Piaseczno opieka medyczna w nocy

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Piaseczno opieka medyczna w nocy

Postautor: JP » pn sie 17, 2009 8:26 pm

KOMPETENCJE BURMISTRZA:

Burmistrz wykonuje uchwały rady gminy

W realizacji zadań własnych gminy burmistrz podlega wyłącznie radzie gminy

skoro tak, to co zrobili piaseczyńscy radni, żeby zapobiec tej sytuacji? Czy przez 10 lat nie można było porozumieć się z okolicznymi gminami, korzystającymi z NPL, żeby delegowali także swoich lekarzy?

No jeszcze jedno, Panie Krawczyński - co Pan, jako radny powiatu zrobił, żeby POWIAT, który w całości obsługiwany był przez NPL, zajął się tą sprawą? Dlaczego kilka lat temu zlikwidowano powiatowy ZOZ, a później stację pogotowia ratunkowego?

pozdrawiam,JP.
Ostatnio zmieniony wt sie 18, 2009 7:18 pm przez JP, łącznie zmieniany 1 raz
JP
 
Posty: 20
Rejestracja: pn sie 17, 2009 8:19 pm

Piaseczno opieka medyczna w nocy

Postautor: Tomasz » pn sie 17, 2009 8:40 pm

krawczynskilukasz pisze:Na dzisiejsze spotkanie Rady zaprosiłem Kamila z Kuriera Południowego i Pana Mariusza z iTV Piaseczno. Zalewski wyrzucił ich za drzwi!

Czyżby Burmistrz Zalewski chciał wprowadzić cenzurę i utrudnić dostęp mediom do informacji?

:rozpacz:

JP - kolejny anonimowy nick n forum - nie masz chociaż imienia?

JP pisze:skoro tak, to co zrobili piaseczyńscy radni, żeby zapobiec tej sytuacji?

Jak się czepiamy radnych, to może czepmy się wszystkich radnych z powiatu piaseczyńskiego i poszczególnych gmin powiatu, bo przecież mieszkańcy wszystkich gmin korzystali z nocnej opieki medycznej na Fabrycznej. Niech się wszyscy radni wezmą do pracy a nie tylko piaseczyńscy.
Tomasz z Henrykowa
Awatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 451
Rejestracja: ndz sie 10, 2008 8:59 pm
Lokalizacja: okolice Piaseczna

Re: Piaseczno opieka medyczna w nocy

Postautor: JP » pn sie 17, 2009 9:09 pm

Tomasz pisze:Czyżby Burmistrz Zalewski chciał wprowadzić cenzurę i utrudnić dostęp mediom do informacji?


mediom? lol

Tomasz pisze:JP - kolejny anonimowy nick n forum - nie masz chociaż imienia?


a jakie to ma znaczenie? mi wystarczy fakt, że mieszkam w Piasecznie od dziecka i serdecznie mam dość tej polityczki w małym, płytkim wydaniu. Co jeszcze można wymyśleć przeciwko Zalewskiemu? że jest kosmitą? Bo już chyba tylko to pozostało...
Ale cóż, może rację mają ci, którzy twierdzą, że lepszym burmistrzem byłby Słowik. Na pewno zbudowałby metro z Piaseczna do Warszawy, w końcu szpadel już dostał...

Tomasz pisze:Jak się czepiamy radnych, to może czepmy się wszystkich radnych z powiatu piaseczyńskiego i poszczególnych gmin powiatu, bo przecież mieszkańcy wszystkich gmin korzystali z nocnej opieki medycznej na Fabrycznej. Niech się wszyscy radni wezmą do pracy a nie tylko piaseczyńscy.


a czy ja napisałem coś innego? Niech się wezmą! Zamiast pluć na Zalewskiego, dla odmiany czasami można też coś zrobić "dla dobra ogółu", którego wszyscy mają pełne usta przed wyborami...
JP
 
Posty: 20
Rejestracja: pn sie 17, 2009 8:19 pm

Piaseczno opieka medyczna w nocy

Postautor: looky » pn sie 17, 2009 9:34 pm

JP pisze:mediom? lol

Jakie mamy takie mamy ale to w końcu nasze piaseczyńskie media.

JP pisze:a jakie to ma znaczenie? mi wystarczy fakt, że mieszkam w Piasecznie od dziecka

Znaczenie ma takie, że będąc anonimowy na tym forum każdy może Cię olać /przepraszam za wyrażenie/. Będąc anonimowym na forum jesteś anonimowy w realu. Ja w Piasecznie mieszkam od urodzenia a nie boję się przedstawić z imienia i nazwiska zarówno na forum jak i podczas spotkań...

JP pisze:lepszym burmistrzem byłby Słowik. Na pewno zbudowałby metro z Piaseczna do Warszawy

Akurat metro to już jest nieświeża kiełbasa wyborcza. Chyba już nikt się nie da na to nabrać...

JP pisze:Niech się wezmą!

I to by było najlepsze wyjście :)
Pozdrawiam
£ukasz Rakowski


GG: 1195018

Drodzy Ludzie Tego świata,
Nie chcę zabrzmieć dziwkarsko, ale korzystajcie ze mnie kiedy chcecie.

Z poważaniem,
Gramatyka
Awatar użytkownika
looky
 
Posty: 1886
Rejestracja: czw lis 29, 2007 7:36 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Piaseczno opieka medyczna w nocy

Postautor: JP » pn sie 17, 2009 10:45 pm

looky pisze:Akurat metro to już jest nieświeża kiełbasa wyborcza. Chyba już nikt się nie da na to nabrać...


żałosne jest raczej to, że kiedykolwiek i ktokolwiek dał się na to nabrać! I niestety nie świadczy to dobrze o inteligencji nie tylko tego, kto trąbił o tym na lewo i prawo...

looky pisze:Znaczenie ma takie, że będąc anonimowy na tym forum każdy może Cię olać /przepraszam za wyrażenie/. Będąc anonimowym na forum jesteś anonimowy w realu. Ja w Piasecznie mieszkam od urodzenia a nie boję się przedstawić z imienia i nazwiska zarówno na forum jak i podczas spotkań...


ja się nie wstydzę, uważam jedynie, że znaczenie mają moje poglądy, a nie moje dane osobowe, kolor włosów, czy rozmiar buta... A biorąc pod uwagę dwie odpowiedzi na mój pierwszy tutaj post, bynajmniej nie czuję się olany.

Poza tym cenię sobie moją prywatność...

z pozdrowieniami

JP
JP
 
Posty: 20
Rejestracja: pn sie 17, 2009 8:19 pm

Re: Piaseczno opieka medyczna w nocy

Postautor: stentonik » pn sie 17, 2009 10:53 pm

JP pisze:
Poza tym cenię sobie moją prywatność...

Szkoda że nie cenisz sobie dobrych manier i zamiast wpierw przedstawić się w odpowiednim wątku, klepiesz głupoty o anonimowości w internecie.

Nie jesteś na obsrajgoforum gazetowym, tylko w gościach na prywatnym forum mieszkańców Piaseczna.

Ha!
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Re: Piaseczno opieka medyczna w nocy

Postautor: JP » pn sie 17, 2009 10:59 pm

stentonik pisze:Szkoda że nie cenisz sobie dobrych manier i zamiast wpierw przedstawić się w odpowiednim wątku, klepiesz głupoty o anonimowości w internecie.

Nie jesteś na obsrajgoforum gazetowym, tylko w gościach na prywatnym forum mieszkańców Piaseczna.

Ha!


Wybacz, na tym poziomie dyskutować nie zamierzam...
JP
 
Posty: 20
Rejestracja: pn sie 17, 2009 8:19 pm

Piaseczno opieka medyczna w nocy

Postautor: Artur N. » pn sie 17, 2009 11:01 pm

Mi się nawet nie chce komentować tego co napisał jakiś JP na forum. Sorry, ale dla mnie opinie wyrażane przez anonimowego gościa, nie są poważnie traktowane. Każdy może założyć anonimowe konto na forum i wyrazić swoje niezadowolenie, ale sztuką jest pokazać swoją twarz i to co się sobą reprezentuje. Skoro atakujemy urzędników, którzy nie są anonimowi, to powinniśmy chociaż przedstawić się z imienia. Przecież nikt nikomu nie każde podawać na forum swojego adresu domowego. Warto być o jeden poziom wyżej niż osoby na anonimowych forach gazety.
Ostatnio zmieniony pn sie 17, 2009 11:02 pm przez Artur N., łącznie zmieniany 1 raz
Artur Najdeker
Awatar użytkownika
Artur N.
 
Posty: 852
Rejestracja: sob lut 28, 2009 11:43 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Piaseczno opieka medyczna w nocy

Postautor: stentonik » pn sie 17, 2009 11:02 pm

JP pisze:
Wybacz, na tym poziomie dyskutować nie zamierzam...


Wybaczam i cieszy mnie, że się od razu zrozumieliśmy.

pzdr
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Re: Piaseczno opieka medyczna w nocy

Postautor: JP » pn sie 17, 2009 11:08 pm

Artur Najdeker pisze: Skoro atakujemy urzędników, którzy nie są anonimowi, to powinniśmy chociaż przedstawić się z imienia. Przecież nikt nikomu nie każde podawać na forum swojego adresu domowego. Warto być o jeden poziom wyżej niż osoby na anonimowych forach gazety.


Dostrzegasz różnicę między atakiem a zadawaniem pytań? Nie atakuję urzędnika, tylko chciałbym, żeby wykazał się czymś, co zrobił sam, ZANIM on sam zaatakuje kogokolwiek, a zwłaszcza burmistrza, którego jednak ktoś wybrał na kolejną kadencję...
A niestety tak to już u na jest, że samemu się pyszczy na kogoś, nie robiąc niczego...

I myślę, że jednak czymś różnię się od "osób na anonimowych forach gazety" - nie używam słów powszechnie uznawanych za wulgarne :P
JP
 
Posty: 20
Rejestracja: pn sie 17, 2009 8:19 pm

Piaseczno opieka medyczna w nocy

Postautor: Artur N. » pn sie 17, 2009 11:18 pm

JP, mnie również interesują odpowiedzi na zadane przez Ciebie powyżej pytania i chciałbym dowiedzieć się na nie odpowiedzi, ale urzędnik wchodząc na forum i czytając pytania od JP, może to odebrać jak kolejnego anonimowego usera jakich są setki na forum Piaseczna gazety.pl Tutaj jak sam widzisz, raczej każdy przedstawia się z imienia, niektórzy mają nawet avatary ze zdjęciem, aby nie być całkowicie anonimowym. Każdy tutaj waży słowa, bo wie że może być ze zdjęcia rozpoznany na ulicy. Dlatego zapewne te forum jest odbieranie bardziej poważnie przez urzędników, bo mogą rozmawiać jak człowiek z człowiekiem, jednak przy pomocy internetu.
Artur Najdeker
Awatar użytkownika
Artur N.
 
Posty: 852
Rejestracja: sob lut 28, 2009 11:43 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Piaseczno opieka medyczna w nocy

Postautor: JP » pn sie 17, 2009 11:30 pm

Artur Najdeker pisze:urzędnik wchodząc na forum i czytając pytania od JP, może to odebrać jak kolejnego anonimowego usera jakich są setki na forum Piaseczna gazety.pl

Dlatego zapewne te forum jest odbieranie bardziej poważnie przez urzędników, bo mogą rozmawiać jak człowiek z człowiekiem, jednak przy pomocy internetu.


a ja wychodzę z założenia, że komuś, kto zabiega o moj głos w wyborach, powinna wystarczyć sama świadomość, że ten głos mam...

Nie wiem, czemu drażni Was akurat to, że pozostaję anonimowy... jestem tu od dziś, ale zdążyłem już zauważyć, że bynajmniej nie wszyscy się tu przedstawiają... Wszystkich się tak czepiacie?
JP
 
Posty: 20
Rejestracja: pn sie 17, 2009 8:19 pm

Piaseczno opieka medyczna w nocy

Postautor: Artur N. » pn sie 17, 2009 11:37 pm

Urzędnicy i samorządowcy są świadomi tego, że muszą teraz walczyć i uzdrowić tą sytuację z nocną służbą zdrowia, bo wszystkie ich wpadki będą zapamiętane z uwagi na zbliżające się wybory. Teraz przede wszystkim starają się słuchać głosów mieszkańców, a czy coś z tym zrobią zobaczymy wkrótce. Zastanawiam się, dlaczego Burmistrz tak reaguje na media, które chcą być przy tych spotkaniach, aby informować mieszkańców o podjętych decyzjach. Czyżby Zalewski kopał pod sobą większy dołek, niż już ma wykopany w związku ze swoimi sprawami w sądzie?


p.s. mi się nie chce ciągnąć tematu anonimowości na forum, ale nie podoba mi się to na przykład na forum gazetowym i dlatego nie udzielam się tam, a za to chętnie siedzę i wypowiadam się na tym forum, gdzie jest mniejsza anonimowość. Dlaczego w swoim podpisie nie pozdrawiasz nas jako np: Janusz, Jacek czy jakoś inaczej co byłoby zgodne z JP, co zapewne jest inicjałem?
Artur Najdeker
Awatar użytkownika
Artur N.
 
Posty: 852
Rejestracja: sob lut 28, 2009 11:43 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: JP » pn sie 17, 2009 11:48 pm

NPL to tylko jedno z mało ciekawych zjawisk w Piasecznie. W tym wypadku niestety znalazła potwierdzenie teoria o tym, że wzrost wynagrodzeń powyżej pewnej kwoty już nie działa motywująco... Tu nawet nie ma żadnej sensacji... A sam Zalewski niewiele w tej sprawie może zrobić... Wypowiedź lekarki dla tvnwarszawa z 11 sierpnia po prostu mnie rozbroiła... JEJ SIę NIE CHCE...

a co do "piaseczyńskich mediów" - dwa wpisy "mediów" z tego wątku:

"Mam potwierdzone informacje od radnych oraz pracowników ZOZ w Piasecznie. Od 15 sierpnia nie ma nocnej opieki lekarskiej na ul. Fabrycznej. Za ten stan odpowiada burmistrz Piaseczna."

"Z informacji jaką otrzymałem, dyrekcja ZOZ ma problemy z obsadą lekarską. Prościej - nie ma chętnych lekarzy do pracy w nocy jak i w dzień w ośrodku w Piasecznie. Jest 15 wakatów. Podobno nie jest to problem pieniędzy. Niemniej jednak nocna pomoc lekarska to podstawowy obowiązek burmistrza dla zapewnienia bezpieczeństwa medycznego mieszkańcom."

Pierwszy - jak widzę, wyrok "obiektywnych" mediów już zapadł. Nie ma żadnych wątpliwości- winny jest burmistrz i kropka.

Drugi - Nie ma chętnych lekarzy, ale i tak w sumie winny jest burmistrz... Może powinien przykuć lekarzy do stanowiska pracy...?

Mając do czynienia z takimi mediami, chyba sam zachowałbym się podobnie... Ciekawy też jestem, jak wyglądało owo "wyrzucanie za drzwi". Zalewski złapał człowieka za garnitur i machnął nim przez drzwi? Nie sądzę...

Poza tym jest jeszcze coś takiego, jak prawo prasowe. Burmistrz nie ma obowiązku dopuszczać mediów do uczestniczenia w swoich spotkaniach z kimkolwiek. Ma za to obowiązek odpowiedzieć w ciągu 14 dni na zadane mu pytania... Zalecałbym trochę zdrowego rozsądku...

p.s. będę wdzięczny za uszanowanie mojej wolności wyboru. Myślę, że dopóki moje zachowanie mieści się w przyjętych normach, najzwyczajniej na to zasługuję... Naprawdę poprawi to Twoje samopoczucie, jeśli będę Jackiem lub Januszem...?

pozdrawiam, Jacek-Janusz-Jan-Jerzy
Ostatnio zmieniony wt sie 18, 2009 12:03 am przez JP, łącznie zmieniany 1 raz
JP
 
Posty: 20
Rejestracja: pn sie 17, 2009 8:19 pm

Piaseczno opieka medyczna w nocy

Postautor: Artur N. » wt sie 18, 2009 12:00 am

Oprócz urzędników, sami lekarze maczają w tym palce i doprowadzili do tego co teraz mamy w Piasecznie. Zresztą cała służba zdrowia w tym kraju jest CHORA! Płacimy grube pieniądze na składki zdrowotne, a jak idziemy do lekarza, to słyszymy nie raz w gabinecie, że nie mają odpowiedniego sprzętu i informują, że chętnie przyjmą nas w swoich prywatnych gabinetach. W głowach im się przewraca! Lekarze narzekają, że mało zarabiają, ale znam kilku lekarzy prywatnie i nie widać po nich aby słabo zarabiali. Rozumiem narzekania pielęgniarek, bo one faktycznie mają małe zarobki i w szpitalach, na przykład na ostrym nocnym dyżurze - pracują za lekarza, który smacznie sobie śpi. Już nie raz widziałem takie sytuacje i boli mnie to, że moje ciężko zapracowane pieniądze idą na składki zdrowotne idą w błoto. Jestem za prywatyzacją służby zdrowia, bo wtedy wiedziałbym za co płacę i na co idą moje pieniądze. Nie wiem jak to się skończy w Piasecznie, ale powinni dobrać się do tyłków również lekarzom, którym NIE CHCE się pracować.
Artur Najdeker
Awatar użytkownika
Artur N.
 
Posty: 852
Rejestracja: sob lut 28, 2009 11:43 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości