Czy zapłacimy za parkowanie w Piasecznie?

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Czy zapłacimy za parkowanie w Piasecznie?

Postautor: Filip » śr maja 04, 2016 10:41 am

Obrazek

W centrum Piaseczna w ciągu dnia brakuje wolnych miejsc parkingowych. Sytuacja jest znacznie gorsza niż jeszcze rok temu. Dlatego gmina, oprócz budowy nowych parkingów, rozważa także wprowadzenie strefy płatnego parkowania.

Problem z miejscami parkingowymi odczuwają chyba wszyscy zmotoryzowani. Najgorsza sytuacja jest w godz. 10-16 i nie poprawiło jej utworzenie nowych parkingów przy ul. Puławskiej (róg Jana Pawła II) czy Kniaziewicza. Okazuje się, że samochodów w mieście cały czas przybywa, za czym nie podążają zmiany w infrastrukturze. Na brak wolnych miejsc narzekają zarówno klienci sklepów czy urzędów, jak i właściciele punktów handlowych czy usługowych.

Będą nowe parkingi

Od kilku lat gmina stara się zwiększać liczbę parkingów oraz miejsc, w których można bezpiecznie zostawić samochód. - Jednym ze sposobów na ożywienie centrum miasta może być zwiększenie rotacji aut na dostępnych miejscach – uważa Daniel Putkiewicz, wiceburmistrz Piaseczna. - Może to zapewnić strefa płatnego parkowania, gdzie np. pierwsza godzina postoju może być za darmo.

Okazuje się, że kwestia płatnego parkowania w centrum miasta jest obecnie w urzędzie przedmiotem analiz. Na wniosek radnych, Wydział Infrastruktury i Transportu Publicznego zbiera oferty firm na opracowanie koncepcji funkcjonowania takich stref w Piasecznie. Gdzie miałyby one powstać, jaki byłby koszt montażu i funkcjonowania parkometrów oraz jakie opłaty z tego tytułu ponosiliby mieszkańcy? Odpowiedź na te pytania ma dać dokument, którego opracowanie gmina zleci wyspecjalizowanej firmie.
- Celem samorządu nie jest pozyskiwanie dodatkowych dochodów, a uporządkowanie kwestii parkowania w mieście – wyjaśnia wiceburmistrz Putkiewicz.

Będą dodatkowe parkingi

Drugim sposobem na rozwiązanie problemów z parkowaniem mają być dodatkowe, ogólnodostępne parkingi. Miasto ma już opracowane koncepcje wielopoziomowych parkingów przy dworcu PKP, przy ul. Sierakowskiego i przy ul. Nadarzyńskiej. Są to wielomilionowe inwestycje, ale absolutnie konieczne do zrealizowania. Na razie gmina realizuje mniejsze przedsięwzięcia. - W ostatnim czasie uruchomiliśmy parkingi przy ulicach Jarząbka, Jana Pawła II, Puławskiej 5, Kniaziewicza, Dworcowej, Poniatowskiego, Młynarskiej – chwali się wiceburmistrz Putkiewicz. - W opracowaniu są kolejne miejsca, jak np. róg ul. Warszawskiej i Młynarskiej, gdzie ogólnodostępne miejsca postojowe powstaną w miejscu dzisiejszych garaży.

Daniel Putkiewicz podkreśla, że równie ważne jest konsekwentne wprowadzanie w planach miejscowych obowiązku zapewnienia odpowiedniej liczby miejsc przez inwestorów. Problem parkowania dotyczy całego obszaru miasta. Starsze osiedla, wg dawnych planów zagospodarowania przestrzennego, mają niski wskaźnik miejsc postojowych w stosunku do liczby mieszkańców. Problem dotyczy chociażby najstarszych osiedli przy ul. Szkolnej czy „Jedności”.
- W takich przypadkach nie wykluczamy uruchamiania parkingów, które byłyby płatne za postój całodobowy – dodaje wiceburmistrz. - Gminna spółka PCU uruchomiła już taki pierwszy parking przy ul. Kusocińskiego.

TOMASZ WOJCIUK http://www.kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=16659
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Pilotaż płatnego parkowania w Piasecznie

Postautor: Ireneusz » ndz lut 05, 2017 1:51 pm

Obrazek

Temat płatnego parkowania w centrum Piaseczna wraca jak bumerang. Burmistrz i radni planują wprowadzenie pilotażowego programu płatnego parkowania. Na jakich ulicach?

– Pomysł dotyczący wprowadzenia płatnego parkowania, na razie w formie pilotażowego eksperymentu, nie jest naszym wymysłem ani próbą zasilenia gminnego budżetu, lecz spełnieniem oczekiwań i podjętych zobowiązań – mówi radna Magda Woźniak. – Już w zeszłej kadencji otrzymywaliśmy dużo sygnałów ze strony osób prowadzących działalność przy ulicy Kościuszki, że miejsca parkingowe wzdłuż ulicy są blokowane przez cały dzień przez jedne i te same samochody, przez co klienci mają utrudniony dostęp do sklepów i punktów usługowych i w rezultacie obroty w tych punktach spadają – tłumaczy.

Po burzliwej dyskusji Radnych na Komisji Polityki Gospodarczej w zeszłym tygodniu Burmistrz zlecił wykonanie analizy kosztów utrzymania strefy objętej pilotażowym programem płatnego parkowania dla:
– ulicy Kościuszki od ul. Kościelnej do ul. Nadarzyńskiej
– ul. Sierakowskiego na wysokości skweru Kisiela
– wzdłuż Urzędu Miasta (łącznik Kościuszki z Sierakowskiego)
– ul. Rynkowej

Dyskusja na temat cennika jeszcze przed Radnymi. Radna Hanna Krzyżewska wskazuje na konieczność wprowadzenia pierwszej godziny, lub choćby 30 minut za darmo. Radny Michał Rosa mówi jednak, że technicznie będzie to dość skomplikowane. Ktoś musiałby bowiem pilnować, kto parkuje przez ten darmowy okres oraz pilnować, aby nikt go nie przekraczał. Na płatny okres parkometr wydaje kwit, więc wystarczy, że co jakiś czas oddelegowana osoba sprawdzałaby to. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby pierwsze pół godziny nie kosztowało kilku złotych, a kilkadziesiąt groszy. To jest jednak temat do przedyskutowania.

Docelowym rozwiązaniem dla tego rejonu wydaje się budowa parkingu wielopoziomowego. – Ponieważ jest to rozwiązanie bardzo kosztowne, bo koszt budowy jednego stanowiska na takim parkingu waha się pomiędzy 25 a 46 tys. zł, trwają jeszcze dyskusje i prace nad koncepcją – mówi nam Magda Woźniak. - A póki co bezpłatną alternatywą dla miejsc płatnych byłby i już jest teren przy Nadarzyńskiej (do czasu wyprowadzenia lokatorów z ostatniego niewyburzonego budynku).
Inni radni idą z kolei dalej i proponują, aby strefa płatnego parkowania obejmowała także parking za sądem i przy ul. Zgody.

– Rozmawialiśmy o pilotażowej strefie płatnego parkowania, a przecież nietrudno przewidzieć, że po wprowadzeniu strefy na ul. Kościuszki, parkujące tam dzisiaj samochody przeniosą się na parking przy ul. Zgody, czy o to nam chodzi? – mówi nam Robert Widz, przewodniczący Komisji Polityki Gospodarczej. - Tak naprawdę trzeba zadać sobie pytanie, po co wprowadzać płatne parkowanie. Celem nie jest dodatkowy przychód gminy, ale ożywienie centrum miasta poprzez tworzenie przestrzeni dla pieszych. Tylko ładna przestrzeń publiczna przyciągnie mieszkańców ku uciesze właścicieli sklepów, restauracji i kawiarni. To nie jest żadne odkrycie, tak dzieje się w wielu miastach, widzimy też jak Plac Piłsudskiego zmienił nasze centrum i powinniśmy kontynuować ten proces. A tego nie da się zrobić bez ograniczenia możliwości parkowania w centrum – stąd dyskusja o płatnym parkowaniu, które pozwoliłoby „wypchnąć” zaparkowane na cały dzień samochody poza centrum – uważa Robert Widz.

Płatne parkowanie w centrum miasta prędzej czy później stanie się faktem. Kiedy i jakie kwoty przyjdzie nam płacić za postój, dowiemy się niebawem. http://www.przegladpiaseczynski.pl/aktu ... parkowania
Awatar użytkownika
Ireneusz
 
Posty: 1161
Rejestracja: pt cze 04, 2010 1:36 pm

Czy zapłacimy za parkowanie w Piasecznie?

Postautor: iTV Piaseczno News » śr lut 08, 2017 6:36 pm

Obrazek

Burmistrz Lis o Skwerze Kisiela i płatnym parkowaniu. W przerwie 31 sesji Rady Gminy zapytaliśmy Pana Burmistrza Lisa o termin wprowadzenia płatnegoparkowania na ternie Centrum Piaseczna, strefy oraz zasad. Pan Burmistrz odpowiedział także na pytania związane z rewitalizacją Skweru Kisiela. Co jest przyczyną opóźnień a także kiedy może nastąpić otwarcie Skweru dla mieszkńców. http://itvpiaseczno.pl/artykul/burmistr ... rze/122651
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PŁATNE PARKOWANIE W PIASECZNIE

Postautor: Ireneusz » śr lut 22, 2017 11:54 pm

Obrazek

28 lutego 2017 roku o godz. 14:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Piaseczno, odbędzie się spotkanie w sprawie ewentualnego płatnego parkowania w centrum Piaseczna.
Awatar użytkownika
Ireneusz
 
Posty: 1161
Rejestracja: pt cze 04, 2010 1:36 pm

STREFA PŁATNEGO PARKOWANIA?

Postautor: Redakcja » pn mar 06, 2017 9:56 pm

Obrazek

STREFA PŁATNEGO PARKOWANIA W PIASECZNIE?
http://www.powiat-piaseczynski.info/pia ... parkowania

Na stronie internetowej urzędu pod linkiem http://piaseczno.eu/ankiety/index.php?sid=41269 umieszczona została ankieta z pytaniami dotyczącymi strefy płatnego parkowania. Odpowiedzi na pytania oraz swoje sugestie wysyłać można też do końca marca na adres mailowy konsultacje@piaseczno.eu
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Strefa płatnego parkowania jeszcze w tym roku?

Postautor: Filip » ndz mar 12, 2017 6:59 pm

Obrazek

Rozpoczęły się konsultacje dotyczące strefy płatnego parkowania, która ma zapewnić rotację miejsc parkingowych przy głównych ciągach handlowych w centrum miasta. Za miesiąc powinien być znany obszar strefy oraz stawki, które będzie trzeba płacić za pozostawienie w niej samochodu.

O utworzeniu w Piasecznie strefy płatnego parkowania mówi się co najmniej od dwóch lat. Z pomysłem wystąpili przedsiębiorcy i kupcy prowadzący swoje interesy w centrum miasta, w rejonie ulicy Kościuszki, wokół skweru Kisiela oraz przy ul. Rynkowej. Uważali oni, i nadal podtrzymują swoje stanowisko, że samochody parkujące przez wiele godzin wzdłuż sklepów i punktów usługowych ograniczają liczbę ich potencjalnych klientów, którzy rezygnują z szukania miejsca w centrum miasta. - Działania zmierzające do utworzenia strefy płatnych miejsc postojowych podjęliśmy właśnie na ich wniosek – mówi wiceburmistrz Daniel Putkiewicz.

Na razie konsultacje

Już same dyskusje o strefie płatnego parkowania budzą spore emocje, ponieważ pomysł ten ma równie wielu zwolenników, co przeciwników. Przeciwnicy uważają, że przez to miejsc parkingowych w centrum Piaseczna i tak nie przybędzie, tyle tylko że za pozostawienie samochodu trzeba będzie płacić. Zwolennicy stoją na stanowisku, że sytuacja mimo wszystko poprawi się, i wśród miejsc znajdujących się w strefie nastąpi o wiele większa rotacja, a parkujący dotychczas w centrum kierowcy (często pracownicy różnych firm, którzy pozostawiają auta nawet na 8 godzin) będą starali się zostawiać swoje pojazdy gdzie indziej. - Gminie nie chodzi o zarobek tylko zwiększenie rotacji miejsc na głównych ciągach handlowych miasta – podkreśla wiceburmistrz Daniel Putkiewicz. Projekt jest w tej chwili konsultowany z kupcami i mieszkańcami, którzy mogą wypełniać specjalne ankiety (są one dostępne także na stronie internetowej urzędu). Odpowiedzi na pytania oraz własne sugestie wysyłać można do końca marca na adres mailowy konsultacje@piaseczno.eu. Od tego, co znajdzie się w ankietach będzie zależał zarówno obszar strefy, jak i stawki opłat dla kierowców.

Darmowa godzina, a najlepiej pół

Jeszcze kilka miesięcy temu mówiło się, że pierwsza godzina parkowania w strefie byłaby za darmo. Dziś mówi się już tylko o pierwszych 30 minutach. Trudno powiedzieć czy przez ten czas przyjeżdżająca do centrum osoba zdąży zrobić zakupy lub załatwić sprawę w urzędzie. Co do obszaru strefy, jednym z pomysłów było wyznaczenie jej od rynku (w ciągu ulicy Kościuszki) do ulicy Nadarzyńskiej. Wiceburmistrz Putkiewicz uważa jednak, że ten obszar jest zbyt mały i nie zapewni oczekiwanych efektów. - Jestem zwolennikiem większego obszaru strefy – mówi otwarcie. Podobna opinia panuje wśród kupców, którzy oczekiwaliby raczej rozszerzenia jej na cały ciąg ulicy Kościuszki. Żadne decyzje jednak jeszcze nie zapadły, a temat jest wciąż przedmiotem analiz. Kolejną kwestią są stawki za parkowanie, które będą zawierały się prawdopodobnie w przedziale od 1 do 3 zł za godzinę. Gmina chciałaby, żeby były one jak najniższe, tu jednak znów rodzi się pytanie, czy zapewni to oczekiwaną rotację miejsc. Po zakończeniu konsultacji, obszar strefy oraz stawki zatwierdzi swą uchwałą rada miejska, co odbędzie się prawdopodobnie już podczas kwietniowej sesji. Następnie odbędzie się przetarg na wyznaczenie strefy (ustawienie parkometrów itp.) i zostaną przygotowane stosowne przepisy dotyczące rozliczeń. - Jest szansa, że uda się uruchomić strefę płatnego parkowania w centrum Piaseczna jeszcze w tym roku – mówi Daniel Putkiewicz. http://kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=17959
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Będziemy płacić za parkowanie w Piasecznie

Postautor: Filip » śr lip 05, 2017 7:21 pm

Obrazek

Klamka zapadła! Będziemy płacić za parkowanie w Piasecznie. Podczas dzisiejszej sesji radni zdecydowali, że w centrum miasta kierowcy będą płacili za możliwość pozostawienia pojazdu. Bezpłatne ma być pierwsze 45 minut parkowania.

W strefie płatnego parkowania mają znaleźć się miejsca postojowe wzdłuż ul. Rynkowej (na razie, ze względu na spór sądowy, nie będą tam pobierane opłaty) od Placu Piłsudskiego do ul. Zgoda. Zapłacimy też za parkowanie przy ul. Tadeusza Kościuszki, od Placu Piłsudskiego aż do ul. Wschodniej a także przed urzędem miasta, pomiędzy ul. Kościuszki a Sierakowskiego. Na samej Sierakowskiego płatne mają być miejsca postojowe przylegające do skweru Kisiela.

Podczas sesji projekt uchwały wzbudził sporo emocji i wywołał żywiołową dyskusję. Okazało się, że radni nie zgadzają się zarówno co do idei płatnego parkowania, jak i zasięgu strefy.

– Podczas rozmów na komisjach podkreślano, że warunkiem wprowadzenia strefy jest wskazanie kierowcom alternatywnych, bezpłatnych miejsc do parkowania. Ten warunek nie został jednak spełniony – mówił radny Zbigniew Mucha.
Z kolei Michała Mierzwę przeraziły koszty obsługi systemu, które oszacował na 260 tys. zł rocznie. – Uważam, że ta strefa powinna mieć mniejszy zasięg, a zamiast parkometrów moglibyśmy na przykład wprowadzić biletomaty i bezpłatne parkowanie do dwóch godzin – zaproponował. – Kierowcy przekraczający ten czas otrzymywaliby mandaty od straży miejskiej.
– A ja uważam, że strefa płatnego parkowania powinna obejmować także parkingi za sądem i przy ulicy Sierakowskiego – przekonywał kolegów z rady Jacek Łuczak.

– Wprowadzenie strefy płatnego parkowania jest potrzebne – argumentował radny Robert Widz. – Kierowcy, którzy będą chcieli zostawić samochód na cały dzień w centrum miasta będą musieli za to zapłacić, tak jak w dziesiątkach innych polskich miast. Panuje obecnie tendencja, aby uwalniać centra miast od samochodów.

Kilkoro radnych stało natomiast na stanowisku, że alternatywą dla parkowania w centrum nie są może wielopoziomowe parkingi, których budowę gmina dopiero planuje, ale komunikacja miejska. – Ta uchwała powstała na wniosek przedsiębiorców, którym zależy na większej rotacji samochodów w rejonie sklepów i punktów usługowych – przypomniała radna Magdalena Woźniak.

Podczas dyskusji okazało się, że zwolennikiem wprowadzenia strefy płatnego parkowania na terenie miasta jest również burmistrz Zdzisław Lis. – Płacąc za parkowanie w centrum Warszawy zawsze mam gwarancję, że znajdę wolne miejsce – argumentował burmistrz. – Podobnie będzie w Piasecznie, a petenci będą mogli łatwiej zaparkować auto przed urzędem gminy – dodał, wprowadzając do projektu uchwały autopoprawkę polegającą na wydłużeniu czasu bezpłatnego parkowania z 30 do 45 minut.

Ostatecznie uchwałą została podjęta przy 13 głosach „za” i 6 „przeciw”. Za płatne parkowanie kierowcy będą płacić w dni robocze w godz. 8-18. Pierwsza godzina będzie kosztowała 2,5 zł, druga – 3,00 zł, trzecia 3,50 zł, czwarta i każda kolejna – 2,50 zł. Dla mieszkańców strefy przewidziano pobieraną z góry, roczną opłatę abonamentową w wysokości 120 złotych. Będzie też można uiścić miesięczną opłatę abonamentową bez zastrzeżenia stanowiska parkingowego za 300 złotych. http://piasecznonews.pl/klamka-zapadla- ... iasecznie/
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Powstanie strefa płatnego parkowania w Piasecznie

Postautor: Redakcja » pt lip 07, 2017 5:10 pm

Obrazek

Powstanie strefy płatnego parkowania w Piasecznie ułatwić ma mieszkańcom dostęp do usług i ożywić ścisłe centrum miasta
http://www.powiat-piaseczynski.info/pia ... cje-miejsc
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Zapłacimy za parkowanie w Piasecznie

Postautor: Filip » pn paź 09, 2017 7:33 pm

Obrazek

Jeszcze nie otwarto remontowanego odcinka ul. Kościuszki, a już pojawiły się parkomaty zapowiadające strefę płatnego parkowania w Piasecznie. W lipcu radni zdecydowali, że w centrum miasta kierowcy będą płacili za możliwość pozostawienia pojazdu. Bezpłatne ma być pierwsze 45 minut parkowania. W strefie płatnego parkowania mają znaleźć się miejsca postojowe wzdłuż ul. Rynkowej (na razie, ze względu na spór sądowy, nie będą tam pobierane opłaty) od Placu Piłsudskiego do ul. Zgoda. Zapłacimy też za parkowanie przy ul. Tadeusza Kościuszki, od Placu Piłsudskiego aż do ul. Wschodniej a także przed urzędem miasta, pomiędzy ul. Kościuszki a Sierakowskiego. Na samej Sierakowskiego płatne mają być miejsca postojowe przylegające do skweru Kisiela.

Pierwsza godzina będzie kosztowała 2,5 zł, druga – 3,00 zł, trzecia 3,50 zł, czwarta i każda kolejna – 2,50 zł. Dla mieszkańców strefy przewidziano pobieraną z góry, roczną opłatę abonamentową w wysokości 120 złotych. Będzie też można uiścić miesięczną opłatę abonamentową bez zastrzeżenia stanowiska parkingowego za 300 złotych.

Od kiedy będziemy korzystać z parkomatów?
– Będzie to uzależnione od udostępnienia alternatywnych bezpłatnych miejsc postojowych – mówi wiceburmistrz Daniel Putkiewicz. – W ciągu najbliższych dni wydamy komunikat w tej sprawie. http://piasecznonews.pl/otworza-koscius ... zaplacimy/
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Strefa płatnego parkowania w Piasecznie

Postautor: Redakcja » śr paź 11, 2017 6:17 pm

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

W grudniu rusza strefa płatnego parkowania w Piasecznie

Postautor: Redakcja » wt paź 24, 2017 5:35 pm

Obrazek

4 grudnia 2017 roku w centrum Piaseczna zostanie uruchomiona strefa płatnego parkowania
http://www.powiat-piaseczynski.info/pia ... parkowania
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Powstają darmowe parkingi w Piasecznie

Postautor: Redakcja » pt lis 10, 2017 7:59 pm

Obrazek

Pod koniec listopada, tuż przed uruchomieniem strefy płatnego parkowania w Piasecznie, zostaną otwarte dwa / bezpłatne parkingi przy ul. Nadarzyńskiej i ul. Kilińskiego w Piasecznie
http://www.powiat-piaseczynski.info/pia ... piasecznie
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Nowe parkingi w centrum Piaseczna

Postautor: Redakcja » śr lis 29, 2017 1:30 pm

Obrazek

Gmina Piaseczno przygotowała dwa nowe darmowe parkingi przy ul. Nadarzyńskiej i ul. Kilińskiego w Piasecznie na łącznie 200 samochodów
http://www.powiat-piaseczynski.info/pia ... -piaseczna
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Koniec problemów z parkowaniem?

Postautor: weronika » śr gru 06, 2017 10:20 am

Obrazek

Od poniedziałku w centrum miasta działa strefa płatnego parkowania. To strzał w dziesiątkę!

Strefa objęła ulicę Kościuszki od Kościelnej do Wschodniej (pod koniec roku ma zostać wydłużona do ronda Solidarności), łącznik pod Urzędem Miasta, oraz ul. Rynkową, a także miejsca na Sierakowskiego przy Skwerze Kisiela (choć te akurat z powodu przebudowy skweru nie są jeszcze czynne).

Od poniedziałku pod Urzędem i przy Kościuszki, a nawet przy poczcie i koło Domu Kultury, bez problemu można znaleźć wolne miejsca parkingowe. Trochę gorzej jest z parkingiem za sądem i przy Zgoda, oraz przy ulicy Sierakowskiego, jednak znalezienie tam miejsca nie jest niemożliwe. Parking na Nadarzyńskiej jest pełen, za to przy Kilińskiego w poniedziałek koło południa był zapełniony tylko w połowie.

Oznacza to, że cel Gminy został osiągnięty. Chodziło o to aby uwolnić miejsca w centrum, aby osoby, które przyjechały załatwić coś w urzędzie, na poczcie, czy chciały zrobić zakupy, mogły zaparkować, a po 40 minutach czy godzinie odjechać, zamiast jak do tej pory liczyć na cud, albo krążyć w kółko. Dodatkowo pierwsze 45 minut parkowania jest bezpłatne (trzeba pobrać bilet!).

Choć wydawało się, że jest to decyzja konieczna, na pewno nie była łatwa. Spotkała się z ogromną falą krytyki, podobnie zresztą jak zlikwidowanie miejsc parkingowych na Kościuszki przy samym Skwerze, które od poniedziałku okazały się zbędne. http://www.przegladpiaseczynski.pl/aktu ... arkowaniem
weronika
 
Posty: 750
Rejestracja: pn lut 11, 2008 10:04 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Drugi obszar płatnego parkowana w Piasecznie

Postautor: Redakcja » sob sty 27, 2018 5:39 pm

Obrazek

Od 1 lutego 2018 roku obowiązywać będzie płatne parkowanie w obszarze B czyli na ulicy Kościuszki od ul. Wschodniej do Ronda Solidarności
http://www.powiat-piaseczynski.info/pia ... utego-2018
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Następna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron