Pluskwy opanowały gminny budynek przy Puławskiej 42A

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Pluskwy opanowały gminny budynek przy Puławskiej 42A

Postautor: Kacperek » śr lip 25, 2018 6:54 pm

Obrazek

Pluskwy opanowały gminny budynek. Mieszkańcy są bezradni. W kamienicy przy Puławskiej 42A zalęgły się pluskwy, skutecznie zatruwając życie mieszkańcom. – Jestem tu od 12 lat i nigdy czegoś takiego nie było – załamuje ręce Jolanta Sobota, która od kilku miesięcy bezskutecznie walczy z natrętnymi pasożytami.

Pani Jolanta prowadzi nas do swojego znajdującego się na drugim piętrze mieszkania.
– Proszę spojrzeć, zrobiłam remont, wyrzuciłam stare łóżka, meble, wykładziny dywanowe, boazerię, a one ciągle tu są. Po prostu nie da się ich wytępić – mówi łamiącym się głosem. – Nie wiem już, co mam robić. Kupiłam specjalne środki i odstraszacze, zrobiłam na własny koszt dezynsekcję, walczę z nimi jak mogę i nic. Teraz jestem na urlopie, ale nie mogę spać. W ciągu tygodnia przespałam może z 10 godzin. Budzę się w nocy, biorę latarkę i tropię pluskwy. Zaczynam mieć na tym punkcie obsesję, nie wiem, jak długo jeszcze wytrzymam…

Wszystko zaczęło się wiosną

Koszmar pani Jolanty zaczął się w marcu. Najpierw żywiące się ludzką krwią owady pogryzły jej syna.
– Ciągle się drapał, aż do krwi, z początku nie wiedzieliśmy, co mu jest – opowiada kobieta. – W końcu się okazało, że ma uczulenie na pluskwy. Nie każdy je ma, mnie na przykład nic nie swędzi, a gryzą mnie na pewno.
Niestety dezynsekcja, choć mieszkanka wydała na nią do tej pory około 700 zł, nie przyniosła rezultatu.
– Specjaliści powiedzieli mi, że aby była skuteczna trzeba przeprowadzić ją w całym budynku, w każdym pomieszczeniu, bo w przeciwnym razie pluskwy przejdą z jednego kąta do drugiego – mówi. – Poinformowałam o wszystkim gminę, ale oni nie chcieli słuchać. Dopiero potem uwierzyli, jak poszła do nich jedna z sąsiadek.
Wychodzimy przed blok. Pani Jolanta pokazuje wyrzucone na śmietnik stare sprzęty, meble, materace. Przekonuje, że inni sąsiedzi mają ten sam problem. Sąsiad z naprzeciwka też robił niedawno odpluskwianie, bo pasożyty pogryzły jego 1,5-roczną córkę. Wydał 350 zł. To samo sąsiad z czwartego piętra. Gdy stoimy na podwórku podchodzi do nas młoda kobieta, pani Kasia (prosi, aby nie podawać jej nazwiska, bo pracuje w szkole).
– Mam pogryzione całe nogi, proszę spojrzeć – mówi. – Jest lato, a ja wstydzę się chodzić w spódnicy…

Trzeba posprzątać i zdezynfekować cały blok

– Dwa dni temu przyjechała do mnie ze wsi 12-letnia wnuczka, półsierota – mówi Jolanta Sobota ze łzami w oczach. – Spałyśmy w jednym łóżku, rano była cała pogryziona… Co za wstyd, przyjechała do miasta, a u mnie spotkała ją taka przykrość . W całym domu mam krwawe kropki, na ścianach, materacach, wszędzie. Tak nie da się dłużej żyć.
Nasza czytelniczka uważa, że winę za taki stan rzeczy ponosi gmina i inni lokatorzy, którzy żyją w brudzie.
– Pierwszy raz ktoś z gminy zajrzał tu dwa tygodnie temu, mimo że problem zgłaszaliśmy od miesięcy – mówi. – Zrobili dezynsekcję, ale tylko w pomieszczeniach wspólnych, co nic nie dało. Wytruli też pluskwy w kilku mieszkaniach, bo do innych ich nie wpuścili. W ten sposób nigdy ich nie wyplenimy. Tu wszędzie jest syf, proszę zajrzeć do piwnicy. Siedzimy tu jak w gnieździe, jak w wylęgarni. Jedyne co może pomóc to kompleksowa dezynfekcja całego budynku. A teraz sąsiad z pierwszego piętra wyrzuca zapluskwiony materac, a sąsiadka z czwartego piętra bierze go ze śmietnika mówiąc, że jej nic nie gryzie…

Poprosiliśmy o komentarz gminny wydział polityki mieszkaniowej.
– W lipcu gmina zleciła wykonanie dezynsekcji całego budynku położonego przy ul. Puławskiej 42A – informuje Ewa Witkowska, naczelnik wydziału. – Ponieważ w kilku lokalach najemcy dalej zgłaszają problem, wkrótce zostanie wykonana ponowna dezynsekcja. https://piasecznonews.pl/pluskwy-opanow ... -bezradni/
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Re: Pluskwy opanowały gminny budynek przy Puławskiej 42A

Postautor: On_sam » śr sie 19, 2020 1:07 pm

Ja chyba działałbym na miejscu mieszkańców samemu. Wiele firm jak np https://vector-uslugi.pl/ zajmuje się usuwaniem szkodników, raczej nie mógłbym spać ze świadomością że jakieś robactwo chodzi mi po mieszkaniu, po zabawkach dzieci które później biorą do buzi itd.
On_sam
 
Posty: 35
Rejestracja: wt sie 07, 2018 2:13 pm


Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości