PIASECZNO BEZ BARIER

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

PIASECZNO BEZ BARIER

Postautor: Martin » ndz cze 21, 2009 5:01 pm

Z niecierpliwością czekam na Wasz raport o dostępności piaseczyńskich lokali.

:pisze:
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Kasia K. » pn cze 22, 2009 11:06 am

To dobrze Martin- dzięki.
Edyta zgadzam się też daję taką naklejkę restauracji Odjazd
Katarzyna Kont
Awatar użytkownika
Kasia K.
 
Posty: 4
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:09 pm

Przedstawiciel Osób Niepełnosprawnych w Gminie Piaseczno

Postautor: atyda_a » śr lip 08, 2009 8:02 pm

PIASECZNO BEZ BARIER wystąpiło z wnioskiem do Burmistrza oraz Rady Miejskiej z wnioskiem o powołanie w gminie, przedstawiciela do spraw osób niepełnosprawnych.
Dnia 8 lipca 2009 roku na Sesji Radny Miejskiej została przyjęta uchwała o wskazanie w gminie, osoby odpowiedzialnej za koordynowanie zadań dotyczących osób niepełnosprawnych.
Awatar użytkownika
atyda_a
 
Posty: 32
Rejestracja: śr kwie 29, 2009 10:34 am

PIASECZNO BEZ BARIER

Postautor: teresa » czw lip 09, 2009 9:16 am

atyda_a pisze:PIASECZNO BEZ BARIER wystąpiło z wnioskiem do Burmistrza oraz Rady Miejskiej z wnioskiem o powołanie w gminie, przedstawiciela do spraw osób niepełnosprawnych.

Do tej pory nie było nikogo takiego w UMiG Piaseczno?
Teresa
teresa
 
Posty: 1076
Rejestracja: wt lis 06, 2007 11:32 am
Lokalizacja: Piaseczno

PIASECZNO BEZ BARIER

Postautor: atyda_a » czw lip 09, 2009 10:34 am

Niestety nie ma osoby w naszym mieście zajmującej sie sprawami ON
Awatar użytkownika
atyda_a
 
Posty: 32
Rejestracja: śr kwie 29, 2009 10:34 am

PIASECZNO BEZ BARIER

Postautor: timur » pt lip 10, 2009 1:43 pm

a i u nas też był audyt dot. przystosowania urzędu do ww wymogów- wyszczekani i z metrówką wpadli i mierzyli a gdy nie mogli nic znaleźć zapytali czy w łazience jest przycisk gdyby niepełnosprawny np. zemdlał

to zadałem im tylko jedno pytanie jakim cudem ma nacisnąć przycisk jak zemdleje..... nie odezwali się i miałem ich z głowy.
Awatar użytkownika
timur
 
Posty: 261
Rejestracja: wt paź 07, 2008 7:11 am
Lokalizacja: Piaseczno

PIASECZNO BEZ BARIER

Postautor: atyda_a » sob lip 11, 2009 10:12 am

U nas to znaczy gdzie? Bieganie z metrówką nie rozwiązuje problemu. Szkoda że nikomu nie przyjdzie do głowy pobiegać z metrówką tam gdzie wózkiem wjechać się nie da. Ostatnio byłam w przychodni na Czajewicza gabinety są tak wąskie że wózek nie mieści się do środka. TO SKANDAL
Awatar użytkownika
atyda_a
 
Posty: 32
Rejestracja: śr kwie 29, 2009 10:34 am

PIASECZNO BEZ BARIER

Postautor: Martin » sob lip 11, 2009 10:34 am

atyda_a pisze:Ostatnio byłam w przychodni na Czajewicza gabinety są tak wąskie że wózek nie mieści się do środka. TO SKANDAL

Edyta, a czy zgłaszałaś tę informację / uwagę do dyrekcji przychodni? Jak chcesz to mogę Ci dać bezpośredni kontakt do właściciela przychodni na Czajewicza, bo z tego co z nim rozmawiałem, to on jest zainteresowany wszelkimi uwagami na temat swoich placówek oraz usług. Planujecie raport o punktach gastronomicznych, które są przystosowane do osób niepełnosprawnych. Może przydałby się również raport na temat przychodni i punktów opieki zdrowotnej na terenie naszej okolicy, które są przystosowane do osób niepełnosprawnych? To byłaby również cenna informacja, czego mogą się spodziewać takie osoby, odwiedzając wybraną przychodnię w Piasecznie lub okolicach. Porozmawiamy o tym jeszcze dziś na ognisku. Do zobaczenia.

Pozdrawiam
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: atyda_a » sob lip 11, 2009 12:16 pm

Marcinie raport o dostępności obiektów pod kątem osób niepełnosprawnych oraz matek z małymi dziećmi w wózkach przedstawiał będzie nie tylko punkty gastronomiczne, ale wszystkie dostępne obiekty na terenie Piaseczna i okolic. Prosimy o zgłaszanie obiektów wolnych od barier na adres mailowy: piasecznobezbarier@op.pl. Niestety z mojego doświadczenia spokojnie mogę powiedzieć, że w Piasecznie nie ma żadnego obiektu, do którego samodzielnie mogę się dostać, jak nie ma schodów to drzwi otwierają się tak ciężko, że za nic nie otworze ich sama. Jako ojciec biegający kiedyś z malcem w wózku zgodzisz się ze mną, że samozamykające drzwi są zmorą również dla rodziców z wózkami.
Z właścicielem ośrodka zdrowia przy ul. czajewicza nie rozmawiałam jeszcze. To dosyć logiczne, że ośrodki zdrowia powinny być dostosowane do każdej grupy osób, trochę dziwią mnie właściciele tego typu placówek, niebiorący pod uwagę faktu, że do gabinetu spokojnie powinno wejść się z noszami w razie takiej konieczności. Najwyraźniej dla nich liczy się jak największa ilość gabinetów a nie ich dostosowanie.
Awatar użytkownika
atyda_a
 
Posty: 32
Rejestracja: śr kwie 29, 2009 10:34 am

PIASECZNO BEZ BARIER

Postautor: Tomasz » ndz lip 12, 2009 8:08 pm

Pomimo, że ostatnia sesja rady miasta i gminy Piaseczno została zwołana w wakacje, radni stawili się na niej w komplecie. Oprócz zmian organizacyjnych przegłosowano m.in. uchwały o dotacjach do inwestycji powiatowych, wezwaniu burmistrza do powołania pełnomocnika ds. osób niepełnosprawnych oraz rozpatrzono skargę Waldemara Wolańczyka, uważającego, że gmina szantażem wymusiła na nim podpisanie umowy partycypacyjnej.

Chociaż 37. sesję rady miasta i gminy Piaseczno zdominowało ogłoszenie nowej koalicji oraz zmiana na stanowisku wiceprzewodniczącego rady, radni przegłosowali kilka uchwał, które wzbudziły sporo kontrowersji i, mimo późnej pory, wywołały gorącą dyskusję.

(...)

Piaseczno bez barier

Kolejna uchwała, którą przedstawiono na wniosek radnych z PO, dotyczyła wezwania burmistrza do wskazania osoby odpowiedzialnej za koordynowanie zadań dotyczących osób niepełnosprawnych.
- Wnioskujemy o powołanie takiej osoby, bo w większości miast tacy pełnomocnicy funkcjonują - mówiła Edyta Banasiewicz. - Chodzi o to, aby był ktoś w naszym imieniu walczący z barierami architektonicznymi. Taka osoba miała by nad wszystkim pieczę, a także, w razie potrzeby wywierała nacisk na powiatowego inspektora nadzoru budowlanego.
Taka osoba mogłaby kontaktować się z odpowiednimi władzami i monitorować nowe budynki pod kątem wind i podjazdów. Teraz, upominając się o to w gminie musimy odwiedzić 5-6 pokoi, chcemy, aby w przyszłości to było prostsze.
- Może trzeba by zastanowić się nad tym, czy na terenie gminy nie powołać stanowiska koordynatora ds. osób niepełnosprawnych - mówiła Katarzyna Biernacka-Hernik.
- To wszystko leży w zasadzie w gestii starostwa, ale nikt nie mówi, że gmina nie może rozwiązać tego problemu po swojemu - zabrał głos Michał Szweycer.
W końcu ustalono, że najlepszym rozwiązaniem będzie obarczenie dodatkowymi obowiązkami jednego z gminnych urzędników. Będzie on także pełnił rolę łącznika ze starostwem powiatowym. Radni zgodzili się z tą myślą i niemal jednogłośnie przegłosowali uchwałę.


(...)

źródło: Kurier Południowy (wydanie nr 300, 2009-07-10)
Tomasz z Henrykowa
Awatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 451
Rejestracja: ndz sie 10, 2008 8:59 pm
Lokalizacja: okolice Piaseczna

Postautor: timur » pn lip 13, 2009 8:32 am

atyda_a pisze:U nas to znaczy gdzie?

przepraszam ale napiszę tylko tyle -w Warszawie .
Awatar użytkownika
timur
 
Posty: 261
Rejestracja: wt paź 07, 2008 7:11 am
Lokalizacja: Piaseczno

PIASECZNO BEZ BARIER

Postautor: atyda_a » wt lip 28, 2009 1:38 pm

PBB dostało zaproszenie do wzięcia udziału w audycji na żywo w
Radiu dla Ciebie. Nazywa się "Progi i bariery". Odbędzie się dzisiaj o
21:10. Zapraszam do słuchania Poruszymy tematy PIASECZNA BEZ BARIER
Awatar użytkownika
atyda_a
 
Posty: 32
Rejestracja: śr kwie 29, 2009 10:34 am

PIASECZNO BEZ BARIER

Postautor: Martin » wt lip 28, 2009 1:45 pm

Edyta, postaram się włączyć radio po 21:00 i posłuchać.

Powodzenia
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

RADIO DLA CIEBIE - PIASECZNO BEZ BARIER

Postautor: Martin » śr sie 05, 2009 9:01 pm

PIASECZNO BEZ BARIER w RADIO DLA CIEBIE

28 lipca przedstawiciele PIASECZNA BEZ BARIER Edyta Banasiewicz, Iwona Lipska-Wrona i Michał Rosa wzięli udział w audycji RADIA DLA CIEBIE zatytułowanej "Progi i bariery"

POS£UCHAJ AUDYCJI w RDC:
http://piasecznobezbarier.pl/piasecznobezbarier.mp3

Zdjęcia do obejrzenia na stronie:
http://piasecznobezbarier.pl/aktualnosc ... ciebie.htm
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PIASECZNO BEZ BARIER w RADIO DLA CIEBIE

Postautor: Tomasz » śr sie 05, 2009 9:55 pm

Dzięki za link do audycji, bo właśnie nie maiłem możliwości, aby posłuchać ją na żywo. Mam nadzieję, że posłuchają tego również samorządowcy z Piaseczna i zamiast zajmować się sprawami Burmistrza - zajmą się sprawami osób niepełnosprawnych w Piasecznie i okolicach.
Tomasz z Henrykowa
Awatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 451
Rejestracja: ndz sie 10, 2008 8:59 pm
Lokalizacja: okolice Piaseczna

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 3 gości

cron