Komunikacja w Gminie Piaseczno

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Re: Komunikacja w Gminie Piaseczno

Postautor: teresa » pn mar 31, 2008 3:31 pm

justynka pisze:Samorządowcy jeżdżą samochodami i nie nie interesują się problemami komunikacji w Piasecznie. Mieszkańcy na pewno podziękują im za to przy najbliższych wyborach samorządowych!

Stać ich na samochody i aż dziwne, że jeżdzą po tych dziurawych ulicach. Może kupili sobie helikoptery i nie groźne im są problemy komunikacyjne oraz problemy z dziurawymi drogami?
Jacenty pisze:Jak zwykle zamydlą ludziom oczy kolorowymi gazetkami z wizjami metra do Piaseczna

Jest taki jeden co zamydla, ale już mu podziękowali w starostwie powiatowym za współpracę, to pewnie niedługo podziękują i w radzie miasta Piaseczno. Aż dziwne, że ludzie od kilku lat dają się nabierać na wizje poprawy komunikacji w Piasecznie. Kiedy najbliższe wybory samorządowe??? Może po prostu nic teraz nie robią, bo chcą temat komunikacji wykorzystać jako "kiełbasę wyborczą"?
teresa
 
Posty: 1076
Rejestracja: wt lis 06, 2007 11:32 am
Lokalizacja: Piaseczno

Komunikacja w Gminie Piaseczno

Postautor: Kinga Panasiuk » wt kwie 01, 2008 6:35 am

Może po prostu nic teraz nie robią, bo chcą temat komunikacji wykorzystać jako "kiełbasę wyborczą"?

Całkiem możliwe, bo co nam będą obiecywać przed wyborami, jak poprawę stanu dróg i komunikacji? Nie mają co obiecywać, to obiecają przed wyborami właśnie to. Wzięli na wstrzymanie.
Kinga Panasiuk
Awatar użytkownika
Kinga Panasiuk
 
Posty: 676
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 12:31 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Komunikacja w Gminie Piaseczno

Postautor: justynka » wt kwie 01, 2008 8:26 am

Może niech się samorządowcy na jeden tydzień przesiądą ze swoich aut do komunikacji np.: 709 i wtedy poczują smak, co codziennie przeżywają mieszkańcy dojeżdżający do pracy w Warszawie. Dopóki na własnej skórze nie zasmakują tego, to nie będzie im zależało na poprawie obecnego stanu komunikacji i co najgorsze braku nocnych autobusów.
Justyna
justynka
 
Posty: 1096
Rejestracja: pt sty 18, 2008 11:04 am
Lokalizacja: Piaseczno

Komunikacja w Gminie Piaseczno

Postautor: Jakub » pn kwie 07, 2008 11:01 pm

Martin pisze:wysłałem w tej sprawie maila do pana Daniela Putkiewicza (Pełnomocnik Burmistrza Do Spraw Rozwoju Gminy Piaseczno) i pana Zdzisława Lisa (II Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno). Czekam na odpowiedź.

Martin, ucichło w temacie. Czyżby nikt z gminy Piaseczno nie raczył odpowiedzieć na maila?
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Komunikacja w Gminie Piaseczno

Postautor: Martin » wt kwie 08, 2008 6:56 am

Jakub pisze:Czyżby nikt z gminy Piaseczno nie raczył odpowiedzieć na maila?

Nie mam odpowiedzi. Na razie pozostawiam temat bez komentarza...

:pisze:
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Komunikacja w Gminie Piaseczno

Postautor: teresa » wt kwie 08, 2008 11:43 am

Nie mają co odpisać, to wolą przemilczeć maila.
Teresa
teresa
 
Posty: 1076
Rejestracja: wt lis 06, 2007 11:32 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Jacenty » wt kwie 08, 2008 1:43 pm

Mnie ciekawi jedno:jak to będzie z Expresem Piaseczno od maja.
Niby powiedzieli że linia wraca 26 maja i będzie obsługiwana "klimatyzowanym taborem sprowadzonym z Izraela" ale jakoś te autobusy stoją na zajezdni i nic się z nimi nie dzieje.A są w takim stanie że z dnia na dzień na pewno nie ruszą...

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacenty
 
Posty: 2866
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 4:18 pm
Lokalizacja: inąd się znamy...

Komunikacja w Gminie Piaseczno

Postautor: justynka » wt kwie 08, 2008 2:03 pm

O matko, to coś ze zdjęcia ma jeździć na linii Express Piaseczno? Przecież, te autobusy ledwo stoją. Coś mi się wydaje, że linia expresa już nie wróci, a dojazdy (bez nocnych) w nocy na trasie Warszawa - Piaseczno są bardzo ciężkie. :(
Justyna
justynka
 
Posty: 1096
Rejestracja: pt sty 18, 2008 11:04 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Jacenty » śr kwie 09, 2008 8:42 am

Zgodnie z prośbą Jankesa dyskusję o tramwaju do Piaseczna przenieśmy tu.

Według mnie powstanie tramwaju do Piaseczna jest nierealne.Dlaczego?
Oto powody:
-na Puławskiej nie ma miejsca żeby poprowadzić torowisko.W przypadku budowy tramwaju trzeba by wykupić bardzo dużo gruntów co czyni inwestycję nieekonomiczną
-transport zbiorowy aglomeracji warszawskiej zapewnia Warszawa.To ona decyduje gdzie jaki autobus pojedzie-gmina nawet jeśli chciałaby tramwaj akurat ma mało do gadania.No chyba że sama sfinansuje przedsięwzięcie...
-mamy niewykorzystaną linię D29-8 czyli trasę radomską.Zamiast topić pieniądze w tramwaju lepiej kupić nowe pociągi i tym szlakiem puścić SKM

Wyjściem poprawiającym komunikację na Puławskiej może być także "bus pas".Coś takiego na przykład z powodzeniem funkcjonuje na Modlińskiej.


No ale o czym my mówimy jak gmina nawet nie potrafi zapewnić podstawowych rzeczy takich jak nocna komunikacja czy linia autobusowa na Józefosław.

p.s. ciekawe jak tam stoją sprawy metra do Piaseczna...
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacenty
 
Posty: 2866
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 4:18 pm
Lokalizacja: inąd się znamy...

Komunikacja w Gminie Piaseczno

Postautor: justynka » śr kwie 09, 2008 8:54 am

Jacenty pisze:Według mnie powstanie tramwaju do Piaseczna jest nierealne.

To jest bolesne, ale chyba masz w tym dużo racji. Od kiedy Warszawa przekazała zajezdnię zakonnikom, to temat ten umarł śmiercią naturalną.
Jacenty pisze:ciekawe jak tam stoją sprawy metra do Piaseczna...

Pan Metro Słowik zapewne obudzi się ze snu przed samymi wyborami samorządowymi i znowu będzie wszem i wobec obiecywał metro do Piaseczna.
Justyna
justynka
 
Posty: 1096
Rejestracja: pt sty 18, 2008 11:04 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Jacenty » śr kwie 09, 2008 9:06 am

Tu nie chodzi o samą zajezdnię.Jak nie ten teren to znajdzie się inny.
Są tereny po EkoMysiadło,hektar gruzowiska za Fashion House.
Zresztą tramwaje mogłyby dojeżdżać z zajezdni warszawskich (najbliższa na Woronicza).

Co do Pana Metro-teraz śpi i nic nie robi dla mieszkańców to może i wybory prześpi :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacenty
 
Posty: 2866
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 4:18 pm
Lokalizacja: inąd się znamy...

Komunikacja w Gminie Piaseczno

Postautor: justynka » śr kwie 09, 2008 9:16 am

Jacenty pisze:Są tereny po EkoMysiadło

No właśnie, to mnie zastanawia, dlaczego w rozwiązywanie problemów komunikacyjnych na Puławskiej nie włącza się Mysiadło (gmina Lesznowola). Przecież mieszkańcy tej gminy też korzystają z komunikacji 709 itp? Problem komunikacji powinien zostać rozwiązany przez władze gminy Piaseczno, Lesznowola i Powiatu Piaseczyńskiego. Jednak nikt z nich nie kwapi się do podjęcia tematu. Może Marcin Kania coś wie?
Jacenty pisze:Co do Pana Metro-teraz śpi i nic nie robi dla mieszkańców to może i wybory prześpi

Pan Metro ostatnio sam powiedział:
Mariusz Słowik pisze:mam nadzieję, że to ostudzi jego wojowniczy charakter a samorządowcy zamiast włóczyć się po sądach zajmą się w końcu pracą na rzecz rozwoju gminy

Szczegóły w wątku: Sąd Rejonowy Piaseczno oczyścił Mariusza Słowika z zarzutów. Jak powiedział, tak ucichł i sam nic nie robi. Na stronie Słowika (slowik.k9.pl) jest piękne hasło: Nasz priorytet – drogi i komunikacja! Niech w końcu zajmie się swoimi priorytetami,a nie lansuje się w mediach i prasie lokalnej. Do roboty Panie Słowik!
Justyna
justynka
 
Posty: 1096
Rejestracja: pt sty 18, 2008 11:04 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: barman » śr kwie 09, 2008 9:25 am

No moi drodzy. Przecież jest tyle alternatywnych rozwiązań do tramwajów. Jakieś podwieszane rzeczy czy coś w tym rodzaju. Od czego są ludzie w tym "urzędzie". A też nie musi gmina za to płacić. Jest przecież rozwiązanie prywatno - publiczne. Wiem że to brzmi śmiesznie patrząc na Piaseczno, ale niech ktoś zrobi jakiś biznes plan , jakieś zapytanie ofertowe. Można zainteresować wiele agencji tą sprawą, ministerstwo ochrony środowiska, narodowy fundusz ochrony środowiska i gospodarki wodne, stwarzyszenia itp. No nich jakiś człowiek w gminie ruszy sie i zainteresuje do diaska. Taka spychologia, że tego nie można i tego nie da rady itp nie rozważę problemu. A co do wyborów jeżeli ktoś mi będzie obiecywał coś to niech podpisze weksel inblanco na to co powiedział i wtedy go rozliczymy --- finansowo. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Ciekawe czy będzie tylu chętnych na stanowiska???????
barman
 
Posty: 114
Rejestracja: śr paź 17, 2007 8:36 am
Lokalizacja: PIASECZNO

Postautor: barman » śr kwie 09, 2008 9:26 am

No moi drodzy. Przecież jest tyle alternatywnych rozwiązań do tramwajów. Jakieś podwieszane rzeczy czy coś w tym rodzaju. Od czego są ludzie w tym "urzędzie". A też nie musi gmina za to płacić. Jest przecież rozwiązanie prywatno - publiczne. Wiem że to brzmi śmiesznie patrząc na Piaseczno, ale niech ktoś zrobi jakiś biznes plan , jakieś zapytanie ofertowe. Można zainteresować wiele agencji tą sprawą, ministerstwo ochrony środowiska, narodowy fundusz ochrony środowiska i gospodarki wodne, stwarzyszenia itp. No nich jakiś człowiek w gminie ruszy sie i zainteresuje do diaska. Taka spychologia, że tego nie można i tego nie da rady itp nie rozważę problemu. A co do wyborów jeżeli ktoś mi będzie obiecywał coś to niech podpisze weksel inblanco na to co powiedział i wtedy go rozliczymy --- finansowo. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Ciekawe czy będzie tylu chętnych na stanowiska???????
barman
 
Posty: 114
Rejestracja: śr paź 17, 2007 8:36 am
Lokalizacja: PIASECZNO

Postautor: barman » śr kwie 09, 2008 9:26 am

No moi drodzy. Przecież jest tyle alternatywnych rozwiązań do tramwajów. Jakieś podwieszane rzeczy czy coś w tym rodzaju. Od czego są ludzie w tym "urzędzie". A też nie musi gmina za to płacić. Jest przecież rozwiązanie prywatno - publiczne. Wiem że to brzmi śmiesznie patrząc na Piaseczno, ale niech ktoś zrobi jakiś biznes plan , jakieś zapytanie ofertowe. Można zainteresować wiele agencji tą sprawą, ministerstwo ochrony środowiska, narodowy fundusz ochrony środowiska i gospodarki wodnej, stowarzyszenia itp. No nich jakiś człowiek w gminie ruszy sie i zainteresuje do diaska. Taka spychologia, że tego nie można i tego nie da rady itp nie rozważę problemu.
A co do wyborów jeżeli ktoś mi będzie obiecywał coś to niech podpisze weksel inblanco na to co powiedział i wtedy go rozliczymy --- finansowo.
Ciekawe czy będzie tylu chętnych na stanowiska???????
barman
 
Posty: 114
Rejestracja: śr paź 17, 2007 8:36 am
Lokalizacja: PIASECZNO

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron