Odwołanie dyrektor SP 5 w Piasecznie

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Odwołanie dyrektor SP 5 w Piasecznie

Postautor: iTV Piaseczno News » wt wrz 16, 2014 8:38 am

Obrazek

Szok i niedowierzanie. Odwołanie dyrektor SP 5. O komentarz dotyczący odwołania dyr, Anny Wiktorzak przez burmistrza Lisa, poprosiliśmy radną Gminy Piaseczno, nauczyciela w szkole SP 5 panią Grażynę Orłowską. http://itvpiaseczno.pl/reportaze,1,13.18,1604
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Lis na temat odwołania dyrektor SP 5 w Piasecznie

Postautor: Majkel » wt wrz 16, 2014 8:42 am

Zdzisław Lis https://www.facebook.com/permalink.php? ... 26&fref=nf pisze:Szanowni Mieszkańcy oraz Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 5,

Informuję, że w dniu 15.09.2014r. podpisałem rozporządzenie pozbawiające Panią Annę Wiktorzak funkcji dyrektora Szkoły Podstawowej nr 5 w Piasecznie. Tę przykrą, ale konieczną według mnie, decyzję podjąłem mając na względzie przede wszystkim dobro i bezpieczeństwo dzieci uczęszczających do tej placówki. Rozporządzenie zostało wydane z zachowaniem należnej procedury i przy akceptacji Kuratorium Oświaty.

Od dawna przyglądam się z niepokojem sytuacji panującej w szkole nr 5, i - mimo że jestem zwolennikiem jak największej autonomii dyrektorów placówek oświatowych - nie mogłem dłużej pozostać obojętny wobec nasilających się, alarmujących sygnałów napływających zarówno ze strony Rady Rodziców jak i Nauczycieli.
Brak reakcji Pani Dyrektor na zgłaszane przez Rodziców problemy i wnioski, przy jednoczesnym braku własnej inicjatywy skutkowały licznymi zaniedbaniami. Zaniedbaniami o tyle groźnymi, że dotyczącymi bezpieczeństwa dzieci.

Jednocześnie narastający z tygodnia na tydzień konflikt wewnętrzny - konflikt którego Pani Dyrektor nie umiała bądź nie chciała załagodzić, a wręcz go eskalowała przenosząc go na forum nauczycielskie - spowodowały, że panująca w szkole atmosfera zaczęła uniemożliwiać prawidłowe i bezpieczne funkcjonowanie placówki. A ja zostałem tym samym zobligowany do interwencji.
Mając na względzie wieloletnią pracę i zasługi Pani Wiktorzak zaproponowałem kilka rozwiązań polubownych, które albo pozwoliłyby nam rozstać się w atmosferze wzajemnej przyjaźni i szacunku, albo pozwoliłyby współpracować dalej, już na innych zasadach, ale wciąż korzystając z wiedzy i doświadczenia Pani Dyrektor. Niestety, wszystkie propozycje zostały odrzucone, dlatego - nie mając innego wyjścia - dla dobra szkoły zostałem zmuszony sięgnąć po środki ostateczne i zastosować tak radykalne rozwiązanie.

Zarzuty stanowiące podstawę mojej decyzji to przede wszystkim:
- zaniedbania w kwestii bezpieczeństwa uczniów w szkole,
- zaniedbywanie prac konserwatorskich i remontowych, co negatywnie wpływa na poziom bezpieczeństwa w szkole i powoduje degradacje obiektu, brak własnej inicjatywy w tym zakresie,
- głębokie, nierokujące nadziei na poprawę, skonfliktowanie i brak współpracy z Radą Rodziców: ignorowanie i lekceważenie jej kompetencji, stanowiska i wniosków, nieuzgadnianie z nią Programu Wychowawczego i Programu Profilaktyki, nie przedstawianie radzie Rodziców do zaopiniowania informacji o poprawie i efektywności kształcenia oraz Planu Finansowego.

Ponadto:
- przedstawianie niezgodnych z prawdą danych, które spowodowały niesłuszne naliczenie subwencji oświatowej (co zostało udokumentowane podczas kontroli Urzędu Skarbowego),
- nieprawidłowości związane z procedurą awansu zawodowego,
- nagminne przyznawanie sobie doraźnych zastępstw co uniemożliwiało rzetelne wykonywanie obowiązków dyrektora.

Informuję, że wszelkie wymagane prawem procedury zostały zachowane i decyzję podjąłem w oparciu o opinię Kuratorium Oświaty, które pozytywnie zaopiniowało odwołanie Pani Wiktorzak ze stanowiska dyrektora szkoły.
Jednocześnie informuję, że na stanowisko p.o. dyrektora SP nr 5 powołałem Panią Edytę Pyszyńską, byłą dyrektor SP nr 2, , a od 1.07. 2014 r. wicedyrektor w SP nr 5, która obejmie obowiązki z dniem 16.09.2014r. Uznałem, że dla uzdrowienia sytuacji , potrzebne jest nowe spojrzenie i świeża energia, czyli wprowadzenie doświadczonej osoby z zewnątrz, tzn. spoza środowiska SP nr 5, nieobciążonej negatywnymi zaszłościami panującymi w tej placówce. Od nowej Pani Dyrektor oczekuję zarówno diagnozy i przedstawienia programu naprawczego dla Szkoły, jak i ścisłej i harmonijnej współpracy z Rodzicami oraz gronem nauczycielskim. Pani Pyszyńska zostaje mianowana na rok. Po tym okresie - jeśli dzieci, rodzice i nauczyciele będą zadowoleni ze współpracy - mianowanie może zostać przedłużone, bądź ogłoszony zostanie konkurs.
Awatar użytkownika
Majkel
 
Posty: 1378
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 8:52 pm
Lokalizacja: okolice

Re: Odwołanie dyrektor SP 5 w Piasecznie

Postautor: argrabi » wt wrz 16, 2014 8:51 am

Biorąc pod uwagę czas (początek roku szkolnego - ze szczególnym uwzględnieniem piętnastu klas pierwszych i koniecznością dogrania wszystkiego oraz niedługie wybory) ruch Burmistrza chyba należy zaliczyć do dość mocno rozpaczliwych.. Ale chętnie bym poznał opinię ze strony Rady Rodziców. Bo to jeden z głównych powodów odwołania..
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

Oświadczenie burmistrza Lisa w sprawie odwołania Anny Wiktor

Postautor: iTV Piaseczno News » śr wrz 17, 2014 12:49 pm

Obrazek

Oświadczenie burmistrza Lisa w sprawie odwołania pani Anny Wiktorzak z funkcji dyrektora SP 5. http://itvpiaseczno.pl/w-urzedzie-gminy,1,13.15,1606
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Odwołanie dyrektor SP 5 w Piasecznie

Postautor: SOLKAN » czw wrz 18, 2014 3:50 pm

Panie Lis możesz już pan podwijać kite ,do wyborów niedaleko. Dostanie pan podziękowania za zrobienie bajzlu w piaseczyńskiej oświacie pa pa 16 LISTOPAD
SOLKAN
 
Posty: 9
Rejestracja: śr mar 24, 2010 3:53 pm

Grono Pedagogiczne SP 5 w szoku

Postautor: iTV Piaseczno News » czw wrz 18, 2014 8:26 pm

Obrazek

Grono Pedagogiczne SP 5 w szoku. Informacja o zdymisjonowaniu dyrektora szkoły spadła na grono pedagogiczne w szkole jak grom z jasnego nieba. Nie byli na to przygotowani. http://itvpiaseczno.pl/reportaze,1,13.18,1607
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Spotkanie burmistrza z dyrektorami szkół i przedszkoli

Postautor: Redakcja » śr wrz 24, 2014 7:47 pm

W związku z ostatnimi wydarzeniami w szkole podstawowej nr 5, burmistrz zaprosił dyrektorów piaseczyńskich placówek na spotkanie, podczas którego przedstawił powody, dla których zdecydował o zwolnieniu ze stanowiska dotychczasowej pani dyrektor.

To nie była to łatwa decyzja – podkreślił burmistrz wyjaśniając, że jednym z zasadniczych przyczyn odwołania pani dyrektor była niezadowalająca współpraca z Radą Rodziców. Pokrótce przypomniał kompetencje Rad Rodziców i zaapelował do dyrektorów o ich respektowanie. Również dyrektorzy wyrazili swoją opinię na temat współpracy z Radami Rodziców w swoich placówkach. Podkreślali rosnący wpływ rodziców nie tylko na organizację funkcjonowania szkoły, ale także niepokojącą chęć ingerowania w proces nauczania. Dyrektorzy zgodnie wyrazili opinię, że dobra współpraca z rodzicami jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania szkół. Zaznaczyli jednak, że podział kompetencji dyrektora i Rady Rodziców musi być jasny: rodzice mają prawo opiniować działania dyrekcji, ale to dyrektor organizuje pracę placówki, za którą ponosi odpowiedzialność.

Obecna na spotkaniu dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół Edyta Woźniak zauważyła, że idealnym polem, na którym mamy możliwość wspólnego określenia kompetencji między dyrektorami, nauczycielami i rodzicami, są trwające właśnie prace nad strategia oświatową gminy Piaseczno. Dyrektor Woźniak zaapelowała o czynny udział w warsztatach i ankietach zamieszczonych na stronie internetowej zeas.piaseczno.eu

Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

LIST NIEWYSŁANY - dyrektorów placówek oświatowych

Postautor: iTV Piaseczno News » śr paź 15, 2014 6:47 pm

"LIST NIEWYSŁANY - byłych i niektórych - dyrektorów placówek oświatowych - do burmistrza Zdzisława Lisa
http://itvpiaseczno.pl/-list-niewyslany ... ,2533.html
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno


Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

cron