PIASECZNO BEZ BARIER

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

PIASECZNO BEZ BARIER

Postautor: Tomasz » ndz cze 07, 2009 3:46 pm

Bardzo dobry pomysł miała Edyta z tym filmem! Nie zazdroszczę niepełnoprawnym osobom w poruszaniu się po naszych ulicach i chodnikach. Ja mam czasami problem z przejściem, a co mają w takich miejscach powiedzieć niepełnosprawni - tylko prosić o pomoc kogoś przechodzącego obok. Urzędnicy powinni projektując drobi i chodniki - myśleć również o tych, dla których wysokie krawężniki to problem nie do przeskoczenia.

Edyta, a może teraz wycieczka z kamerą po naszych urzędach w Piasecznie oraz punktach gastronomicznych?

Pozdrawiam
Tomasz z Henrykowa
Awatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 451
Rejestracja: ndz sie 10, 2008 8:59 pm
Lokalizacja: okolice Piaseczna

PIASECZNO BEZ BARIER

Postautor: atyda_a » ndz cze 07, 2009 4:48 pm

Na pewno ciąg dalszy nastąpi. Niestety nie można filmować we wnętrz a tam najczęściej dopiero często zaczynają się bariery. Punkty gastronomiczne to mój ulubiony temat schody uniemożliwiają wejście do środka, wnętrza są tak ciasne, że chcąc dostać się do jakiegoś wolnego stolika osoby siedzące muszą wstać odstawić krzesełka żeby zrobić mi miejsce do przejechania. Dzięki temu bez większego wysiłku zawsze zwracam na siebie uwagę;)
Awatar użytkownika
atyda_a
 
Posty: 32
Rejestracja: śr kwie 29, 2009 10:34 am

PIASECZNO BEZ BARIER

Postautor: Martin » ndz cze 07, 2009 5:09 pm

atyda_a pisze:Punkty gastronomiczne to mój ulubiony temat schody uniemożliwiają wejście do środka

Muszę przyjrzeć się punktom gastronomicznym w Piasecznie pod tym kątem i zobaczę,
które restauracje puby kluby są przystosowane do wejścia osób niepełnosprawnych.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PIASECZNO BEZ BARIER

Postautor: atyda_a » ndz cze 07, 2009 5:14 pm

Pracuje nad bazą obiektów dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jeżeli znacie obiekty do których waszym zdaniem osoba na wózku spokojnie może się dostać, proszę o adresy.
Awatar użytkownika
atyda_a
 
Posty: 32
Rejestracja: śr kwie 29, 2009 10:34 am

PIASECZNO BEZ BARIER

Postautor: Martin » ndz cze 07, 2009 10:06 pm

atyda_a pisze:Jeżeli znacie obiekty do których waszym zdaniem osoba na wózku spokojnie może się dostać, proszę o adresy.

Według mnie, we wszystkich punktach gastronomiczny - jest coś nie tak pod tym kątem. Terasz szczególnie zwrócę na to uwagę i podeślę do Ciebie moje sprzestrzeżenia, abyś mogła ująć to w bazie obiektów dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Po zakończeniu prac na taką bazą, chciałbym zapoznać się z tą informacją i opublikować ją na łamach serwisu mieszkańców www.powiat-piaseczynski.info , aby wytknąć palcem restauratorom ich niedoskonałości i to, że nie zwracają uwagi na ich potencjalnych klientów, którzy z uwagi na swoją niepełnosprawność - nie mogą skorzystać z ich usług.

Pozdrawiam serdecznie
Marcin
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PIASECZNO BEZ BARIER

Postautor: teresa » pn cze 08, 2009 8:54 am

Filmik o przejeździe przez Piaseczno jest fajny, ale on raczej ukazuje problem osób na wózkach elektrycznych a w przypadku wózków ręcznych, widziałam, że ludzie sobie radzą znakomicie z podjazdami i krawężnikami. Piaseczno to szkoła życia i przetrwania dla niepełnosprawnych, gdzie mają prawdziwy tor z przeszkodami na każdym kroku. Co do restauracji, to według mnie żadna restauracja w Piasecznie - nie jest dostosowana do osób niepełnosprawnych.
Teresa
teresa
 
Posty: 1076
Rejestracja: wt lis 06, 2007 11:32 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: atyda_a » pn cze 08, 2009 9:39 am

W Piasecznie znam dwie restauracje, do których mogę się dostać ODJAZD i PU£AWSKA. Nie zgodzę się do końca ze stwierdzeniem, że problem dotyczy osób na wózkach elektrycznych, wózki elektryczne mają większe możliwości w pokonywaniu przeszkód. Na wózkach aktywnych osoby bardzo silne radzą sobie świetnie jednak osoby mniej sprawne nie przejadą przez nierówny chodnik nie pokonają wysokiego krawężnika. Tu nie chodzi o wózki a o stopień sprawności. Problem dotyczy również matek z małymi dziećmi w wózkach wielokrotnie byłam świadkiem wypadnięcia dziecka z wózka przy zjeżdżaniu z krawężnika.
Awatar użytkownika
atyda_a
 
Posty: 32
Rejestracja: śr kwie 29, 2009 10:34 am

PIASECZNO BEZ BARIER

Postautor: Magda Kusznerewicz » pn cze 08, 2009 9:44 am

atyda_a pisze:W Piasecznie znam dwie restauracje, do których mogę się dostać ODJAZD i PU£AWSKA.

Z lokali które są opisane do tej pory na podforum: Restauracje Puby Kluby i gastronomia w gminie Piaseczno, to według mnie jeszcze powinnaś na wózku dostać się bez problemu do klubu bilardowego 8 Ball Club, bo tam między Mokpolem a klubem jest chyba winda i można zjechać na dół. Tęczowa Naleśnikarnia też jest bez schodów, chociaż nie pamiętam jaki mają tam próg, bo nie zwracałam na to uwagi. Oprócz tego przy wielu lokalach są parasolki i można w okresie letnim usiąść przed lokalem.

Fajny pomysł masz Edyto z tą analizą lokali, bo dobrze byłoby poznać piaseczyńskie lokale pod kątem dostosowania ich pod osoby niepełnosprawne, które przecież też są klientami i powinni mieć dostęp do oferty restauracji.
Magda
Awatar użytkownika
Magda Kusznerewicz
 
Posty: 126
Rejestracja: pt sie 22, 2008 1:30 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PIASECZNO BEZ BARIER

Postautor: Krystian Marciniak » wt cze 09, 2009 10:39 am

atyda_a pisze:Pracuje nad bazą obiektów dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Ciekawy temat i chętnie zapoznam się z tą bazą obiektów.
Awatar użytkownika
Krystian Marciniak
 
Posty: 585
Rejestracja: pt lip 11, 2008 1:40 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PIASECZNO BEZ BARIER

Postautor: Kasia K. » pn cze 15, 2009 7:52 pm

Witam

To ja też dołączę do tego grona :) sama jestem żywo zainteresowana tematem, jako jedna z osób działających w stowarzyszeniu Piaseczno bez Barier'.

Miło, że temat budzi zainteresowanie,
Katarzyna Kont
Awatar użytkownika
Kasia K.
 
Posty: 4
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:09 pm

PIASECZNO BEZ BARIER

Postautor: Martin » pn cze 15, 2009 11:01 pm

Witam serdecznie Kasiu.

Skoro działasz w stowarzyszeniu Piaseczno bez Barier to zapewne współuczestniczysz w tworzeniu takich raportów odnośnie np: punktów gastronomicznych, dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych?
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PIASECZNO BEZ BARIER

Postautor: Kasia K. » pt cze 19, 2009 3:08 pm

może przy następnej debacie będzie nas więcej??? 8)
Katarzyna Kont
Awatar użytkownika
Kasia K.
 
Posty: 4
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:09 pm

PIASECZNO BEZ BARIER

Postautor: Martin » pt cze 19, 2009 7:23 pm

Kasia K. pisze:może przy następnej debacie będzie nas więcej?

Jeżeli termin mi podpasuje, to chętnie do Was dołączę.
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Będziemy działać

Postautor: Michał Rosa » ndz cze 21, 2009 3:12 pm

Jakiś czas temu pomyśleliśmy z Edytą aby stworzyć naklejki (informacje), na których będzie napisane np "lokal dostosowany". Będzie to kampania promująca lokale, które są przychylne ludziom niepełnosprawnym. To będzie dobra inicjatywa. Jak tylko skończę sesję to zabieramy się za to :)
Awatar użytkownika
Michał Rosa
 
Posty: 73
Rejestracja: wt kwie 28, 2009 5:17 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PIASECZNO BEZ BARIER

Postautor: atyda_a » ndz cze 21, 2009 4:50 pm

Tak naklejki będą kończę prace nad ich projektem. A co do obiektów dostępnych dla ON gdybym miała przyznać taką naklejkę jakieś restauracji do dostał by Odjazd, bez schodów, progów we wnętrz spokojnie można poruszać się wózkiem podjeżdżając do każdego stolika nie zawadzając o sąsiada;)
Awatar użytkownika
atyda_a
 
Posty: 32
Rejestracja: śr kwie 29, 2009 10:34 am

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

cron