: PESTKA35 » ndz lip 13, 2008 12:45 pm

WIEM ......(ja żartuje z tymi nerwami).......jest cieżka sytuacja ,ale ja narazie nie mogę sie zwolnić(chyba ze sami mnie zwolnią.).......bo mąż zmienia prace........jak wszystko sie uporzadkuje w domku to kto wie.........razem w tym samym czasie nie mozemy.........
"Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie pukałeś."
Awatar użytkownika
PESTKA35
 
Posty: 425
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 1:07 pm
Lokalizacja: PIASECZNO

Thomson Displays Piaseczno TDP

Postautor: lukasz » ndz lip 13, 2008 6:05 pm

Firma TDP wegetuje, a ludzie nie mają jasnej sytuacji...
£ukasz £abuda
Awatar użytkownika
lukasz
 
Posty: 310
Rejestracja: pt maja 16, 2008 5:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: PESTKA35 » pt sie 01, 2008 11:07 am

Tak mi wczoraj w pracy zszarpały moje stalowe nerwy .ze wczoraj zwolniłam sie dostałam 5 pensji i dzis już za godzinkę lece do drugiej pracy za większe pieniadze.....Dzięki Bogu ze sie uwolniłam od firmy TDP.......pozdrawiam
"Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie pukałeś."
Awatar użytkownika
PESTKA35
 
Posty: 425
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 1:07 pm
Lokalizacja: PIASECZNO

tdp piaseczno

Postautor: lukasz » pt sie 01, 2008 11:12 am

NARESZCIE! Gratuluję Pestka decyzji i powodzenia w nowej firmie!

:good:
£ukasz £abuda
Awatar użytkownika
lukasz
 
Posty: 310
Rejestracja: pt maja 16, 2008 5:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości